Da li oprostiti prevaru? A ako jeste zasto?

imam odgovora koliko hoces;), a onaj pravi = verujem prvo SEBI i svom instiktu (koji me do sada nikad nije prevario, al ja njega jesam:rumenko:.da me pitas zasto, ne bih znala da ti dam odgovor)..

Hocesh ja da ti kazem zashto...zato shto ponekad i kad vidish da ce neshto da se desi jednostano pustish da bude kako bude ...necesh da uticesh svesno ...na sled dogadjaja ...
i cekash da vidish ...shta ce biti...
Naravno uvek ocekujesh da te posluzi sreca i....... tako i bude...;)
 
Hocesh ja da ti kazem zashto...zato shto ponekad i kad vidish da ce neshto da se desi jednostano pustish da bude kako bude ...necesh da uticesh svesno ...na sled dogadjaja ...
i cekash da vidish ...shta ce biti...
Naravno uvek ocekujesh da te posluzi sreca i....... tako i bude...;)

valjda je tako..drzim se one - ko zna zasto je to dobro..

verovatno je manje zlo ovo o cemu smo pisali (da boli - boli) od onog sto bi moglo da se desi da su se stvari otrgle kontroli i navele nas na zajednicku buducnost..

nekad su 3,5 godine dovoljne da maske postanu male za lazi koje se nalaze ispod..i da se u trenu sadasnjost pretvori u bljutavu proslost..:(
 
Ne bi trebalo oprostiti...jer onda ispadate budala....
ali...shta ste drugo, nego budala...kada nekog ludo volite...i sve i svashta trpite samo da bi ostali sa njim....
Ja sam oprashtala...vishe puta.....a pukla po shavovima zadnji put...jer mushkarci ne znaju za granicu....dash im prst.............

NE OPRASHTAJTE!!!!!!
SVE DRUGO..............DA.......VELIKI SU LJUDI KOJI PRASHTAJU............ALI NE ONI KOJI OPROSTE PREVARU!!!!!!!!!!!
 
Ne bi trebalo oprostiti...jer onda ispadate budala....
ali...shta ste drugo, nego budala...kada nekog ludo volite...i sve i svashta trpite samo da bi ostali sa njim....
Ja sam oprashtala...vishe puta.....a pukla po shavovima zadnji put...jer mushkarci ne znaju za granicu....dash im prst.............

NE OPRASHTAJTE!!!!!!
SVE DRUGO..............DA.......VELIKI SU LJUDI KOJI PRASHTAJU............ALI NE ONI KOJI OPROSTE PREVARU!!!!!!!!!!!

:eek:

Си сигурна да си опростила? :lol:
 
Извод из Православног тумачења прародитељског греха

Поред инфериорног Адама, Ева није могла да се оствари ни као његова жена, а ни као мајка. Адам се једноставно није показао као добар муж.

Последица тога је да Ева лута сама рајем не знајући шта ће сама са собом. Адам нити зна где му је жена, нити се за њу интересује. У таквој ситуацији, Ева сусреће змију која лако успева да јој привуче пажњу и да је наговори да убере плод са дрвета познања добра и зла. Прихватајући наговор змије, Ева постаје неверна Адаму. Њено неверство није толико последица несавршености њене женске природе, како су то неки вековима тумачили, колико недостатка Адамовог ауторитета. Ева је у змији нашла духовно вођство које јој Адам није пружио.

Бог је жени наменио мушкарца као ауторитет. Када мушкарац није довољно зрео за ту улогу, жена ауторитет тражи у неком другом.
Адам је требао да буде поред своје жене и да у сваком тренутку зна шта се са њом дешава. Да је био са Евом у тренутку када се појавила змија, он би лако могао змији да смрска главу и уништи подстрекача на грех. Затим, ако је Ева већ убрала плод и окусила га, Адам је могао утицати на њу да одмах остави плод тамо где га је нашла и испљуне залогај који јој је био у устима.

Уместо свега тога, слабашни и несигурни Адам и сам узима плод у руке да би пробао каквог је укуса. Од тог тренутка укус греха ће мучити људски род све до краја света и века.

Иако је линија греха кренула од змије преко Еве до Адама, Бог првог и најодговорнијег за грех прозива Адама! Није Адаму помогло никакво правдање и бацање кривице на жену. Адам је одговоран за грех, јер је као мушкарац био одговоран за понашање и поступке своје жене.

Дакле, жене, ако варате своје мужеве, имате пуно право. Они су криви за то, а не ви!
 
Poslednja izmena:
valjda je tako..drzim se one - ko zna zasto je to dobro..

verovatno je manje zlo ovo o cemu smo pisali (da boli - boli) od onog sto bi moglo da se desi da su se stvari otrgle kontroli i navele nas na zajednicku buducnost..

nekad su 3,5 godine dovoljne da maske postanu male za lazi koje se nalaze ispod..i da se u trenu sadasnjost pretvori u bljutavu proslost..:(

Gledaj koliko mozesh da ne mislish o tim stvarima ..budi u pravom smislu resci iznad njih...kao shto vidim i jesi...i videces kakvo cudo cini vreme... kao da se nikad nije ni desilo... cim nadjesh neshto ( nekog) shto ce ti okupirati paznju...sve ruzno ce izbledeti ...:whistling:
 
Извод из Православног тумачења прародитељског греха

Поред инфериорног Адама, Ева није могла да се оствари ни као његова жена, а ни као мајка. Адам се једноставно није показао као добар муж.

Последица тога је да Ева лута сама рајем не знајући шта ће сама са собом. Адам нити зна где му је жена, нити се за њу интересује. У таквој ситуацији, Ева сусреће змију која лако успева да јој привуче пажњу и да је наговори да убере плод са дрвета познања добра и зла. Прихватајући наговор змије, Ева постаје неверна Адаму. Њено неверство није толико последица несавршености њене женске природе, како су то неки вековима тумачили, колико недостатка Адамовог ауторитета. Ева је у змији нашла духовно вођство које јој Адам није пружио.

Бог је жени наменио мушкарца као ауторитет. Када мушкарац није довољно зрео за ту улогу, жена ауторитет тражи у неком другом.

Адам је требао да буде поред своје жене и да у сваком тренутку зна шта се са њом дешава. Да је био са Евом у тренутку када се појавила змија, он би лако могао змији да смрска главу и уништи подстрекача на грех. Затим, ако је Ева већ убрала плод и окусила га, Адам је могао утицати на њу да одмах остави плод тамо где га је нашла и испљуне залогај који јој је био у устима.

Уместо свега тога, слабашни и несигурни Адам и сам узима плод у руке да би пробао каквог је укуса. Од тог тренутка укус греха ће мучити људски род све до краја света и века.

Иако је линија греха кренула од змије преко Еве до Адама, Бог првог и најодговорнијег за грех прозива Адама! Није Адаму помогло никакво правдање и бацање кривице на жену. Адам је одговоран за грех, јер је као мушкарац био одговоран за понашање и поступке своје жене.

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Ма важно је да је Божа скинуо са себе одговорност...:mrgreen:
 
Za sebe ne znam. Nisam jos bila u takvoj situaciji i sve sto bi sad rekla, bilo bi nagadjanje.

Znam za primer u kom zena muzu oprasta ljubavnicu. Vec vise od tri godine. On laze, krije, folira se, ona ga odkriva, on obecava i kune se, pa opet krije i laze dok ona opet ne odkrije... I tako vec vise od tri godine. Nemaju decu.

E, to ne razumem.
 
Ne znam..nisam nikada bila u konkretnoj situaciji..nisam posumnjala,nisam imala dokaza..vodim se onim:sto ne znam ne boli me...Ne opterecujem se jednostavno.
A hipoteticki gledano kada bi mi se desilo da saznam,i da bude tacno a ne na nivou traca,dobro bih razmislila..koliko mi je stalo,da li i koliko gubim ili dobijam tim krajem,svi imamo pravo na greske,svakome moze da se dogodi...Ko moze i za sebe da garantuje?
Najlakse je prekinuti,biti posle ocajan,preispitivati se..
Nisam pametna..
I
 
Svidelo mi se sta je jednom jedan dasa rekao u drustvu kad mu se nabacivalo tuce devojaka...dok sam u vezi ne zanima me niko...cim prekinem raspolozen sam za novo poznanstvo, pa makar to bilo i istog dana...kasnije sam videla da stoji iza svojih reci...evo ga vec ozenjenog sa klincima i mislim da je vrlo stabilan po pitanju braka, ili jako jako diskretan, sto je mora se priznati ipak dobro, jer sto ne vidis ne moze da te zaboli...Bedni su mi oni koji se ne trude puno da svoje izlete sakriju od devojke ili zene...jadne su i one koje to znaju pa trpe...Ne mogu ruku u vatru da stavim za svog coveka ali ako nesto muti muti vala savrseno...ja ne osecam nista neobicno...kuc kuc kuc...a dovoljno sam dama da bi ako nesto otkrijem ostrila noz...mislim da onaj koji hoce da prevari mora da zna sta gubi...ne dobija nista...pa ko voli nek izvoli...
 

Back
Top