Da li neko sa FASPER-a uopste koristi net?!?

Kolege, jeli moze neko da mi napise kakva je profesorka Nadica Jovanovic na ispitu??
:think:

Ispit je pismeno, tako da od nje ne zavisi nista ako dobro uradis. Njen predmet je takav da moras neke stvari napamet da znas tu nema mnogo cenkanja, ako nije onako kako pise na slajdu onda pitanje nije tacno. Ona u sustini deluje u pocetku kao neko ko zeli da ostavi utisak opasne profesorke, inace nije toliko losa, sad zavisi nikad se ne zna, nama je bila cool na predavnjima ... :p


I da li mi mozete reci nesto vise o fakultetu, zanima me smer za gluve i nagluve osobe.... Gde sve posle mogu da se zaposlim i to... Nadam se da ce mi neko ubrzo odgovoriti. :( Pochela sam da se spremam za Vishu medicinsku, ali mislim da bih ovo vishe volela...

Fakultet ko fakultet, ponekad ti dodje da :dash::dash::dash: a nekad je super, ali bice i toga i toga. Nije previse los, ali to zavisi od tebe. Da li ti zelis to da upises? Surdo smer, hmm moze se reci da je dobro organizovan, profesori su na ovoj katedri dobri, sto znaci nisi neki namrgodjeni matorci iz doba druga Tita, uglavnom su srednjih godina tako da je sa njima lako komunicirati.
Zaposlenje? Ni mi koji smo trenutno na studijama ne znamo sta da radimo posle, jer na posao u struci se ceka mnogo, a onda kada se i objavi koji konkurs onda je tu tek show ... Al dobro to je duga prica, mogusnosti postoje ovako skole ( predskolsko, osnocna i srednja ) za decu ostecenog sluha, redovna osnovna skola ( ako inkluzija ikada krene i ako pocnu da se zaposljavaju strucnjaci raznih profila ), klinika za re/habilitaciju, ORL klinika ( gde je potreban surdolog ), internati za smestaj gluve i nagluve dece, centri za prodaju slusnih aparata... ali da skratim u sustini mogucnosti ima, ali za sada vazi pravilo - ko se kako snadje :ok: :ok: :ok:
 
Ne znam da li postoji vandredno studiranje na FASPERu tj. studiranje na daljinu kao npr. na ekonomskom, mislim da to jos uvek ne postoji.

Znam neke ljude koji rade i studiraju ali to je veoma tesko sa ovim faxom, zbog toga sto su vezbe u ustanovama koje nisu blizu faxa vec su na nekom drugom kraju grada, drugo jer Bolonja za sada trazi prisustvo na predavanjim i bla bla bla jos stvari. Ali ne kazem da nije nemoguce, moguce je ako se dobro orgaznizujes i ako profesori izadju u susret, ali takav ritam je bas naporan....
 
Nije kasno za spremanje ispita, ali onda zapni bas bas ovih dana... :)
a sto se tice upisa, primice vas sve jer mnooogo prosire listu (naravno samo za samofinansiranje, ne i za budzet), tako da je prosle godine trebalo da upise nas 220 na prvu godinu, a sada nas ima preko 450...:dontunderstand:
ja biologiju nisam ni pipnula, psihologiju onako a sociologiju sam bas naucila i eve me na budzetu... :manikir:
svi uglavnom kukaju da su lose uradili prijemni tako da ne brinite..
sto se tice prjemnog uglavnom bude jedna grupa u 10, sledeca u 12 i poslednja u 14h i to po redosledu po kojem ste se prijavili, pa otprilike ovi sto dodju prvi dan na prijavu polazu u 10, drugog dana u 12 itd... i onda ovi u 14 vec znaju sva pitanja ali to nikoga briga nije...:think:
 
Nije kasno za spremanje ispita, ali onda zapni bas bas ovih dana... :)
a sto se tice upisa, primice vas sve jer mnooogo prosire listu (naravno samo za samofinansiranje, ne i za budzet), tako da je prosle godine trebalo da upise nas 220 na prvu godinu, a sada nas ima preko 450...:dontunderstand:
ja biologiju nisam ni pipnula, psihologiju onako a sociologiju sam bas naucila i eve me na budzetu... :manikir:
svi uglavnom kukaju da su lose uradili prijemni tako da ne brinite..
sto se tice prjemnog uglavnom bude jedna grupa u 10, sledeca u 12 i poslednja u 14h i to po redosledu po kojem ste se prijavili, pa otprilike ovi sto dodju prvi dan na prijavu polazu u 10, drugog dana u 12 itd... i onda ovi u 14 vec znaju sva pitanja ali to nikoga briga nije...:think:

Ja cu da se potrudim da budem u toj grupi sto pocinje da radi prijemni u 14...:D:bye:
 

Back
Top