Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li bi neko mogao da mi kaze gde treba da stoji apostil na srpskoj kopiji dipome ili na prevodu diplome? Gde ste to radili? Preporuka za nekog notara iz Bg-a koji se tamo priznaje? Cuo sam da imaju samo tri notara, koja su za nas priznati, ako je to tacno.
https://prvi.os.sud.rs/sekcija/98/apostil.php

Pečat apostil se nalazi u gornjem desnom uglu na poleđini original diplome.
Ne na kopiji nego na originalu.
Original sa apostolim prevodiš kod sudskog tumača u dva primerka.
 
Osam meseci u godini firmi je dozvoljeno da ima sezonce. Odatle mu taj broj.

Znaci u principu on mi je dao tacnu informaciju? Ne razumem kako je onda tako olako shvatio ceo taj proces apliciranja za vizu.
Da li mozda znate da li se te sezonske radne vize pribavljaju brze? Jedan clan je napisao da je potrebno nekih mesec i po dana da se to sve zavrsi.
Ako je to istina onda mi nije problem sacekati.
 
Znaci sto se tice noksa 3-5 juce i prosle nedelje podeljeno je svega desetak dana a vec je sve podeljeno do 15.4.Sto se tice noksa 1-2 nekoliko dana.Jel bi trebala da u medjuvremenu bude jos neka podela?

Vozacima je podeljeno 7 dana..do 11.02...a sto se tice termina mislim da nece deli vise ovaj mesec...tek mozemo da ocekujemo pocetkom aprila...

- - - - - - - - - -

Vozacima je podeljeno 7 dana..do 11.02...a sto se tice termina mislim da nece deli vise ovaj mesec...tek mozemo da ocekujemo pocetkom aprila...

Obicno dele jednu nedelju pre...posle 5 aprila...daj boze da nije tako ali realnost...
 
Gde zivis ti? Znas li uopšte o kojoj drzavi se radi na ovom forumu? To sto si sad lupila da treba ima 90% ljudi koji cekaju vizu u matičnoj drzavi. Nemoj siriti lazi i davati lažnu nadu nekom, ako ti je dosadno idi pasi travu.

- - - - - - - - - -



A poruke ti nema zato sto ti je profil nov i zato sto si ga napravila da bi provocirao/la i je*ala ovde ovaj mucni narod stoko jedna najodvratnija.

To što vredjas dovoljno govori o tebi i tvom vaspitanju, kulturi...Zbog takvih i tebi sličnim smo dogurali dovde.
 
To što vredjas dovoljno govori o tebi i tvom vaspitanju, kulturi...Zbog takvih i tebi sličnim smo dogurali dovde.

Dokle smo dogurali zbog ovakvih kao ja? Ja govorim istinu,naravno izrevoltiran tvojim glupim postom. Ko je zavrsio u Nemačkoj radnu vizu? Daj ga imenom i prezimenom! Tvoja je mana sto si glupa i sto verujes takvima. Mislis da meni nisu pricali isto to. Sto ti ne ides pa zavrsis tako? Sto,kad vec tvrdis da moze.? Nismo mi zavrsili lose zbog ovakvih kao ja jer ja govorim gorku istinu ali istinu,a ne lepu laž kao ti.
 
I sama sam predala 24.07.2018. za vizu Noks 3-5 medicinska sestra.Pre mesec dana kod komšinice na rodjendanu neki njen prijatelj kaže da je na ovaj način završio za vizu.Čovek se kune da je to istina a ne vidim ni razlog zašto bi me lagao.Njemu je poslodavac prijavio boravište na starački dom

Taj Mora da je natrefio staracki Dom de su roditelji Angele Merkel
 
26.01.2018 registracija,termin 15.04.2019 noks 1/2
Znaci delili danas.....

- - - - - - - - - -

Vozacima je podeljeno 7 dana..do 11.02...a sto se tice termina mislim da nece deli vise ovaj mesec...tek mozemo da ocekujemo pocetkom aprila...

- - - - - - - - - -



Obicno dele jednu nedelju pre...posle 5 aprila...daj boze da nije tako ali realnost...

Evo covek se javio delili danas!!!
 
Možda laže,mada nema razloga,laže sebe.Da sam ranije znala probala bi,sad mi kasno.Ali razmislite malo,mi kad predamo za vizu,pitanje vize se ne rešava u Beogradu u ambasadi već se šalje u pokrajinu i nadležni grad pokrajine u kojoj se nalazi grad gde smo našli posao.Oni rešavaju i šalju odgovor u roku od mesec -dva.Po njegovoj priči on je odneo dokumenta koja se isto nose i ovde i plus prijavu prebivališta.Najteze mu je bilo da nadje poslodavca koji će da mu prijavi prebivalište a bez toga nije moglo.Posle mesec dana je dobio pozitivan odgovor.Ispricala sam priču kako je meni ispričana bez ikakvih loših i ružnih namera.I sama sam u istoj situaciji kao vi čekam a vreme sporo prolazi,a mogu samo da zamislim kako će sporo prolaziti kada budemo čekali termin za spajanje porodice...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top