Da li preti izumiranje života u Dunavu?

Увек постоји решење.

1. нека Вучић и његова екипа престану да краду, макар нека крадуцкају, а не да само понављају ''ми крадемо мање од бивших''. Од тих покрадених пара могли бисмо рецимо да пређемо на обновљиву енергију и да гасимо неке ТЕ. Нека Вучић јавно призна да имамо екоцид у Србији и да и он сноси део одговорности, знамо да је правио нове ТЕ, а старе ТЕ није одржавао.

2. не мора нужно да се гасе ТЕ, довољно је угасити ове у Београду (40км од центра града) и преселити на југ Србије, где има мање људи, па је и мања штета, мање ће људи умирати и разбољевати, мањи трошак за здравство. Становништво у непосредној близини тих нових ТЕ на југу преселити овде на север.
Знам да није популарно и звучи фашистички, али Вучић је веће зло, јер прећуткује загађење и не жели да смањи или реши проблем.

3. немамо квалитетан угаљ, онда увози бољи и престани да ложиш јаловину са адитивима.

4. изградња нуклеарне електране, али ово је под знаком питања, јер се плашим напредњачких ликова који би водили ту електрану типа Милорад Грчић. Знајући какви су то имбецили, попут Титових комуниста, не би ме чудило и да нуклеарну електрану направе негде у ширем центру Београда, а да после месец дана рада избије неки еколошки инцидент и проблем.
Normalno bi bilo da se ne ugradjuju bez obzira na ekologiju ali posto Srbija nikada nije bila normalna, ugradnaj ce se nastaviti dok i vasi daleki potomci budu zivi. To mu dodje kao normalno stanje u Srbiji.
Koja TE je izgradjena za vreme Vuciceve vlasti? Zadnja TE u Srbiji je izgradjena jos u '80-tim, posle toga su ili samo prosirivani blokovi ili radjeni remonti, nista novo nije izgradjeno jos od 1990-te.

Ugasiti TE u Beogradu, mislis na TE Nikola Tesla? TE Tesla ima 47-48% inastalisane snage od ukupne u vlasnistvu EPS-a, daje preko 50% elektricne struje koja se proizvede u Srbiji a njena "selidba" na jug kao sto predlazes bila nemoguca iz razloga sto na jugu drzave ne postoji energent odnosno lignit koju bi ta "preseljena" TE sagorevala. Hajde sto nema energenta ali bi u investiciju za takvu novu elektranu trebalo uloziti i pride15-20 milijardi US$.

Da li ti uopste kapiras koje kolicine uglja se loze u kotlovima u Obrenovcu i Kostolcu? Toliki ugalj je nemoguce kupiti i transportovati iz neke drzave koja ga ima (Poljska, Ukrajina, Rusija) do Srbije, a sam transport uglja sa takvih udaljenosti bi toliko digao cenu proizvedenog kWh da bi ga u Srbiji retko ko mogao placati i vrlo brzo bi vi u Srbiji ostali bez struje te ne bi mogli kuckati gluposti po forumu Krstarice. Sto mozda ne bi bilo ni lose.

Srbija ima samo 2 mogucnosti, prvu da nastavi proizvodnju iz postojecih izgradjenih TE i postepeno gradi elkltrane na obnovljive izvore ( nove hodroelektrane, vetro i solarne elektrane) i drugu da nastavi proizvodnju iz postojecih TE i gradi nuklearnu elektranu uz postepenu gradnju elektrana na obnovljive izvore. Dakle, pitanje je samo da li ce graditi ili ne nuklearna elektrana - po postojecom moratorijumu o gradnji za sad nema nista od toga. A nema nista od toga ni zato sto Srbija nema 15 milijardi $ da ulozi u tako sta, jedina mogucnost sa finansijske strane za Srbiju je mozda da se u nekom dogovoru sa Kinezima gradi nuklearka ali to EU i USA ne bi dozvolili, pre bi vojno pregazili Srbiji nego tako sta dozvolili. Zato i predvidjam da ce Srbija sledecih minimum 15-20 godina i dalje da lozi lignit sa oboda panonskog basena u TE Obrenovac i Kostolac jer nema drugog resenja.

Napomena- za komplet izgradnju nuklearne ili TE elektrane treba od pocetka politicke odluke, pa preko usvajanja zakona u vezi toga, papiroloskih zavrzlama, projektovanja i izgradnje minimum 10-15 godina. Pa posto u Srbiji jos nista nije pokrenuto povodom toga a ne da je donetu politicki koncezus jasno je da je period kad bi neka nova super TE ili nuklearna elektrana pocela da radi dalje od 15 godina od danasnjeg trenutka. Srbiji ostaje ili da proizvodi elektricnu energiju iz cega ima ili da je kupuje napolju (pa bi vi u Srbistanu sutra placali struju 2-3 puta skuplje nego danas).
 
Posto ja pamtim i staru SFRJ secam se tadasnje "frke" oko strateskih odluka bivsih republika bivse SFRJ. Slovenija i Hrvatska su donele jos s pocetka 70-tih odluku da zajednicki grade NE Krsko jer nisu imali energente (ugalj ili hidropotencijale) za drugi tip elektrane. Njihova odluka je dosla posle izgradnje HE Djerdap 1 i odluke Srbije o gradnji HE Djerdap 2 i strategiji oslanjanja na lignit kao jedini energent koga je Srbija imala u izobilju. Tad ekologija kao danasnji pojam nije egzistirala, mnogo manje se vodilo racuna o zagadjenosti zivotne sredine. Sa finansijske strane to je bila jedina logicna odluka, odluka zbog koje i danas imate jeftinu struju ali i pratece zagadjenje.

Hrvati i Slovenci su imali samo tu mogucnost koju su odabrali, doduse mogli su da biraju izmedju sovjetske ili americke tehnologije ali ni tu se nisu z.a.y.e.b.a.li, izabrali su bolju tehnologiju i na neki nacin odredili politicku buducnost svojih drzava.
 
Koja TE je izgradjena za vreme Vuciceve vlasti?

termoblok B3 u Kostolcu​

Srbiji ostaje ili da proizvodi elektricnu energiju iz cega ima ili da je kupuje napolju (pa bi vi u Srbistanu sutra placali struju 2-3 puta skuplje nego danas).
Само 2-3 пута скупљу ? Па толико покраду ови нижерангирани сендвичари.

Мислим да Србија може преживети ако 50% струје будемо куповали, то ће се временом смањивати.

Мање ће људи умирати, мање ће бити оптерећено здравство па можемо рећи да ће до додатно смањити трошкове.

Или да грађани који су удаљени 50-100 км од Обреновца плаћају скупље струју. Не могу нас да жртвују, а они да живе у чистим срединама и да добијају струју по истој цени као и ми у Београду.
 

termoblok B3 u Kostolcu​


Само 2-3 пута скупљу ? Па толико покраду ови нижерангирани сендвичари.

Мислим да Србија може преживети ако 50% струје будемо куповали, то ће се временом смањивати.

Мање ће људи умирати, мање ће бити оптерећено здравство па можемо рећи да ће до додатно смањити трошкове.

Или да грађани који су удаљени 50-100 км од Обреновца плаћају скупље струју. Не могу нас да жртвују, а они да живе у чистим срединама и да добијају струју по истој цени као и ми у Београду.
Hajde ti probaj da nekome uzmes 2-3 puta vise novca za elektricnu energiju. Pa recimo zasto Dzilas ne izadje sa predizbornim ciljevima da ce ocistiti Srbiju od zagadjenja iz TE Obrenovac i Kostolac, da ce Srbija biti cistija i da ce zbog toga uvoziti struju ali da ce samim tim morati da bude skuplja 3 puta? Pocistio bi Vucica na izborima jer je glasacima u Srbiji stalo da imaju cist vazduh, te bi umesto danasnjih 23% na nekim buducim izborima imao koliko? 5%?
 
Hajde ti probaj da nekome uzmes 2-3 puta vise novca za elektricnu energiju. Pa recimo zasto Dzilas ne izadje sa predizbornim ciljevima da ce ocistiti Srbiju od zagadjenja iz TE Obrenovac i Kostolac, da ce Srbija biti cistija i da ce zbog toga uvoziti struju ali da ce samim tim morati da bude skuplja 3 puta? Pocistio bi Vucica na izborima jer je glasacima u Srbiji stalo da imaju cist vazduh, te bi umesto danasnjih 23% na nekim buducim izborima imao koliko? 5%?
Па не би уопште била скупља, можда би чак била и јефтинија, јер сендвичари продају вишак струје и то завршава у њиховим џеповима.
Довољно је да сузбијемо корупцију за 50%, да више не извозимо струју и да искористимо вишак новца који смо уштедели на здравству.
Сендвичари рецимо могу да среде јавни превоз који је сада бесплатан, јер не желе да наплаћују карте пошто је ГСП у катастофалном стању, па рецимо и од тог новца се делимично може финансирати струја.

Зашто су поставили ове инфо табле, када свако има у телефону апликацију за праћење бусева и то је напреднија технологија у односу на те глупе табле. Колико су новца бацили на то смеће, колико струје троши то ? Зашто нико не користи соларне панеле, док у Грчкој и Турској су на сваком кораку ?

Зашто се не рециклира смеће и зашто се понашамо као да нам профит од тога не треба ?

Је л то нека сендвичарска фора са Ђиласом ? У фазону нисте се жалили када су његови били на власти ?

Зашто се сендвичарски систем понаша по принципу најглупљег појединачког сендвичара ?
 
Sendvičari se u sve razumeju i ne gine im dugogodišnja robija kad tad. Taman doktorate da srede.
Мени се свиђа код Руса што они и даље имају радне логоре. Зашто држава да плаћа сендвичаре да се излежавају о трошку државе.
Треба отићи и корак даље, ту багру треба искористити, продавати њихове органе, зашто да не.
Вратити доживотну робију и смртну казну.

Постоји једна занимљивост са Украјинцима. Они се 90их и две хиљадитих уопште нису жалили на Русе, мислим на обичан народ, нису ни размишљали о њима, њихов једини проблем је био корупција, јер живели су сиромашно у ресурсима богатој и великој држави, а политичари су били и остали незасити лопови.
 
Па не би уопште била скупља, можда би чак била и јефтинија, јер сендвичари продају вишак струје и то завршава у њиховим џеповима.
Довољно је да сузбијемо корупцију за 50%, да више не извозимо струју и да искористимо вишак новца који смо уштедели на здравству.
Сендвичари рецимо могу да среде јавни превоз који је сада бесплатан, јер не желе да наплаћују карте пошто је ГСП у катастофалном стању, па рецимо и од тог новца се делимично може финансирати струја.

Зашто су поставили ове инфо табле, када свако има у телефону апликацију за праћење бусева и то је напреднија технологија у односу на те глупе табле. Колико су новца бацили на то смеће, колико струје троши то ? Зашто нико не користи соларне панеле, док у Грчкој и Турској су на сваком кораку ?

Зашто се не рециклира смеће и зашто се понашамо као да нам профит од тога не треба ?

Је л то нека сендвичарска фора са Ђиласом ? У фазону нисте се жалили када су његови били на власти ?

Зашто се сендвичарски систем понаша по принципу најглупљег појединачког сендвичара ?
Hajde mani se ti politickih parola pa napisi nesto sto je tehnicki i ekonomski ostvarivo a u vezi je teme.

Uzgred, ako vam toliko smeta stanje u drzavi sto ga ne promeniste na izborima? Ah, da, pokrali vas. Pa cek, ako je tako lose kao sto pisete i toliko je siromasnih koji su pogodjeni svim tim zasto onda niste apsolutna vecina na izborima? Ako ste apsolutna vecina ne mogu da vas pokradu, mogu da pokradu 5, 10 ili maksimalno 15% ali ne mogu da ukradu 25% ako je vas 70%. Ah, da, niste apsolutna vecina, cak niste ni vecina, vrtite se negde do 25%. Dakle, nemoj vise da s.e.r.e.s o kradji, zivis u toj zemlji i tom sistemu i vecini taj sistem odgovara. Onima kojima nije ili ne odgovara su otisli odatle, ostali su oni kojima odgovara ili nesposobni. Kraj price.

Stvorili ste ogromnu averziju ka vama vasim papagajskim ponavljanjem "botu", "sendvicaru", "nazadnjaku", covek ne moze da bilo sta da iskomentarise da ti se ne nalepi bolid koji nezna nista drugo nego da to ponavlja i da te na taj nacin, bar u njegovim ocima, "diskvalifikuje". Oni drugi koji ne misle kao vi su znaci "botovi", "sendvicari", "neobrazovana gomila", "krezuba ekipa" a da pri tome vama niko nije gledao u zube da vas proveri da li imate odrzavanu vilicu, da li ste zavrsili ikakve skole (sudeci po tvojim idejama o preseljenju termoelektrana na jug Srbije gde nema lignita si i bez skole i bez logike a tvoj pajstos na ovoj temi mario je vec dokazana seljana) ili da idete na koncerte gudackih orkestara na Kolarac.

Danasnja Srbija je totalna seljana i agresija, bez obzira da li ste na jednoj ili drugoj strani, normalni ljudi se klone i jednih i drugih. Zive kao ilegalci u danasnjoj Srbiji, nevidljivi su.
 
Hajde mani se ti politickih parola pa napisi nesto sto je tehnicki i ekonomski ostvarivo a u vezi je teme.

Uzgred, ako vam toliko smeta stanje u drzavi sto ga ne promeniste na izborima? Ah, da, pokrali vas. Pa cek, ako je tako lose kao sto pisete i toliko je siromasnih koji su pogodjeni svim tim zasto onda niste apsolutna vecina na izborima? Ako ste apsolutna vecina ne mogu da vas pokradu, mogu da pokradu 5, 10 ili maksimalno 15% ali ne mogu da ukradu 25% ako je vas 70%. Ah, da, niste apsolutna vecina, cak niste ni vecina, vrtite se negde do 25%. Dakle, nemoj vise da s.e.r.e.s o kradji, zivis u toj zemlji i tom sistemu i vecini taj sistem odgovara. Onima kojima nije ili ne odgovara su otisli odatle, ostali su oni kojima odgovara ili nesposobni. Kraj price.

Stvorili ste ogromnu averziju ka vama vasim papagajskim ponavljanjem "botu", "sendvicaru", "nazadnjaku", covek ne moze da bilo sta da iskomentarise da ti se ne nalepi bolid koji nezna nista drugo nego da to ponavlja i da te na taj nacin, bar u njegovim ocima, "diskvalifikuje". Oni drugi koji ne misle kao vi su znaci "botovi", "sendvicari", "neobrazovana gomila", "krezuba ekipa" a da pri tome vama niko nije gledao u zube da vas proveri da li imate odrzavanu vilicu, da li ste zavrsili ikakve skole (sudeci po tvojim idejama o preseljenju termoelektrana na jug Srbije gde nema lignita si i bez skole i bez logike a tvoj pajstos na ovoj temi mario je vec dokazana seljana) ili da idete na koncerte gudackih orkestara na Kolarac.

Danasnja Srbija je totalna seljana i agresija, bez obzira da li ste na jednoj ili drugoj strani, normalni ljudi se klone i jednih i drugih. Zive kao ilegalci u danasnjoj Srbiji, nevidljivi su.
Ja сам десничар и сматрам да сам и патриота, јер ми је савест мирна, никога нисам у животу за%ебао, ни појединца, ни друштво ни државу и сматрам да је то највећи патриотизам, а не да подригујем као Вучић ''Косово је Србија'' и ''ови бивши су више крали''.
То што сам против Вучића не значи да сам искључиво за опозицију, јер довољно је да он и његови коригују неке грешке и ја ћу бити за њих, дакле прагматичан сам без обзира на идеологију, али они то не желе, чак се поносе тиме. Опет са друге стране када је неко против АВ, немој одмах да подмећеш Ђиласа, јер и сам знаш да је опозиција хетерогена, као што је и сам режим.

И јесте, ја сам ненормални и агресивни фашиста, зато што хоћу чистији ваздух и животну средину, зато што хоћу са се сузбије корупција и криминал, зато што хоћу јаке институције, а не овај ваш систем која је сушта супротност.

А то што вама сендвичарима одговара овај систем циган мале, не значи да је систем добар за већину, већ један део вас има користи од тога, други део сте потпкупили за литар зејтина или 1000 динара, трећи део сте залудели и испрали им мозгове, па мисле да цео свет живи попут нас или горе од нас.

Пази, имаш у Африци племена која имају довољно хране колико да преживе и ништа више, али они су срећни, јер не знају за боље, њима тај систем одговара, јер нису видели нити пробали било шта боље, можда само горе од тога.
Ви ваше сендвичаре спуштате на тај менталитет афричког крда, где им кажете ''сад имате један или два оброка дневно, ово је рај за вас, јер сетите се како су вас до јуче Хути геноцидисали у Руанди''.
Данас се боље живи него 90их, али то не значи да је систем добар и да је нама потребно да се вечито упоређујемо са тим временом, већ је потребан даљи напредак.

Колико сутра бих подржао ваш сендвичарски систем, чак шта више и да укинете вишепартијски систем, само под условом да престанете да крадете, да сузбијете корупцију и криминал и да створите јаке институције.
 
Ja сам десничар и сматрам да сам и патриота, јер ми је савест мирна, никога нисам у животу за%ебао, ни појединца, ни друштво ни државу и сматрам да је то највећи патриотизам, а не да подригујем као Вучић ''Косово је Србија'' и ''ови бивши су више крали''.
То што сам против Вучића не значи да сам искључиво за опозицију, јер довољно је да он и његови коригују неке грешке и ја ћу бити за њих, дакле прагматичан сам без обзира на идеологију, али они то не желе, чак се поносе тиме. Опет са друге стране када је неко против АВ, немој одмах да подмећеш Ђиласа, јер и сам знаш да је опозиција хетерогена, као што је и сам режим.

И јесте, ја сам ненормални и агресивни фашиста, зато што хоћу чистији ваздух и животну средину, зато што хоћу са се сузбије корупција и криминал, зато што хоћу јаке институције, а не овај ваш систем која је сушта супротност.

А то што вама сендвичарима одговара овај систем циган мале, не значи да је систем добар за већину, већ један део вас има користи од тога, други део сте потпкупили за литар зејтина или 1000 динара, трећи део сте залудели и испрали им мозгове, па мисле да цео свет живи попут нас или горе од нас.

Пази, имаш у Африци племена која имају довољно хране колико да преживе и ништа више, али они су срећни, јер не знају за боље, њима тај систем одговара, јер нису видели нити пробали било шта боље, можда само горе од тога.
Ви ваше сендвичаре спуштате на тај менталитет афричког крда, где им кажете ''сад имате један или два оброка дневно, ово је рај за вас, јер сетите се како су вас до јуче Хути геноцидисали у Руанди''.
Данас се боље живи него 90их, али то не значи да је систем добар и да је нама потребно да се вечито упоређујемо са тим временом, већ је потребан даљи напредак.

Колико сутра бих подржао ваш сендвичарски систем, чак шта више и да укинете вишепартијски систем, само под условом да престанете да крадете, да сузбијете корупцију и криминал и да створите јаке институције.
Ogorceni a nepreduzmljivi covece, ja sam se oslobodio tog sistema i te drzave jos 2008-me, nesto sam preduzeo u svom zivotu da mi Dragan Dzilas (u tom trenutku a u nekom buducem A.Vucic) ne sedi na grbaci i igra se mojim nervima.Jednostavno, skapirao sam da se tu nista nece promeniti u sledecih 15-20 godina a tada ce moj zivot proci vrhunac i da nemam nista od kukanja zbog ogorcenosti nakaradnim sistemom. Ti nisi, sedis na Krastarici i vec 15 godina kukas. I svakoga ko gleda drugacijim ocima na svet oko tebe nazivas sendvicarom, botom jer si krajnje nesposoban i nepreduzimljiv, jer si ispranog mozga kao sto prebacujes tim drugima, jer si krezubiji od tih kojima govoris da su krezubi, jer si neobrazovaniji od tih kojima govoris da su neobrazovani.

I jos jednom, sustina:

Stvorili ste ogromnu averziju ka vama vasim papagajskim ponavljanjem "botu", "sendvicaru", "nazadnjaku", covek ne moze da bilo sta da iskomentarise da ti se ne nalepi bolid koji nezna nista drugo nego da to ponavlja i da te na taj nacin, bar u njegovim ocima, "diskvalifikuje". Oni drugi koji ne misle kao vi su znaci "botovi", "sendvicari", "neobrazovana gomila", "krezuba ekipa" a da pri tome vama niko nije gledao u zube da vas proveri da li imate odrzavanu vilicu, da li ste zavrsili ikakve skole (sudeci po tvojim idejama o preseljenju termoelektrana na jug Srbije gde nema lignita si i bez skole i bez logike a tvoj pajstos na ovoj temi mario je vec dokazana seljana) ili da idete na koncerte gudackih orkestara na Kolarac.

Dakle, skini se. Komentarisi ovu ekolosku temu ali ne nebulozama tipa "selimo termoelektarne na jug Srbije" ili "uvozimo cist ugalj iz TE Obrenovac i Kostolac". Botchino.
 
jer si ispranog mozga kao sto prebacujes tim drugima, jer si krezubiji od tih kojima govoris da su krezubi, jer si neobrazovaniji od tih kojima govoris da su neobrazovani.
Друже, ајде што користиш алфабет, није проблем, али бар да си писмен, па да ми и кажеш да си образованији од мене.
Била би ми част да је неки сендвичар образованији од мене.
Али кад ме већ вучеш за језик, да ти кажем да аорист глагола бити се пише бисмо/бисте када је у питању множина, а не би.

vrlo brzo bi vi u Srbiji ostali bez struje te ne bi mogli kuckati
врло брзо биСТЕ ви у Србији остали без струје те не биСТЕ могли куцкати

pa bi vi u Srbistanu
па биСТЕ ви у Србистану

И онда се љутите када вам кажемо да сте сендвичари ?


Ogorceni a nepreduzmljivi covece, ja sam se oslobodio tog sistema i te drzave jos 2008-me, nesto sam preduzeo u svom zivotu da mi Dragan Dzilas (u tom trenutku a u nekom buducem A.Vucic) ne sedi na grbaci i igra se mojim nervima.Jednostavno, skapirao sam da se tu nista nece promeniti u sledecih 15-20 godina a tada ce moj zivot proci vrhunac i da nemam nista od kukanja zbog ogorcenosti nakaradnim sistemom. Ti nisi, sedis na Krastarici i vec 15 godina kukas.
Ja сам незадовољан овим системом и заједницом, а не на личном плану. Да ми иде лоше, не бих седео у Србији и чекао вашу сендвичарску милостињу, као што нисам чекао ни од оних ваших бивших које стално спомињете да су крали, а нећете да их хапсите.
 
Друже, ајде што користиш алфабет, није проблем, али бар да си писмен, па да ми и кажеш да си образованији од мене.
Била би ми част да је неки сендвичар образованији од мене.
Али кад ме већ вучеш за језик, да ти кажем да аорист глагола бити се пише бисмо/бисте када је у питању множина, а не би.


врло брзо биСТЕ ви у Србији остали без струје те не биСТЕ могли куцкати


па биСТЕ ви у Србистану

И онда се љутите када вам кажемо да сте сендвичари ?



Ja сам незадовољан овим системом и заједницом, а не на личном плану. Да ми иде лоше, не бих седео у Србији и чекао вашу сендвичарску милостињу, као што нисам чекао ни од оних ваших бивших које стално спомињете да су крали, а нећете да их хапсите.
"Druze" a ti si kao obrazovan dok naveliko koristis pleonazme, pa tako stoji kod tebe:
олико сутра бих подржао ваш сендвичарски систем, чак шта више и да укинете вишепартијски систем
I gle onaj ko drugog pljuje takodje je popljuvan, oh.
Znaci, kad covek u Srbistana pocinje da sagovornika denucira gramatikom, porodicom, psovkama i sl. onda znas da je bolid i da je vreme da se sklonis od njega jer ne zelis da budes na njegovom nivou..
 
Jedna mala racunica, neki neuki opozicioni kevtaci kazu da treba uvoziti ugalj za termoelektrane u Srbiji jer je onaj u Srbiji sa visokim sastojkom sumpora.
Malim, sasvim letimicnim pogledom na podatke vidis da TE Nikola Tesla sama spali 37 miliona tona lignita. A posto i deca u osnovnoj skoli znaju da jedan cetvoroosovinski vagon SZ zeleznice vuce 28t matematikom te dece bi se doslo do toga da godisnje treba natovariti tamo negde daleko 1,321.428 vagona, prevesti ih od tamo negde do Obrenovca, istovariti i zapaliti u pecima. Na svaki dan u godini to je 3620 vagona ili ako prosecna kompozicija ima 40 vagona to je 90 kompozicija dnevno sa minimum 3 vucno/gurne lokomotive. Pa bi SZ trebalo bar hiljadu lokomotiva za taj posao, svakodnevno, da nema ispadanja lokomotiva iz radnog ciklusa. I to 365 dana u godini, svake godine do ne zna se kad, bez obzira koliko bi sve to kostalo...

A mali napaljeni opozicioni kevtaci ne znaju ni problem zeleznickih pruga, skretnica, mostova koje bi toliko opterecenje mogle podneti, bez obzira sto nijedna drzava ne bi dozvolila takav transport preko svoje teritorije.
 

Back
Top