Da li su osećanja na ceni

Neretko čujemo 'da me zajeb.eš s patetiku'. Hahaha
Dobro, vi možda ne čujete.
U svakom slučaju, osećanja se tumače kao slabost.
Dalje, tumače se kao manipulativno sredstvo.
Moraju se dokazivati iznova i iznova. Potvrditi kroz godine statičnosti.
Sve je bitnije od osećanja u ovom monetarnom sistemu. Šmrc! Svakako da je egzistencija najbitnija, međutim:
Kakav vi stav imate prema osećanjima? Kad vas obgrlate, da li ste obazrivi? Kad dolaze k vama iz drugog organizma da li ste skeptični? (Nekom nešto treba od vas, pa zato)
Da li povlačite poteze zbog ljubavi? (Npr. selite se u drugi grad da biste bili bliži nekom, podređuje te posao ljubavi)
Da li ulazite u sentimentalne veze i ako ste dugo u braku (ovo je znači prevara)?
Uvek sam se pitala zasto ljudi nisu spremni ljubav da pruze a toliko su je zeljni.
Znam da me mnogi smatraju slabom zbog svoje osecajnosti ali ja eto smatram da su bas oni kukavice i to velike.
Meni je ljubav bitna, mnogo toga sam spremna da uradim zarad ljubavi ali moram biti sigurna u ono ...... da sam i ja voljena.
 
Naravno da su normalnom čoveku osećanja na ceni, sve što se teško izbori je na ceni

I sa samim sobom da osećamo lepa, prijatna i uravnotežena osećanja je jako vredno jer smo se mukom za njih izborili

Nije mi teško da osećam intenzivna osećanja, kinda mi je to svrha života
Uvek postoji rizik da ćeš se stropoštati u blato, ali to je u redu ako znaš unapred da postoji tak rizik i ako veruješ u svoj kapacitet da se oporaviš i voliš ponovo, a ja baš verujem u taj ljudski kapacitet

Nisam sad sigurna koliko je odgovorno premeštati centar sebe u drugu osobu, mada i to može povremeno ako postoji poverenje

Preselila bih se, ali ne bilo gde, ne bih na ekstremne severe, to je nasilje nad fiziologijom
 
Jasno. Pre ćeš čuti 'imala je dobre noge' hvaleći sebe kao osvajača. Pa čak 'volela me'. I dalje dizajući cenu sebi. Retko ko kaže 'voleo sam, ali uzlud'. He he he

Ne znam za druge, ali ja na primer volim da se hvalim, ko ne voli? Sta sad ubite me.. Ne sad nesto da trucam o sebi sve naj al onako da provucem da. E sad dal je to seljacki, pa mozda, a ko to ne radi.. Drugo, ne mogu da kazem voleo sam uzalud jer onda ispada da sam ja eto sve uradio sto je do mene, zapravo to i jeste tacno jer ono sto sam tad najbolje umeo ja sam radio, ali to je bilo nedovoljno ili jos preciznije pogresno. Da dobijem novu sansu nekim cudom opet ne mogu da tvrdim da bi bilo top, opet bi radio najbolje sto znam u tom trenutku, a mozda bi opet bilo pogresno hahah, rekoh ti da sam djubre.. :D

A osecanja su za mene nerazdvojan faktor od npr. fizickog izgleda, jer tebi ako neki decko kaze nesto lepo a ti u njegovim ocima prepoznas da je iskren ti ces voleti njegove oci, usne koje su to izgovorile.. A sve polazi od te empatije i ljudskosti, jedino bas ako je gabor i ne lici ni na sta ali takav koji je svestan bi ipak vodio racuna o fizickom izgledu i trudio se. I kao sto sam napisao u uvodnom postu na jucerasnjoj temi (reklama) bolju osobu u tom ljudskom smislu, necu reci kvalitetniju jer mi je ta rec kvalitet nekako neodgovarajuca za coveka, nisam sreo.. A noge i sise naravno da su bitne, samo ako nema hemije to nije ljubav nego mehanika, fizika, sta god.. :D
 
Neretko čujemo 'da me zajeb.eš s patetiku'. Hahaha
Dobro, vi možda ne čujete.
U svakom slučaju, osećanja se tumače kao slabost.
Dalje, tumače se kao manipulativno sredstvo.
Moraju se dokazivati iznova i iznova. Potvrditi kroz godine statičnosti.
Sve je bitnije od osećanja u ovom monetarnom sistemu. Šmrc! Svakako da je egzistencija najbitnija, međutim:
Kakav vi stav imate prema osećanjima? Kad vas obgrlate, da li ste obazrivi? Kad dolaze k vama iz drugog organizma da li ste skeptični? (Nekom nešto treba od vas, pa zato)
Da li povlačite poteze zbog ljubavi? (Npr. selite se u drugi grad da biste bili bliži nekom, podređuje te posao ljubavi)
Da li ulazite u sentimentalne veze i ako ste dugo u braku (ovo je znači prevara)?

Treba da budu na ceni ali se danas sve pomesalo.
Nekada pozelim da ih nemam jer drugi mogu to da zloupotrebe i da me iskoriste. Trudim se da ih sakrijem koliko mogu ali opet zelim i da ih podelim sa nekim.
Kada se zaljubim to me tera da dam svoj maksimum, da podizem granicu sta mogu da uradim. Da treba promenio bih i kontinent a ne samo grad.
 

Back
Top