Diskus hernija

Nije meni problem u Kuku,on me boli zbog ukljestenog nerva u lumbalnom delu kicme.I meni je veliki problem u L kicmi jer nema diskusa i mnogo je degenerativna,zbog povrede.Onda to prelazi na karlicu kuk,pa i dalje,a sto se tice morfijuma,samo je pitanje kad ce ga morati prepisati,jer trodon 3x dnevno ne pomaze,a uz njega pijem i Diklofenak Duo,ali slaba vajda,pa zato koristim Gel i Flaster,jer mi oni pored lekova pomazu i to poprilicno.
 
Ma normalno da treba nekoliko puta da ide da bi i taj fizijatar video sta i kako njoj odgovara.
Medju njima ima zaista specijalaca koji su mngo bolji dijagnosticari od samih ortopeda jer je
ljudima to zanat, a lekare mrzi da pet minuta posvete pacijentu i to tako sto ce ga ispipkati,
pritisnuti levo, desno, sabrati dva i dca, nego vide snimak i eto i dijagnoze i terapije.
Sigurno je tako.Fizijatar,ili kiroprakticar bolje znaju sta se sme,a sta ne.
 
Nije meni problem u Kuku,on me boli zbog ukljestenog nerva u lumbalnom delu kicme.I meni je veliki problem u L kicmi jer nema diskusa i mnogo je degenerativna,zbog povrede.Onda to prelazi na karlicu kuk,pa i dalje,a sto se tice morfijuma,samo je pitanje kad ce ga morati prepisati,jer trodon 3x dnevno ne pomaze,a uz njega pijem i Diklofenak Duo,ali slaba vajda,pa zato koristim Gel i Flaster,jer mi oni pored lekova pomazu i to poprilicno.
Upropastics stomak sa tim tabletama. Trodon postoji i kao rastvor pa uzimas pipetom na kocki secera.
Za tebe i tvoje uzasne bolove bio bi dobar ( mada to jeste opijat) fentonyl flaster, menja se dva puta nedeljno
i potpuno si oslobodjen bolova. Koliko dugo sme da se koristi, zaista ne znam.
 
Не, не, ниси ме схватила. Ја радим вежбе за превенцију да опет не укочим али уз те вежбе сам додао и вежбе флексибилности. Али нигде не пише кад си излечен колико толико да смеш да радиш флексибилност.
 
Upropastics stomak sa tim tabletama. Trodon postoji i kao rastvor pa uzimas pipetom na kocki secera.
Za tebe i tvoje uzasne bolove bio bi dobar ( mada to jeste opijat) fentonyl flaster, menja se dva puta nedeljno
i potpuno si oslobodjen bolova. Koliko dugo sme da se koristi, zaista ne znam.
Prestao sam sa Trodonom i poceo sam da pijem sada Actasulid,u stvaru Nimulid,samo proizvden u Zrdavlju Leskovac.I mogu ti reci da uopste nije los.Sa flasterom tako i radim dva do tri puta nedeljno.Gel obavezno svako vece.Za Treodon su sada izmislili da mora na svaka 3 meseca da ides kod doktora specijaliste da ti prepise.Necu da molim nikog Ko ih .... .Ne mogu vise da ih gledam ocim,pogotovo kada sad zbog posla ne moram da idem kod njih.Dijagnoza je uspostavljena i zna se da je to tako kako je i nema vise sta da trazim od lopova u belim mantilima.
 
Uzrok diskushernije je proinflamatorna ishrana (kisele namirnice i upalna ulja). Rešićete se problema ako potpuno zamenite suncokretovo ulje svinjskom mašću za prženje i pečenje i maslinovim za salatu, a pojačate bazne namirnice (npr. cveklu, limunov sok, proso, sodu bikarbonu sa manje šećera i mesa). Takođe izbaciti CO2 gasirana pića, da, i mineralnu gasiranu vodu naročito.

U slučaju akutnog napada, što pre (najefikasnije u roku od 30 minuta) 500 mg ibuprofena, a onda soda bikarbona i ovo gore. Tetrazepam kao mioreleksans u sučaju bolova koji pojačavaju grč.

Operacija samo u slučaju paralize.

Gore napisano me ne obavezuje. :)
 
Uzrok diskushernije je proinflamatorna ishrana (kisele namirnice i upalna ulja). Rešićete se problema ako potpuno zamenite suncokretovo ulje svinjskom mašću za prženje i pečenje i maslinovim za salatu, a pojačate bazne namirnice (npr. cveklu, limunov sok, proso, sodu bikarbonu sa manje šećera i mesa). Takođe izbaciti CO2 gasirana pića, da, i mineralnu gasiranu vodu naročito.

U slučaju akutnog napada, što pre (najefikasnije u roku od 30 minuta) 500 mg ibuprofena, a onda soda bikarbona i ovo gore. Tetrazepam kao mioreleksans u sučaju bolova koji pojačavaju grč.

Operacija samo u slučaju paralize.

Gore napisano me ne obavezuje. :)

Samo bih se sa boldovanim slozila, a ove price oko svinjske, guscje i masti od jazavca za mene su bapske price.
Silni ljudi po belom svetu ne jedu svinsjku mast jer zive u Indiji, muslimani su, a i nisam sigurna kako svinjska mast
opstaje u predelima sveta gde je temperatura uvek 30 stepeni.
Kod gadnih bolova ne pomaze ni kilo Ibuprofena, ne pomaze nista.
Ja sam se skoro pa resila svog problema i bolova, a pomogle su mi jedino zestoke vezbe i istezanje,
dobila sam silne teske tablete protiv bolova, nista mi nije pomoglo, samo je stomak poceo da me boli i muci.
Na licu mesta sam ih batalila.
 
Stigle mi gravitacione cizme, kada se okacim odradim par uvrtanja, skinem se sa sipke, gotovo da ne osecam da imam lumbalni deo. Uz to da dodam da ispucam kicmu koju ne mogu klasicnim istezanjem uvrtanja na krevetu.
 
Ljudi, i dalje muku mučim sa c5 c6 i vrtoglavicom, evo danas malo fizičke aktivnosti i naglo mi se zamantalo, bukvalno mi ne da da se krećem...., imali li neko sličnu priču i rešenje.? Pozdrav
Kao sto sam ranije pisao,ja sam resio to odlaskom kod doktora za Uho Grlo i Nos(ORL).Inace sam bio prvo lecen od migrene,jer je sve ukazivalo na to.Jaki bolovi glave i vrtoglavica.Medjutim ispostavilo se da je problem do ukljestenja nekog nerva u vratu.Isao sam tri jutra za redom i primio blokade u predelu pocetka temena,pri kreju vrata i dobio Cinedil tablete da ih pijem po pola ujutru,pola uvece.Doktor mi je garantovao 3 godine sigurno da necu imati vrtoglavice i bolove glave.Proslo je vise od 10 godina i nikada nisam vise imao tako jake bolove i vrtoglavice.Pojave se blaze vrtoglavice kada naglo pomerim vrat,u neku stranu,ali ni blizu onoga sto je bilo i to traje kratko,ali redovno pijem te lekove.I jos uvek po pola,ujutru i uvece.Mada mi je on rekao,ako se posle 3 godine pojavi ponovo jaca vrtoglavica da slobodno uzmem po celu tabletu,ujutro i uvece,ali jos nemam potrebe za time.Inace kod mene je problem od C2 do C7,samo Atlas mi je u redu,t.j. prvi prsljen.
 
Konjski gel i utrljavati ujutro i uvece na bolno mesto.Treba sto duze da se utrljava skoro do susenja koze i dlana.To bi ti bilo tesko da radis sam vec neko da to dobro utrljava dok ti lezis na stomaku.Ako su jaci bolovi popiti uvece i Diklofenak Duo od 75 mg.Znaci samo po potrebi.
Nemam sada, nego od sedenja mi se desava da nekada imam stegnute misice u lumbalnom delu.
 
Jel crveni ili plavi? Crveni imam
Crveni greje,a to nije dobro za misice,jer dolazi do jacih grcenja,nije plavi vec zeleni.On ne hladi pri trljanju,ali kasnije imas osecaj kao da hladi i polako opusta misice.Na kraju probaj jedan pa drugi,pa ces videti,koji ti vise odgovara.Preporucujem zeleni jer sam probao oba i nije isto dejstvo,od crvenog nisam imao nekih boljitaka,dok od zelenog,vec u toku noci osetim opustanje misica od grcenja i bolova,a ujutro je vec mnogo bolje.Ne bi bilo lose kada te to uhvati da i ujutro namazes,da nemas problem pri kretanju u toku dana,jer sve sto su jaci bolovi,znaci veca upala,a zeleni gel opusta.
 
Kao sto sam ranije pisao,ja sam resio to odlaskom kod doktora za Uho Grlo i Nos(ORL).Inace sam bio prvo lecen od migrene,jer je sve ukazivalo na to.Jaki bolovi glave i vrtoglavica.Medjutim ispostavilo se da je problem do ukljestenja nekog nerva u vratu.Isao sam tri jutra za redom i primio blokade u predelu pocetka temena,pri kreju vrata i dobio Cinedil tablete da ih pijem po pola ujutru,pola uvece.Doktor mi je garantovao 3 godine sigurno da necu imati vrtoglavice i bolove glave.Proslo je vise od 10 godina i nikada nisam vise imao tako jake bolove i vrtoglavice.Pojave se blaze vrtoglavice kada naglo pomerim vrat,u neku stranu,ali ni blizu onoga sto je bilo i to traje kratko,ali redovno pijem te lekove.I jos uvek po pola,ujutru i uvece.Mada mi je on rekao,ako se posle 3 godine pojavi ponovo jaca vrtoglavica da slobodno uzmem po celu tabletu,ujutro i uvece,ali jos nemam potrebe za time.Inace kod mene je problem od C2 do C7,samo Atlas mi je u redu,t.j. prvi prsljen.
Hvala druže, probao ali ne ide, sunce mi jako smeta, vrti se, magli pred očima.....Koji lekar Vam je odradio tu terapiju? Pozdrav hvala.
 
Hvala na odgovoru.
Ne znam odakle si,ali bi od tvog izabranog lekara trazio da ti zakaze pregled kod bilo kojeg ORL specijaliste,ako ne moze,onda ako si u mogucnosti da odes kod privatnog da mu lepo objasnis kakve probleme imas.Nemoj to da pustas da se siri,jer nije bas bezazleno.To trece uho moze da izazove velike probleme.
 

Back
Top