Da li ste za legalizaciju marihuane?

Da li ste za legalizaciju marihuane?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Nikad nisam probao ni jednu drogu ,pa se ne mogu izjasniti da li sam za legalizaciju marihuane ili ne .Volio bih da se povede neka javna
rasprava u koju bi se ukljucili i doktori , pa da se utvrde posljedice po organizam poslije dugogodisnjeg konzumiranja .Podrazumijeva se
da je to konzumiranje u nekim normalnim okvirima .Isto tako volio bih da se uporedi dejstvo , alkohola , duvana i marihuane poslije dugogodisnjeg
konzumiranja .Ako koristenje marihuane ima manje posljedica nego koristenje duvana , onad bih glasao za legalizaciju .
Isto tako , volio bih da znam koliko su uzivaoci marihuane i cigareta skloni prelasku na teze droge .
 
Ako gledam sebe meni svejedno, te faze su me prosle na faksu i sad ne konzumiram nikako.
A ako gledam za svoju buducu decu i to, mislim da je dobro legalizovati, jer deca (pubertetlije, tinejdzeri) uglavnom vole da rade ono sto je zabranjeno. A ako hoce svakako mogu nabaviti i sad na svakom cosku, to je najmanji problem. Dakle verujem da ne bi bila toliko zanimljiva klincima da je legalna.
A za matorce me briga, to rade na svoju odgovrnost..
 
Nikad nisam probao ni jednu drogu ,pa se ne mogu izjasniti da li sam za legalizaciju marihuane ili ne .Volio bih da se povede neka javna
rasprava u koju bi se ukljucili i doktori , pa da se utvrde posljedice po organizam poslije dugogodisnjeg konzumiranja .Podrazumijeva se
da je to konzumiranje u nekim normalnim okvirima .Isto tako volio bih da se uporedi dejstvo , alkohola , duvana i marihuane poslije dugogodisnjeg
konzumiranja .Ako koristenje marihuane ima manje posljedica nego koristenje duvana , onad bih glasao za legalizaciju .
Isto tako , volio bih da znam koliko su uzivaoci marihuane i cigareta skloni prelasku na teze droge .

to su price za malu decu, da ih zaplashe..
Znam brdo ljudi koji su varili godinama, tokom srednje i faksa, a posle te prodje, odrastes, dosadi ti..ti koji predju na "teze droge" vec imaju drugih problema, sigurno nisu zbog gandze presli
 
Znam dosta ljudi koji su konzumirali marihuanu; osusili se, mozak im otupeo, neki se i navukli, neki ne mogu normalno da funkcionisu ako je ne uzmu... Sve u svemu, to je vrsta droge koju ne treba nikako legalizovati. To sto vi pricate su bajke kojim vi opravdavate legalizaciju. Uostalom da je marihuana toliko zdrava bila bi legalizovana svugde u svetu, ili da, mozda je to zavera vatikana i amerike pa nece da vam daju da je kupujete u prodavnici.
Marihuana stvara izmenjeno stanje svesti, cim ima taj uticaj to treba strogo zabraniti! Mozda se od nje ne umire, ali posledice su mnogo gore!
 
Znam dosta ljudi koji su konzumirali marihuanu; osusili se, mozak im otupeo, neki se i navukli, neki ne mogu normalno da funkcionisu ako je ne uzmu... Sve u svemu, to je vrsta droge koju ne treba nikako legalizovati. To sto vi pricate su bajke kojim vi opravdavate legalizaciju. Uostalom da je marihuana toliko zdrava bila bi legalizovana svugde u svetu, ili da, mozda je to zavera vatikana i amerike pa nece da vam daju da je kupujete u prodavnici.
Marihuana stvara izmenjeno stanje svesti, cim ima taj uticaj to treba strogo zabraniti! Mozda se od nje ne umire, ali posledice su mnogo gore!

Neinformisanost.z:)
Idi uzmi neku knjigu, pogledaj na wikipediji u nekoj enciklopediji ili negde procitaj pa komentarisi.
 
Legalizacija u medicinske svrhe, ali ne protiv anksioznosti i stresa, vec protiv tezih bolesti. Citao sam da marihuana umanjuje posledice hemoterapije pri lecenju tumora, tako da je to mozda jedan razlog zasto je trebalo legalizovati za lecenje ozbiljnih bolesti.
A ovako sto se licnog uzivanja tice, koriscenje opijata, mi je odbojno, i mislim naravno i na legalne droge, mada ja sam malo konzervativan po tom pitanju.
Obicno sam imao losa iskustva sa osobama koje korste marihuanu, jer tada je islo i speed i ostale droge, sto se nije dobro pokazalo po njihovu sredinu, mada opet ni to ne mora da znaci.
Neko ce postati neprijatan posle 5l piva, neko ce posle piva preci na viski i postati neprijatan posle pola flase, tako da ne mora da znaci.

S druge strane, ima toliko opijata u prirodi za koje nisam znao i koje svakodnevno vidjamo i gajimo a da to i ne znamo, mada opet, ne mogu da kazem da sam za legalizaciju u licne svrhe, losa iskustva, predrasude, konzervatizam.
Istina je da je alkohol stetniji cak i cigarete, cak oba stvaraju vecu zavisnost, i mozda je glupo sto vrsim takvo poredjenje, ali pogledajmo broj saobracajnih nesreca / prekrsaja napravljenih pod dejstvom.
Citao sam takodje da u Holandiji ne zele da prodaju marihuanu turistima, jer obicno prave gluposti po ulicama.
Na kraju, licna je stvar ko sta gaji kod kuce i sta konzumira u svom domu, mada ipak moj stav je ne za legalizaciju.
 
Apsolutno jesam. Nikada necu razumeti logiku drzave u kojoj je dozvoljeno da svaka treca kuca ima kazan za pecenje brlje od 50 i vise gradi, a nije dozvoljeno slobodno kupovati i konzumirati travu, iako jos ne videh da je neko od te trave odlepio pa prebio zenu, ubio komsiju i sl. Marihuana opusta, i po mom misljenju oslobadja inhibicija, osnazuje kreativnost i ljudi koji se bave umetnoscu cesto duvaju jer im razigrava mastu. Marihuana navodi na smeh, podstice na razgovor, pozitivnu emotivnost, topla osecanja za razliku od rakije i pijanstva u kom prilicno veliki broj ljudi postaje agresivan, zatvara im mozak pa zaplicu jezikom, kazu cao zdravo bilo kakvom racionalnom razmisljanju, zaglupljuje ih do imbecilnosti.
Naravno govorim o umerenom konzumiranju. S cime god da preterate imacete kontraefekat.
 
Sitni lopovluk je već legalizovan. Ne možeš da tužiš nekoga ako ti je naneo štetu ispod 15.000 dinara, tako su džeparoši legalizovani. A i marihuana je manje-više legalizovana. Priča mi jedan policajac da kad oni uveče vrše racije po kafićima u pojedinim kafićima SVI u posedu imaju narkotike, tako da bi on trebao da privede od 60-100 ljudi svako veče, pa dok napiše papirologiju za svakog nikad na bi ni stigao da ode kući, oni onda samo pohvataju ove što imaju teške droge a ove sa marihuanom puste....i tako iz dana u dan. :neutral:
 
Poslednja izmena:
Protiv sam. Legalizovanje necega sto steti covjeku je potpuno nenormalno. A to sto je marihuana manje stetna od alkohola nema nikakve veze. To bi bilo isto kao da legalizujemo sitni lopovluk samo zato sto je manje stetan od krupnih kriminalaca.

Tvojom logikom bi koka kola trebala biti nelegalna jer steti covjeku. Takodje meso bi trebalo biti nelegalno, marihuana je manje opasna od istog. Automobili nelegalni zbog izduvnih gasova i svih sudara. Cak i previse vode moze da skodi covjeku. Sve nek bude nelegalno. Apsurd izazvan logickom greskom binarne logike.
Zaboravljas da nista nije potpuno crno ili potpuno belo, vec ima i minuse i pluseve.... konoplja ima daleko vise pluseva i zbog toga se u zadnje vreme u sve vise zemalja vraca na legalan status.


Konoplja je lekovita biljka, od koje mozes izvuci mnogo vise koristi nego li ikakve stete. Valjda je logicno, a i "normalno" da dozvolimo coveku da koristi svoju slobodnu volju i sam odluci sta zeli a ste ne zeli da koristi sve dok ni na koji nacin ne skodi drugima oko njega. Pogotovo ako je u pitanju lekovita biljka, vekovima koristena u meditaciji i medicini.
 
Ne postoje nikakvi validni medicinski dokazi da je marihuana stetna.

Naprotiv.
c030.gif
 
Legalizujte heroin! Nije stetan ako se konzumira u malim kolicinama osim sto stvara zavisnost, ali inace opusta ljude i umetnici ga konzumiraju kako bi dobili fleseve... Legalizujte kokain, dize raspolozenje, ljudi su opusteni i smeli! Legalizujte LSD!

Prestanite da se zavaravate kako je marihuana dobra stvar! Dobra je u medicinske svrhe (kao i druge droge), ali nikako za licnu upotrebu! To sto ste vi navuceni na travu pa vam odgovara da lazete i sebe i druge kako nije stetna to je druga stvar! I daj da mi neko objasni sta je to umereno? Postoji li umerenost u drogiranju?
 
Legalizujte heroin! Nije stetan ako se konzumira u malim kolicinama osim sto stvara zavisnost, ali inace opusta ljude i umetnici ga konzumiraju kako bi dobili fleseve... Legalizujte kokain, dize raspolozenje, ljudi su opusteni i smeli! Legalizujte LSD!

Prestanite da se zavaravate kako je marihuana dobra stvar! Dobra je u medicinske svrhe (kao i druge droge), ali nikako za licnu upotrebu! To sto ste vi navuceni na travu pa vam odgovara da lazete i sebe i druge kako nije stetna to je druga stvar! I daj da mi neko objasni sta je to umereno? Postoji li umerenost u drogiranju?
Hajde ukljuci mozak malo, da je neko svrstao jaffa keks sa ukusom narandze u grupu "droge", ti bi sad isto pricao protiv keksa. Heroin je zlo, stvara zavisnost i unistava. Caj, kafa ili marihuana pruzaju mnogo vise prednosti nego ikakve stete i stoga su legalni (marihuana sve vise i vise u normalnim zemljama). Informisi se.
 
Hajde ukljuci mozak malo, da je neko svrstao jaffa keks sa ukusom narandze u grupu "droge", ti bi sad isto pricao protiv keksa. Heroin je zlo, stvara zavisnost i unistava. Caj, kafa ili marihuana pruzaju mnogo vise prednosti nego ikakve stete i stoga su legalni (marihuana sve vise i vise u normalnim zemljama). Informisi se.

Zasto onda znam devojku koja konzumira marihuanu godinama; sada je neuredna, neokupana, mozak joj ne radi bez trave, a imala fax, super posao, svaki dan nasminkana i doterana... Haos!
Zasto dosta mojih drugova koji puse to sranje su osuseni (kosturi koji hodaju)? Zasto dosta njih je tako detinjasto i ima neke tripove?
Dajte mi odgovor... Ili cete se pozvati na to da oni ne konzumiraju umereno, a sta je kod droge umereno?
Ako ste vi svi tako dobro informisani onda biste trebali da znate, da bilo koja supstanca koja menja stanje svesti kod coveka spada u grupu droga. A sta marihuana radi? Udara na mozak (ne znam na koji deo) i menja raspolozenje i sta ti ja znam. I kako biste objasnili silna samoubistva pod uticajem marihuane? Znam da je jedan decko naduvan skocio sa 8. sprata na NBG i ostao mrtav na mestu!
 
Legalizujte heroin! Nije stetan ako se konzumira u malim kolicinama osim sto stvara zavisnost, ali inace opusta ljude i umetnici ga konzumiraju kako bi dobili fleseve... Legalizujte kokain, dize raspolozenje, ljudi su opusteni i smeli! Legalizujte LSD!

Prestanite da se zavaravate kako je marihuana dobra stvar! Dobra je u medicinske svrhe (kao i druge droge), ali nikako za licnu upotrebu! To sto ste vi navuceni na travu pa vam odgovara da lazete i sebe i druge kako nije stetna to je druga stvar! I daj da mi neko objasni sta je to umereno? Postoji li umerenost u drogiranju?

Zasto onda znam devojku koja konzumira marihuanu godinama; sada je neuredna, neokupana, mozak joj ne radi bez trave, a imala fax, super posao, svaki dan nasminkana i doterana... Haos!
Zasto dosta mojih drugova koji puse to sranje su osuseni (kosturi koji hodaju)? Zasto dosta njih je tako detinjasto i ima neke tripove?
Dajte mi odgovor... Ili cete se pozvati na to da oni ne konzumiraju umereno, a sta je kod droge umereno?
Ako ste vi svi tako dobro informisani onda biste trebali da znate, da bilo koja supstanca koja menja stanje svesti kod coveka spada u grupu droga. A sta marihuana radi? Udara na mozak (ne znam na koji deo) i menja raspolozenje i sta ti ja znam. I kako biste objasnili silna samoubistva pod uticajem marihuane? Znam da je jedan decko naduvan skocio sa 8. sprata na NBG i ostao mrtav na mestu!
:super::klap::klap:
+
Марихуана изазива континуирано интелектуално пропадање!
 

Back
Top