Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vec nekoliko meseci pratim ovaj sajt i bas sam zahvalna svima na informacijama koje nam pruzate...moj suprug je aplicirao noks1-2 ...9.1.2018...termin je dobio 26.2.2019....17.4.2019 pozvali su ga iz ambasade i rekli da je viza u obradi ali da dostavi koliko je puta bio u Nemackoj ...dostavio je to 22.4.2019...jos uvek ceka odgovor...ima li neko iskustva sa ovakvim stvarima i sta mislite sta moze da ocekuje od ovoga...hvala unapred na odgovorima...pozzz
 
Pozdrav drugari,
Registrovao sam se za termin noks 3-5, u to vreme nisam imao ugovor o radu, u medjuvremenu sam dobio ugovor od jedne firme za radno mesto profesionalnog vozaca B i C kategorije...
Moje pitanje je, da li ce to biti problem u ambasadi posto se nisam registrovao za termin za profesionalnog vozaca, nego za standardan noks 3-5?...mada i vozaci spadaju u 3-5....
Zanimnjivo je da mi je prilikom registracije stigao email iz ambasade gde pise:
Uspesno ste izvrsili registraciju za termin noks 3-5 zanimanja sa srednjom strucnom spremom, varioci i profesionalni vozaci....
Dakle po email-u ne bi trebalo da bude problema jer pise i vozaci
Pise posle toga zaninanje..na aplikaciji
 
GDE JE SEKULA DA PROGNOZIRA?
Brze, jace bolje...usporili termine. Ovakvom podelom iz meseca u mesec, pre bi pogodio brojeve na LOTO nego kad ce deliti termine. Dosad je bilo da podele termine najkasnije nedelju dana do isteka podele, u ovom slucaju za NOKS 3-5 je podela 16.05 i jos uvek nista. Druze-kolega BUJALICA ovo je sramota sta nam rade, narucito tebi kome fali desetak dana pode termina........
 
Pozdrav svima,

Dobio sam radni ugovor na neodredjeno vreme od Nemacke firme sa datumom pocetka rada od 1. juna 2019. sa odredjenom bruto platom, radnim satima i svim uslovima rada. Moje pitanje je, da li postoji mogucnost da se nekako ubrza dobijanje termina pod uslovima kada me poslodavac ceka da sto pre dodjem na posao. Da li postoji mogucnost da se prilikom zakzivanja termina navede i datum kreiranja radnog ugovora i pocetka rada. To je moglo do pre nkih dve tri nedelje na sajtu Nemacke ambasade ali sad je taj deo gde se upisuje datum radnog ugovora nestao iz dela gde se zakazuju termini.
 
Brze, jace bolje...usporili termine. Ovakvom podelom iz meseca u mesec, pre bi pogodio brojeve na LOTO nego kad ce deliti termine. Dosad je bilo da podele termine najkasnije nedelju dana do isteka podele, u ovom slucaju za NOKS 3-5 je podela 16.05 i jos uvek nista. Druze-kolega BUJALICA ovo je sramota sta nam rade, narucito tebi kome fali desetak dana pode termina........
Kolega trebali bi da dele nas noks...koliko vidim stgili sa terminima negde do 3.06....znaci jos ce biti neke podele..na dva dana sam do termina kolega..
 
Pozdrav svima,

Dobio sam radni ugovor na neodredjeno vreme od Nemacke firme sa datumom pocetka rada od 1. juna 2019. sa odredjenom bruto platom, radnim satima i svim uslovima rada. Moje pitanje je, da li postoji mogucnost da se nekako ubrza dobijanje termina pod uslovima kada me poslodavac c
eka da sto pre dodjem na posao. Da li postoji mogucnost da se prilikom zakzivanja termina navede i datum kreiranja radnog ugovora i pocetka rada. To je moglo do pre nkih dve tri nedelje na sajtu Nemacke ambasade ali sad je taj deo gde se upisuje datum radnog ugovora nestao iz dela gde se zakazuju termini.
Brate da li bih ja sedeo 15 meseci a nisam dobio termin da znam za nesto tako...ne samo ja ni svi ovi ljudi koji postavljaju svoju muku ovde...
 
Čovek mi je lepo odgovorio ?! Šta mi je lepo odgovorio ?? Da ne zna kako da skrati čekanje termina jer u protivnom ne bi sedeo 15 meseci. To ti smatraš odgovorom koji treba neko da skapira ???
Kad neko postavi pitanje, a ti znaš odgovor, onda to i napišeš. Ako ne znaš ćutiš a ne pišeš gluposti od kojih niko nema koristi.
 
Čovek mi je lepo odgovorio ?! Šta mi je lepo odgovorio ?? Da ne zna kako da skrati čekanje termina jer u protivnom ne bi sedeo 15 meseci. To ti smatraš odgovorom koji treba neko da skapira ???
Kad neko postavi pitanje, a ti znaš odgovor, onda to i napišeš. Ako ne znaš ćutiš a ne pišeš gluposti od kojih niko nema koristi.
Slusaj bre druze sad si vec bezobrazan...sta ti mislis da mi nismo pokusali sa tim sto ti pises...jedino da ti tetka Angela Merkel mozes da odes pre...ali posto nije cekaces kao i mi ostali...za sada 15 meseci...alu bice mnogo duze...samo cekanje i cekanje...minimum jos dva takva ugovora ces da dobijes..
 
Slusaj bre druze sad si vec bezobrazan...sta ti mislis da mi nismo pokusali sa tim sto ti pises...jedino da ti tetka Angela Merkel mozes da odes pre...ali posto nije cekaces kao i mi ostali...za sada 15 meseci...alu bice mnogo duze...samo cekanje i cekanje...minimum jos dva takva ugovora ces da dobijes..
Moze na ugovoru da ti pise sofort...nevredi ti..uci Nemacki i cekaj...
 
Ako ima neko na sajtu ko je prosao termin sklapanje braka neka mi pise,zanima me šta sve treba i da li ispituju puno jezik?? I kada se plaća faksa i osiguranje i gde?? Molim vas za odgovor ko zna nesto
Pretpostavljam da mislis na spajanje porodice. Ja nisam u toj kategoriji, ali su ljudi ovde pisali da te pitaju nesto lako, tipa koje ti je boje jakna, da kazes nesto o sebi... Taksa mislim da se placa kod njih, kad dobijes termin, a osiguranje tek kad ti odobre vizu. Osiguranje kupujes u nekom osiguravajucem drustvu po izboru, na 6 meseci, od dana od kada hoces da ti vazi viza.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top