Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni licno treba za Bavarsku ali ne bitno.Moje neko misljenje je da je Bavarska jedna drzava a Nemacka druga.Drugaciji su zakoni skroz.Sprecavalo priznaju u celoj Nemackoj dok za Bavarsku ne mogu biti siguran.

Ja bio u januaru u Passau...Bavarska...nepriznaju kod iz slovenije..i svaki poslodavac trazi jezik..tj da se znas sporazumeti..bio i video

- - - - - - - - - -

Pa na termin moramo svi skupa, jer smo tako aplicirali. Ali sanse da prodje su ravne nuli...Razgovarala sam sa Sonjom SoRo, i ona mi kaze da sva deca koja imaju 16 god moraju imati polozeno C1, sto je apsurd...Mada bilo je slucajeva da su pustili dete sa polozenim B1. Sve zavisi od sluzbenika valjda, od njihove dobre volje i procene. Ja sam izgubila pravo da spojim dete sa porodicom jer je sad punoletna, tako da po tom osnovu ima i C2 polozeno, nema prava....

Moja ce cerka na spajanju imati 14 i po...traze li joj jezik?
 
Pa na termin moramo svi skupa, jer smo tako aplicirali. Ali sanse da prodje su ravne nuli...Razgovarala sam sa Sonjom SoRo, i ona mi kaze da sva deca koja imaju 16 god moraju imati polozeno C1, sto je apsurd...Mada bilo je slucajeva da su pustili dete sa polozenim B1. Sve zavisi od sluzbenika valjda, od njihove dobre volje i procene. Ja sam izgubila pravo da spojim dete sa porodicom jer je sad punoletna, tako da po tom osnovu ima i C2 polozeno, nema prava....
Ali registrovali ste se pre nego sto je napunila 18, mozda ipak ima nade??!!!
 
Ali registrovali ste se pre nego sto je napunila 18, mozda ipak ima nade??!!!

Nema veze kaze Sonja SoRo. Racuna se prvi termin u ambasadi, a ne termin apliciranja...i ja sam zivela u nadi. Najgore je sto na sajtu pise da ne mora dete imati C1 ako putuje sa roditeljem, ali u praksi nije tako. Mislim nerealno je da se npr za med. sestru trazi B1, a za sesnaestogodisnjaka C1. Ali, tako je. Javila se jedna zena iz Sa ambasade, dete je moralo da potpise da se odrice spajanja da bi majka sa mladjim detetom isla u dalji proces. Sin joj je 17 god star. E sad da vidim sta dalje, ima li iko neki predlog?

- - - - - - - - - -

Za spajanje ako idu oba roditelja ili ako jedan ima starateljsko pravo ne traže jezik. Piše negde na sajtu ambasade, informator ili prijava. Proverite svakako.

Ja sam staratelj, ali ni to mi nista ne znaci jer joj staratelj vise ne treba...Po nasem i nemackom zakonu ona je punoletna. Opet vas molim, ima li ko ikakav predlog kako resiti ovu situaciju?
 
Kada se predaju dokumenti za vizu u BG predaju se NOKS 6-8:
-diploma + apostile
-dodatak diplomi + apostile
-licenca + apostile
-uverenje o polozenom drzvnom ispitu +apostile
-rodni list medjunarodni
-vencani list medjunarodni
-popunjen obrazac
-3 fotografije

Posto se pominju orginal na uvid i dve prevedene fotokopije.
Da li se prosta fotokopija prevodi i prilaze uz orginal ili je potrebno ponovo otici kod one divne i fine gospodje na salter C da napravi overenu kopiju pa da se to overi i prilaze...
Pominje se da je potrebno sa nekog sajta odstampati dokaz da je diploma uporediva...
Ako mi je nesto promaklo molim za savet...
Kakva su Vasa iskustva?
 
Dobio sam danas mail. U prevodu :
zahtev za izdavanje dozvole boravka je prosleđen na razmatranje.

Obrada zahteva kod nadležne službe u Nemačkoj još nije završena.

Današnjim mejlom je od iste tražena informacija o stanju obrade zahteva.

O odluci ćete biti obavešteni neposredno nakon prispeća.

Ambasada moli za strpljenje.
Da li je neko imao slican slucaj?
 
Dobio sam danas mail. U prevodu :
zahtev za izdavanje dozvole boravka je prosleđen na razmatranje.

Obrada zahteva kod nadležne službe u Nemačkoj još nije završena.

Današnjim mejlom je od iste tražena informacija o stanju obrade zahteva.

O odluci ćete biti obavešteni neposredno nakon prispeća.

Ambasada moli za strpljenje.
Da li je neko imao slican slucaj?

ZAV vam obradjuje podatke, svi imaju takav slucaj kada su u fazi obrade..
 
A sve mi se cini da sam na dnu neke fioke i da ce moja dokumenta idplivati kada se budu vracali u svoj konzulat
Mitre imam jedno pitanje za tebe. Ja trenutno čekam u frankfurtu promenu poslodavca sve sam predala 29.08. I 10.09 sam poslala dopunu slike pasoša jer su mi tražili i od tada nikakvog odgovora... Jesi li i ti menjao vizu? Inace posao medicinska sestra... Hvala unapred.
 
Mitre imam jedno pitanje za tebe. Ja trenutno čekam u frankfurtu promenu poslodavca sve sam predala 29.08. I 10.09 sam poslala dopunu slike pasoša jer su mi tražili i od tada nikakvog odgovora... Jesi li i ti menjao vizu? Inace posao medicinska sestra... Hvala unapred.

Nisam menjao vizu, niti sam imao ikakvu dopuno jednostavno traje preterano dugo. A posao je elektro tehnicar
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top