Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav drugari,
registrovao sam se za spajanje porodice. Prilikom registracije sam pratio sve korake na nemackom, medjutim kad sam na kraju kliknuo na speichen izbacilo mi je da nisam tacno ukucao ona zamagljena sigurnosna slova. Ponovo sam ukucao , ali mi je onda umesto speichen pisao na engleskom Submit...sve ostalo je bilo na nemackom...Stigao mi je mejl da je registracija zavrsena uspesno, registrovani ste pod brojem tim i tim...na pocetku mejla pise "usluga na engleskom jeziku je dostupna samo za sengen vize"..
Zanima me da li to moze predstavljati problem jer na sajtu ambasade pise da u koliko se zakaze na engleskom necete moci da predate dokumenta niti da se registrujete ponovo?
Mada, ja se nisam registrovao na engleskom, svaki korak je bio na nemackom, buni me samo ovo Submit na kraju, i ovaj pocetak mejla.
Hvala
 
Pozdrav drugari,
registrovao sam se za spajanje porodice. Prilikom registracije sam pratio sve korake na nemackom, medjutim kad sam na kraju kliknuo na speichen izbacilo mi je da nisam tacno ukucao ona zamagljena sigurnosna slova. Ponovo sam ukucao , ali mi je onda umesto speichen pisao na engleskom Submit...sve ostalo je bilo na nemackom...Stigao mi je mejl da je registracija zavrsena uspesno, registrovani ste pod brojem tim i tim...na pocetku mejla pise "usluga na engleskom jeziku je dostupna samo za sengen vize"..
Zanima me da li to moze predstavljati problem jer na sajtu ambasade pise da u koliko se zakaze na engleskom necete moci da predate dokumenta niti da se registrujete ponovo?
Mada, ja se nisam registrovao na engleskom, svaki korak je bio na nemackom, buni me samo ovo Submit na kraju, i ovaj pocetak mejla.
Hvala
Ako si dobio mail sa registracionim brojem sve ok.
Gledaj,sistem je preopterecen,za samo 1h se registruje preko 500 ljudi,da li su roboti ili ne ne znam,ali nesto se lose desava sto koci sve...
 
Pozdrav svima, nov sam na forumu. Imam interesovanja o odlasku, ne žuri mi se mnogo, ali pravim planove. Ja sam završio elektrotehničarsku srednju i višu elektro ali radio bih sa srednjom bilo šta. Imam ženu i dete. Ona je završila Visoku zdravstvenu za sanitarno ekološkog inspektora 7 stepen mislim, isto to zvanje ona ima i sa srednjom školom. Imam tamo kao neku vezu da nadjem posao, papire za posao itd. Ako sam dobro razumeo NOKS je stepen stručne spreme? Najlepše bih molio za neki savet odakle da krenem, da li da predajem za vizu ili da čekam taj nov zakon (ako to ima/nema veze). Da li prvo A1 da završimo pa da predamo ili obrnuto? Razumem da se trenutno čeka 14-16 meseci. Da li gužve opadaju ili rastu? Hvala
 
Pozdrav ljudi. Da li neko mozda zna sta se desava u ovakvoj situaciji. Dobio sam vizu za praksu u Nemackoj na 6 meseci ali sad ovi poslodavci kazu kako vrt. nije moguce da radim tu praksu iz nekih samo njima poznatih razloga (tipa njima biro ili neka druga ustanova ne dozvoljava jer sam navodno zavrsio faks?! ), pa me interesuje sta da radim, da li da uzmem vizu i odem (jer imam i gde i kod koga da budem) ili ne. Procitao sam takodje da se po novom zakonu samo jednom vrsi provera prilikom predaje za vizu, tj salju se sva dokumenta u mesto gde se prijavljujem za praksu i ako se odobri onda se izdaje potvrda ambasadi, oni daju vizu i to je to. Sad me interesuje zasto ovi izmisljaju nesto novo i ne dozvoljavaju da radim praksu iako sam vizu vec dobio. Ima li neko mozda odgovor na sve ovo?
 
Pozz svima, moje pitanje glasi: u slucaju ( vanredne sitiacije) ,mora se poslodavac menjati,sta u tom slucaju? Da li zadrzavamo (imamo) "prava" da i dalje budem(o) na listi cekanja..ili se mora nedo Bog stornirati...?!
Ili prijaviti amb.? Ili ..sta..(ulazim u 17.,mesec....polako al' sigurno..hvala svima,samo mi molim vas odg.ko je upucen u tematiku,hvala....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top