Da li vas nerviraju vozači koji ne daju migavac pre skretanja?

Bukvalno ništa u saobraćaju me ne nervira

Ni gužva, ni tuđa spora vožnja, ni tuđe greške, ništa. Možda samo nagraciozno prelaženje ležećeg policajca i tipa kad neko besni pijan

Ne znam odakle mi taj nivo zena u saobraćaju

Valjda rezonujem ga je saobraćaj aktivnost u kojoj svi osećaju neki stres, presiju i osuđivanje drugih, samo fali još i ja da doprinosim tome

A kad krenu da psuju, kunu pokolenja i psihološki profilišu druge na osnovu grešaka u saobraćaju, život mi se smuči
 
Užasno me nerviraju vozači koji ne signaliziraju namere promemene pravca.
Već sam napisala da se u slučaju, samo na jednoj raskrsnici, i sama ponašam isto jer je to obaveza.
Bezbroj puta sam izbegla sudar na tom mestu samo što migavac uključujem mnogo ranije.
Od kada ga uključujem na samom skretanju, bezbednija sam.
Nema semafor, obeleženo je vertikalnom i horizontalnom signalizacijom, ali kamiondžije ne obraćaju pažnju, put je tranzitni i ne znaju da postoji paralelni put.

IMG_20240210_095402.jpg
 
Ужасно. У истој мери као телефонирање и вожња 20 на сат, или телефонирање и дремање на семафору, а упаљено зелено. О куцкању порука да не причам.
Или паркирање баш испред кафића или пиљаре, то што затворе једну траку за саобраћај, нема везе. А полиција само пројезди поред њих.
Много псујем кад возим, ерго, нервирају ме бахати возачи генерално.
 
Da li vas nerviraju vozači koji ne daju migavac pre skretanja?
Naročito kad čekaš da se uključiš i on samo skrene...
Mene napadaju kolege da nikad ne dajem migavac, ja to ne primjecujem, kontam ima dovoljno prostora pa nije potrebno, kad mislim da je potrebno upalim ga, sta me najvise nervira su tipovi koji idu na lijevu traku i voze 120 koliko je organicenje i polako preticu.
 
Mene napadaju kolege da nikad ne dajem migavac, ja to ne primjecujem, kontam ima dovoljno prostora pa nije potrebno, kad mislim da je potrebno upalim ga, sta me najvise nervira su tipovi koji idu na lijevu traku i voze 120 koliko je organicenje i polako preticu.
Mene nerviraju svi koji za žmigavac kažu migavac :D
 
Po srpskoj kulturi je ko te psuje ti ga nahrani....
Да, али има будала које хоће и да бију зато што си их нахранио...
Значи, ем си крив јер ниси дао мигавац, ем га нахраниш кад одреагује на безобразлук. Па не иде, мора да се преваспитава.
 
Nisi.
Vole i da kreiraju blokove od 3-4 automobila u desnoj traci i uvek u najprometnijoj ulici tako da prestrojavanje nekad ne ide po planu jer bi te počistio neko iz leve.
ja bi im uzimao poene za ugrozavanje bezbednosti saobracaja pa tako 2-3 put i ode dozvola. Sta je tu toliko tesko da se stane negde sa strane makar i malo nepravilno umesto da se blokira sve oko sebe.?
pritom ako je ta ulica iole vazna onda sigurno negde ima znak zabrane zaustavljanja a kamoli parkiranja makar i na sva 4.
 
Mene nerviraju svi koji za žmigavac kažu migavac :D
i mene je to nekad nerviralo ali posle nekog vremena odustanes kao i sa svim ovim anglikanskim novim izrazima.

Nego malo da ti popravim raspolozenje:

Mujo, majketi, kazi mi da li mi radi zmigavac.

Radi...
Ne radi..
Radi...
Ne radi..
Radi...
Ne radi..
 
Bukvalno ništa u saobraćaju me ne nervira

Ni gužva, ni tuđa spora vožnja, ni tuđe greške, ništa. Možda samo nagraciozno prelaženje ležećeg policajca i tipa kad neko besni pijan

Ne znam odakle mi taj nivo zena u saobraćaju

Valjda rezonujem ga je saobraćaj aktivnost u kojoj svi osećaju neki stres, presiju i osuđivanje drugih, samo fali još i ja da doprinosim tome

A kad krenu da psuju, kunu pokolenja i psihološki profilišu druge na osnovu grešaka u saobraćaju, život mi se smuči
jel ti to iz pozicije purtnika ili vozača?
 
žmigavci vs migavci

predlog:

posto kad nesto zmiga, na primer zmiga mi oko, oznacava nesto sto se rapidno ponavlja, a namigivanje je svesna radnja koja je generalno sporija - predlog je sledeci

žmigavci - svetla za pravac koja brzo trepcu
migavci - svetla za pravac koja polako trepcu

e pa sad, imate auto pa procenite jel imate žmigavac ili migavac.

disclaimer: (done in a good faith with the full awareness of the proverb which says: no good deed goes unpunished)
 

Back
Top