Da li su Turci ikada osvojili Crnu Goru?

Gusenico, ne pratish radnju... ali uopshte je ne pratish...
Vidi, kraj nije imao nikakve zakone ali su ih imali Vasojevici... opleti po gugletu ybt. pa cesh videti...
Daljshe, ako otjesh da diskutujesh o Crnoj Gori onda stvari morash gledati malo drugachije da bi uspeo da ukapirash neke stvari... prvo, pocni tu teritoriju da delish na plemena i bratstva... a ne na krajeve... tamo se nije pitalo "iz kog si kraja'' vetj " iz kog si plemena" ....

Држимо се теме, и Шиптари су имали канон Леке Дукађинија, па опет нико не тврди да нису били под турском влашћу...
Све ми се чини да неко овде брка бабе и жабе...

Ја говорим о територијама под турском влашћу, а људи су променљива категрија, селе се, мењају веру, мењају нацију ;), презимена итд...

A shto se Turaka tiche, Vasojevici nikada nisu bili pod Turcima!

:eek::eek: Пријатељу, сваки пут када бих прошао кроз Беране имао сам утисак да су ти крајеви и дан данас пот Турцима, а ти добро знаш о чему говорим, да ти не постављам овде слике панораме града...
 
Држимо се теме, и Шиптари су имали канон Леке Дукађинија, па опет нико не тврди да нису били под турском влашћу...
Све ми се чини да неко овде брка бабе и жабе...

Ја говорим о територијама под турском влашћу, а људи су променљива категрија, селе се, мењају веру, мењају нацију ;), презимена итд...



:eek::eek: Пријатељу, сваки пут када бих прошао кроз Беране имао сам утисак да су ти крајеви и дан данас пот Турцима, а ти добро знаш о чему говорим, да ти не постављам овде слике панораме града...

Auu shto ti je argument ybt. a da ti ja bachim fotke Pirota, Nisha, Prokuplja ili Leskovca? :lol:
 
Dzamija%20Berane1y.jpg


Погледај само доминантан положај ове џамије....
 
Како ли је било под Турцима кад сад без Турака земља стење под оноликим џамијама тамо, новим, рестаурираним, старим, нивм на месту старих....:sad2:

A, to... :lol: pa mnogo lakshe... Turci kao i svuda u to vreme bili po gradovima... a na planinu se nisu pentrali... nisu smeli ybg. :lol: bilo mnogo manje dzamija nego danas... a danas ti je nastupila demokracija pa svako zida shta otje.... i dje otje...
 
A, to... pa mnogo lakshe... Turci kao i svuda u to vreme bili po gradovima... a na planinu se nisu pentrali... nisu smeli ybg. bilo mnogo manje dzamija nego danas... a danas ti je nastupila demokracija pa svako zida shta otje.... i dje otje...
Значи то је јединствен случај да потпадосте под потурице 100 година после Турака... Иначе, Турци су отишли из Берана тек 1912....
 
Значи то је јединствен случај да потпадосте под потурице 100 година после Турака... Иначе, Турци су отишли из Берана тек 1912....

Ma tjuti, bar ochuvasmo krv... tj. gene... za razliku od onih teritorija dje je postojalo Pravo prve brachne notji... pa sad imash Srbe od metar i tjevap a crne ka da ih je Tuta Bugarin pravio... a vidju nas jadan... sve visoko bre... te maljecke smo sjekli za svaki sluchaj... :lol:
 
Ma tjuti, bar ochuvasmo krv... tj. gene... za razliku od onih teritorija dje je postojalo Pravo prve brachne notji... pa sad imash Srbe od metar i tjevap a crne ka da ih je Tuta Bugarin pravio... a vidju nas jadan... sve visoko bre... te maljecke smo sjekli za svaki sluchaj...
А јеси ти ономад причао како је скоро цела Србија пореклом из ЦГ?
 
Значи ви сте овамо долазили због те брачне ноћи, ја друго објашњење немам...

Mjok, sad ce da ti objasnim ja to...:lol:
Vidju jadan, Turci su ti ziveli uglavnom po gradovima (u Crnoj Gori i Brdima) i u ravnicharskim selima (Srbija, Bosna) i tu je naravno vazhilo ono pomenuto pravilo... Nijesu se verali po brdima i planinama pa je u CG I Brdima krv (geni) prilichno dobro sachuvana... e, sad, situacija ti je malo zamrshenija u Bosni jer je tamo cepao ko je koga stigao, dok je u Srbiji stvar malko chistija... pa je toga bilo ihahaj... pogle samo Juznu Prugu pa uporedi Srbe Vasojevice sa Srbima iz Pirota, Nisha... i selima koja gravitiraju ka pomenutim gradovima... Ima neke razlike, a? :lol:
 
Mjok, sad ce da ti objasnim ja to...:lol:
Vidju jadan, Turci su ti ziveli uglavnom po gradovima (u Crnoj Gori i Brdima) i u ravnicharskim selima (Srbija, Bosna) i tu je naravno vazhilo ono pomenuto pravilo... Nijesu se verali po brdima i planinama pa je u CG I Brdima krv (geni) prilichno dobro sachuvana... e, sad, situacija ti je malo zamrshenija u Bosni jer je tamo cepao ko je koga stigao, dok je u Srbiji stvar malko chistija... pa je toga bilo ihahaj... pogle samo Juznu Prugu pa uporedi Srbe Vasojevice sa Srbima iz Pirota, Nisha... i selima koja gravitiraju ka pomenutim gradovima... Ima neke razlike, a? :lol:
Веома је добро позната генеза "Срба" из Пирота, Сурдулице итд, они су више натурализовани, то јест примљени у нацију на основу религије.
 
Mjok, sad ce da ti objasnim ja to...
Vidju jadan, Turci su ti ziveli uglavnom po gradovima (u Crnoj Gori i Brdima) i u ravnicharskim selima (Srbija, Bosna) i tu je naravno vazhilo ono pomenuto pravilo... Nijesu se verali po brdima i planinama pa je u CG I Brdima krv (geni) prilichno dobro sachuvana... e, sad, situacija ti je malo zamrshenija u Bosni jer je tamo cepao ko je koga stigao, dok je u Srbiji stvar malko chistija... pa je toga bilo ihahaj... pogle samo Juznu Prugu pa uporedi Srbe Vasojevice sa Srbima iz Pirota, Nisha... i selima koja gravitiraju ka pomenutim gradovima... Ima neke razlike, a?
Си ти чуо за српске Цигане?

А упоређујући физиономије еминентних Црногораца данас, извлачим и ја неке закључке.
Погледај само Мила Ђукановића, од чега је онак оцрн?
А Света Маровић? Оно је страшно, чергар му није раван.
А пок. Павле Булатовић? Бррр, као да је из Анадолије...
А Филип Вујановић са оним дебелим арапским уснама?

Има их још, али не могу да се сетим, ипак већ дуго нисмо у истој држави, па не морам да гледам та лица из друге "половине" бивше заједничке државе, фала Богу...
 
Си ти чуо за српске Цигане?

А упоређујући физиономије еминентних Црногораца данас, извлачим и ја неке закључке.
Погледај само Мила Ђукановића, од чега је онак оцрн?
А Света Маровић? Оно је страшно, чергар му није раван.
А пок. Павле Булатовић? Бррр, као да је из Анадолије...
А Филип Вујановић са оним дебелим арапским уснама?

Има их још, али не могу да се сетим, ипак већ дуго нисмо у истој држави, па не морам да гледам та лица из друге "половине" бивше заједничке државе, фала Богу...

A svi oni metar i zilet, el da? :lol: Sve malji i debelji... :lol::lol::lol:

Nako ko Palma, el? Ili ko Selja Ilitj?
 
Си ти чуо за српске Цигане?

А упоређујући физиономије еминентних Црногораца данас, извлачим и ја неке закључке.
Погледај само Мила Ђукановића, од чега је онак оцрн?
А Света Маровић? Оно је страшно, чергар му није раван.
А пок. Павле Булатовић? Бррр, као да је из Анадолије...
А Филип Вујановић са оним дебелим арапским уснама?

Има их још, али не могу да се сетим, ипак већ дуго нисмо у истој држави, па не морам да гледам та лица из друге "половине" бивше заједничке државе, фала Богу...
Најбољи ти је пример покојни Вукашин Мараш, тај ко да је од гориле настао.
 
Видимо се у Призрену, "земљаче"!

Видиш, они поштују онај аманет из песме онам онамо, да виђу Призрен....
То ће остваритзи кад буду једна држава са Косовом и Албанијом и кад им албански буде матерњи...
То је план да виде Призрен...
 

Back
Top