Da li možete da priznate da imate neke mane?

To su mane, jer je ego nebitan. Opterećujemo se nečim što samo može
da se nadiđe
da mi je tvoj mozak - ego, tvoje "ja", da odmorim malo, dok ga ne prevazidjes, nadidjes
ne mozes iz svog koeficijenta inteligencije, egoa, uobrazilje, predubedjenosti itd, kako to ne shvatas? samu sebe ne mozes da nadidjes, to si ti, mozes samo da se ponistis, u smislu: bila si neko i nesto, a postala si nista
ego znaci "ja". oces da budes veca od same sebe, sama sa sobom se poredis, PIH, nadilazis samu sebe,ono jes ono bolje nego da si podilazis, kekekee

Poslednja izmena:
da mi je tvoj mozak - ego, da odmorim malo, dok ga ne prevazidjes, nadidjes
ne mozes iz svog koeficijenta inteligencije, egoa, uobrazilje, predubedjenosti itd, kako to ne shvatas? samu sebe ne mozes da nadidjes, to si ti, mozes samo da se ponistis, u smislu: bila si neko i nesto, a postala si nista
ego znaci "ja".
Ego je lažno ja. Postoji samo jedno JA.

U Bogu smo svi jedno. :pop:

Ego je lažno ja. Postoji samo jedno JA.

U Bogu smo svi jedno. :pop:
znam ja sve to decenijama unazad, samo je problem sto to nije istina, ali kako smo dosli do toga?
Ego is the Latin word for "I."
a onda su se neki prokakili, da ego nisam ja nego moj osecaj vrednosti u odnosu na druge\Someone's ego is their sense of their own worth
tj.
Definitions of ego. an inflated feeling of pride in your superiority to others.

po tom novokompnovanom shvatanju jasna je dobila zadatak kao paja patak da se resi svoje uobrazenosti, a svakako da je ona lazna, neutemeljena :mrgreen:

znam ja sve to decenijama unazad, samo je problem sto to nije istina, ali kako smo dosli do toga?
Ego is the Latin word for "I."
a onda su se neki prokakili, da ego nisam ja nego moj osecaj vrednosti u odnosu na druge\Someone's ego is their sense of their own worth
tj.
Definitions of ego. an inflated feeling of pride in your superiority to others.

po tom novokompnovanom shvatanju jasna je dobila zadatak kao paja patak da se resi svoje uobrazenosti, a svakako da je ona lazna, neutemeljena :mrgreen:
Sad se praviš englez.. :zloca:

Oni su JA obrnuli u AJ i sad su pametniji od drugih.

JA sam pre tebe, pa pukni, Adame.

Daklem dragi, opet grešiš. Hvale me drugi, to mojoj sujeti prija..Mislim da su sve kreativne osobe pomalo sujetne..one koji se bave muzikom, slikarstvom, pisanjem..
pa. ok, drugi hvale njihovo nadahnuce, a oni pune svoje sujete... i ja sam crtao, vajao, pisao svasta itd, dok to nisam shvatio

inspiracija me plavi do granice daha
da velicanstvenu stihiju ne snetem u panici zamaha

Mogu ali neću,...by the way, svi ih imamo.
Samim tim nisu nešto čime bih se hvalila.
Da sam ih svesna, jesam. Prigrlila sam ih vremenom,...sve svoje nesavršenosti, mane i poremećaje.
Moja ličnost je takva i jedinstvena, kao i svaka druga. Zašto bih onda sebe grdila i mučila, druge veličala? Mogu i to,...ali eto, neću!

Mogu ali neću,...by the way, svi ih imamo.
Samim tim nisu nešto čime bih se hvalila.
Da sam ih svesna, jesam. Prigrlila sam ih vremenom,...sve svoje nesavršenosti, mane i poremećaje.
Moja ličnost je takva i jedinstvena, kao i svaka druga. Zašto bih onda sebe grdila i mučila, druge veličala? Mogu i to,...ali eto, neću!
objasni ti njima lepo da mi vernici nismo na dugme koje oni samo stisnu, oce mane, mi im izlistamo, 'oce vrline mi im isto izlistamo - mi tako ne funkcionisemo, covek ne bi trebao tako da funkcionise, ako se mi pitamo

a i neka si im rekla, ni manama se "ne hvalimo",. bas kao ni vrlinama
i nije mi jasno ko je napravio taj bi-pol: mane-vrline, sve je ovde upitno

Najgori su mi oni ljudi,...koji upravo sebe veličaju, tako što drugima broje mane i slabosti. Uvek vidim od kog materijala je ko "sazidan". Ali,...ko sam ja da sudim? Nisam ni bolja, ni gora.
oni odbijaju da sagledaju svet nasim hriscanskim ocima, da je ovaj svet nepravedan, da se mali ljudi gaze, da je takva priroda ovozemaljske hijerarhije, te da je za nas hriscane prirodno da budemo depresivni, pa ko istrpi - spasice se, pa Hristos se ponizio do groba... "trpljenjem spasavajte duse svoje" - rece apostol

njihov koncept je pogresan, cak zagovaraju neko "lazno ja" kao jasna [ali iz svoje koze se ne moze]:
Sad se praviš englez.. :zloca:
ti ne shvatass da tako nastaje bi-polarni poremecaj, covek umisli da je lazno to sto je depresivan, i onda se po cenu ludila cupa iz te potcinjene situacije/stanja/itd, i postaje manijak

okolini, porodici, okruzenju osoba navodno izgleda kao da ima ceste nazebe, pa da zato lezi, spava po 16 sati, ali problem nastaje kada udje u svoju manijakalnu fazu [izvinjavam se sto se opet pozivam na drugu temu, ali bas si ti navela primer]
Ono bar
da su ga jednom zbog prehlade odveli lekaru pa da bude razjašnjeno da nije
prehlada.. ništa..
nije im smetao satrven, dok nije postao opasnost za druge, takva je ovozemaljska hijerarhija, nepravedna, satri se sam/a, ili...ljude nije briga za druge, samo se gleda ko nadilazi koga [laskavci podilaze lukavo], ali prvo bi ti samu sebe, svoje lazno ja - dok, ja kao hriscanin kazem da je to sve POGRESNO, od a do s, pogresna postavka od starta

Poslednja izmena:
Nervozan, nestrpljiv, sujetan - isto... I još puno toga.
Neke moje reakcije su balistički eksplozivne, pa je to posle teško ispraviti.
Mislim da nijedan, ili bar slabo koji čovek, može nešto mnogo sam da se promeni.
Ponekad se molim Bogu da mi pomogne da budem bolji čovek.
pe jel vidis?
budi ti od tih retkih koji se menjaju - na bolje, naravno;
podrzavam ovu tvoju repliku 100%
Verujem ljudima.
to i jeste mana, jer su svi ljudi laza, i nema ni jednog pravednog, i jos negde rece proklet koji se uzda u coveka

vec - budite savrseni kao Otac vas nebeski, to nas uci Hristos, da ne budemo lazno skromni, i da prebacujemo na druge, kao zeznuli nas sto smo im verovali, MI smo imali ocekivanja... a od nas sto se ocekuje? Ovaj Cvetoje je ukapirao, samo mora vise da se potrudi, zapravo svi mi moramo, to je smisao hriscanstva

Poslednja izmena:
to ja sada vadim sve italic/ljubicasto iz malog mozga, kada sam kao bio umetnik.. da vidis tek kako sam crtao, vajao, ...ali umetnost bi me odvela od religije, "umetnik lije lik" [idolopoklonstvo], a kod mene je ipak pobedila nauka, potom i vero-nauka

samo diskutujemo, nisam ja ni merilo, ni neki vrhunac, recimo da sam svastario, rasplinjavao se, koliko je to mana, toliko i nije, bas kao sto si ti uvideo za iskrenost... opet neiskrenost je pokvarenluk, da ne pomisli neko da mi nju zagovaramo - niko se nece javiti na temu i reci da je neiskren da mu je to mana, jel da? niti ce neko reci: "da, ja sam pokvareni gad, sta ces, svi mi imamo mane", zar ne?

Poslednja izmena:
ali hoce mnogi da kazu da bi se prodali, korumpiranost znaci pokvarljivost, covek je kvarljiva roba, tako da se to cak vise i ne ubraja u mane, kao snalazimo se ko se kako proda

ko je definisao vrline, a ko mane? nama se definicije prepravljaju, to je problem, sto se falsifikovanja nazivaju progresom
Da,pod izgovorom ja moram...

Back