Da li vam telefon čita misli?

Schrodinger

Poznat
Poruka
9.282
Najavljeno pre vise godina a do sada bi trebalo da je uveliko realnost. Imate li slicna iskustva?
1713736619790.png
 
NOKIA 105 SS (2017) cena karakteristike komentari - BCGroup

Evo koristim ga duže vreme, mislim da još nije krenuo da me čita.
Kad me neko pita šta će mi to još, pitam ga isto pitanje za njegov koji nosi.
ps. pišem sa kompa (fiksiran je u sobi, tu me čeka 24/7).
i ja imam isti takav..isti model Nokia ...čak je i slika na ekranu ista.....smartfon neki imam ali ga ne koristim sem ponekad za aplikacije u prodavnicama....neću da budem od onih što stalno bulje u telefon...telefon služi za razgovor....za internet imam desktop i laptop...bar je ekran normalne veličine i ne mami me da idem na internet kad sam van kuće....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Auuu, kakve gluposti ljudi pišu...
Google i Amazon imaju opciju da čitaju misli?
Ili samo da prisluškuju šta pričaš? Ili oba?
5 miliona mobilnih telefona u Srbiji simultano prenose šta njihovi vlasnici
misle i pričaju, to odmah ide dalje na prevodioce u Guglu i Amazonu, koji
odmah reaguju na taj prevod postavljanjem odgovarajućih oglasa i to šalju
nepogrešivo samo na tvoju i jedino na tvoju IP adresu i sve to još
i čuvaju u bazi podataka, za svaki slučaj, da ne pogreše slučajno i da
mogu i sutra da te podsećaju na to.

I tako to ide 24/7...

E sad, to što je na svetu u upotrebi oko 7 milijardi mobilnih telefona i otprilike
3 milijarde kompjutera, nema apsolutno nikakve veze, nije to nikakav problem
za provajdere i mobilne veze, izdržavaju oni to, nema tu nikakvog zagušenja, čim
ti pomisliš na nešto, pojavi se na ekranu.
Nema veze ni to što IPv4 više nije dovoljan, mora da se upotrebljava IPv6, sve
to oni postižu bez problema.
E, blago vama... :mazi:
 
Auuu, kakve gluposti ljudi pišu...
Google i Amazon imaju opciju da čitaju misli?
Ili samo da prisluškuju šta pričaš? Ili oba?
5 miliona mobilnih telefona u Srbiji simultano prenose šta njihovi vlasnici
misle i pričaju, to odmah ide dalje na prevodioce u Guglu i Amazonu, koji
odmah reaguju na taj prevod postavljanjem odgovarajućih oglasa i to šalju
nepogrešivo samo na tvoju i jedino na tvoju IP adresu i sve to još
i čuvaju u bazi podataka, za svaki slučaj, da ne pogreše slučajno i da
mogu i sutra da te podsećaju na to.

I tako to ide 24/7...

E sad, to što je na svetu u upotrebi oko 7 milijardi mobilnih telefona i otprilike
3 milijarde kompjutera, nema apsolutno nikakve veze, nije to nikakav problem
za provajdere i mobilne veze, izdržavaju oni to, nema tu nikakvog zagušenja, čim
ti pomisliš na nešto, pojavi se na ekranu.
Nema veze ni to što IPv4 više nije dovoljan, mora da se upotrebljava IPv6, sve
to oni postižu bez problema.
E, blago vama... :mazi:
Kod nekoh je to simptom psihoze (“krađa misli” = šizofrenija), a onda teoretičari zavere poveruju ljudima koji imaju deluzije i potpuno su uvereni da problem postoji pa krenu u razradu teorije.
 
prvi put kad sam konkretno primetio je da sam pričao kako mi treba produžni kabl. Nisam ništa tražio po netu samo sam pričao sa ljudima. I čim sam se uključio na amazon, iskaču mi ponude za produžni
Psihološki fenomen: takvih reklama je bilo i pre (a i posle), ali si ih filtrirao jer te kablovi uopšte ne interesuju, onda si kad ti je zatrebao prestao da nesvesno filtriraš nebitne sadržaje i zapazio si reklamu za kabl - da ti nije trebao kabl ni tu reklamu ne bi je registrovao kao ni sve one ranije.
 
...

Citaju itekako tj prisluskuju

Kako su to operativno tj softverski resili to je vec stvar diskusije...
Verovatno nije neka velika nauka...
Dakle prosto implementiraju Google Translate u prisluskivac i tako mogu da cuju i razumeju i tvoje kljucne reci koje pri razgovoru govoris, kao i reci Nepalca u GSP-u dok se voza po gradu i prica sa svojima pod Himalajima...

Pa zivimo u eri AI deep fejka gde ti moze i lik i glas skinuti i napraviti kao "tvoj snimak"..., a da im bude tesko da te prisluskuju i salju globalnim kompanijama, a one dalje sheruju svojim manjim klijentima...

Pa to im je plitak potok...a voda duboka a voda duoka...🎶

...
 
Pa i nije neka zavera, otvoreno se i prica o tome, postoje danas kapaciteti i komercijalna tehnologija u "civilnoj" upotrebi sposobna ne samo da masovno prisluskuje uredjaje u realnom vremenu ako za tim ima potrebe, vec i da izradi neku vrstu svacijeg psiholoskog profila kako bi se razumele njegove navike, bukvalno sposobna da predvidi sta sledece nameravas.
To je vrv. i razlog zbog cega se ponekad pojavi reklama o kojoj si bas razmisljao, vrv. jednostavno prati tvoj sablon jer si dobrovoljno prilozio svoju metriku u "marketing istrazivanje" :lol: ili imas neki spyware, najbolji primer je mozda izraelski Pegasus za to.
Da se ne lazemo ako bih se i ja bavio prodajom vrv. bih isto zeleo da kupim takvu informaciju.

I da zapalis SIM karticu i telefon, promenis sve naloge, preselis se na drugu adresu, bukvalno krenes zivot ispocetka ...postoji dobra verovatnoca da bi nakon izvesnog vremena dosli ponovo do tebe.
 
jedino na tvoju IP adresu i sve to još
i čuvaju u bazi podataka, za svaki slučaj, da ne pogreše slučajno i da
mogu i sutra da te podsećaju na to.

I tako to ide 24/7...

Ne treba im tvoja IP adresa. Samo je potrebno da se ponasas kao i uvek. Da imas isti ili slican "pattern" aktivnosti.

Teoretski je moguce 24h/365 astronomski broj uredjaja u realnom vremenu, svake sekunde ma koji god jezik da govoris, stavise postoji dobra predikcija sta sledece nameravas na osnovu tvojih navika. Neko to zove citanjem misli a neko metrikom.

Govorim bar za komercijalne platforme, a sta koriste tajne sluzbe, e to je vec prava teorija zavere.

Nesto najpribliznije tome sto sam koristio su email security AI sistemi kao npr. Armorblox (skoro ih je kupio CISCO) ili Abnormal koji su bazirani na generative AI, to su platforme koje stalno uce o korisnicima i usavrsavaju se tokom vremena, 24/365 bez prekida prate komunikaciju od par stotina hiljada mejlova dnevno i izdvajaju samo onu komunikaciju koja im je interesantna / sumnjiva.
Obe navedene platforme su u sposobne da uporede prethodni sablon komunikacije sa trenutnom i proucavaju rutinu korisnika kako bi identifikovali mogucu kradju identiteta, sposobni su da prepoznaju da li se sagovornik navlaci na neku prevaru bilo da je u pitanju romansa ili neka finansijska prevara ili primete da racunovodja sklapa ugovor sa web dizajnerom sto mu nije bas posao niti ga je to ikad zanimalo.
Obe platforme rade analize u realnom vremenu pre nego sto osoba uspe da procita poruku. U nekih 70% - 80% slucajeva pogode, sto je stvarno ... jezivo.
A da ne pominjem sta je sve izvodljivo kada se te platforme integrisu u ekosistem sa ostalim AI platformama koji prate ostale tehnicke parametre i saradjuju medjusobno.
 
Postoji opcija u telefonu koja ako se ne iskljuci predlaze za kupovinu tako.
Ono o cemu se govori pored telefona izlazi kao predlog za kupovinu na vise mesta.Nije teorija zavere vec opcija koja je instalirana u telefonu a ne daju da se deinstalira.Ne daju da se blokira.
 
Najavljeno pre vise godina a do sada bi trebalo da je uveliko realnost. Imate li slicna iskustva?
Pogledajte prilog 1535004
NOKIA 105 SS (2017) cena karakteristike komentari - BCGroup

Evo koristim ga duže vreme, mislim da još nije krenuo da me čita.
Kad me neko pita šta će mi to još, pitam ga isto pitanje za njegov koji nosi.
ps. pišem sa kompa (fiksiran je u sobi, tu me čeka 24/7).
Мислим да све што има моћ да види наше радове на мрежи, има и моћ да нам чита мисли на неки начин. Види шта гледамо, ђе улазимо, шта пишемо...
 
https://www.businessinsider.com/wha...ata-and-personalization-to-see-more-options-2


Clicking this link lets you see what Google thinks it knows about you based on your search history — and some of its predictions are eerily accurate​

Aaron Holmes
Updated

Mar 19, 2020, 5:35 PM CET
Share

Save

FILE PHOTO: Visitors pass by the logo of Google at the high profile startups and high tech leaders gathering, Viva Tech,in Paris, France May 16, 2019. REUTERS/Charles Platiau/File Photo

FILE PHOTO: Logo of Google is seen at VivaTech fair in Paris Reuters
  • By clicking a link from Google's account settings page, users can find out what the tech giant thinks it knows about them based on search history and browsing data from Google-owned sites like YouTube.
  • Google guesses users' age, gender, marital status, income bracket, and personal interests.
  • Using the tool shows that many of Google's predictions can be off-base, but the majority of them are scarily accurate.
  • It's also possible to stop Google from tracking your information or predicting your profile going forward.
 
to su platforme koje stalno uce o korisnicima i usavrsavaju se tokom vremena, 24/365 bez prekida prate komunikaciju od par stotina hiljada mejlova dnevno i izdvajaju samo onu komunikaciju koja im je interesantna / sumnjiva.
Alo ljudi, jedno su mejlovi ili klikovi na neku stranicu, a sasvim drugo slušanje nečega
što se priča dok telefon nije aktivan ili čak čitanje misli pomoću telefona. :dash:
Pratiti telefonske razgovore i izdvajati sumnjive reči ili rečenice je phichkin dim,
ameri to rade još odavno.
Njihovi klinci su im pravili pichvajz kad su u razgovorima
namerno pominjali "Bin Laden", "bomba", "atentat" i slične gluposti.

Ali da telefon korisnika Pere Perića prenosi nekome njegove misli ili razgovore koji se
u realnom vremenu prevode i dekodiraju, (i sve to dok je telefon neaktivan), ne da je glupost,
nego je idiotizam.
 
Alo ljudi, jedno su mejlovi ili klikovi na neku stranicu, a sasvim drugo slušanje nečega
što se priča dok telefon nije aktivan ili čak čitanje misli pomoću telefona. :dash:
Pratiti telefonske razgovore i izdvajati sumnjive reči ili rečenice je phichkin dim,
ameri to rade još odavno.
Njihovi klinci su im pravili pichvajz kad su u razgovorima
namerno pominjali "Bin Laden", "bomba", "atentat" i slične gluposti.

Ali da telefon korisnika Pere Perića prenosi nekome njegove misli ili razgovore koji se
u realnom vremenu prevode i dekodiraju, (i sve to dok je telefon neaktivan), ne da je glupost,
nego je idiotizam.
Nisam nigde rekao da prenosi misli to je stvarno glupost, vec pravi predikciju sta zelis na osnovu tvojih aktivnosti i zato se ljudi cude "kako zna".

A sto se tice toga da li te tvoj telefon "Android i iPhone" slusa cak i kad je zakljucan, apsolutno. To je definitivno cinjenica. Tehnicka cinjenica. Mikrofon ti je konstantno na stand by modu. Pitanje je samo kojim aplikacijama si dao dozvolu za to, i onda ti ostaje samo google/apple koji ti daje rec za privatnost i stvarno nije nigde dokazano da kupe podatke ako si izricito protiv toga.


Sto se tice keywordsa "bomba, terorista" i sl. to je tehnologija od pre 30 i kusur godina, danas ne mozes da ga tako za*ebes.


Sve gore sto sam spomenuo u prethodna 2 posta su "komercijalni" alati dostupni i tebi i meni za upotrebu, nigde ne spominjem naucnu fantastiku.
 

Back
Top