Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bilo je sve u radu do 18. septembra. Zvanicno su podelili do 24. septembra, ali su neke ljude izmedju tih datuma preskocili. Onda im je nastala havarija i slali su random. tako da ne verujem da ce deliti dok to ne srede, moje misljenje. ako ste se prijavili 9 decembra, trebalo bi tek tamo u februaru da dobijete termin ako se nastavi ovim tempom kao i do sada...
Znate li vi ili već neko, po novom zakonu za spajanje porodice dali treba A1, A2, B1 ili uopšte ne treba? Po starom treba A1!
 
Moze li mi neko reći, gde se salju diplome i sertifikati u Nemačkoj na prepoznavanje, da bi se znalo koliko i sta treba jos za doškolovavanje? U pitanju je pravni tehničar i sertifikat o obuci za negovatelja od 300 sati + dokumentovano radno iskustvo u toj oblasti. Da li to moze da se priloži uz diplomu i sertifikat? Položen i B1.
Cekaj, nije mi jasno sta hoces da anerkenujes i zasta? Pravni tehnicar nema veze sa poslom negovatelja a srtifikati/kursevi po novom se ne prepoznaju.
 
Cekaj, nije mi jasno sta hoces da anerkenujes i zasta? Pravni tehnicar nema veze sa poslom negovatelja a srtifikati/kursevi po novom se ne prepoznaju.
Znam da jedno sa drugim nema veze, mene zanima da li se ta obuka prepoznaje, jer postoji vise godišnje iskustvo u zanimanju negovatelj. Već ste sada rekli da se sertifikati ne prepoznaju. Sta je sa strukom Pravni tehničar ? Gde se radi prepoznavanje, gde se salje?
 
Znam da jedno sa drugim nema veze, mene zanima da li se ta obuka prepoznaje, jer postoji vise godišnje iskustvo u zanimanju negovatelj. Već ste sada rekli da se sertifikati ne prepoznaju. Sta je sa strukom Pravni tehničar ? Gde se radi prepoznavanje, gde se salje?

pravni tehnicar!? nisam znao ni da postoji tako nesto! to neka privatna srednja? neki kurs?
u svakom slucaju https://www.anerkennung-in-deutschland.de/ to ti je adresa gde treba da trazis informacije... ali kao sto je pre mene FDD vec rekao, ta diploma nema nikakve veze sa poslom negovatelja, pa sve i da uradis Anerkennung ne bi ti bila ni od kakve koristi.
 
pravni tehnicar!? nisam znao ni da postoji tako nesto! to neka privatna srednja? neki kurs?
Postoji taj smer u srednjoj ekonomskoj, bilo je po jedno odeljenje koliko se secam. Ali koji posao moze da radi sa tim smerom u Nemackoj... Ajde recimo ekonomski tehnicar mozda moze i kao kasir prodavac ili tako nesto...
A ovo za negovatelja noks 1-2 nek zaboravi, tu termine skoro da vise i ne dele.
 
pravni tehnicar!? nisam znao ni da postoji tako nesto! to neka privatna srednja? neki kurs?
u svakom slucaju https://www.anerkennung-in-deutschland.de/ to ti je adresa gde treba da trazis informacije... ali kao sto je pre mene FDD vec rekao, ta diploma nema nikakve veze sa poslom negovatelja, pa sve i da uradis Anerkennung ne bi ti bila ni od kakve koristi.
Vi a ne ti! Kao prvo. Drugo, nisam pomenula za koga pitam ali mislim da to nije vazno
Postoji taj smer u srednjoj ekonomskoj, bilo je po jedno odeljenje koliko se secam. Ali koji posao moze da radi sa tim smerom u Nemackoj... Ajde recimo ekonomski tehnicar mozda moze i kao kasir prodavac ili tako nesto...
A ovo za negovatelja noks 1-2 nek zaboravi, tu termine skoro da vise i ne dele.
Regularna skola je ali to sad nema veze. Hvala na odgovoru.
 
Aplicirali smo po starom
😁 Ali negde procitah, ne ovde, da ko je aplicirao po starom mozda bude da o cekaju termin po starom
😁😁😁 Mada sam ja skontala da idemo po novom zakonu jer ne stizemo do marta na red
Svakakve budalastine pisu po internetu, merodavna je jedino nemacka ambasada a tamo pise da ce obradjivati samo one koji do 31.12.2020. dodju na red za termin.
Zavisi kad si aplicirala, ja ne verujem da ce recimo na red stici ni ceo mart 2018. u noksu 1-2, dok noks 3-5 ide nesto brze
 
Ljudi pomoc. Bio sam na grupnom terminu preko jedne Nemacke firme za vozaca (nas 30) 09.09.2019, predati svi papiri. Onda smo pozvani 11.09.2019. da uplatimo vizu i da damo otiske prstiju. Njih 29 dobija poziv 24.09.2019. da dodju da podignu pasos sa radnom vizom, jedan je odmah odbijen a ja jos uvek cekam i ne dobijam odgovor. Vec mesec ipo dana ne mogu da radim jer sam radio spediciju van zemlje. Sad sam i bez posla. Da li se to nekom desavalo i da li zna neko gde mogu da se obratim i dobijem informaciju sta se desava sa mojim pasosem odnosno radnom vizom? Hvala.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top