Da li se vreme ubrzalo?

"Naucio sam...
Sto imam manje vremena, vise stvari mogu napraviti." (A.R)
, sto sam i sama primetila. Onda ne ubzavam vreme jer i ne mogu, ubrzam sebe...
Posto je kvantna fizika za mene visa matematika, ja bih dodala nesto prizmeno i obicno (kao tablica mnozenja), vreme se ubrzava ili usporava samo u nama.

Kad nekog cekamo vreme tako sporo "ide", kad nas neko ceka a mi u sto poslova, vreme juri kao ludo.
Dakle, s moje tacke gledista, vreme se ubrzava ili usporava u zavisnost od toga cekamo ili nas cekaju, sta zelimo:
Da sto pre dodje ono sto zelimo, ili sto sporije ono od cega strepimo(figurative):confused:
:bye:
 
Vreme leti kad se bližimo kraju nečega a ne bismo voleli da dodje kraj...a kad želimo da stignemo do cilja što pre, vreme mili, puzi....:lol:

To nešto izmedju što zbunjuje mozak na putu od-do je metafizičkog karaktera tj. nešto što nećemo nikad dosegnuti..možda je tako i bolje...:)
 
Poslednja izmena:

Da li, kako su Maje predočile, živimo na kraju vremena? I da li se zato vreme ubrzava?


- Dana 21. decembra 2012. godine završen je ciklus ophoda Sunčevog sistema oko centra naše galaksije. To je i kraj majanskog kalendara. Sada smo u novom ciklusu. Naše interno ili biološko vreme zapisano je u hipotalamusu i ćelijama kao genetski program i ono je ostalo je isto, a sideralno ili zvezdano vreme, koje zavisi od međusobne rezonancije galaktičkih i atomskih sistema se promenilo. Ako naše interno biološko vreme uzmemo kao referentno i uporedimo ga sa povećanim brojem ciklusa kosmičkih promena u istom periodu, videćemo posledicu koju svi osećamo, a ne možemo da je merimo na nivou fizičkih procesa: isti broj bioloških događaja ne može više da se smesti u istu jedinicu sideralnog vremena. Merenja pokazuju da smo asinhronizovani i da nam nedostaje oko 30 odsto biološkog vremena: dan biološkog vremena za nas traje samo 16 sati, a mi ga računamo 24 sata i čudimo se zašto je tako kratak. Ovo su prvo primetili monasi na Hilandaru (O, Božanske koincidencije: Sava Hilandarac zvao se i majstor časovničar koji je postavio prvi sat na Kremlj). Više od 500 godina ista liturgija u Hilandaru govori se istim ritmom (biblijski tekst koji je uvek iste dužine). Do pre 20 godina, liturgija se završavala za osam sati, a već godinama Hilandarski kaluđeri ne uspevaju da taj tekst pročitaju za osam sati, kao pre, nego im za to treba 10 sati i 40 minuta.
 

Back
Top