Da li su ljudi koji ne poste grešni?

Bato ja slijedim apostola Pavla:
"Nego se njima svake godine čini spomen za grijehe."
Takođe:
"I svaki sveštenik stoji svaki dan služeći i jedne žrtve mnogo puta prinoseći koje nikad ne mogu uzeti grijeha" (Jevrejima 11:11).
Razumiješ li boldovani dio. NIKAD ne mogu uzeti grijeha.
I ja ti citirao Mojsjija koji je preneo Bozje reci da su se s tim krvnim zrtvama cistili gresi jevreja pa te sad jos jednom pitam jel po tebi apostol lagao,jel prevarant bio Mojsije ili mozda kojim slucajem Bog nije znao sta radi i sta nalaze i to ni manje ni vise nego veoma preciznim zakonima !?? :kafa:

Ovo su opcije za tebe dok sam ti ja izneo opciju da su sve tri pozicije u potpunom skladu s tim sto su jevreji otisli u verski otpad degradirajuci sve te krvne zrtve stoga je ta nevina krv izgubila znacaj i smisao - ubijalo se ogroman broj nevinih zivotinja bez ikakvog duhovnog efekta na gresnike koje su i dalje cinili sve isto a cak i gore stvari.
Isus je dosao da jednom zrtvom pokrije grehe na citavi ljudski rod koji je bude prihvatio i uskladio zivot sa Bozjim zapovestima i verom u Isusa Hrista !

I ja ti citirao Mojsjija koji je preneo Bozje reci da su se s tim krvnim zrtvama cistili gresi jevreja pa te sad jos jednom pitam jel po tebi apostol lagao,jel prevarant bio Mojsije ili mozda kojim slucajem Bog nije znao sta radi i sta nalaze i to ni manje ni vise nego veoma preciznim zakonima !?? :kafa:
Tipujem na to da ti nisi dobro shvatio. To je kad čitaš Sv. Pismo van bilo kakvog konteksta.

Tipujem na to da ti nisi dobro shvatio. To je kad čitaš Sv. Pismo van bilo kakvog konteksta.
Ja ti dao konkretne citate bato koje su u direktnom suprotnoscu sa onim sto ti tvrdis a narocito sa onim sto mislis da apostol kaze !
..a zamisli dao sam ti i produzetak teksta kojeg iznosi apostol u istu priliku a ti ga i dalje ignorises..
Sta mislis,sta ovo govori o tebi a sta o meni !?

Božićni post počinje u utorak i trajaće 40 dana, a ima dva bitna aspekta - telesni i duhovni i nijedan od njih ne smemo zanemariti, prema rečima sveštenika. Prema pravilima posta i prema rečima Svetog Jovana Zlatoustog, telesni post – odnosno uzdržavanje od hrane životinjskog porekla – nema koristi za vernika ako nije povezan s duhovnim.

- Ne govori mi: Toliko dana sam postio nisam jeo ovo ili ono, nisam pio vina, išao sam u gruboj haljini; nego kaži nam da li si od gnevnog čoveka postao tih, od žestokog – blag. Ako si iznutra pun zlobe, zašto si telo mučio?”, reči su Svetog Jovana Zlatoustog.

Sveti Jovan Zlatousti

Božićni post uveden je po uzoru na samog Isusa Hrista. Inače, ranije je trajao samo sedam dana, ali je na Svehrišćanskom saboru 1166. doneta odluka da ubuduće traje 40 dana. Ipak, oni koji imaju zdravstveni ili neki drugi problem zbog kog ne mogu da izbegavaju hranu životinjskog porekla 40 dana imaju mogućnost tzv. "malog posta", koji traje sedam dana.

Sa druge strane, oduvek u našem narodu postoji nedoumica - da li su ljudi koji ne poste grešni?
Pa kolko znam svi smo grešni
"jer nema čoveka da ne greši, ti si Gospode jedini bez greha.." tako se kaže u jednom delu opela(parastosa)

Ja ti dao konkretne citate bato koje su u direktnom suprotnoscu sa onim sto ti tvrdis a narocito sa onim sto mislis da apostol kaze !
..a zamisli dao sam ti i produzetak teksta kojeg iznosi apostol u istu priliku a ti ga i dalje ignorises..
Sta mislis,sta ovo govori o tebi a sta o meni !?
Ja isto dao konkretne citate. Zbog ovoga vas ljudi ne shvataju ozbiljno. Puna su vam usta sola scripture dok ne naletite na nešto što vam ne paše a onda se pravite da to ne piše što piše.

Оваква недоумица не постоји, пре првог светског рата људи су доста постили.
Сви су грешни, нема ту поделе на оне који посте или не посте.

Ако га претвориш у дијету онда можеш да постиш кад хоћеш, само ко тако ради нека то не зове пост већ дијета.
пре првог светског рата људи су доста постили....to je zato sto je bilo vece siromastvo, jeli su meso kad imaju goste i vikendom i to suvo meso...a i nisu imali frizove i super markete gde si mogao da kupis sveze meso....u protivnom bi svi mastili brke, ljudi su ljudi, covek se na bolje lako navikne

jel logično da su živa bića toliko komplikovana i savršena da mora da postoji inteligentan dizajn a ne da se to sklopilo samo od sebe?
jel logično ako postoji inteligentan dizajn da postoji i Tvorac?
jel logično da je pravi ili vrhovni Tvorac stvorio direktno ili preko nekih nižih bića sve svetove duhovne i materjalne?
jel logično da je primarni Tvorac onda u osnovi samog fenomena života i svesnosti?
ako postoje duše, tj. ako ljudi nisu samo tela, jel logično i da je Bog onda beskrajna duša i izvor svih duša?
ako je ljubav najpozitivnija emocija koja čini čuda, jel logično da je onda Bog ta energija ljubavi i njen izvor?

eto vidiš...ne trebaju ti maštarije jevrejskih pastira od pre 2500 godina da doneseš logične zaključke o tome ko je i šta je Bog
slazem se sa tobom, obican primer....solja iz koje pijes kafu svako jutro neko je prvo izdizajnirao pa napravio , nije nastala bez smisla i truda, tako da mora da postoji dizajner, da li je to kolektivni centar znanja, visa svest, beskrajna energija ili čikica sa bradom koji sedi na oblaku i posmatra nas to niko ne zna...ok crkva misli ono poslednje

to je zato sto je bilo vece siromastvo, jeli su meso kad imaju goste i vikendom i to suvo meso...a i nisu imali frizove i super markete gde si mogao da kupis sveze meso....u protivnom bi svi mastili brke, ljudi su ljudi, covek se na bolje lako navikne
Направили сте извесне грешке.
Пост је вољна радња, месо, млеко, сир и јаја се не једу више од 40 дана.
Људима је било доступно млеко, сир и јаја, јер су живели на селу. Пост не укључује само не једење меса.
Сиромашни једу шта имају на столу, то је нешто друго, погрешили сте.
Када је доста људи погинуло после првог светског рата, побожност у народу је опала. Због опадања побожности су људи кренули још и мање да посте него раније.
Зато је и настао богомољачки покрет, да се врати вера у народ, што укључује и пост.

Ja isto dao konkretne citate. Zbog ovoga vas ljudi ne shvataju ozbiljno. Puna su vam usta sola scripture dok ne naletite na nešto što vam ne paše a onda se pravite da to ne piše što piše.
Maki ,ja sam ti jasno i precizno objasnio kako stvari stoje ,ukazao ti na tvoj pokusaj falsifikovanja konteksta na citate koje si dao s tim sto sam dao i produzetak tekstova od koje si pobegao kao " Maki od Biblije"a dao sam ti i jedan SZ-ni citat ( a ima ih puno) koji direktno i nedvosmisljeno pobija sve tvoje argumente i pokazuje nam kako stvari zaista stoje u kontekst onog sto je apostol izneo.

E sad to sto me ne shvatas ozbiljno govori vise o trebi a ne o meni stoga ostavljam te tvojoj savesti da odlucis kako ces i sta ces sa jasnom Biblijskom istinom u vezi Isusove zrtve a koga ce od nas citaoci shvatati ozbiljno ( ili mozda nit obojcu) - ostavljam da svako od njih odluci nakon sto procitaju ono sto smo izneli !

Poslednja izmena:
još ništa konkretno od čega da se spasimo
a da si rođena u Teheranu šta bi čitala... verovala bi u drugog Boga...zar treba da postoji literatura za veru, sve je krajnje jednostavno...dobar- loš-zao
Kod mene je tako a ti sad mozes reci al si retard .Nikad u boga ne bi poverivala da nisam cula da se otkrio zemljanima.Cula samo i za alaha i hrista jehovu al bilo je ono bez te bre umisljate gluposti.I kad cu ej on se i rodio i u coveka e to me i privuklo.Na drugciji nacin nema sanse.Pre u vanzemljce nego li u sve bogove koji je narod sklepo u svojim.glavama.

Направили сте извесне грешке.
Пост је вољна радња, месо, млеко, сир и јаја се не једу више од 40 дана.
Људима је било доступно млеко, сир и јаја, јер су живели на селу. Пост не укључује само не једење меса.
Сиромашни једу шта имају на столу, то је нешто друго, погрешили сте.
Када је доста људи погинуло после првог светског рата, побожност у народу је опала. Због опадања побожности су људи кренули још и мање да посте него раније.
Зато је и настао богомољачки покрет, да се врати вера у народ, што укључује и пост.
Ima još nešto. Posle Prvog svetskog rata (Velikog rata) su se svi Srbi našli u jednoj državi (izuzev malobrojnih u Rumuniji, Mađarskoj i Albaniji). Crkve se objedinila. Ali dobili smo i zajednički života sa ljudima drugih vera. Katolici već tada vode raspustan život. Dosta Srba u Vojvodini se odreklo svoje vere. Uticaj drugih. Za kraljevine su se žandari, učitelji, radnici na željeznici, državni službenici raspoređivali po celoj državi. Uticaji, prožimanja, mešani brakovi. A i celi zapadni svet (a mi smo njegov deo) tada se odriče pobožnosti i njene sile. Počinje obožavanje novca, velikih vođa, ideologija...

Ima još nešto. Posle Prvog svetskog rata (Velikog rata) su se svi Srbi našli u jednoj državi (izuzev malobrojnih u Rumuniji, Mađarskoj i Albaniji). Crkve se objedinila. Ali dobili smo i zajednički života sa ljudima drugih vera. Katolici već tada vode raspustan život. Dosta Srba u Vojvodini se odreklo svoje vere. Uticaj drugih. Za kraljevine su se žandari, učitelji, radnici na željeznici, državni službenici raspoređivali po celoj državi. Uticaji, prožimanja, mešani brakovi. A i celi zapadni svet (a mi smo njegov deo) tada se odriče pobožnosti i njene sile. Počinje obožavanje novca, velikih vođa, ideologija...
После првог светског рата држава је доста сарађивала са СПЦ. Ситуација није била баш тако лоша, организација је била добра.
Наравно било је и трагичних ствари, попут проблема са конкордатом, крваве литије итд.
Комунисти су тад роварили као опозиција и писали текстове против СПЦ, али у сваком случају рачунајући и богомољачки покрет и часопис Мисионар који је почео да се издаје, ситуација јесте била лоша али се доста тога радило.

После првог светског рата држава је доста сарађивала са СПЦ. Ситуација није била баш тако лоша, организација је била добра.
Наравно било је и трагичних ствари, попут проблема са конкордатом, крваве литије итд.
Комунисти су тад роварили као опозиција и писали текстове против СПЦ, али у сваком случају рачунајући и богомољачки покрет и часопис Мисионар који је почео да се издаје, ситуација јесте била лоша али се доста тога радило.
Била је то сиромашна држава, са бројним католицима и муслиманима нама ненаклоњенима, а Карађорђевићи су гледали да буду једнаки према свима, тако да СПЦ није могла пуно добијати. У Краљевини Србији православље је била државна вера, тада више не. Србија је пуно искрварила у рату. Али, колико су варошани терали моду и почели да духовно слабе и ширили утицај на село, са друге стране ту су и духовни великани попут светог владике Николаја, светог аве Јустина. И Руска загранична црква тада делује у Србији. Руси врше позитиван утицај на обнову монаштва. Тада се код нас јављају и први женски манастири. Верско образовање у оквиру државних школа је било солидно. Тадашњи уџбеници су добре квалитете.
Иначе се црква треба и сама више ангажовати, и без рачунања на државну помоћ. До сада је могла превести Свето писмо нпр. Или превести све богослужбене књиге на српски. Чети минеје, пуно тога. Више мисионарити, проповедати по народу. Није све ни у државној помоћи.

Poslednja izmena:
ubijalo se ogroman broj nevinih zivotinja bez ikakvog duhovnog efekta na gresnike koje su i dalje cinili sve isto a cak i gore stvari.
a znaci i vi adventiosti zrtvujete zivotinje` samo malo? i subote isto samo malo slavite?

ma, vi ste polovicni vernici, maki te je raskrinkao, kao da apostola nije bilo, e tako se vi postavljate, vazniji su vam vasi ucitelji i lazni proroci

Била је то сиромашна држава, са бројним католицима и муслиманима нама ненаклоњенима, а Карађорђевићи су гледали да буду једнаки према свима, тако да СПЦ није могла пуно добијати.
Свештеници су били и матичари и нотари. Постојала је велика сарадња између црвеног крста и СПЦ.
У Краљевини Србији православље је била државна вера, тада више не. Србија је пуно искрварила у рату. Али, колико су варошани терали моду и почели да духовно слабе и ширили утицај на село, са друге стране ту су и духовни великани попут светог владике Николаја, светог аве Јустина. И Руска загранична црква тада делује у Србији. Руси врше позитиван утицај на обнову монаштва. Тада се код нас јављају и први женски манастири.
Женски манастири се јављају јер су мушкарци изгинули и нема више монаха као некада.

a znaci i vi adventiosti zrtvujete zivotinje` samo malo?
Bravo logiko,kako si ti to sve lepo skontao... :D :mazi:

i subote isto samo malo slavite?
Prvi put cujem da neko SLAVI subote a jos manje da se subote trebaju slaviti...
...znam da se subote trebaju svetkovati u skladu sa 4-om Bozjom zapovescu ali je to nesto sasvim drugo.
Dakle nemam pojma o tom slavljenju ali znam da moj komsiluk u opkruzenju slavi mrtvace ,imaju bre slave na pretek. :D
ma, vi ste polovicni vernici,
Odkud ti sad takva kategorija vernika,da te neko nije slagao...!?
Koliko je meni poznato postoje vernici i nevernici,pravednici i bezboznici ali za polovicne takve kategorije pojma nemam...
..da nije to opet neka nova verska novotarija !? :kafa:
maki te je raskrinkao,
A toooooo je dakle taj "ucitelj' kojeg slusas...
..sad mi jasno odakle ti sve ove novotarije... :mrgreen:
kao da apostola nije bilo,

e tako se vi postavljate, vazniji su vam vasi ucitelji i lazni proroci
Kako bre nije bilo,sta je tebi prijatelju !?
Apostoli su "zapalili"citavi svet Hristovim jevandjeljem stoga se hriscani trebaju drzati tog istog jevandjelja sto ce reci da cak i ne pomisljaju da ubace bilo kakvu versku novotariju jer su upravo apostoli izrekli prokletstvo za takve aktivnosti.

Bravo logiko,kako si ti to sve lepo skontao... :D :mazi:

Prvi put cujem da neko SLAVI subote a jos manje da se subote trebaju slaviti...
...znam da se subote trebaju svetkovati u skladu sa 4-om Bozjom zapovescu ali je to nesto sasvim drugo.
Dakle nemam pojma o tom slavljenju ali znam da moj komsiluk u opkruzenju slavi mrtvace ,imaju bre slave na pretek. :D

Odkud ti sad takva kategorija vernika,da te neko nije slagao...!?
Koliko je meni poznato postoje vernici i nevernici,pravednici i bezboznici ali za polovicne takve kategorije pojma nemam...
..da nije to opet neka nova verska novotarija !? :kafa:

A toooooo je dakle taj "ucitelj' kojeg slusas...
..sad mi jasno odakle ti sve ove novotarije... :mrgreen:

Kako bre nije bilo,sta je tebi prijatelju !?
Apostoli su "zapalili"citavi svet Hristovim jevandjeljem stoga se hriscani trebaju drzati tog istog jevandjelja sto ce reci da cak i ne pomisljaju da ubace bilo kakvu versku novotariju jer su upravo apostoli izrekli prokletstvo za takve aktivnosti.
Vi adventisti niste ni hrišćani ni judaisti. Nešto su vam osnivači uzeli od Hrista, nešto od Mojsijevog zakona i napravili "crkvu". Ako se tako strogo pozivate na Zakon, onda ga držite kompletnog, obrezujte se, praznujte Pashu, pravite senice... I ti su praznici naređeni kao i subota. Osnivači su vam bili antitrinitarci a vi ste sada trinitarci.

Vi adventisti niste ni hrišćani ni judaisti.
Ne znam koji ste to vi,ako imas nesto sa adventistima - to s njima rasciscuj...
...ja ovde zasupam hriscansku poziciju iskljucivo na osnovu Svetog Pisma stoga ako imas primedbe na moja izlaganja - izvoli.
Nešto su vam osnivači uzeli od Hrista,
Hmmm,a sta je to nesto,ako vec pljujes sto ne kazes da nisu nista uzeli ?
...jer kad kazes da su nesto uzeli onda trebas pojasniti sta jesu uzeli a sta nisu i eto ti beljaja,upucao si sebe samog u nogu..
nešto od Mojsijevog zakona i napravili "crkvu".
A sta je to nesto od Mojsijevog zakona kojeg su uzeli ?
Jel mozda danas oni prinose krvne zrtve,jel imaju svestenstva, jel se obrerzuju fizicki kao sto je bilo nalozeno Bozjem narodu u vreme SZ-ta !?
A sta su uzeli ?
Koliko znam drze 10 Bozje zapovesti,prave razliku izmedjuciste/neciste mesne ishrane,postuju Bozje uredbe koje brane incest,zoofiliju,homoseksualnost...
Pa jel to lose bre,sta je tebi !??
Ako se tako strogo pozivate na Zakon, onda ga držite kompletnog, obrezujte se, praznujte Pashu, pravite senice..
A sta da radimo sa apostolom koji je jasno i precizno dao do znanja da u NZ nema potrebe od obrezanja !?
I kako bre da praznujemo pashu kada je Pashalno Jagnje doslo i prinelo se vec na zrztvu !?
Jel znas sta uopste pricas ili ti to onako,iz rukava bum tres pa sta bude nek bude...!?
. I ti su praznici naređeni kao i subota.
Kakvi bre praznici naredeni kao subota,o kakvim je subotama tamo rec - jel one iz 4-te zapovesti ili mozda one koje su sadrzale krvne zrtve ?
Po meni bato je upravo ovo drugo slucaj jer su jedino te subote mogle biti sjena na Hrista i sadrzale su krvnu zrtvu koja je bila izricito nalozena od strane samog Boga...
Za razliku od tih subota,ona iz 4 te zapovesti ne sadrzi krvnu zrtvu nego sadrzi stil zivota u kontinuitetu - i to iz razloga sto se subota svetkuje sedam dana u sedmici a ne samo jedan kao sto neki smatraju.
Naime,zapovest nalaze ljudima da se secaju svetkovati sedmog dana i to tako sto ce imati sest aktivnih visokoproduktivnih dana u kojima ce ljudi svrsavati bukvalno SVE SVOJE POSLOVE dok ce u sedmi dan imati drasticno razlicitu praksu - tada ce obustaviti sve uobicajene radne poslove i odmarati se.
A razlog da se to radi jeste ugledavati se na stvaranje koje je obavio Stvoritelj.
Da sumiram - ova je zapovest svojevidni spomenik stvaranja i jedino oni koji je drze zaista priznaju Boga za stvoritelja !!!
Osnivači su vam bili antitrinitarci a vi ste sada trinitarci.
Ma ne ,ja sam robivek iz MK, covek koji je odlucio postati hriscanin stoga intenzivno radim na tom planu...krstio sam se Biblijskim krstrenjem,onako kao sto je krstavao Jvan,kao sto se krstio sam Isus i apostoli i tako sam zakoracao na hriscanskom putu...cesto padam i desava se da idem jedan korak napred a dva nazad ali hvala Bogu znam gde da gledam i koji je put po kojem trebam koracati stoga molim Boga da mi da snagu da stanem na noge i produzim dalje.
Eto toliko za mene a sad natrag na temu.

Greh koji rođenjem dobijamo oprašta nam se krštenjem. Na dalje sve zavisi od čovečjeg srca.
neko ti natovari na leđa kamen od 1 tone a onda ti ga kao skine ako si za njega......kriv si mi za nešto sa čim nemaš veze realno ali ako me obožavaš oprostiću ti
Čovek koji ima dobro srce imaće život koji se mahom poklapa sa hrišćanskim.
da, ali to važi za većinu religija...jedna od funkcija religija je uvek bila uspostavljanje morala koji je dobar za dobrobit društva
Takvim pristupom ti ćeš najverovatnije izgoreti kao šibica.
to ćemo da vidimo dal će neko uopšte da gori i dal će da gori zbog korišćenja mozga ili zbog nekorišćenja...
biblijski bog je sveznajući a ne zna što ne vidi da mu se dešava pred nosom, svemogući a mora druge da nagovara da čine zlo za njega, ljubav a strogo kažnjava bilo kakvu neposlušnost...natovario ti je zamišljeni oganj pakla ako mu ne budeš apsolutno poslušan a tvoj je problem što ne vidiš kroz taj blef crkve nego grčevito držiš kapke koji su ti stavili na oči da bi manipulisali tobom i držali te u toru...ne krivim sveštena lica jer i oni sami grčevito drže kapke na očima nego one koji su od Isusovog učenja o ljubavi napravili religiju straha koja manipuliše izmišljenim konceptima raja i pakla...mislim da je tu apostol Pavle odigrao bitnu ulogu...

Na Kulinarstvu upravo raspravljaju o receptu za posni majonez.
to mi je najsmešnije...kad crkva i razni monasi izdaju knjige i preporučuju recepte za razne posne đakonije...
kao da svrha posta nije lišavanje nečega što želiš nego se svodi na formalnost izbegavanja mrsnog...
ako postiš posti na hlebu i vodi a ne mrsne torte i kolači i majonez

to mi je najsmešnije...kad crkva i razni monasi izdaju knjige i preporučuju recepte za razne posne đakonije...
kao da svrha posta nije lišavanje nečega što želiš nego se svodi na formalnost izbegavanja mrsnog...
Па ово што ти пишеш је квака 22. Колико људи не пости јер не зна ни шта да прави и јер мисле да ће бити гладни... Кад им неко помогне ти прозиваш оне што им помажу рецептима ? Па шта је решење, забранити посне куваре и рецепте, да се рецепти преносе по Крсти и Твитеру од уста до уста ? Нешто друго ?

ja ako postim to je samo zato da ne sablaznim druge, jedem sta ima, ne pravim pitanje, ako mi se jede, a ako ne, onda ne jedem, MOJA STVAR.
Па ово што ти пишеш је квака 22. Колико људи не пости јер не зна ни шта да прави и јер мисле да ће бити гладни... Кад им неко помогне ти прозиваш оне што им помажу рецептима ? Па шта је решење, забранити посне куваре и рецепте, да се рецепти преносе по Крсти и Твитеру од уста до уста ? Нешто друго ?
resenje za sta? da mene neko ne osudi sto ne postim, sredom i petkom? pa meni vec fale dani, kao da ni ne radim 5 dana, nego manje, uopste se ne secam da sam radio svih 5 dana u nedelji, ako 4 mogu da navedem, mozda ni 4, nego 3! sta cu ja sad, da idem u kuvarske skole? to hriscanstvo, jer je pastva trazila>? ma idi begaj, ne zanimaju me niciji recepti

Mt 11,16-19

' Dođe Sin Čovječji koji jede i pije, a govori se: 'Gle, izjelice i vinopije, prijatelja carinika i grešnika!' Ali opravda se Mudrost djelima svojim." Mt 11 ..

pogresni su vam motivi, ne zivi covek samo o hrani, jer je sto Hristos govori prava hrana - to je smisao, a ne da fantaziramo o receptima, otvorim zamrznuto, ili uzmem dva parceta leba ako nemam drugo... ili ne uzmem nista

a mogu da ubacim i rebra u rernu, bas cu da gledam je li post ili nije, ko ce da me osudi, od mog rebra eva, imam pravio i jedem sta god hocu?? vi iz kuvarske skole, ma ja cu vam zaprziti corbu ako hocete? moja stvar sta cu da jedem

Poslednja izmena:

Back