Da li ste bolji u krizi, ili u miru

mackice ako nije previse licno sta ih je razbilo posle toliko godina?
Pa razbila ih je kriza. Do tada je bi mir, lepi poslovi, porodica... Ništa da fali. I onda odjednom rat; nas (decu) poslali na sigurno, mama nije mogla bez nas (i mi bez nje), tata hteo da ostane verovao da će se nešto srediti... I tako, bili razdvojeni godinama; u potpunom NERAZUMEVANJU - ona kakao je on mogao da ostane, a on kako je ona mogla da ode?
Posle pet godina, došao i on i onda se valjda skupilo između njih sve to nagomilano tih pet godina... I tako... Na petnaestogodišnjicu braka, na tačan datum, oni potpisali razvod.

Zato pitam, kriza nekog ojača, a nekog rasturi. A mir nekome odgovara, a neko traži razlog za svađu...
 
Tacno...
Kriza u braku je nesto drugo,licno samo par brakova znam koji su prebrodili krizu.....ali ako su u pitanju uopsteni zivotni problemi stvarno mogu ojacati ...
Ima onih koji ne cijene dobro jer ne znaju za lose...nas su problemi ojacali...ali radje bih na dalje zivjela bez tih istih problema....:)
 
U zajedničkim životima - supružnika, ljubavnika, prijatelja... ima i jednih i drugih situacija; bar u većini... Ima prijatelja koji su najbolji kad je jednom od njih teško, pa kao strava smo prijatelji kao rame za plakanje i kao savetodavci.
Pa ima ljubavnika i supružnika kojima može sve da bude idealno godinama, ali čim naiđe prvi problem (npr. ostanak bez posla) odmah svađe i priče - 'kad glad ulazi na vrata...'
A opet neki se spoje u problemima, pa kad ih sve reše, kažu - nastupila monotonija... kolotečina...

U kojim okolnostima ste bolji, gde se više držite zajedno?
Uglavnom mislim na partnerske i prijateljske odnose....
I poslovne...

Ja sam definitivno krizni tip..


U krizama sam veoma napeta, nervozna i teška sama sebi.

Ja sam tip za mirne luke i za idile ... jedino tako mogu da se opustim i budem srećna ... čim nastanu problemi ja razmišljam sa pola mozga. On je prilično trezven i ume da me spusti na zemlju .... odlično funkcioniše kada su krize i lako se snalazi da ne dodje do nekih svvadja velikih razmera, ali i on bolje funkcioniše u miru....

Sve krize koje su bile zbližile su nas još više, ali smo uvek čekali da prodju što pre.


S prijateljima ista stvar .... kad smo u krizi povlačimo se dok ona ne prodje ..... popustimo slavine i čekamo da se malo uželimo jedni drugih, pa da opet bude kao pre.
 
blah. zaboravila sam. toliko dugo vec funkcionisem sama, da sam zaboravila kako je funkcionisati u paru.:|
a sama kako funcionisem.. pravu krizu niko ne voli. ali frka..e to je vec nesto sasvim drugo. ja volim frku. volim da zurim. obozavam dinamiku. kad nemam nesto zbog cega sam u frci, izmislim.
nikad nisam bila bas normalna.:rolleyes:
 
blah. zaboravila sam. toliko dugo vec funkcionisem sama, da sam zaboravila kako je funkcionisati u paru.:|
a sama kako funcionisem.. pravu krizu niko ne voli. ali frka..e to je vec nesto sasvim drugo. ja volim frku. volim da zurim. obozavam dinamiku. kad nemam nesto zbog cega sam u frci, izmislim.
nikad nisam bila bas normalna.:rolleyes:
Baš zbog ovoga sam i postavila temu... Svi nešto misle da nisu normalni, a izgleda da većina nas bolje funkcioniše u frci:cool:
 

Back
Top