Da li su 1905. godine održani najdemokratskiji izbori u istoriji Srbije?

Radovali se svojim rođacima i sinovima. U Bugarskoj vojsci je 1913. bilo 50,000 ljudi iz Vardarske Makedonije, valjda je i Bugarska htela da ih vrati kućama, a ne da im podiže izbegličke kampove u Sofiji.
Чекај, ми причамо о 12-ој. За ту годину сам те питао. После можемо и о 13-ој.
 
Е па за тебе нисам знао :D
Е, сад знаш, за 3 године на тему "Историја Бугара" имам 900 коментара и неки ми приписују великобугаризам. Ово је постало посебно очигледно након укључивања прилично озбиљног спамера и трола у ову тему који је покушао да се свађа са мном о авијацији и почео да ме уходи на форуму да би ми се осветио у другој теми, и који за пола године има толико коментара на тутему као ја за 3 године - ово говори о квалитету њиховог садржаја, је 90 одсто састављен од једне реченице "Не лупетај" или copy& paste са интернета.
И поред свега овога, имам више од 60% коментара на теме које нису везане за Бугарску.
А изношење неких неспорних чињеница из прошлости овде се сматра сaнстефанизмом и бугарском митоманијом.
Апсолутно, на исти начин, мене су у суседној теми оптужили да сам Хрват. „по професију“
 
Poslednja izmena:
1912-13 je Balkanski rat, isti vremenski okvir. U leto 1913. su se Makedonci još uvek nadali da će Srbi ispasti braća i da će se povući sa njihove zemlje.
Није исти уопште. Први балкански и други балкански рат уопште није исто, потпуно различито, једино је календарски блиско.
 
Е, сад знаш, за 3 године на тему "Историја Бугара" имам 900 коментара и неки ми приписују великобугаризам. Ово је постало посебно очигледно након укључивања прилично озбиљног спамера и трола у ову тему који је покушао да се свађа са мном о авијацији и почео да ме уходи на форуму да би ми се осветио у другој теми, и који за пола године има толико коментара на тутему као ја за 3 године - ово говори о квалитету њиховог садржаја, је 90 одсто састављен од једне реченице "Не лупетај" или copy& paste са интернета.
И поред свега овога, имам више од 60% коментара на теме које нису везане за Бугарску.
А изношење неких неспорних чињеница из прошлости овде се сматра светостефанизмом и бугарском митоманијом.
Апсолутно, на исти начин, мене су у суседној теми оптужили да сам Хрват. „по професију“
Ок, извини. Мени је стварно деловало да си Бугарин. Узгред, и да јеси мени не смета.
 
Није исти уопште. Први балкански и други балкански рат уопште није исто, потпуно различито, једино је календарски блиско.
Ma zeznuli se Bugari što su uopšte zvali Srbiju u savez, ionako Srbija nije dala veliki doprinos protiv Turaka. Mogli su to sami da podele sa Grcima, oni i Bugari su izneli sav teret rata, a Srbija se je samo prošvercovala na krilima tuđih pobeda.
 
Ma zeznuli se Bugari što su uopšte zvali Srbiju u savez, ionako Srbija nije dala veliki doprinos protiv Turaka. Mogli su to sami da podele sa Grcima, oni i Bugari su izneli sav teret rata, a Srbija se je samo prošvercovala na krilima tuđih pobeda.
Јесте, и ја сам то хтео да напишем.
 
Gde pise da su bili najdemokratskiji kao sto si ti napisala u prvom postu , kako ti mislis ?
Ja sam upotrebio rec “mislim” to jest izneo sam moje mišljenje. Ti nisi rekao da si izneo tvoje mišljenje već si napisao poruku kao da tvrdiš da je činjenica da su 1905. odrzani najmanje demokratski izbori u istoriji Srbije. Gde to piše? Daj link.
 
Ja sam upotrebio rec “mislim” to jest izneo sam moje mišljenje. Ti nisi rekao da si izneo svoje mišljenje već si napisao poruku kao da tvrdiš da je činjenica da su 1905. odrzani najmanje demokratski izbori u istoriji Srbije. Gde to piše? Daj link
Velika je konkurencija za najmanje demokratske izbore ali svalako da izbori 1905. nisu bili demokratski kada su samo vlasnici i zemljoposednici imali pravo glasa.
 
Sve je to bio oportunizam. U savezu sa Osmanlijama je Srbija mogla i da se obezbedi i da potuče svoje geopolitičke suparnike, a ovako da se nije uključila Rumunija malo je hvalilo da se Bugari u drugom balkanskom ušetaju u Solun i Niš.
Е ако је мало 'хвалило' то не значи да је и успело.
 
Ja sam upotrebio rec “mislim” to jest izneo sam moje mišljenje. Ti nisi rekao da si izneo svoje mišljenje već si napisao poruku kao da tvrdiš da je činjenica da su 1905. odrzani najmanje demokratski izbori u istoriji Srbije. Gde to piše? Daj link
Ne, ja sam isto izneo svoje misljenje jer sam rekao ja mislim da su najdemokratskiji.
Znaci da vidimimo link gde se potvrdjuje to sto ti mislis, dakle ?
Opet si izmislio
 
  • Haha
Reactions: PA8
Velika je konkurencija za najmanje demokratske izbore
Izbori 1905. definitivno nisu u konkurenciji za najmanje demokratske izbore u istoriji Srbije.
ali svalako da izbori 1905. nisu bili demokratski kada su samo vlasnici i zemljoposednici imali pravo glasa.
Kontekst vremena je bitan. Kakvi su bili izbori u drugim zemljama u Evropi 1905. godine?
 
Е ако је мало 'хвалило' то не значи да је и успело.
Pa i uspelo bi da se srećom po Srbiju Rumunija nije umešala jer su Srbija i Grčka bile pred porazom. To samo pokazuje kakvi diletanti su vodili Srbiju kad su uopšte i ulazili u rat bez ideje, vizije i planova, samo čist oportunizam i glavom kroz zid. Zato su i odveli u smrt milion građana Srbije, uzalud.
 
Pa i uspelo bi da se srećom po Srbiju Rumunija nije umešala jer su Srbija i Grčka bile pred porazom. To samo pokazuje kakvi diletanti su vodili Srbiju kad su uopšte i ulazili u rat bez ideje, vizije i planova, samo čist oportunizam i glavom kroz zid. Zato su i odveli u smrt milion građana Srbije, uzalud.
Па тако је било. Шта сад да се ради, не можемо да променимо .
 
Osim što nije. U Srbiji je samo 28% muške populacije imalo pravo glasa, a u Bugarskoj 51%. Ne znamo koliko je bilo maloletnih lica ali izgleda da u Srbiji možda i polovina punoletnih muškaraca nisu imali pravo glasa.
На чему ли си ти да ми је знати.У Србији је 23% свих грађана имао право гласа.Још увек ми ниси поставио извор где си прочитао то о Бугарској и 51%, ајде да не констатујем да си и то измислио.
 
  • Podržavam
Reactions: PA8

Back
Top