Da li vas prati Sreća?!

Plant

Poznat
Poruka
7.072
" Zdravo D**** M*****
Pišem Vam sa prevodiocem jezika.
Trazio sam nekoga sa ovim prezimenom 'M*****' pa kada sam vidio tvoj profil na fejsu odlucio sam da te dodam i napisem ti ovu poruku da vidimo kako mozemo bolje da pomognemo jedni drugima. Ja sam gospođa Füsun Tümsavaş, bankarski službenik ovdje u Istanbulu u Turskoj u ISBANKASI.
Mislim da je Božja želja da te sada nađem. Vodim važnu poslovnu diskusiju koju želim podijeliti s vama i mislim da ćete biti zainteresirani jer je vezana za vaše prezime/nacionalnost i od toga ćete imati koristi.
Pokojni gospodin Adrián M*****, građanin svoje zemlje koji je bio posvećen poslovanju sa zlatom ovdje u Istanbulu, imao je u mojoj banci 2007. godine oročeni depozit na 108 kalendarskih mjeseci, u vrijednosti od 9.500.000,00 USD (devet miliona petsto hiljada američkih dolara). Rok za ovaj depozit bio je prošle godine. Nažalost, Adrián je bio među žrtvama pandemije Covid19 2020 30. aprila u turskoj provinciji Ankara.Menadžment moje banke još nije saznao za njegovu smrt, znao sam jer sam bio njegov računski službenik. Prilikom otvaranja računa nije pomenuo bližu rodbinu/nasljednika, nije bio oženjen i nije pronađena rodbina. Prošle sedmice je rukovodstvo moje banke održalo sastanak za vježbu verifikacije banke kako bi uočio neaktivne i napuštene depozitne račune. Znam da će se to dogoditi i zato sam tražio način da se izborim sa situacijom jer ako direktor moje banke sazna za njegovu smrt, banka će preusmjeriti sredstva koja će dijeliti njihovi viši menadžeri. Tako da ne želim da se to desi. Pa kad sam vidio tvoje detalje, bilo mi je drago.Sada tražim njegovu saradnju da ga predstavim kao najbližeg srodnika/nasljednika računa jer ima isto prezime i nacionalnost kao i on i moja centrala banke će mu pustiti račun uz moju pomoć. Ne postoji rizik; transakcija će biti izvršena prema legitimnom ugovoru koji će vas zaštititi od bilo kakvog kršenja zakona. Bolje da mi potražimo novac nego dozvolimo direktorima banke da ga izvade i podijele među sobom. Nisam pohlepna osoba, pa predlažem da podijelimo sredstva, 50/50 za tebe i mene. Javite mi vaše mišljenje o ovome i molim vas da ove informacije tretirate povjerljivo. Dat ću vam više detalja kada dobijem vaš hitan odgovor na svoju ličnu adresu e-pošte ispod.Email: fu***
avas3007@gmail.com "
________________________________________________

Da li ste i vi dobijali ovakva pisma - ili je izbor na meni zbog prezimena (koje je dosta retko) ?

Šta da odgovorim ? - Da tražim izvod sa računa ? :) Šta vam u pismu budi sumnju ?
 
Pa stvarno Plant ! Koliko si ozbiljan ?!
1. april pa se setio šale ?
Ozbiljan sam. Obzirom da je ovo možda već deseta poruka slične sadržine,.. mada ova je nekako dorađena u odnosu na prethodne.
Tražio sam izvod iz banke. "Pošaljite mi neki dokaz - izvod iz bankovnog računa na primjer. Naivno mi se čini ova neočekivana sreća"
Dama koja mi je pisala ima desetak fotki sa radnog mesta, u profilu piše da je revizor dotične banke ( Banka postoji,..).
-----------------------------------------
Proveriću fotke prego Gugla . Malo ću da se poigram. Sumnjivo mi je da je poruka (pismo) prevedena preko Gugla, jer mislim da je Gugl bolji u gramatici ( piše "vidio" u prvom pismu koje sam dobio). Druga sumnja su mi velika slova " ISBANKASI " - u originalu je: Türkiye İş Bank , a što Gugl ne bi prevodio. Daklem čekam izvod sa računa iz dotične banke pod imenom g. Adrian M*****.
-----------------------------------
i daa: Odgovorio sam na mesindžer, a ne preko mejla, a vidim da je gospodža non stop on-lajn.
 
Ja sam dobio drugaciji mail....
Nesto u smislu , moja zena je do sada spavala samo sa mnom, ali zeli da pred vencanje proba jos neki penis....Posto sam cuo da ste covek od reci i integriteta, zamolio bih vas da mi ucinite uslugu i spavate sa mojom buducom zenom jednom dva ili tri puta koliko ona bude zahtevala a vi se saglasili...
Znam da ce posle vas da mi se vrati ali ako to bude neko drugi, mozda ne izadje na dobro.
Iako je cudan zahtev , molim vas da ga ne odbacite lako i znajte da vas necu dovoditi u neprijatan polozaj nakon zavrsetka svega...


Tvoj provereni prijatelj Dragan
Moj broj telefona je xxxxxxxxx
Beograd.

Prica je anegdota tj istinita je....nije izmisljotina....mail i ponuda stvarno postoje...bar email stvarno postoji..
 
Poslednja izmena:
Немој то да радиш, да ли си нормалан?!?
Zašto ?
Nisam joj odgovorio sa mejl adrese, nego preko Fejsa. Mrzelo me da registrujem novi mejl.
Šta može da mi se desi ? Verovatno će mi na kraju tražiti neke pare,... ali ja sam preuzeo inicijativu u propitivanju :) - kao ne verujem joj,--- ali,.. šta znam, - primamljivo je.
------------------------------
Dama je i predsednik upravnog odbora nekog međunarodnog finansijskog udruženja (odbor ima 9 članova od kojih su trojica doktori nauka) , predstavnik međunarodnog osiguravajućeg društva, ima bar dvadesetak svojih fotki na raznim sajtovima (ima nalog na Instagramu i Tik-Tok-u, ali ne i na Linkedinu)...
---------------------------- i imamo jednog zajedničkog prijatelja na FB- a taj moj prijatelj je bivši mafijaš iz Nemačke ( najbolji drugar Darka Ašanina i Gorana Vukovića ;) ) .

Ako dama odgovori,.. mož-da bidne zanimljivo,... a kada se vidim sa tim prijateljem u reali,.. imaćemo o čemu da ćaskamo,.. :)

edit: Odgovorila je
Dat ću vam sve detalje direktno na svoju e-poštu kako bih vam mogao dati sve detalje potrebne za ovu transakciju
 
Poslednja izmena:
o-ho-ho, našao sam je i na Linkedinu - nisam iz prvog puta jer se neka slova iz njenog imena piše sa dve tačke iznad,...
ovo postaje ozbiljno.
Registrovao sam novu mejl adresu i odgovorio joj ;) .
da vidimo šta me čeka :D .
Looney Tunes Vintage GIF
 
auuuu,... pa ovo sve ozbiljnije:
Stigao mejl:
Bilo je lijepo upoznati vas i imati vašu volju da učestvujete u ovoj transakciji sa mnom. Prvo, moram da vas obavestim da ovo nije prevara ili bilo kakva šala. Slobodno vam dajem sve svoje podatke u nadi da me nećete izdati ni na koji način. Moje ime je gđa Füsun Tümsavaş, radim sa Isbank (ISBANKASI) PLC.

Trebali biste znati da nije uvijek obavezno da imate vezu sa osobom prije nego što možete biti najbliži srodnik. Potrebna mi je samo vaša iskrena saradnja jer nisam mogao da pronađem rodbinu svog klijenta godinama nakon njegove smrti, a rukovodstvo moje banke nije primetilo ovaj račun i niko nije došao po potraživanje.

Ova transakcija zahtijeva najveće povjerenje i posvećenost s vaše strane, jer ćete primati sredstva kao najbliži srodnik/nasljednik Adriana i imat ćete kontrolu nad novcem dok ne dođem da vas upoznam u vašoj zemlji za svoj dio. Što se tiče dijeljenja, vjerujem da je moj omjer dijeljenja za vas prihvatljiv i da je to pošteno. Želim da imate na umu jednu stvar, u ovoj transakciji nema rizika. To je 100% bez rizika i osigurano kada slijedite moje upute i držite sve među nama u tajnosti.

Ono što moram da uradim je samo da stavim vaše podatke u bazu podataka mog bankarskog sistema kao najbliži rod/naslednik pokojnog Adriana i vi ćete podneti zahtev za potraživanje i poslati ga Isbanki tražeći transfer sredstava. Davno sam završio studije izvodljivosti i nema razloga za paniku. 100% je bez rizika. Ja ću se pobrinuti da vam dam sve povezane informacije o računu koje banka može zatrebati od vas. Ova pozicija mi daje samopouzdanje da sam u boljoj poziciji da završim transfer sa vama bez ikakvog prekida od strane bilo koje osobe. Prvi korak u ovoj transakciji je da postavite svoje ime kao najbližeg srodnika računa u našu bankovnu bazu podataka kako bi se sve informacije u skladu s tim odražavale. Nadalje, želim da vas obavijestim da naša banka ima pristup transferu u bilo koju banku u vašoj zemlji pod uslovom da su svi podaci o računu ispravno dostavljeni.
Tražit ću od vas da mi pošaljete sljedeće informacije za početak ove transakcije.
*Vaša puna imena:
*Datum rođenja:
*Kopija Vašeg međunarodnog pasoša ili vozačke dozvole:
*Trenutna adresa:
*Broj telefona:
*profesija:
Nakon što dobijem gore navedene informacije i završim sa svojim unutrašnjim aranžmanima i promjenama u našoj bazi podataka banke, obavijestit ću vas o sljedećem koraku koji ću pripremiti zahtjevno pismo koje ćete poslati našoj banci i zatražiti od njih da izvrši prijenos sredstva na vaš račun da ste najbliži srodnik/nasljednik depozita na računu preminulog.
pozdrav,
F....... Tü..........

Evo mojih detalja .
----------------------------------------------

U prilogu mejla. fotografije njenih ličnih dokumenata ; Legitimacija službenika banke, njenog pasoša i fotografije gde ona u ruci drži otvoren svoj pasoš (podaci čitljivi).

ovu temu ću preskočiti :kez:
ali, Manga, ako dama prođe sve moje provere,.. (imam drugara i u MUP-u),.. da li bi hteo da uskoro obrišeš ovu temu ?
 
pa kriopni sliku ne mora i lice :hahaha1: :ok: , dobro , dobro, šalio sam se
nego kaži kada oćeš da zaključamo temu
maa, zezao sam se,.. kao pošto dama traži diskreciju,.. pa kao ja na kraju ipak poverujem u svoju srećnu zvezdu, uđem u Mašinu,.. ali moram da zatrem tragove, da nisam bio diskretan.
---------------------------------------

Negoo, vidite li vi koliko su prevare napredovale ?.. Službene legitimacije, pasoš u ruci,... krivotvoriće me kao naslednika,

znači krivotvorci zvaničnih dokumenata, - šalju 'svoje lične' dokumente :rotf:

kaže mi ćerka,.. da joj odgovorim da sam njena pisma prosledio Crvenom Krstu i da razmišljam da li da prosledim i policiji.
 
" Zdravo D**** M*****
Pišem Vam sa prevodiocem jezika.

Trazio sam nekoga sa ovim prezimenom 'M*****' pa kada sam vidio tvoj profil na fejsu odlucio sam da te dodam i napisem ti ovu poruku da vidimo kako mozemo bolje da pomognemo jedni drugima. Ja sam gospođa Füsun Tümsavaş, bankarski službenik ovdje u Istanbulu u Turskoj u ISBANKASI.
Mislim da je Božja želja da te sada nađem. Vodim važnu poslovnu diskusiju koju želim podijeliti s vama i mislim da ćete biti zainteresirani jer je vezana za vaše prezime/nacionalnost i od toga ćete imati koristi.
Pokojni gospodin Adrián M*****, građanin svoje zemlje koji je bio posvećen poslovanju sa zlatom ovdje u Istanbulu, imao je u mojoj banci 2007. godine oročeni depozit na 108 kalendarskih mjeseci, u vrijednosti od 9.500.000,00 USD (devet miliona petsto hiljada američkih dolara). Rok za ovaj depozit bio je prošle godine. Nažalost, Adrián je bio među žrtvama pandemije Covid19 2020 30. aprila u turskoj provinciji Ankara.Menadžment moje banke još nije saznao za njegovu smrt, znao sam jer sam bio njegov računski službenik. Prilikom otvaranja računa nije pomenuo bližu rodbinu/nasljednika, nije bio oženjen i nije pronađena rodbina. Prošle sedmice je rukovodstvo moje banke održalo sastanak za vježbu verifikacije banke kako bi uočio neaktivne i napuštene depozitne račune. Znam da će se to dogoditi i zato sam tražio način da se izborim sa situacijom jer ako direktor moje banke sazna za njegovu smrt, banka će preusmjeriti sredstva koja će dijeliti njihovi viši menadžeri. Tako da ne želim da se to desi. Pa kad sam vidio tvoje detalje, bilo mi je drago.Sada tražim njegovu saradnju da ga predstavim kao najbližeg srodnika/nasljednika računa jer ima isto prezime i nacionalnost kao i on i moja centrala banke će mu pustiti račun uz moju pomoć. Ne postoji rizik; transakcija će biti izvršena prema legitimnom ugovoru koji će vas zaštititi od bilo kakvog kršenja zakona. Bolje da mi potražimo novac nego dozvolimo direktorima banke da ga izvade i podijele među sobom. Nisam pohlepna osoba, pa predlažem da podijelimo sredstva, 50/50 za tebe i mene. Javite mi vaše mišljenje o ovome i molim vas da ove informacije tretirate povjerljivo. Dat ću vam više detalja kada dobijem vaš hitan odgovor na svoju ličnu adresu e-pošte ispod.Email: fu***
avas3007@gmail.com "
________________________________________________

Da li ste i vi dobijali ovakva pisma - ili je izbor na meni zbog prezimena (koje je dosta retko) ?

Šta da odgovorim ? - Da tražim izvod sa računa ? :) Šta vam u pismu budi sumnju ?
На срећу,досад нисам добијао оваква писма.
 

Back
Top