Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima,zavrsio sam srednju skolu elektrotehnicar automatike(4 godine),zavrsio sam jos i obuku od 60 casova PHP programiranje,imam jos par online sertifikata iz programiranja,zavrsene neke projekte.Nasao sam posao u Nemackoj,poslodavac je spreman da mi posalje ugovor,aplicirao sam za NOKS 3-5.E sad, da li ce mi ambasada priznati ovu obuku i ako ne da li ce mi praviti problem zato sto nisam zavrsio srednju skolu IT struke.Nadam se da ste razumeli moje pitanje,hvala :)
 
Pozz svima.Imam pitanje u vezi posla u Nemackoj!Gazda je predao zahtev u Arbeitsagentur.de gde me hoce zaposliti u njegovoj firmi ali su mu nakon dve nedelje poceli slati pisma i druge radnike iz EU.Kako da insistira bas za mene sta bi trebao da uradi?Ako neko moze dati neke informacije sta i kako dalje javite...pozz

Mora proveriti i odbiti EU radnike,kao i navesti zašto si ti bolji izbor...
...a svi znamo zašto,zar ne? :)
 
Hvala vam..Neko kaze da sledeci put kad se produzi viza mozes menjati ako nadjes drugog poslodavca, samo treba ugovor od drugog poslodavca, zato pitam mozda neko zna tacno kako to ide
Nadjes novog poslodavca dati ugovor sa vecom satnicom plus ti napise zasto napustas stari posao npr. navede radi manje satnice,odes i predas to sve u ured za strance Auslandbehorde,ured za strance ce to da posalje na biro rada Agenurfurarbeit i da trazi zustimmung tj.odobrenje za rad,to sve traje par sedmica i uvek odobre.Tako i da poslodavca mozes zameniti odmah i kad dobijes vizu u Beogradu to nije problem.
 
Postovani forumasi,

Malo sam pogledao po forumu, ali ne nadjoh bas jasan odgovor oko znanja nemackog jezika.

Naime, treba da apliciram za "plavi karton" gde se navodi da ce sva komunikacija biti na nemackom jeziku, I da je potrebno minimalno znanje A1 nemackog jezika, ali moj poslodavac sa kojim sam sklopio ugovor na neodredjeno vreme uopste ni jednom nije naveo da je potrebno znanje jezika.

Dakle, da li je OBAVEZNO imati diplomu polozenog kursa nemackog jezika nivoa A1, ili bilo kog koji se navodi?

Unapred hvala na odgovorima.
 
Postovani forumasi,

Malo sam pogledao po forumu, ali ne nadjoh bas jasan odgovor oko znanja nemackog jezika.

Naime, treba da apliciram za "plavi karton" gde se navodi da ce sva komunikacija biti na nemackom jeziku, I da je potrebno minimalno znanje A1 nemackog jezika, ali moj poslodavac sa kojim sam sklopio ugovor na neodredjeno vreme uopste ni jednom nije naveo da je potrebno znanje jezika.

Dakle, da li je OBAVEZNO imati diplomu polozenog kursa nemackog jezika nivoa A1, ili bilo kog koji se navodi?

Unapred hvala na odgovorima.
Plavu kartu svi dobiju bez certifikata jezika,mislim ono bih trebalo malo znati nesto da se ne ispadne sad da neznas nista ili bar na engleskom malo popricati sa sluzbenim licem.
 
Poslednja izmena:
Plavu kartu svi dobiju bez certifikata jezika,mislim ono bih trebalo malo znati nesto da se ne ispadne sad da neznas nista ili bar na engleskom malo popricati sa sluzbenim licem.
Engleski znam sasvim dobro, I sve razgovore sa poslodavcem sam imao na engleskom jeziku.
Ako moze da se koristi I engleski u ambasadi, onda nema nikakvih problema… (dosta sam vec sveta obisao radeci I govoreci engleski jezik)

hvala na odgovoru!
 
Postovani forumasi,

Malo sam pogledao po forumu, ali ne nadjoh bas jasan odgovor oko znanja nemackog jezika.

Naime, treba da apliciram za "plavi karton" gde se navodi da ce sva komunikacija biti na nemackom jeziku, I da je potrebno minimalno znanje A1 nemackog jezika, ali moj poslodavac sa kojim sam sklopio ugovor na neodredjeno vreme uopste ni jednom nije naveo da je potrebno znanje jezika.

Dakle, da li je OBAVEZNO imati diplomu polozenog kursa nemackog jezika nivoa A1, ili bilo kog koji se navodi?

Unapred hvala na odgovorima.
Koji posao ako nije tajna
 
Postoji li granica za visinu plate za noks 6-8?
Pitanje ti je vise nego komicno,noks 6-8 su visokokvalifikovane osobe i oni nema sta da brinu za platu pri podnosenju zahteva za vizu jer sigurno nece ici gore da rmbaju po pogonima i da stemaju za minimalac,kakavu granicu spominjes ne shvatam,minimum postosji samo za plavu kartu sto se tice visokokvalifikovanih moj prijatelju.
 
Pitanje ti je vise nego komicno,noks 6-8 su visokokvalifikovane osobe i oni nema sta da brinu za platu pri podnosenju zahteva za vizu jer sigurno nece ici gore da rmbaju po pogonima i da stemaju za minimalac,kakavu granicu spominjes ne shvatam,minimum postosji samo za plavu kartu sto se tice visokokvalifikovanih moj prijatelju.
Odgovor ti je komican, ako neko pita nesto i nije upucen kako treba, valjda je normalno da mu se lepo odgovori, ne razumem zasto je komicno pitanje?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top