Deca i napuštanje gnezda

RužnaKoLopov

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.783
kako je to bilo za vas kad su vam deca napustili gnezdo i krenuli svojim putem ?

u meni sve vrišti 🙈 jednom sam ga odvratila od planova i sad je opet ista priča i podržavam ga ali u meni sve vrišti

Pametan je , lepo vaspitan, vredan ne brinem se da neće uspjeti ali me muci daljina

reč je o empty nest sindromom


IMG_8635.jpeg
 
kako je to bilo za vas kad su vam deca napustili gnezdo i krenuli svojim putem ?

u meni sve vrišti 🙈 jednom sam ga odvratila od planova i sad je opet ista priča i podržavam ga ali u meni sve vrišti

Pametan je , lepo vaspitan, vredan ne brinem se da neće uspjeti ali me muci daljina

reč je o empty nest sindromom


Pogledajte prilog 1509158
...mogla si i bolju tj. smireniju Temu...
P.S.
...pametni i lijepo vaspitani/ na oca/
Oba u dvije najsretnije zemlje
od dvije majke da nije jednoj samo muka ali,
Ocu dvije muke...
No,
sretni su
daaleko i odrasli da im otac ne treba a s majkama
umiju oba...rodile i napravile Majke...
 
...mogla si i bolju tj. smireniju Temu...
P.S.
...pametni i lijepo vaspitani/ na oca/
Oba u dvije najsretnije zemlje
od dvije majke da nije jednoj samo muka ali,
Ocu dvije muke...
No,
sretni su
daaleko i odrasli da im otac ne treba a s majkama
umiju oba...rodile i napravile Majke...

izvini, ali sto su deca odrasla bez oca ko je tu kriv ?

Dvije žene sa svakom po jedno dijete i sad oni su sa mamama odrasli negde daleko
 
kako je to bilo za vas kad su vam deca napustili gnezdo i krenuli svojim putem ?

u meni sve vrišti 🙈 jednom sam ga odvratila od planova i sad je opet ista priča i podržavam ga ali u meni sve vrišti

Pametan je , lepo vaspitan, vredan ne brinem se da neće uspjeti ali me muci daljina

reč je o empty nest sindromom


Pogledajte prilog 1509158
Ruki bre pusti dete neka leti , umesto da ga ti guraš od sebe ti ga još i sputavaš :kez: :vzagrljaj:
seti se kako si ti odlepršala i šta si tada mislila , nismo mi ti koji bi im krojili sudbinu
pusti dete neka živi svoj život
 
Ruki bre pusti dete neka leti , umesto da ga ti guraš od sebe ti ga još i sputavaš :kez: :vzagrljaj:
seti se kako si ti odlepršala i šta si tada mislila , nismo mi ti koji bi im krojili sudbinu
pusti dete neka živi svoj život
Pa puštam i ne sputavan
Ali valjda smijem odje napisati da sve u meni vrišti ? Mislim mogao je ovde blizu da se skuci sto mora daleko ?
 
Pa puštam i ne sputavan
Ali valjda smijem odje napisati da sve u meni vrišti ? Mislim mogao je ovde blizu da se skuci sto mora daleko ?
tačno zato smo i prijatelji , vrišti Ruki i u sebi , a ponekad i kad nemaš nikog u blizini isplači se pa i vrisni , neka izađe iz tebe
ali budi gorda što si uspela da ga izvedeš na pravi put , da postane čovek , jer tvojim zaslugom vaspitanja on sada kad odleti imaće konkretan život
budi ponosna na njega i sebe
:vzagrljaj: :zag::ortaci2:
 
Velika je to muka za roditelje. Deca pre ili kasnije pozele da zive po svom, i posto su mladi lakse se prilagode, nije da i njima nije tesko, ali zivot ide dalje.
Ako ne odu na vreme, onda je to pocetak pitanja jesu li normalni? Ima ljudi koji zive sa svojim roditeljima do kraja (roditelja ili njih).

Ono u starije doba to se nije osecalo zivelo se pod jednim krovom 3 - 4 generacije. Svako je imao zaduzenje - to je humanije uredjenje ali naravno pod raznim uticajima (a i mogucnoscu da se ode na drugi kraj sveta) porodice se rastavljaju. A i nije bas sve ni u starije ili novije doba. Citao sam neku studiju u kojoj pise da su Italijani uspeli na americkom kontinentu da se odrze i naprave vise kapitala jer su dejstvovali kao porodica a ne kao grupa pojedinaca uprkos svoj lokalnoj kulturi da je drustvo individualisticko. Znaci zavisi i od kulture.

I kod nas cesto pubertet traje do 40te pa i duze ;)
 

Back
Top