Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima. Molim za informaciju. Naime, dobio sam ugovor od jedne farmaceutske firme koja je u Baden-Württemberg regiji, za mesto odrzavanja masina u proizvodnji, znaci posao sa srednjom skolom i imam diplomu za to. Pre dve nedelje sam konkurisao ambasadi i cekam odgovor, a u ugovoru stoji da mi rad krece od 01.01.2020.Sta dalje da radim? Koja je dalja procedura i tok? Nadati se da cu srediti sve do tada il samo pusti snovi? Hvala na svakoj informaciji. Pozdrav
 
Pozdrav svima. Molim za informaciju. Naime, dobio sam ugovor od jedne farmaceutske firme koja je u Baden-Württemberg regiji, za mesto odrzavanja masina u proizvodnji, znaci posao sa srednjom skolom i imam diplomu za to. Pre dve nedelje sam konkurisao ambasadi i cekam odgovor, a u ugovoru stoji da mi rad krece od 01.01.2020.Sta dalje da radim? Koja je dalja procedura i tok? Nadati se da cu srediti sve do tada il samo pusti snovi? Hvala na svakoj informaciji. Pozdrav
Sad su tek usli u April 2018. sa podelom termina za noks 3-5, pa ti proceni da li za dva i po meseca mozes dobiti termin i vizu?!
 
Ja sam zavrsila za masinskog tehnicara, smer masinstvo i obrada metala (mislim da ne bih imala problema oko priznavanja diplome), jezik trenutno na A2.. Medjutim, decko jezik ne uci (pa drzim palceve da oko jezika ne budu toliko zahtevni). Medjutim, posao tek trazimo a kako sam skontala nostrifikacija diplome ide po oblastima tako da da bi trebali traziti posao onde gde odlucimo da nostrifikujemo diplomu, ili gresim?
Sto se tice tvog zvanja ,ono je poprilično trazeno jer imas veliki spektar fabrika i firmi koji se bave obradom metala.Upravo to ,gledaj gdje ima dosta fabrika,a svaki srednji i veci grad ima veliku industrijsku zonu , obrati pažnju na satnicu, jer nemoj se zalijetati na prvu ko ti ponudi ugovor... i jezik je sada najveći problem očigledno ali ko ima želju i motivaciju vjerovatno ce ga i brze nauciti
 
Ljudi molim za savet. Iz razloga sto noks 1 2 necu docekati, moram da trazim poso za koji imam diplomu(masinski tehnicar). Ali problem je iskustvo u masinstvu ga nemam uopste.Sta mislite da li da pokusam kao masinac.
Ko ce ti dati ugovor za posao koji neznas raditi,svabo hoce kvalifikovanog radnika ne verujem da ce te cekati da ucis ali pokusaj,pazi do sada su se mnogi provlacili sa noksom 1-2 odes gore bez kvalifikacije i pokusas posle naci nesto i mnogima je upalilo,medjutim sad su stavili ozbiljnu prepreku ovim novim zakonom.
 
Da li su krenuli april?
Koliko vidim, usli u april.
Ko ce ti dati ugovor za posao koji neznas raditi,svabo hoce kvalifikovanog radnika ne verujem da ce te cekati da ucis ali pokusaj,pazi do sada su se mnogi provlacili sa noksom 1-2 odes gore bez kvalifikacije i pokusas posle naci nesto i mnogima je upalilo,medjutim sad su stavili ozbiljnu prepreku ovim novim zakonom.
Mislim da mu je to realnija sansa jer Nemcima trebaju masinci cak i bez ikakvog iskustva ali da zna u startu nesto jezik, ako vidi da kapira posao i trudi se nije problem.
Problem je samo da vidi koja radna mesta mogu da idu sa smerom masinski tehnicar.
 
Nemcima trebaju svi profili ne samo masinci zbog toga sad i otvaraju svima granice, ali ako ti ne znas raditi ono za sta imas diplomu kao sto je on napisao da nema veze sa masinstvom veoma je tesko naci poslodavca.
Ja ti kazem da ce pre zaposliti radnika koji zna jezik i vredan je a nema iskustva nego onoga koji ima iskustva a ne zna jezik. U Nemackoj sam tako da znam.
 
Ja ti kazem da ce pre zaposliti radnika koji zna jezik i vredan je a nema iskustva nego onoga koji ima iskustva a ne zna jezik. U Nemackoj sam tako da znam.
[/QUOTE
Hehe to vreme je brate proslo vredan si idemo noks 1-2 to vise nema,pa jesi vidio na zabu sta sve jos traze pored diplome da se posalje da bi se nostrifikovala,mislis da ce ti bez jednog radnog dana u struci izdati potvrdu,otidji pa procitaj,oni sad hoce kvalifikovanog majstora u strruci to vredan sam radnik zavrsavju sa tim.
 
Ja ti kazem da ce pre zaposliti radnika koji zna jezik i vredan je a nema iskustva nego onoga koji ima iskustva a ne zna jezik. U Nemackoj sam tako da znam.
Ti ako si "gore" ne znači da si pametnjaković što se tiče Njemačke ,nemoj pametovati puno
To što se tiče zaposlenja zavisi sve od poslodavca do poslodavca ,neko toliko žudi za radnicima da mu nije bitno da li ima iskustva.
A i da ima radnik iskustva na nekom polju ,opet ce morati radnik da uci "gore" ,,jer njihove fabrike na spram naših su jedno 50 god u plusu.
 
Ti ako si "gore" ne znači da si pametnjaković što se tiče Njemačke ,nemoj pametovati puno
To što se tiče zaposlenja zavisi sve od poslodavca do poslodavca ,neko toliko žudi za radnicima da mu nije bitno da li ima iskustva.
A i da ima radnik iskustva na nekom polju ,opet ce morati radnik da uci "gore" ,,jer njihove fabrike na spram naših su jedno 50 god u plusu.
Momak, ko tebi drma kavez?! Procitaj sve sta sam pisao unazad a ne ovde upadas kao sa grane. Ja sam u Nemackoj samo na pasos radim na crno i cekam termin dole u ambasadi kao i svi ostali evo skoro 20 meseci i znam dobro kroz sta sam sve prosao i nikome ovde ne bih dao pogresan savet.
 
"Hehe to vreme je brate proslo vredan si idemo noks 1-2 to vise nema,pa jesi vidio na zabu sta sve jos traze pored diplome da se posalje da bi se nostrifikovala,mislis da ce ti bez jednog radnog dana u struci izdati potvrdu,otidji pa procitaj,oni sad hoce kvalifikovanog majstora u strruci to vredan sam radnik zavrsavju sa tim."
@dadoda: Nisi ti mene razumeo procitaj ponovo da sam to napisao decku koji je masinski tehnicar 4. stepen dakle a ne kursadzija. Znam ja vrlo dobro da su zatvorili ulazak onom ko ne moze da dokaze obrazovanje za taj posao.
 
Ima li neko ovaj problem moj fakultet na anabinu je priznat kao A3 (visoka strukovna skola) H+, medjutim ta strukovna skola ne postoji vec 14 godina vec je fakultet, koji sam i ja zavrsila. Znaci fakticki im ta baza nije azurirana. Svi ostali smerovi sa mog fakulteta su priznati takodje. E sad da li treba da saljem diplomu na nostrifikaciju ili ne?
To prolazi bez problema,nostrifikaciju bolje uraditi jer je lakse posle za dalje za posao.
 
Ma ljudi treba li uopste vozaci da nostrifikuju bilo kakvu diplomu ili ne,po novom zakonu?
Koliko vidim, usli u april.

Mislim da mu je to realnija sansa jer Nemcima trebaju masinci cak i bez ikakvog iskustva ali da zna u startu nesto jezik, ako vidi da kapira posao i trudi se nije problem.
Problem je samo da vidi koja radna mesta mogu da idu sa smerom masinski tehnicar.
Drug gde si video da su ušli u april mislim na noks 3-5 vozači,pošto sam početak aprila pa...
 
Ja sam isto masinac, radim kao trhničar tipa izrada tehničke dokumentacije u AUTP CAD-u, što jr donekle moj posao :) Nemački ću ići do B1, sada sam na A2.. Mislite da je mogu naći posao :) S tim što bi verovatno gledala i neki kurs za upravljanje CNC mašinom da završim, ukoliko su mi male šanse da ovako nađem posao :)
 
Drug gde si video da su ušli u april mislim na noks 3-5 vozači,pošto sam početak aprila pa...
Koliko pratim, mislim da su usli u april sa vozacima i noks3-5 ostali. Grupe na fejsbuku, pouzdano su tacni.

Ja sam isto masinac, radim kao trhničar tipa izrada tehničke dokumentacije u AUTP CAD-u, što jr donekle moj posao :) Nemački ću ići do B1, sada sam na A2.. Mislite da je mogu naći posao :) S tim što bi verovatno gledala i neki kurs za upravljanje CNC mašinom da završim, ukoliko su mi male šanse da ovako nađem posao :)
.
Moras po novom zakonu i velike su ti sanse da nadjes poslodavca i dobijes vizu koliko vidim da ucis jezikni imas vrlo trazen profil zanimanja.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top