Da li trpite uvrede?

Uvrede uopšte ne tolerišem. Uvek odmah odreagujem i na one upućene meni i, najčešće, na uvrede upućene bilo kome iz mog okruženja.
Ne odgovaram istom merom, tj. ne uzvraćam uvredama, ali sam u stanju da se raspravljam do iznemoglosti. Isto tako, veoma dugo pamtim uvrede i teško prelazim preko njih, tako da se komunikacija sa tom osobom prekida na neodređeno.
Naravno, uvek mnogo više pogađa uvreda osobe koja vam nešto znači i do čijeg mišljenja vam je stalo.

Partner je već davno uvideo kakva sam (i on je istih viđenja), tako da pri porodičnim raspravama nema "teških reči".
 
Hellen,
Kompetentan je onaj deo tebe koji se naslanja na analizu, anticipaciju, sagledavanje okolnosti u šitrem kontekstu, sledstveno - i na ugao opažanja druge strane u eventualnom konfliktu.
Nekompetentan je onaj deo ličnosti koji se manifestuje kao afektivna reakcija.
Nekompetentan je onaj deo ličnosti koji se naslanja isključivo na lični interes - funkcije ega.
P.S.
Da ne zaliči na hipi-tolstojevštinu, ako si izložen napadu bez ikakvog povoda i razloga u tvom ponašanju, uzvrati mnogo ružno, bar dva puta snažnije. To je ravnoteža...
 

Back
Top