Da li su ljudi koji ne poste grešni?

Šta kaže Hristos kako se demoni izgone?
dakle, moj jedini motiv da postim bi bio da bih se molio, ili neka ide na moju dusu, ne znam da se molim jer ne postim

ali da se naredjuje post, a da se ne kaze da on sluzi da bi se covek molio Bogu, to je pogresno

jedem sebi hranu, ali Bogu se molim, onda postim jer mi treba vreme da se dovedem u molitveno stanje, ne mogu kada sam u banalizovanom stanju, ironiji, raznim glupiranjima ili samougadjanjima itd

Psalam 2.​

Zašto se pobuniše narodi, i ljudi se poučiše praznim? Ustadoše carevi zemaljski i knezovi se sabraše zajedno protiv Gospoda i Hrista Njegovog. Raskinimo okove njihove i zbacimo sa sebe jaram njihov. Onaj, koji živi na nebesima, ismejaće ih, i Gospod izrugaće ih. Tada im govori u gnjevu svome i jarošću svojom zbunjuje ih: Ja sam postavljen od Njega za Cara na Sionu, na svetoj gori Njegovoj, da javljam naredbu Gospodnju. Gospod reče meni: Ti si Sin Moj, Ja Te danas rodih. Išti od Mene i daću Ti narode u nasledstvo Tvoje i krajeve zemaljske Tebi u vlasništvo. Da upravljaš njima gvozdenom palicom, da ih skrušiš kao posude lončarske. A sada, carevi, urazumite se; naučite se, svi koji sudite zemlji. Služite Gospodu sa strahom, i radujte se Njemu s trepetom. Primite vaspitanje, da se jednom ne razgnevi Gospod i ne izginete van puta pravedničkoga, kad se jarost Njegova uskoro razgori. Blaženi su svi koji se nadaju na Njega. https://sr.wikisource.org/sr-el/Псалтир_светог_пророка_и_цара_Давида

Poslednja izmena:

Back