Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drustvo, zna li neko kojim slucajem da li moze da se dobije Amtliche Meldebestatigung u Niedersachsenu bez vize? To je kapiram potvrda prijave boravka ili se slicno prevodi..
Bila sam juce na terminu, imala sve sto treba, i potvrdu da ce mi biti izdata radna dozvola cim dodjem, i kaze, uradice mi vizu, sve je to ok, pozvace me kad je gotova, ali ne mogu da je podignem, bez radne dozvole. A meni za radnu dozvolu treba ta Amtliche Meldebestatigung, a za to koliko ja znam treba viza.. I u zacaranom krugu. Mat pozicija.
Jel ima neko neku ideju mozda?
 
Drugar je podneo tri nedelje kasnije zahtev za termin za vizu a hteo bi da odemo istovremeno zbog iznajmljivanja stana i kupovine auta,pa bi da ga sačekam.
Da neznaš koja je min. plata potrebna da stoji na ugovoru za vozača , pokrajna B.W. mesto Bad Mergentheim

https://www.gehalt.de/einkommen/search?searchtext=Berufskraftfahrer&location=Bad+Mergentheim

koliko je verovati ovim sajtovima niko ne moze da zna. najbolje poslodavac da zove bundensagentur fur arbeit da proveri
 
Zato sto idete u Nemacku a ne Englesku ������

Aplauz, tri bambija za tebe.


Kada pokusate da se prijavite na Engleskom sa odredjenim zanimanjima postoji neki bug na sajtu gde ne mozete da izaberete zanimanje, dok ako je sajt na Nemackom sve prolazi bez problema.


Znači neki bug na sajtu, možda im to treba prijaviti da znaju, čisto razmišljam...
 
Drugar je podneo tri nedelje kasnije zahtev za termin za vizu a hteo bi da odemo istovremeno zbog iznajmljivanja stana i kupovine auta,pa bi da ga sačekam.
Da neznaš koja je min. plata potrebna da stoji na ugovoru za vozača , pokrajna B.W. mesto Bad Mergentheim

Kako stvari stoje dok se ne izdele termini za vremenski period od tri nedelje potrebno je da prođe oko 3 meseca, tako je barem do sada bilo, što je polovina važenja tvoje vize. Nema druge nego da za početak iznajmiš sobu i eventualno kupiš neki bajs :) dok on ne dođe. Što se plate tiče ne znam tačno, svašta se pisalo, a najbolje da tu informaciju proveri poslodavac ili kontaktiraš ambasadu što bi bila teža varijanta da ne kažem nemoguća misija jer su po njima sve informacije dostupne na njihovom sajtu (glupost).
 
Ja sam se prijavio krajem prosle godine i sve je proslo bez problema,sve normalno,dobio potvrdni mejl i broj sve na engleskom odradio.

I ja sam na engleskom pa mi je u mail- u sa terminom stigao i loš broj pasoša pa sam štampao i registracioni mail i onu potvrdu da ću doći na termin jer je tu broj pasoša bio ok na svu sreću!;Tako da slušajte vozacca i registrujte se na nemačkoj verziji stranice i nece biti problema ...
 
Aplicirao sam za radnu vizu NOX 3-5 vozac. Kada mi poslodavac bude slao ugovor o radu sta treba da mu napomenem? Posto nemam kod95 a poslodavac hoce tamo da mi zavrsi kad odem. Da ne bih dosao u situaciju da odem na termin i da bude fali jedan papir.

Ovo vam je aktuelni informator u kome mozete da vidite sta sve treba da vam stoji u ugovoru o radu i ostalim potvrdama.

https://belgrad.diplo.de/blob/20249.../ewt02-3-5-noks-berufsfahrer-aktuell-data.pdf
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top