Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni sve to ispadne duplo skuplje, za 6 meseci osiguranje oko 200 evra kada zelim da kupim na online stranici Uniqa osiguranja, DDOR Novi Sad i ostali...ja ne vidim nigdje stavku kod osiguravajucih kuca "zdravstveno osiguranje" vidim samo "medjunarodno putno osiguranje". Isao sam i na stranicu ovog Milenijuma, ne radi im online kupovina ali svakako ih prozovem u ponedjeljak,
Malo mi je sve maglovito oko ovog osiguranja.
 
Meni sve to ispadne duplo skuplje, za 6 meseci osiguranje oko 200 evra kada zelim da kupim na online stranici Uniqa osiguranja, DDOR Novi Sad i ostali...ja ne vidim nigdje stavku kod osiguravajucih kuca "zdravstveno osiguranje" vidim samo "medjunarodno putno osiguranje". Isao sam i na stranicu ovog Milenijuma, ne radi im online kupovina ali svakako ih prozovem u ponedjeljak,
Malo mi je sve maglovito oko ovog osiguranja.
Ako ti je sluzbenica rekla da moras imati osiguranje , kad te je zvala da ti kaze da je viza gotova.Moras ga kupiti.Inace stoji ti i na sajtu Ambasade da je obavezno imati putno i zdravstveno osiguranje.Iako kad pocnes raditi moras praviti Nemacko osiguranje.Po meni bacanje para.Ja imam nemacko AOK osiguranje a ipak moram kupiti ovo ovde i pokazati ga prilikom dobijanja vize.
 
Danas sam dobila Ambasadu rekli su mi da spremim dokumenta po obrascu iz Avgusta 2017, zanimanje online marketing i odrzavanje sajta i drustvenih mreza.

Posle sam zvala sve tri agencije koje e bave papirima i one su mi isto potvrdile.

- - - - - - - - - -

Svi koji imamo Zustimmunge do 1.11.2017, ne podlezemo novinama sa sajta.

Obrasce predajemo po starom iz Avgusta 2017, apostili nisu potrebni. Diploma se trazi samo ako u Zustimmungu pise da se zaposljava sa kvalifikacijama.

Digla sam na noge i Ambasadu i agencije, ko god mi je pao na pamet koliko su me uspanicili :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam pokusavala da zakazem termin online, ali nisam bila sigurna da li sam dobro popunila i stornirala sam.. Zatim sam odlucila da kontaktiram agenciju euro-trag u Beogradu i poslala kopiju pasosa i saglasnost.. cula se pre 20ak dana sa njima i rekli su mi da do termina se jos uvek ne moze doci i da moram da cekam.. e sada promena zakona i saglasnost kazu da ne vazi.. nije mi jasno zasto sada kada hoces da popunis online za vizu trazi se 1. Prezime 2. Ime 3. Email adresa 4. Broj pasosa 5. Da odaberemo za sta podnosimo vizu ( 1.majstor, gradjevinci i sta ti ja znam, 2. ... 3. ... 4. ... 5 .... 6. Zahtevi uz prilozenu preliminarnu saglasnost savezne direkcije.... clan 26.2) zasto su ubacili to ako se saglasnost ne priznaje sada ?
 
Danas sam dobila Ambasadu rekli su mi da spremim dokumenta po obrascu iz Avgusta 2017, zanimanje online marketing i odrzavanje sajta i drustvenih mreza.

Posle sam zvala sve tri agencije koje e bave papirima i one su mi isto potvrdile.

- - - - - - - - - -

Svi koji imamo Zustimmunge do 1.11.2017, ne podlezemo novinama sa sajta.

Obrasce predajemo po starom iz Avgusta 2017, apostili nisu potrebni. Diploma se trazi samo ako u Zustimmungu pise da se zaposljava sa kvalifikacijama.

Digla sam na noge i Ambasadu i agencije, ko god mi je pao na pamet koliko su me uspanicili :)



Ako je tako kako kases onda imamo srece jer smo po starom hvala na informacijama
 
Ako ti je sluzbenica rekla da moras imati osiguranje , kad te je zvala da ti kaze da je viza gotova.Moras ga kupiti.Inace stoji ti i na sajtu Ambasade da je obavezno imati putno i zdravstveno osiguranje.Iako kad pocnes raditi moras praviti Nemacko osiguranje.Po meni bacanje para.Ja imam nemacko AOK osiguranje a ipak moram kupiti ovo ovde i pokazati ga prilikom dobijanja vize.

Stvarno narode ko je dobio vizu koje je osiguranje nosio u ambasadu..?.???.
 
A oni koji su na listu cekanja a jos nisu dobili drugi mejl sa tacnim datumom, kako oni predaju?

Kako su mi objasnili svi koji su vec poslali prvi mejl a nisu dobili termin su isto po obrascu iz 2017. Mada se ja na to ne bih mnogo oslanjala, jer iz iskustva znam da se pravila stalno menjaju.

Moj savet je da kad dobijete drugi mejl odete ili na stranicu Ambasada ili da im pisete na mejl ( ma na sajtu vise mejlova ) da bi Vam potvrdili obrasce.
 
Kako su mi objasnili svi koji su vec poslali prvi mejl a nisu dobili termin su isto po obrascu iz 2017. Mada se ja na to ne bih mnogo oslanjala, jer iz iskustva znam da se pravila stalno menjaju.

Moj savet je da kad dobijete drugi mejl odete ili na stranicu Ambasada ili da im pisete na mejl ( ma na sajtu vise mejlova ) da bi Vam potvrdili obrasce.

Ja isto mislim da po starom predajemo jer jos nisu sklonili informator. Onog trenutka kad sklone informator bice po novom, mada juce dodavali jos puno toga na sajtu ambasade. I nikako mi nije jasno zasto im toliko tesko da objasne na sajtu, ili vole da ih zatrpavamo mejlovima i pozivima.
 
Ja isto mislim da po starom predajemo jer jos nisu sklonili informator. Onog trenutka kad sklone informator bice po novom, mada juce dodavali jos puno toga na sajtu ambasade. I nikako mi nije jasno zasto im toliko tesko da objasne na sajtu, ili vole da ih zatrpavamo mejlovima i pozivima.
Logicno je da bude po starom sve ostalo bi bilo nerealno.
A evo i jedne informacije,juce je bila da preda papire moja prijateljica za vizu sa saglasnoscu,termin je dobila 25.08.2017 za 03.11.2017. I predala je po STAROM.Inace su joj rekli ispred ambasade da niko nije dobio termin od 18.07.2017 a kada ce da krenu nije uspela da sazna.Pozdrav
 
Logicno je da bude po starom sve ostalo bi bilo nerealno.
A evo i jedne informacije,juce je bila da preda papire moja prijateljica za vizu sa saglasnoscu,termin je dobila 25.08.2017 za 03.11.2017. I predala je po STAROM.Inace su joj rekli ispred ambasade da niko nije dobio termin od 18.07.2017 a kada ce da krenu nije uspela da sazna.Pozdrav

To je dobra vest. Molila bih i ostale koji idu na termin ovih dana da kazu kako prosli i po kojem predavali.
 
I ja po nekad budan mastam kako me iz Nemacke ambasade zovu i nude vise termina posle par dana od aplikacije i tako evo vec 10 nedelja .Prosto ne mogu da verujem u to a ako je istina onda mi je bas i drago sto ce ljudi biti postedjeni ovog iscekivanja i svakodnevnog gledanja mailova ali cisto sumnjam da je tako.

Jeste nek dele ali nek podele prvo nama koji cekamo, ocigledno ce da urade kao u bosnu, gde januar podelili za januar sledece godine a mart daju oktobar i novembar. Ili je ta osoba promasila rubriku zakazivanja ili ubola stonirani termin.
 
Ja isto mislim da po starom predajemo jer jos nisu sklonili informator. Onog trenutka kad sklone informator bice po novom, mada juce dodavali jos puno toga na sajtu ambasade. I nikako mi nije jasno zasto im toliko tesko da objasne na sajtu, ili vole da ih zatrpavamo mejlovima i pozivima.
Ja ne mogu nigde da nadjem taj stari informator, na sajtu ambasade (mislim ono EWT022) !?!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top