Quantcast

Diskus hernija

Teosan

Početnik
Poruka
25
Pisao sam ranije,da imam kolegu s posla koji je operisao lumbalni deo kicme i da mu je kratko vreme bilo dobro,a da je pocelo kasnije da ga boli i da se oduzima vise nego pre operacije.Ne mora svakome biti isto.Ne bih da te plasim,to je samo istina.Posto sam dosta proveo zbog kicme po bolnicama,bilo je i onih koji su pricali da im je bolje,a kako im je kasnije bilo to oni znaju.Ako se uradi kako treba i ako nije mnogo lose stanje ispod i iznad,gde treba da radis operaciju,zasto ne bi bilo dobro.Samo se cuvaj i pazi i trebalo bi da ti bude bolje.Vise njih poznajem koji su operisali i dok im je bilo bolje poceli su ponovo vise da rade teske poslove i to ih je dovodilo do vecih problema.Samo se dobro pazi i bice sve u redu.
Jedan savet od svih koji imaju sto iskustva kao sto je moje,oper vratna disk hernija,sto se mozda razumeju ako su iz struke. Da li bih smela da vozim bicikl,s obzirom da ce to neko vreme mnogima biti jedini nacin prevoza na udaljene lokacije?
Hvala unapred

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
10.376
Jedan savet od svih koji imaju sto iskustva kao sto je moje,oper vratna disk hernija,sto se mozda razumeju ako su iz struke. Da li bih smela da vozim bicikl,s obzirom da ce to neko vreme mnogima biti jedini nacin prevoza na udaljene lokacije?
Hvala unapred
Ma moze,samo ne bi smela sportski sa onim spustenim volanom,jer bit ti vrat bio u nepovoljnom polozaju.

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
10.376
To svakako nego se ja vise brinem za truckanje tokom voznje a to mozda utice na diskuse,da ih sabija ili tako nesto npr
Neses ti voziti mnogo brzo.Taman ce tu i vratni misici da se aktiviraju i da drze vrat kako treba,a i nemoj voziti po dzombama,vec po nekoj boljoj stazi ili asfaltu.I gledaj da ti se vrat ne oznoji slucajno,da posle znoja i duvanja vetrica oko vrata ne dodje do upale ili reumatskih bolova.Pomalo na krace staze,pa povecavaj svaki 10-i dan.

Teosan

Početnik
Poruka
25
Neses ti voziti mnogo brzo.Taman ce tu i vratni misici da se aktiviraju i da drze vrat kako treba,a i nemoj voziti po dzombama,vec po nekoj boljoj stazi ili asfaltu.I gledaj da ti se vrat ne oznoji slucajno,da posle znoja i duvanja vetrica oko vrata ne dodje do upale ili reumatskih bolova.Pomalo na krace staze,pa povecavaj svaki 10-i dan.
Da da,svakako bih pazila gde vozim. A za sal, maramu...to posle operacije nosim redovno bas iz tog straha znoj,hladan vazduh. Da mogu,neku rolku bih nosila i leti 😉

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
10.376
Da da,svakako bih pazila gde vozim. A za sal, maramu...to posle operacije nosim redovno bas iz tog straha znoj,hladan vazduh. Da mogu,neku rolku bih nosila i leti 😉
Ne treba po lepom vremenu ni da zatvaras vrat puno,jer ce tek onda doci do znojenja.kada je svezije,a moze da se vozi,onda utopli,ali ne vozi brzo da ne dodje do znojenja na vratu.Samo polako i rekreaciona voznja.To i kada bude proslo duze vremena,moras da cuvas i pazis.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.