Da li su Turci ikada osvojili Crnu Goru?

Na aerodromu Golubovci od automobila vidiš samo Albanske džipove....A u polju koje se prostire između Golubovaca, Podgorice i Tuzi možeš da vidiš samo minarete i čuješ albanski...

Ух, баш сам се забринуо, к'о да ми Срби немамо Косово и Метохију да бринемо шта се тамо дешава, него треба да нас секирају неке припиздине које хоће да буду самосталне пошто су од Србије узеле све што су могле...
 
Ух, баш сам се забринуо, к'о да ми Срби немамо Косово и Метохију да бринемо шта се тамо дешава, него треба да нас секирају неке припиздине које хоће да буду самосталне пошто су од Србије узеле све што су могле...

Mi smo izgubili KiM, a oni još nisu svesni da su izgubili 1/2 opštine Podgorica, Ulcinj, najveći dio Bara, Rožaje, Plav i Gusinje...negde oko 30% teritorije...:neutral:
Nego, oni to ne daju nekom nepoznatom, no braći Šiptarima...:hahaha:
 
Ми одратовасмо толике битке, препешачисмо Албанију, напунисмо и албанске гудуре и јонско море лешевима, и по Африци има наших гробова, а он се у'ватио за једну битку после које брђани потписаше капитулацију, бацише пушке (славно, нема шта), одоше кући, а краљ им побеже у Италију.
Шта би било кад би било да је било...

Crnogorci su stali na svoje granice i do zadnjega se tukli ka lavovi sa neprijateljem a vi bježanija i tutanj, sve bježte noge posra vas gu*ica.


A sad se hvali kako su bježali ka zečevi!
 
Ми одратовасмо толике битке, препешачисмо Албанију, напунисмо и албанске гудуре и јонско море лешевима, и по Африци има наших гробова, а он се у'ватио за једну битку после које брђани потписаше капитулацију, бацише пушке (славно, нема шта), одоше кући, а краљ им побеже у Италију.
Шта би било кад би било да је било...

Немој друже тако... Ако ћемо се играт бројања битака, бојим се да то неће бити прича на којој ћеш доказати да је твој тата јачи од мог тате! Није ми циљ да подцјењујем Србију и да ође просипам муда, али да имаш образа не би мого да причаш такве ствари.

Критикујеш и омаловажаваш Црну Гору због капитулације након Мојковца, па да те питам...

Ђе је ишла српска војска? Зашто преко Албаније на Крф? Што није у Србији остала?

Црногорска војска је надљудским снагама чувала одступницу српској војсци код Мојковца и ту је везала своју судбину. Било је за Црну Гору стратегијски важнијих ствари у том тренутку од Мојковца, али се ипак одлучила за Мојковац. Можда је "парадоксално" то што је Црна Гора након славне Мојковачке битке и побједе морала потписати капитулацију, али то само иде у прилог томе да се ЦГ у потпуноси жртвовала због браће Срба на Мојковцу и да је учинила све да их заштити и да им помогне! Запиташ ли се колико је Црногораца погинуло тада, колико их се смрзло на -30, колико је ђеце остало без очева? Зашто?! Да би данас празноглавци као што си ти пљували по томе и да би дркали замишљајући како мрзни Црногорци гину и у својим перверзним умовима "навијали" за Аустро-Угарску.

Ни након Мојковца пушке нијесу бачене, као што кажеш, него је настављена герилска борба по шумама, за ослобођење!


Ma problem je što upravo ti "Stari crnogorci" nemaju nikakvu vezu sa dukljanima jer su se uglavnom u 15 i 16 vijeku doselili iz hercegovine i i srbije via brda!
Njegoš tako lijepo piše o mržnji koja vlada između doseljenih crnogoraca "nedukljana" i starosjedioca"dukljana" sa tim da su ovi drugi bili u velikoj manjini!
Oni se jednostavno organski nisu mogli snositi , niti su se uzimali međuse sve do pred kraj 19 vijeka!

Oni stalni viču Duklja Duklja a činjenica je da su staru crnu goru pa i veliku crnu goru stvorili srbi (hercegovci, brđani i rašani) koji su se od turaka sklonili u te vrleti ! Nemaju dukljani ništa sa tim!

Toliko su zastranili da djeci daju francuska imena misleći da su dukljanska!
Naime sa Jelenom Anžujskom u to doba se jedan broj normanskih plemića naselio u tadašnjoj kraljevini Srbiji!

О чему причаш, јуначе? Имаш ли ти неку документацију која потврђује то или онако млатиш, зато што је то модерно... Оно, нећеш бити фаца у друштву ако не пљујеш по Црногорцима...

Тачно је да је било миграција становништва, али оне су углавном водиле из Црне Горе у друге крајеве, најчешће Србију.

1. Никаквих значајнијих миграција у Црну Гору у том периоду није било (15. и 16. вијек) !
2. Пошто није било наглог прилива становништва са стране, није било ни нетрпељивиости са Црногорцима који су ту били настањени!
3. Његош није писао о никаквој "нетрпељивости" јер је није ни било!
4. Никаква "француска" имена се не дају ђеци! Можда се у задње вријеме и дају имена ђеци по страним пјевачицама и глумцима, али то нема везе са твојом причом, него то је сада фенси...

Ако своје бајке ( питање је јесу ли твоје или су ти сервиране ) темељиш можда на стиховима "што се не шће у ланце везати, што побјеже испод сабље турске, то се збјежа у ове планине, да гинемо и крв пролијевамо..." који заиста звуче увјерљиво и моћно, али немају историјског утемељења, онда си промашио професију! Циљ таквих пјесама које изузетно поштујем и волим није био фактографско утврђивање историјских чињеница, него стварање једног јаког култа заједништва у тешким временима, без којег се не би било могуће одупријети непријатељу!
 
Njegoš izričito govori o netrpeljivosti srba doseljenika u staru crnu goru i dukljana autohtonog crnogorskog stanovništva koji se sve do kneza Nikole nisu ni uzimali međuse!
Da si studirao Njegoševe radove našao bi i na to!
Migracije između srpskih zemalja bile su brojne ! U početku se iz Raške i Hercegovine išlo u Crnu goru a onda u 18 vijekuz pa nadalje išlo se u Srbiju naveliko!
Danas će ti svako ko je pručavao isto reći da su pola Crne gore srbijanci i hercegovci a pola srbije Herceg-crnogorci!

Da bi se što dalje udaljili od ostalih srba kod vas su sad popularna imena francuskog porijekla kao Balša, Brajan itd koje potiču od frtancuskih feudalaca u službi Srpskih kraljeva naseljeni u srednjovjekovnoj Crnoj gori!
 
Немој друже тако... Ако ћемо се играт бројања битака, бојим се да то неће бити прича на којој ћеш доказати да је твој тата јачи од мог тате! Није ми циљ да подцјењујем Србију и да ође просипам муда, али да имаш образа не би мого да причаш такве ствари.

Нисам ти ја друг, господине!!

Критикујеш и омаловажаваш Црну Гору због капитулације након Мојковца, па да те питам...

Нити критикујем нити омаловажавам, само потенцирам ту заборављену чињеницу, и исмевам то глупаво и идиотско ничим основано ни поткрепљено јуначење шаке јада и тешке сиротиње...

Ђе је ишла српска војска? Зашто преко Албаније на Крф? Што није у Србији остала?
Ишла је до победе, можда Пирова, али ипак победа, без капитулације и без предаје!

Црногорска војска је надљудским снагама чувала одступницу српској војсци код Мојковца и ту је везала своју судбину. Било је за Црну Гору стратегијски важнијих ствари у том тренутку од Мојковца, али се ипак одлучила за Мојковац. Можда је "парадоксално" то што је Црна Гора након славне Мојковачке битке и побједе морала потписати капитулацију, али то само иде у прилог томе да се ЦГ у потпуноси жртвовала због браће Срба на Мојковцу и да је учинила све да их заштити и да им помогне! Запиташ ли се колико је Црногораца погинуло тада, колико их се смрзло на -30, колико је ђеце остало без очева? Зашто?! Да би данас празноглавци као што си ти пљували по томе и да би дркали замишљајући како мрзни Црногорци гину и у својим перверзним умовима "навијали" за Аустро-Угарску.
А знаш ли ти дрндошу колико је Срба оставило кости од Београда, преко Цера, Колубаре, Косова, албанских гудура, до Вида и Крфа?
Да би ви сад пљували по 1918-ој и ослобођење називали србијанском окупацијом. Што ваши "герилци" (знам ја тај ментални склоп, а и данас се види ко сте) не урадише нешто против Аустријанаца, него вам се ови посраше посред Ловћена и срушише капелу, коју никад нисте ни обновили, јер сте видели да се исплати пљунути на своје порекло и свој род.
 
Нити критикујем нити омаловажавам, само потенцирам ту заборављену чињеницу, и исмевам то глупаво и идиотско ничим основано ни поткрепљено јуначење шаке јада и тешке сиротиње...

Шака јада - како за кога... Туђемил, Круси, Мартинићи, Царев Лаз, Чево, Вучији До, Фундина, Мојковац, 13. јул, Скадар, Граховац, Вељи рат... то су само неки примјери идиотског и ничим "поткрЕПљеног" јуначења! Слажемо се!
Криво ти је што имамо часну историју и ја ти ту не могу ништа. Уживај. :per:
Тешка сиротиња - 101 %! Тиме се наши подвизи подижу на степен више!

Ишла је до победе, можда Пирова, али ипак победа, без капитулације и без предаје!

Мојковац је такође пирова побједа! Да ли би српска војска успјела у томе о чему причаш да није било Црногораца на Мојковцу? Српска војска би била осуђена на уништење да није било Мојковца! Питај деду!

Капитулација је била условљена погрешном распореду војске, јер је на Ловћенском фронту дугом 120 км остављено 8.000 слабо наоружаних војника, а Аустроугарска је са те стране напала са 57.000 војника. Чак и при таквом односу снага, намучили су се са пробојем Ловћенског фронта. О томе говори Аустроугарска литература.

А знаш ли ти дрндошу колико је Срба оставило кости од Београда, преко Цера, Колубаре, Косова, албанских гудура, до Вида и Крфа?
Да би ви сад пљували по 1918-ој и ослобођење називали србијанском окупацијом. Што ваши "герилци" (знам ја тај ментални склоп, а и данас се види ко сте) не урадише нешто против Аустријанаца, него вам се ови посраше посред Ловћена и срушише капелу, коју никад нисте ни обновили, јер сте видели да се исплати пљунути на своје порекло и свој род.

Ја не исмијевам српске жртве ко што ти радиш са "савезничким" црногорским жртвама! Нека почивају у миру!
Црна Гора је у тај рат ушла због Србије! Други разлог за улазак у рат није имала! Баш као и нешто раније у II Балканском Рату у којем је такође учествовала исључиво да би помогла Србији! А могла је без проблема остати неутрална! Чак су јој нуђена територијална проширења у замјену за неутралност! Земљу су управо и ослободили црногорски комити који нијесу положили оружје након капитулације.
О 1918. години би се могло нашироко, али немам времена за објашњавање са примитивцем.
 
Njegoš izričito govori o netrpeljivosti srba doseljenika u staru crnu goru i dukljana autohtonog crnogorskog stanovništva koji se sve do kneza Nikole nisu ni uzimali međuse!
Da si studirao Njegoševe radove našao bi i na to!
Migracije između srpskih zemalja bile su brojne ! U početku se iz Raške i Hercegovine išlo u Crnu goru a onda u 18 vijekuz pa nadalje išlo se u Srbiju naveliko!
Danas će ti svako ko je pručavao isto reći da su pola Crne gore srbijanci i hercegovci a pola srbije Herceg-crnogorci!

Da bi se što dalje udaljili od ostalih srba kod vas su sad popularna imena francuskog porijekla kao Balša, Brajan itd koje potiču od frtancuskih feudalaca u službi Srpskih kraljeva naseljeni u srednjovjekovnoj Crnoj gori!

Ја те позвах да ми понудиш аргументацију за те глупости, а ти само понови једно те исто. Можда се водиш оном Гебелсовом да 1000 пута поновљена лаж постаје истина. Не иде то тако.

Покушаваш некаквом мистификацијом да ме одгурнеш од постављања ових, за тебе деликатних, питања! Ти си студирао Његошеве радове, ти си читао, ти знаш, то сви знају, то је опште познато... А ја не знам ништа од тога и ја сам неписмен...

Уреду!

Ево, са задовољством ти стојим на располагању да провјериш моје знање о Његошу и његовим дјелима, пружајући ми на увид НЕПОСТОЈЕЋЕ Његошеве радове на ту тему, на које се позиваш!

То ти можеш некоме другом да подваљујеш, али ђе баш мене нађе...
 
Ма нема шта да се расправљамо, уживај ти у својој идеји да сте супериорни, нама је остало да полако чистимо са положаја ово што је деценијама довлачило једно друго овде по Србији, а ви се лепо и даље братимите са Шипцима и укидајте тамо и српски језик и све што подсећа на Србе....
 
Ма нема шта да се расправљамо, уживај ти у својој идеји да сте супериорни, нама је остало да полако чистимо са положаја ово што је деценијама довлачило једно друго овде по Србији, а ви се лепо и даље братимите са Шипцима и укидајте тамо и српски језик и све што подсећа на Србе....

Ti nemaš pojma.
Crnogorci nemaju ništa protiv Srba. Crnogorci se samo brane od tih neznanja i lupetanja, koje se njima upućuju.
A vi i dalje mlatite bez veze, sve vam je džabaluk.
Crnogorci će ostati ono što su vazda bili, svoj gospodar na svojoj zemlji pa svi da će okrilatit Turci.
 
Ti nemaš pojma.
Crnogorci nemaju ništa protiv Srba. Crnogorci se samo brane od tih neznanja i lupetanja, koje se njima upućuju.
A vi i dalje mlatite bez veze, sve vam je džabaluk.
Crnogorci će ostati ono što su vazda bili, svoj gospodar na svojoj zemlji pa svi da će okrilatit Turci.
Аха, ако ће уопште остати, пошто видим да им се одавно већ не остаје у лијепој њиховој каменој, више воле околне земље.
Само ви градите своју земљу, не знам што сте уопште улазили у заједничку државу са нама, или што не подигосте бар неки устанак за ових 80 година...
 
Аха, ако ће уопште остати, пошто видим да им се одавно већ не остаје у лијепој њиховој каменој, више воле околне земље.
Само ви градите своју земљу, не знам што сте уопште улазили у заједничку државу са нама, или што не подигосте бар неки устанак за ових 80 година...

Mi smo imali svoju državu pa ste je vi 1918 ukinuli.
Crnogorski narod je odgovorio sa oružjem ali zbog velike izcrpljenosti tokom balkanskog pa I sv. rata, CG nije više imala snage da se oslobodi iako su komiti davali odpor još nekoliko godina.

Da se razumijemo, CG je željela zajednicu ali da smo ravnopravni, ne da nas anektirate i ukinete.
U tome je bio problem.

http://74.125.77.132/search?q=cache...omiti+u+cg&cd=1&hl=sl&ct=clnk&gl=si&inlang=pl
 
Poslednja izmena:
Mi smo imali svoju državu pa ste je vi 1918 ukinuli.
Crnogorski narod je odgovorio sa oružjem ali zbog velike izcrpljenosti tokom balkanskog pa I sv. rata, CG nije više imala snage da se oslobodi iako su komiti davali odpor još nekoliko godina.

Мало си побркао ствари, државу су вам укинули Аустроугари, краљ вам је побегао, војска капитулирала, а ми смо исте те Аустроугаре поразили 1918. Требало је да се сами ослобађате, шта да ти кажем.
А било је прилика и после, 80 година је дуго, није то само једна година...
 
Da ti nisi slučajno pobrkao.
Dok ste vi bježali ka zečevi preko CG i Albanije, Crnogorci su junački ratovali na cijeloj svojoj granici i niko nije pobjegao.
Nidža ste vi kasnije oćerali i ukinuli mu državu a njemu zabranili povratak.
To ste pokušali da legalizirate sa sramnom podgoričkom skupštinom, koji ste formirali preko noći i sami postavili delegate.
Znaš li šta je onaj nesrećni Savo Fatić rekao:
"Ja ve molim, gospodo, da stavimo na stranu istoriju Crne Gore. Što se pak tiče njezine političke istorije, ja je dijelim na dva dijela: na onu do juče i od juče. Mi više nijesmo Crnogorci nego Srbi"

A dok su Crnogorci na Mojkovcu krvarili, vaši mjesto da se priključe i pomognu evo kako su radili na mojkovcu
http://74.125.77.132/search?q=cache...ezerterima&cd=1&hl=sl&ct=clnk&gl=si&inlang=pl
 
Poslednja izmena:
Ма леба ти? Ти не знаш да ти је краљ побегао у Италију још 1915.? А да му његов несрећни унук и српска будала краљ Александар није дозволио да се врати кући. Уосталом, то су ваше ствари, али је наш проблем што нам је Александар био краљ.

А ниси чуо да у Уставу Црне Горе из 1894. (или беше 1896.) стоји да у Црној Гори живе Срби и само Срби?

Нису ти познати стихови химне краља Николе онам' онамо...?

Пииххх
 
Jedino ispravno. Hvala Bogu jedinome da se konačno neko opameti pa da gleda svoja posla a CG pustite Crnogorcima.
Ниси ме баш разумео, то значи и да ћемо водити бригу о Србима, ма где они били, а по последњем попису, у ЦГ има око 33% Срба, и око 66% становништва говори српски језик.
Дакле, има пуно њих који нису "продали веру за вечеру", или мало пара и привилегија...
 
Ма леба ти? Ти не знаш да ти је краљ побегао у Италију још 1915.? А да му његов несрећни унук и српска будала краљ Александар није дозволио да се врати кући. Уосталом, то су ваше ствари, али је наш проблем што нам је Александар био краљ.

А ниси чуо да у Уставу Црне Горе из 1894. (или беше 1896.) стоји да у Црној Гори живе Срби и само Срби?

Нису ти познати стихови химне краља Николе онам' онамо...?

Пииххх

Jeste crbovao dok mu se nije obilo o glavu
Shvatio je kad je bilo kasno:
http://74.125.77.132/search?q=cache...rnogorcima&cd=1&hl=sl&ct=clnk&gl=si&inlang=pl
 

Back
Top