Da li su ljudi koji ne poste grešni?

Pa jel apostol demantirao Mojsija koji je gledao Boga "u lice"i davao Bozji zakon Njegovom narodu ili ce ipak bviti da si ti nesto pogresno skontao !?
Iskreno ja vise tipujem na ovu drugu opciju...
A baš ste neojudaisti. Stari zavjet vam je bitniji od Novog. Nije apostol demantovao Mojsija već je pojasnio kako stoje stvari. Krvne žrtve NIKADA nisu mogle sprati grijeh sa ljudi. Ustanovljene su kao spomen na grijeh. Da su krvne žrtve bile dovoljne za spasenje i oproštaj grijehova ne bi Bogu nikad dosadile.

A baš ste neojudaisti. Stari zavjet vam je bitniji od Novog.
Odkud ti sad ovo , pa jel kontas ti hriscansvo uopste ?
NZ je produzetak SZ-ta stoga svako ko dvoji jedno od drugog taj zapravo klasti Bozje Sveto Pismo.
Ne postoji nova doktrina Maki nego je doslo vreme da se stara nadoveze u novonastale prilike.

Nije apostol demantovao Mojsija već je pojasnio kako stoje stvari.
Eto,dao sam ti citata,kako smes pomisliti da je Bog slagao ili da je Mojsije slagao ili da tamo ne pise da su se krvnim zrtvama ljudi trebali cisiti od greha !???
Krvne žrtve NIKADA nisu mogle sprati grijeh sa ljudi.
Ovim proglasavas Boga i Mojsiju lazovima,jesi li svesan sta uopste pricas !??
Zar te nije strah i sramota !??
Hajde mene vredjaj i omalovazavaj koliko hoces ali nemoj molin te to raditi sa Bogom !!!
Ustanovljene su kao spomen na grijeh. Da su krvne žrtve bile dovoljne za spasenje i oproštaj grijehova ne bi Bogu nikad dosadile.
Pitao sam te a ti i dalje ignorises - dali znas uopste zasto su se Bogu odmilili jevrejske zrtve koje im je zakonom nalozio da ih imaju !????????
Mislim da zbog toga sto ti ovo pitanje nije jasno stoga lutas levo desno.
Daj da rascistimo ovo krucijalno pitanje pa cemo onda dalje !

"1. Jer Zakon imajući samo sjenku budućih dobara, a ne sami lik stvari, ne može nikada jednim te istim žrtvama, koje se prinose stalno svake godine, usavršiti one koji pristupaju.
2. Inače, zar one ne bi prestale da se prinose, pošto oni koji služe ne bi se više osjećali grješnim, budući jednom za svagda očišćeni?
3. Međutim, te žrtve svake Godine podsjećaju na grijehe.
4. Jer nije moguće da krv junaca i jaraca spere grijehe.
" (Jevrejima 10:1-4).

Evo opet. Jasno kao dan. Da su bile dovoljne da speru grijehu NE BI MU DOSADILE NIKADA JER BOGU NE MOŽE DOSADITI SPASENJE LJUDI.

"1. Jer Zakon imajući samo sjenku budućih dobara, a ne sami lik stvari, ne može nikada jednim te istim žrtvama, koje se prinose stalno svake godine, usavršiti one koji pristupaju.
2. Inače, zar one ne bi prestale da se prinose, pošto oni koji služe ne bi se više osjećali grješnim, budući jednom za svagda očišćeni?
3. Međutim, te žrtve svake Godine podsjećaju na grijehe.
4. Jer nije moguće da krv junaca i jaraca spere grijehe.
" (Jevrejima 10:1-4).

Evo opet. Jasno kao dan. Da su bile dovoljne da speru grijehu NE BI MU DOSADILE NIKADA JER BOGU NE MOŽE DOSADITI SPASENJE LJUDI.
U redu,i nakon citata sam te pitao i ponavljam treci put:

Zasto su se Bogu odmilile jevrejske krvne zrtve !???????

U redu,i nakon citata sam te pitao i ponavljam treci put:

Zasto su se Bogu odmilile jevrejske krvne zrtve !???????
Јер их нису приносили како треба и по аутоматизму су то радили без схватања шта раде. А то само показује да крвне жртве Старог завјета НИСУ МОГЛЕ очистити људе од гријеха. Читај апостола Павла шта пише.

ne, nego pravedne duše su odlazile na nebo. anđeli kao neki drugi entiteti nisu postojali u starim verama.
anđeli se pojavljuju kao pojam tek u judaizmu a na njih se oslanjaju hrišćanstvo i islam.
Не, нису. Праведници су прије Христа ишли у ад. Одатле они старозавјетни стихови што наши врли амерохришћани користе као доказ да мртви послије смрти нису свјесни ничега. Ад је био мрачно мјесто и ту су сви људи били одвојени од свијета потпуно. Чак је и св. Јован Крститељ, највећи од рођених од жене, сишао у ад послије своје смрти. Тек Господ Христос Својим силаском у ад изводи душе грешника из ада и одводи их у рај.

Не, нису. Праведници су прије Христа ишли у ад. Одатле они старозавјетни стихови што наши врли амерохришћани користе као доказ да мртви послије смрти нису свјесни ничега. Ад је био мрачно мјесто и ту су сви људи били одвојени од свијета потпуно. Чак је и св. Јован Крститељ, највећи од рођених од жене, сишао у ад послије своје смрти. Тек Господ Христос Својим силаском у ад изводи душе грешника из ада и одводи их у рај.
pusti ti amere oni samo misle na mamona.
nego ti veruješ da pre hrista nije postojao raj i da su i pravedni i nepravedni bili u paklu jer raj nije ni postojao sem na zemlji?
e vidiš onda je zemlja neodređena a pakao u podzemlje jer po bibliji raj je sakriven, onda isus uvodi "novinu" i kaže raj je na nebu jer je rekao razbojniku na krstu da idu u raj. međutim ako je carstvo nebesko raj, a isus kaže carstvo nebesko je puno dece, znači da je ipak postojao raj.
ako je isus doneo raj na nebu otkud deca u tom raju?

Dokle god imas slobodnu volju, greha se ne mozes spasiti. Mozes samo da pokusavas, ali mi svoje misli i telo i emocije
ne kontrolisemo, a to nas nevoljno tera u greh. OK, mozes za to kriviti djavola....
Smrti se ne mozemo spasti, svi umiru telesno, ali ne i duhovno...
telesno niti smrti niti greha.
duh je božiji a dušu razvijaš tokom života ili degradiraš.

Back