40+ i sport

Ja ne govorim samo o zivljenju ili prezivljavanju , nego o potpunom funkcionisanju , ja ako dozivim te godine ne zelim da samo zivim , zelim da mogu i dalje da se bavim fizickim aktivnostima koje mi pruzaju zadovoljstvo i danas u 34 godini , naravno da necu imati snage kao sad , ali cu pokusati da vozim bicikl , radim lagan sparing , igram se sa naslednicima , odzavam svoju bastu itd. vecina ljudi 65+ ili nije sposobna za to ili vrlo brzo nece biti sposobna.
ovo sto gore navodis odrazava tvoju volju za zivotom ciju snagu ces da spoznas znatno kasnije. Ona ce te nositi kroz zivot kad ponestane hormona
Shvatam , ali koliko starijih ljudi 65+ znas da su fizicki izuzetno sposobni bez jake fizicke aktivnosti ?
E tu je caka- ti izuzetni od 65 svi su aktivni ali su uspijeli da ostanu aktivni jer imaju jaku zelju da zive.
 
1 od 200 muškaraca trenira u pedesetim.
Ako se računa da je 10% žena 10 od 10 po lepoti.
Gde je onda taj 1 muškarac.Kolika je njegova "cena"? :)

100% zena - 10 od 10 = 10%
200% muskaraca - 1 od 200 - 0.5%

Dakle 1 muskarac od njih 200 je 0.5% sa svojih 50+ potreban zenama.
Kome treba sam muskarac koji vezba a 50+ je ?
Mozda nekim devojkama koje nisu imale prave izbore i ubijene u pojam.
Zrelim samosvesnim zenama je njihov muskarac kakav god da je dovoljan za osmeh na licu.

Meni kao 55+ zeni je na poslednjem mestu da moj suprug bude fit. Kada je trebao da bude kao decko i zategnut bio je,
sada se bavimo zivotnim stvarima. Setnja nam je dovoljna za odrzavanje vitalnosti.
 
100% zena - 10 od 10 = 10%
200% muskaraca - 1 od 200 - 0.5%

Dakle 1 muskarac od njih 200 je 0.5% sa svojih 50+ potreban zenama.
Kome treba sam muskarac koji vezba a 50+ je ?
Mozda nekim devojkama koje nisu imale prave izbore i ubijene u pojam.
Zrelim samosvesnim zenama je njihov muskarac kakav god da je dovoljan za osmeh na licu.

Meni kao 55+ zeni je na poslednjem mestu da moj suprug bude fit. Kada je trebao da bude kao decko i zategnut bio je,
sada se bavimo zivotnim stvarima. Setnja nam je dovoljna za odrzavanje vitalnosti.
Svako živi svoj život kako ume zna i može. :)
Sladak limun i kiselo grožđe.
Stara samoobmana.
 
Jako je važna ishrana.
IMG_20240523_172708_010122~2.jpg
 
Gopodine @BMF_____ nemojte se uzdati u alternativne i opsteprihvacene metode lecenja
posetite ortopeda naravno sa uputom lekara opste prakse, jer nesto sto je problem moze biti zamaskirano laganim bolom i skoro neprimetno da pravi veliki problem. Razmislite. Na kraju krajeva Vase telo vasa briga.

Svako dobro ali ne zaboravite , sto bi moja deca meni rekla, "godinu proizvodnje" :)
 
melle-mel-net-worth-64b7dee757e7018708634-900.webp


Kада ми кукају ликови у 30им, 40им и 50им годинама живота.

Melle Mel легенда 80их и старе школе хип-хопа, толико је стар (63 године), да када сам ја почео да слушам реп, њега је већ време прегазило и ''нова школа'' 90их.
 
A kad uzmeš pa ne vežbaš mesec dana.Pauziraš.Iz najrazličitijih razloga.
E onda tek vidiš koliko si puk'o na svemu.I broj serija i težine,sve.Plus odmah što si stariji brže pada tonus mišića.Užas.Najgore od svega je što tome kraja nema.Što moraš da vežbaš i kad nećeš.A u ljudskoj je prirodi da najčešće neće.
Što je čovek stariji.Teže ide napredak a lakše se "pada".
Evo ja sad pijem drugu kafu i ležim u gaćama.I ovim forumom odlažem da ustanem i odem da vežbam.A znam da moram i da mi od toga sve zavisi.
I sad ću da ustanem.Život je bol.I lep.J.ebi ga.Gadne su ove krize.Oscilacije volje.Idem.Idem.Idem jbt.
 
A kad uzmeš pa ne vežbaš mesec dana.Pauziraš.Iz najrazličitijih razloga.
E onda tek vidiš koliko si puk'o na svemu.I broj serija i težine,sve.Plus odmah što si stariji brže pada tonus mišića.Užas.Najgore od svega je što tome kraja nema.Što moraš da vežbaš i kad nećeš.A u ljudskoj je prirodi da najčešće neće.
Što je čovek stariji.Teže ide napredak a lakše se "pada".
Evo ja sad pijem drugu kafu i ležim u gaćama.I ovim forumom odlažem da ustanem i odem da vežbam.A znam da moram i da mi od toga sve zavisi.
I sad ću da ustanem.Život je bol.I lep.J.ebi ga.Gadne su ove krize.Oscilacije volje.Idem.Idem.Idem jbt.
Ти ниси добар пример. Ти (мада ниси једини то је можда и већина вежбача) вежбаш зато што мораш и ти кажеш ''морам да вежбам'' или ''морам у теретану'', а ми који волимо, ми смо се навукли на вежбање и ми то волимо. Ми када имамо дан одмора, ми се осећамо лоше, што нисмо у теретани.
Нема то никакве везе са годинама, бар нема везе док не уђеш у неке позне 50е године. Чак и тада можеш да наставиш да вежбаш, али онда вежбаш више због здравља, а мање због изгледа ... бићеш и даље фит, јер мишић памти и не може да се пореди са неким ко никада није вежбао, али нећеш бити као у 40им годинама.

Наравно да има дегенерика који и у 20им годинама изгледају ужасно.
 

Back
Top