Da li možete da priznate da imate neke mane?

Volim markirane i brendirane stvari, iako znam da je to totalna glupost! 😁

Pa i ja uglavnom kupujem samo markirane i brendirane stvari , ali to je zato što sam bezbanković i što sam bez para pa sam onda osudjen da kupujem samo prvoklasne i relativno skupe stvari , ono nemam para da bi kupovao jeftine stvari, znas generalno u praksi je to zaista tako, mislim samo onaj ko ima mnogo ili viška para može da si priušti ne znam da ode na buvljak i da potroši 100 evra na neke gluposti koje mu možda ni ne trebaju ili ne znam kupi nešto bezveze ili polovno pa ako crkne nema veze kupiće opet, a kad nemaš para onda nemaš taj luksuz da kupuješ gluposti i neke jeftine i stvari sumnjivog kvaliteta, nego ne znam kad kupujem recimo laptop ono uzeću nov i na startu neki malo bolji i daću malo više para jer ono ko zna kad ću biti opet u prilici da kupim drugi i znam da taj kupujem sa ciljem da me služi godinama ili ne znam kad kupujem recimo duksrericu ono neću uzeti neku bezveze i jeftinu nego gledaću da uzmem neku kvalitetnu i koja mi se baš svidja sa ciljem da je nosim barem nekoliko godina i ono neću dati ne znam 20 evra da kupim neku bezveze nego radije dodaću još 20 pa ću uzeti neku Nike, Adidas, Air Jordan, Mitchell & Ness i neku baš dobru koja mi se baš svidi i koju ću nositi barem nekoliko godina, isto kao i kad kupujem patike ili uzmem neke ono poštene ili ne uzimam uopšte (pa strpim se malo dok nisam pri parama) jer kad uzmem te onda opet ko zna kad ću ponovo biti pri parama da uzmem druge ili ne znam trebale su mi zimske cipele pa sam otišao u Timberland radnju i uzeo one prave Timberland "kanadjanke" i platio ih ne znam 20 hiljada ili koliko jer znam da one prethodne iste takve su mi trajale 10-15 godina.
Tako da ono kad nisi pri parama moraš da racionališeš, da gledaš da izvučeš maksimum odnos cena-kvalitet i maksimum za odredjeni novac i nemaš taj komfor da bacaš pare ne gluposti. ;)
Znaš to nije ono kad svratiš ne znam u neku pekaru na sendvič ili sedneš negde na sok pa te pita jel hoćeš možda malo ovaj skuplji sendviič jer je kao bolji a ti kao ma jok daj mi onaj jeftiniji samo da nešto da ubacim u kljun pa da nastavim dalje, crkoh gladan a taj ako je tako dobar probaću ga možda drugi put ili ne znam neću da kupim onaj sok od 250 dinara nego kupiću onaj od 150 koji je na akciji, ono kad kupuješ tako neke stvari koji se ne kupuju svaki dan onda je ipak pristup malo drugačiji jer nemaš para za bacanje niti da istu stvar kupuješ dva puta u nekom kraćem roku. ;)

Back