Da li ste za abortus?

  • Začetnik teme nonica@infosky.net
  • Datum pokretanja
Cayca:
Nemam nameru da radjam na bilo koji nachin falichno dete. Ukoliko se nedostaci mogu utvrditi u ranim fazama trudnoce, prekinula bih je.


Да су људи и жене тако размишљали у прошлости, никада не би имали БЕТОВЕНА, МИЛТОНА и плејаду великих људи који су имали неки недостатак. А ни Сашу Матића...
 
Znam da ce svi reci kako je muskarcu lako palamuditi...
Imam 26 godina i da mi devojka ostane trudna, podrzao bih je da rodi.
Ne bih mogao ni da pomislim nista drugo.
Ako bi abortirala, pa sve i da mi ta njena odluka u tom trenutku dodje kao bolja opcija (u smislu da nije osoba koju volim i zelim provesti sa njom ostatak zivota), ja sa takvom osobom vise ne bih mogao ostati.
 
Ide mi na zivce pomisao da pored tolikog izbora kontracepcije,i toga shto ne zivimo u kamenom dobu,VISHE, devojke i dalje na foru hvataju frajere. . .imala sam par primera oko sebe. . .ali ne daju se ovi danashnji mushkarci. . .Obichno se sve zavrshi abortusom,i devojkama koje nakon cele priche ispadnu mizerne glupache !

Pozz ;)
 
DukeofSerbia:
Да су људи и жене тако размишљали у прошлости, никада не би имали БЕТОВЕНА, МИЛТОНА и плејаду великих људи који су имали неки недостатак. А ни Сашу Матића...
A ni Hitlera, Bokasu, Dilindzera, Idi Amina...
Drugo, tada nisu mogle da se ustanove malformacije u toku trudnoce.
Ne znam po chemu je Sasha Matic zasluzhan da se strpa u isti kosh sa istinskim genijima.
 
..i pre toga, treba dobro razmisliti koji su dani plodni, a koji ne.. :)
..bolje staviti(kondom) nego vaditi..
..u krajnjem slucaju, postoje i kontraceptivne pilule koje pomazu i nakon 24h od trenutka snosaja, ali su one na bazi hormona, pa ih zato treba izbegavati jer izazivaju stres organizma...
 
Cayca:
A ni Hitlera, Bokasu, Dilindzera, Idi Amina...
Drugo, tada nisu mogle da se ustanove malformacije u toku trudnoce.
Ne znam po chemu je Sasha Matic zasluzhan da se strpa u isti kosh sa istinskim genijima.

Аргументација ти је јадна. Хитлер није имао никакву ману. А што је после постао луд, то је друго нешто.
 
DukeofSerbia:
Да су људи и жене тако размишљали у прошлости, никада не би имали БЕТОВЕНА, МИЛТОНА и плејаду великих људи који су имали неки недостатак. А ни Сашу Матића...
Beethoven je ogluveo kasnije u toku života, čisto uzgred.
A za Sašu Matića nemam komentar, ali je smejurija stavljati ga u koš sa Beethovenom.
 
DukeofSerbia:
Да су људи и жене тако размишљали у прошлости, никада не би имали БЕТОВЕНА, МИЛТОНА и плејаду великих људи који су имали неки недостатак. А ни Сашу Матића...
hahahahahahha....... E, ne da si mi popravio dan, nego..... Nisam verovala da cu se ovoliko oraspoloziti!!! :lol: :lol: ;-)
 
Kakvog ste mišljenja kada je abortus u pitanju?
Da li ste abortirali, da li poznajete nekog ko jeste?
Da li je to sramota ili greh?
Da li se tu pita samo žena kao nosilac trudnoće?
Не знам шта бих рекла јер нисам била до сада пред таквом одлуком.
Нисам никада абортирала. Али не могу да кажем да не бих, да сам остала трудна са двадесет година. 99 посто да у том случају не бих родила. Не мислим да је срамота, а у полемику да ли је грех се не бих упуштала (наићи ће Милан од Груже па ме страх, мехех).
Свакако је боље добро се чувати да не мораш никад ни да правиш тај избор.

И не мислим да треба само жена да се пита око тога. Наравно, ако је у питању нормална веза двоје нормалних људи, ако не постоје неки екстреми било које врсте.
 
Pa nema šta da budem za ili protiv, pitanje abortusa zadire u telesnu autonomiju individue, i nešto je u šta država ne bi trebalo da se petlja (kao ni u mnoge druge oblasti).

Protiv sam neželjenosti nečije egzistencije, psihološke i materijalne nespremenosti za roditeljstvo, i u tom smislu sam za abortus; nisam za abortus kao kontraceptivno sredstvo, i mislim da se tu završava moje za/protiv mišljenje.
 
Nezgodna tema, često mi je mišljenje po pitanju abortusa išlo back and forth, ni dan danas nisam siguran šta je ispravno rešenje. Oduvek sam se dvoumio da li treba biti potpuno dozvoljen na zahtev žene ili mora biti uslovljen određenim okolnostima da bi bio legalan, tipa život ili psihofizičko zdravlje žene, ako je začeće posledica silovanja ili incesta, ako postoje opravdane ekonomsko-socijalne okolnosti, ako bi dete bilo rođeno sa velikim psihofizičkim deformitetima ... dakle standardne okolnosti iz uporednog prava.

Cela debata počiva tome da li se ili od kada se fetus smatra živim bićem, a to je sad delikatno pitanje... mislim da postoje dobri argumenti za oba slučaja. Što se Evrope tiče, sa pravne strane takođe postoje argumenti u korist fetusa, tipa recimo fikcija o nascitirusu koja datira još iz rimskog prava. Zato se ni Evropski sud za ljudska prava ne usuđuje da da odgovor na to, pa prepušta evropskim državama ponasob da regulišu to po svom nahođenju.
 

Back
Top