Deca i napuštanje gnezda

epa ovako , pravni i običajni sistem priznaje _užu porodicu_ kao pravni subjekt koju čine
muž _žena_deca
kada sin od Ruki osnuje porodicu , njemu će uža porodica biti njegova žena i njegova deca , a ne njegovi roditelji
sa druge strane
mi kao roditelji sa našom decom pravimo užu porodicu
pa sad situacija je da su oni nama uža porodica , ali mi njima nismo
kao što moj stariji sin ima užu porodicu jer je oženjen i ja kao roditelj njemu nisam , ali on kao moje dete meni je uža porodica

epa ovako , pravni i običajni sistem priznaje _užu porodicu_ kao pravni subjekt koju čine
muž _žena_deca
kada sin od Ruki osnuje porodicu , njemu će uža porodica biti njegova žena i njegova deca , a ne njegovi roditelji
sa druge strane
mi kao roditelji sa našom decom pravimo užu porodicu
pa sad situacija je da su oni nama uža porodica , ali mi njima nismo
kao što moj stariji sin ima užu porodicu jer je oženjen i ja kao roditelj njemu nisam , ali on kao moje dete meni je uža porodica
obrni, okreni svako zivi svoj zivot

Pa puštam i ne sputavan
Ali valjda smijem odje napisati da sve u meni vrišti ? Mislim mogao je ovde blizu da se skuci sto mora daleko ?

Zato što mu tako želje nalažu.

Smatram da roditelj kad rodi dete mora automatski da preseče i taj deo da će ga možda jednog dana gledati putem video poziva na nekim viberima i slično.

Svako bi voleo da može da zagrli, popriča sa svojima, tu nema govora, ali ako može negde sutra da bude srećnije, šta da se radi.

sve ovo što kažete je u redu , alii ima nešto još važnije , bar ja tako msm, jer sve dolazi u svoje vreme
ako ih ne pustimo da odlete u ne naprave njihovo gnezdo , ostajemo uskraćeni za nešto još veće
e za to , nešto više od
@Danik
de tvoje mišljenje, ko ti je na prvo mesto , ona zadnja pišulja ili njeni roditelji
@Danik :hej:

Sindrom praznog gnezda odnosi se na osećaj tuge, usamljenosti ili gubitka koji roditelji mogu doživeti kada njihova deca napuste dom i postanu nezavisna. Ova tranzicija može biti teška za roditelje jer se iznenada nađu u novoj fazi života u kojoj se njihova uloga roditelja promenila. Važno je tražiti podršku i svesno odvojiti vreme za sebe da se nosite sa ovim osećanjima.

Sindrom praznog gnezda odnosi se na osećaj tuge, usamljenosti ili gubitka koji roditelji mogu doživeti kada njihova deca napuste dom i postanu nezavisna. Ova tranzicija može biti teška za roditelje jer se iznenada nađu u novoj fazi života u kojoj se njihova uloga roditelja promenila. Važno je tražiti podršku i svesno odvojiti vreme za sebe da se nosite sa ovim osećanjima.
prirodno je da se tako osećaš , loše bi bilo da nije tako , to dete je iz tebe izašlo, tvoje meso tvoja krv, alii
svest treba da radi i u interesu tog deteta je da ti/ svi mi, kao roditelji omogućimo i čak što više pomognemo , ukoliko to dete traži takvu pomoć i ukoliko smo kao roditelji u mogućnosti pomognemo u izgradnji tog novog gnezda , jer posle toga kada pogledaš sa strane možeš sa zadovoljstvom da kažeš ,_ da i ja sam pomogla još jednom svome detetu u ostvarenju njegove sreće_ ,
a za nas , pa mi ionako trošimo svoje vreme , ne tuđe
tako da dozvoli i tvom detetu da troši njegovo lično vreme

Uža porodica su i roditelji s kojima smo u istoj porodici iako imamo svoju decu...
recimo majka i oženjn sin sa svojom porodicom su uža porodica, ako im je adresa prebivališta ista...
Uža porodica su i pastorci i babe i dede, ako su na istoj adresi prebivališta...pa čak i lica o kojima brinemo iako nismo u srodstvu...
ovako izlazi da je ceo svet uža porodica

Uža porodica, nuklear familija, elementarna familija ili supružnička porodica je porodična grupa koja se sastoji od dva roditelja (muškarca i žene) i njihove dece (jednog ili više). Za razliku od jednoroditeljske porodice, veće šire porodice, ili porodice sa više od dva roditelja. Nuklearne porodice obično su usredsređene na bračni par, koji može imati bilo koji broj dece. Postoje razlike u definiciji među posmatračima. Neke definicije dozvoljavaju samo biološku decu koja su punokrvni srodnici i smatraju usvojenu ili polubraću i polusestre delom neposredne porodice, dok druge dozvoljavaju očuha i bilo koju kombinaciju zavisne dece, uključujući pastorčad i usvojenu decu. Neki sociolozi i antropolozi nuklearnu porodicu smatraju najosnovnijim oblikom društvene organizacije

Back