Da li je zapadna crkva prevarila istočnu sa ANTIHRISTOVIM laznim otkrovenjem?

  • ne, nego se jedino pravoslavna crkva nasla pametnom da ga zabrani na svetoj liturgiji
  • ne, nego se masa svetitelja sa istoka [to je strana sveta odakle ce se desiti parusija] protivila ili tek ignorisala kako ti rece prevaru - zamisli hriscanski svetitelji,a ignorisu Hristovu rec, nepojmljivo
  • ne, nego je poslednji cak bio i patrijarh koji je sumnjicio da je prevara, zvao se fotije
  • ne, jedna crkva to nije prestala da bude velikom sizmom, ili mozda danas kada papa menja oce nas...sporenja su postojala i ranije, npr. o ishodjenju svetog duha
  • ne, nego ti cak nisi procitao sta pise u mom potpisu

Pa sta ti smeta, ionako se vidim, za to zalazes i sam.

I ne, crkva se podelila u tek 11 veku na rimokatolicku i pravoslavnu.

Procitala sam potpis, ali sam vec na to odgovorila iznad.

Ako ti se ne dopada pravoslavna crkva niko te ne tera da budes njen deo, ni silom ni milom.
 
aha, pa upravo zato sto je jedino u nas pravoslavnih lazno otkrivenje zabranjeno, zato mi se i kako ti kazes dopada
ali mi se ne dopada da se laze da je Rec Gospodnja, a ovamo zabranjena na sv. liturgiji knj. otkrovenje
kada kazes podelila, Crkva se ne moze podeliti, nego su neki otpali... ali otpali su oni mnogo ranije, samo se to nije videlo, neki i danas ne vide, pa je nazivaju sestrinskom - sta cu im ja, oni ne vide ni taj tvoj 11. vek, a kamoli ranije... 20. su prespavali?
 
Ako ti se ne dopada pravoslavna crkva niko te ne tera da budes njen deo, ni silom ni milom.
zar ne vidis da radim na tome - vidi ostavljeni youtube video, tip ima milion i nesto subscribera, da cela amerika i engleska, kada propadnu krimokatolici/krislam - postanu pravoslavne? nema druge verske organizacije na celom svetu koja na bogosluzenju zabranjuje lazno otkrivenje, oduvek i zauvek, istocna, izvorna pravoslavna, pa pravo slavi Boga LITURGIJOM [vidi neki recnik sta znaci rec pravoslavlje], bas zato sto je antihristovo otkrovenje zabranjeno.
p.s. ima Bog izgubljene ovcice svuda po svetu, treba ih vratiti IZVORU/ISTOKU...antihrist je vec osudjen, a mi preuzimamo ovu nasu planetu zemlju, samo gledaj i cudi se
 
https://sh.wikipedia.org/wiki/Biblijski_kanon
U trećem i četvrtom veku dolazi do formiranja Novoga zaveta u obliku koji i danas ima. Veliku ulogu su tu učinile tzv. istočne crkve koje su Novi zavet prihvatile kao Sveta pisma. Do sredine četvrtoga veka, više nije bilo nikakve sumnje u autentičnost novozavetnih tekstova, osim u Otkrivenje, koje nije bilo na spisku knjiga Novoga zaveta na Saboru u Laodikeji 367. godine.

Aleksandrijski episkop Atanasije je 367. godine u svojoj 39-toj Vaskršnjoj poslanici vernicima objavio da je kanon Novoga i Staroga zaveta određen i da se ne može menjati. U Egiptu je bilo velikih problema sa lokalnim crkvama koje nisu čitale i tumačile samo izvorne tekstove, tako da je Atanasije bio prinuđen da napiše sadržaj - kanon Novoga zaveta. Te iste godine, ovu Atanasijevu preporuku - poslanicu crkvama usvaja i crkveni Sabor u Laodikeji. Rimska crkva takođe usvaja ovaj, Atanasijev, kanon na svom Koncilu 382. godine pod papom Damaskusom. Do Sabora u Kartagini 397. godine sve knjige Staroga i Novoga zaveta su kanonizovane, uključujući i Otkrivenje. Odluke ovog Sabora su potvrđene na sledećem Saboru u Kartagini 419. godine. Međutim, smatra se da je kanon Novoga zaveta konačno prihvaćen i usvojen od strane svih crkava tek na drugom trulonskom (Ljuinisehtine) Saboru u Carigradu 692. godine, ali i tamo su usvojena dva kanona Novoga zaveta: jedan sa Otkrivenjem a drugi bez Otkrivenja Jovanovog. Tek se u spisima grčkih crkava u desetom veku može pronaći Otkrivenje kao deo Novoga zaveta.

danas 21. vek jos uvek, a verujem zauvek, zabranjeno na svetoj liturgiji, i to samo kod nas - pa ko je ovde lud? mozda je zabranjeno jer inoverni misle verujuci laznom otkrivenju da SVETI OGANJ nije od Boga, a znamo da silazi samo pravoslavnom patrijarhu.
Откривење, глава 13
13. И учини чудеса велика, и учини да и огањ силази с неба на земљу пред људима.
 
Ne, ja ne kazem da nema, vec kazem da su o pustosenju Sirije govorili starozavetni sveti proroci Boziji [evo trazim citat, sirija - pustinja od nje], samo neko danas treba da kaze dosta bre vise, pogledajte sta napraviste sto sveti prorokovase...Ani, ne, vama je to malo pa bi ste jos i armagedon/apokalipsa antihrista da se desi, eno citirao sam medlin olbrajt na forumu politike juce, ne secam se da joj je neko zacepio usta, a i ko ce da ide redom i zacepljuje usta svakom iz armagedon lobija - e, zato ja ovo radim, kada vecina shvati da je apokalipsa/armagedon antihristova laz, self fulfilling prophecy, onda se nece ni desiti... i zato sam dosao u ameriku, sto rece komorusan na youtubu, we are taking our earth back
krivic proroke koji vide propast a ne krivis coveka koji je smislio oruzje iz pakla..taj covek se zove smrt koji trese svetove...nisu ovo smislili vernici koji citaju otkrovenje nego takvi kao ti..mislim na um..
 
krivic proroke koji vide propast a ne krivis coveka koji je smislio oruzje iz pakla..taj covek se zove smrt koji trese svetove...nisu ovo smislili vernici koji citaju otkrovenje nego takvi kao ti..mislim na um..
ovakvi kao ja smo jos uvek u manjini, a gro hriscanskih fundamentalista podrzava ratove upravo jer im je ispran mozak armagedon lobijem koji zajedno sa vojno industrijskim kompleksom pravi nezamislive pare - niti mi mozemo da im razbijemo biznis, niti cak da organizujemo antiratne proteste, a vecina cak bi da lincuje asanza koje je objavjivao kolateralnu stetu ubijanja civila, - ne znam da li se secas nase...
od regana, pa busa, pa sve do olbrajt, njima je smrt - biznis, a lazno otkrivenje izgovor, ili cak plan koji nastoje da realizuju

There are elements within the religions who believe that war in the Middle East has been foretold by scripture. I'm no theologian, but I do know this: Armageddon is not a foreign policy.
Znaci, ako njima niko ne stoji na putu, a sve Crkve se drze da je armgedon/apoklipsa Rec Gospodnja, onda mozete komplet svi lepo da se nosite u .... ostvarujuci antihristovu depopulaciju TRECINE COVECNSTVA - OTK. 9,15...DA POBIJU 1/3 LJUDI
14. Где говори шестом анђелу који имаше трубу: Одреши четири анђела који су свезани код реке велике Еуфрата.
15. И бише одрешена четири анђела који беху приправљени на сахат, и дан, и месец, и годину, да побију трећину људи.
 
znaci, milioni mrtvih u 1. i 2. svetskom ratu, ali mi sada govorimo o milijardama mrtvih, jer je nuklearno oruzje tek u stanju da posalje u vecna lovista milijarde, a ako bi i 2/3 preostalo, ne verujem da bi se planeta ikada oporavila kao prethodnih svetskih ratova, niti bi ti preostali bas nesto uzivali u nuklearnoj zimi...
kazem vam sta citam po internetu, to su cinjenice, da hriscanski fundamentalisti u sprezi sa cabadovcima, hasidskom sektom hoce da naprave veliki pomor kako bi ubrizali drugi dolazak, jevrejii bi racunali prvi... vidi ovde https://www.henrymakow.com/historian_demands_action_on_do.html
 
ovakvi kao ja smo jos uvek u manjini, a gro hriscanskih fundamentalista podrzava ratove upravo jer im je ispran mozak armagedon lobijem koji zajedno sa vojno industrijskim kompleksom pravi nezamislive pare - niti mi mozemo da im razbijemo biznis, niti cak da organizujemo antiratne proteste, a vecina cak bi da lincuje asanza koje je objavjivao kolateralnu stetu ubijanja civila, - ne znam da li se secas nase...
od regana, pa busa, pa sve do olbrajt, njima je smrt - biznis, a lazno otkrivenje izgovor, ili cak plan koji nastoje da realizuju

There are elements within the religions who believe that war in the Middle East has been foretold by scripture. I'm no theologian, but I do know this: Armageddon is not a foreign policy.
Znaci, ako njima niko ne stoji na putu, a sve Crkve se drze da je armgedon/apoklipsa Rec Gospodnja, onda mozete komplet svi lepo da se nosite u .... ostvarujuci antihristovu depopulaciju TRECINE COVECNSTVA - OTK. 9,15...DA POBIJU 1/3 LJUDI
fundametalisti tj glupanderi su samo u rukama onoga koji je plan skovao i koji se uistinski sprovodi.citaj protokole sionskih mudraca i pogledaj oko sebe..
 
fundametalisti tj glupanderi su samo u rukama onoga koji je plan skovao i koji se uistinski sprovodi.citaj protokole sionskih mudraca i pogledaj oko sebe..
to kako po njima novi svetski poredak treba da izgleda je posebna tema, jer do njega treba da se dodje, do reda iz haosa
to kko ces ih ti zvati..panderi, niti menja njihova uverenja, niti krajnji ishod
) In 1971, when still governor of California, Reagan said: "Ezekiel tells us that Gog, the nation that will lead all of the other powers of darkness against Israel, will come out of the north. Biblical scholars have been saying for generations that Gog must be Russia. What other powerful nation is to the north of Israel? None. But it didn't seem to make sense before the Russian revolution, when Russia was a Christian country. Now it does, now that Russia has become Communistic and atheistic, now that Russia has set itself against God. Now it fits the description of Gog perfectly."
"They also told me that it was the U.S. president who had brought up Gog and Magog in a conversation with Chirac on current events in the Middle East. Bush had explained that he saw Gog and Magog at work, and that biblical prophecies were being fulfilled."
p..s. a ja sam vec sakupio neke citate sa druge strane, sa ruskog ovde, sta se tamo vec uradilo naslov vec kaze http://www.serbiancafe.com/lat/diskusije/mesg/134/17044521/gog-i-magog-poturanje-rusiji.html?6
 
zaboravih
protokoli su samo 1 segment anglosionisticke zavere, a ovi...panderi, isto misle sionskim mudracima o glavi, konkretno da repriziraju holokaust - ovde osatjem duzan linkove, na primer, da se stekne dojam o cemu ja to, i koliko smo danas sa trampom blize ovom vidjenju
Lobbying for Armageddon



written by Sarah Posner / AlterNet August 3, 2006








Some influential evangelical leaders are lobbying for an attack on Iran. But it's not about geopolitics -- it's about bringing about the End Times.





In a perfect world, a reporter at last week’s press conference with George Bush and Tony Blair would have asked Bush, in the presence of his principal European ally, if he believes the European Union is the Antichrist.
 
Poslednja izmena:
sta je tu dnevno-politicki ako se pominje armagedon, a tekst iz 2006, tako se iskopirao deo, nije pamflet, a koga zanim ceo tekst moze da nadje, ako si uopste mislio na poslednji post? ja samo pokazujem da zaokupljenost rusijom i irarnom traje odavno, i postepenio se pojacava, da nije dnevno-politicka, a sto se tice politicke dimenzije religije, pa od bar-kohbe koji je podigao ustanak protiv rimljana , pa do danas, sve lazne mesije su uslovno politicari, cak antihrista ne vezuju neki za osobu, vec za neku imaginarnu polliticku snagu... Hristos je bio razapet isto zbog politike - jedni su ocekivali da on digne usranak, a drugi da im uzme i vlast, svetovnu i duhovnu.
p.s. ja sam protiv politizacije religije, i zato razoblicavam te protiv kojih trebas i ti da budes, po logici stvari, a armagedon lobi je u stanju da unisti planetu, i sto je najgore, niko im ne stoji na putu d to i urade, a kamoli da je neko spreman svoj zivot da polozi
 
Poslednja izmena:
sta je tu dnevno-politicki ako se pominje armagedon, a tekst iz 2006, tako se iskopirao deo, nije pamflet, a koga zanim ceo tekst moze da nadje, ako si uopste mislio na poslednji post? ja samo pokazujem da zaokupljenost rusijom i irarnom traje odavno, i postepenio se pojacava, da nije dnevno-politicka, a sto se tice politicke dimenzije religije, pa od bar-kohbe koji je podigao ustanak protiv rimljana , pa do danas, sve lazne mesije su uslovno politicari, cak antihrista ne vezuju neki za osobu, vec za neku imaginarnu polliticku snagu... Hristos je bio razapet isto zbog politike - jedni su ocekivali da on digne usranak, a drugi da im uzme i vlast, svetovnu i duhovnu.
p.s. ja sam protiv politizacije religije, i zato razoblicavam te protiv kojih trebas i ti da budes, po logici stvari, a armagedon lobi je u stanju da unisti planetu, i sto je najgore, niko im ne stoji na putu d to i urade, a kamoli da je neko spreman svoj zivot da polozi
tvoji strahovi leze samo u domenu verovatnoce tog nekog rata a propustas da opazis potencijal za svetsku katastrofu baziran na prirodnim uzrocima..neobicno moze da izgleda na prvi pogled ali velike katastrofe koje je prorekao jovan mogu se smatrati vrlo verovatnim i sa cisto objektivne naucne tacke gledista..poplave,plimni talasi vulkanske erupcije podsecaju covecanstvo na ogromnu snagu prirode a pretnja koja dolazi od covekovog nacina zivota..a cerenobil a pompeja..katastrofa..i bez rata odosmo u t.l m
I treći anđeo zatrubi, i pade s neba velika zvezda, koja goraše kao sveća, i pade na trećinu reka i na izvore vodene.
11 I ime zvezdi beše Pelen; i trećina voda posta pelen, i mnogi ljudi pomreše od voda, jer behu gorke.
prevod ruske reci cernobil je pelen
 
ceo koncept svetske katastrofe opisan biblijskim jezikom nije u vezi sa modernim covekom okruzen materijalnim udobnostima jer vidi sebe kao putnika na brodu zvanom zemlja..njegov jedini izbor izgleda da je koliko putovanje moze da ucini udobnim..i kako sad ovaj putnik udobnik da prepozna blisku vezu izmedju naucno opazenih cinjenica i prorocanstva..pricaj ti njemu o efektu stalene baste i zagadjenju do sutra na jedno uvo uslo na drugo izaslo:D
 
Pa sta ti smeta, ionako se vidim, za to zalazes i sam.

I ne, crkva se podelila u tek 11 veku na rimokatolicku i pravoslavnu.

Procitala sam potpis, ali sam vec na to odgovorila iznad.

Ako ti se ne dopada pravoslavna crkva niko te ne tera da budes njen deo, ni silom ni milom.

Mala ispravka. Hrišćanska crkva se 1054. godine podelila na zapadnu (katoličku) i istočnu (pravoslavnu). Tek kasnije je nastala rimo-katolička crkva (latinska crkva) na čijem ćelu je Rimski biskup - Papa. Međutim, katoličku crkvu čini i 23 nezavisne istočne pravoslavne crkve koje imaju status sui iuris i koje su u punom kanonskom jedinstvu s Rimskim biskupom ali s obzirom da su sui iuris on ne postavlje njihove episkope / biskupe i sl. Jedna od tih 23 nezavisnih istočnih pravoslavnih crkava je i Grkokatolička crkva u Hrvatskoj i Srbiji. Čine je Križevačka eparhija (koja obuhvata područja Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine) i Krsturska eparhija (koja obuhvata područje Srbije).
 
zaboravih
protokoli su samo 1 segment anglosionisticke zavere, a ovi...panderi, isto misle sionskim mudracima o glavi, konkretno da repriziraju holokaust - ovde osatjem duzan linkove, na primer, da se stekne dojam o cemu ja to, i koliko smo danas sa trampom blize ovom vidjenju
Mi se na ovom pdf - u ne "zadrzavamo" na "protokolim sionskih..." , ne toliko ni o holokaustu ili holokaustima , a posebno ne o "Trampu i trampizmu" .
O tim temama se moze na nekim drugim pdf - ovima , recimo i ovog Foruma , ali na ovom pdf - u , molim vas , ne.
Hvala na saradnji i razumevanju u vezi ovog pitanja .
 
tvoji strahovi leze samo u domenu verovatnoce tog nekog rata a propustas da opazis potencijal za svetsku katastrofu baziran na prirodnim uzrocima..neobicno moze da izgleda na prvi pogled ali velike katastrofe koje je prorekao jovan mogu se smatrati vrlo verovatnim i sa cisto objektivne naucne tacke gledista..poplave,plimni talasi vulkanske erupcije podsecaju covecanstvo na ogromnu snagu prirode a pretnja koja dolazi od covekovog nacina zivota..a cerenobil a pompeja..katastrofa..i bez rata odosmo u t.l m
I treći anđeo zatrubi, i pade s neba velika zvezda, koja goraše kao sveća, i pade na trećinu reka i na izvore vodene.
11 I ime zvezdi beše Pelen; i trećina voda posta pelen, i mnogi ljudi pomreše od voda, jer behu gorke.
prevod ruske reci cernobil je pelen
V MOJSIJEVA 29,18 ... neka ne bude medju vama korena na kom bi rastao otrov ili PELEN.
JEVREJIMA 12,15 Pazeći da ko ne ostane bez Blagodati Božije, da ne bi nekakav koren GORČINE uzrastao i napravio nemir, i njime se zarazili mnogi.
NA UDARU JE PASUS U OTKRIVENJU 8,11 A ime zvedi beše PELEN. I 1/3 voda posta PELEN, i mnogi ljudi pomreše od voda, jer postadoše GORKE. 8,12 I četvrti andjeo zatrubi, i udarena bi 1/3 sunca 1/3 meseca i 1/3 zvezda, tako da se pomrači 1/3 njihova, i da 1/3 dana ne svetli, takodje i noći.
  • AMOS (Opširnije, tj. nastavak: Amos 7,1-6)
  • 5,7-8 Koji obraćate sud u pelen i pravdu na zemlju obarate, Onoga tražite koji je stvorio zvezde kola i štape (the seven stars and Orion - semizvezdie sozvezdie bur6), i koji pretvara sen smrtni u jutro a dan u tamnu noć, koji doziva vode morske i proliva ih po zemlji, ime mu je Gospod. (nasuprot OTK. 8,10 gde zvezda pelen nacilja padajući 1/3 reka i izvore voda)
    • SABORNA POSLANICA SV. APOSTOLA JUDE
    • ...zvezde lažne (lutalice) za koje se mrak tame čuva zanavek. Ali i za ove prorokova Enoh, sedmi od Adama, govoreći: Gle, ide Gospod sa hiljadama hiljada svetih svojih, da učini sud nad svima, i da pokara sve bezbožnike...
  • 6,12 Trče li [OTK. 6,2-8] konji po steni i ore li se volovima? jer vi pretvoriste sud u žuč(*), i plod od pravde u pelen.
    • JEREMIJA 23,15
    • Zato ovako veli Gospod nad vojskama o tim prorocima: evo ja ću ih nahraniti pelenom i napojiću ih žuči; jer od proroka jerusalimskih izidje oskrnvljenje po svoj zemlji.
 
Mala ispravka. Hrišćanska crkva se 1054. godine podelila na zapadnu (katoličku) i istočnu (pravoslavnu). Tek kasnije je nastala rimo-katolička crkva (latinska crkva) na čijem ćelu je Rimski biskup - Papa. Međutim, katoličku crkvu čini i 23 nezavisne istočne pravoslavne crkve koje imaju status sui iuris i koje su u punom kanonskom jedinstvu s Rimskim biskupom ali s obzirom da su sui iuris on ne postavlje njihove episkope / biskupe i sl. Jedna od tih 23 nezavisnih istočnih pravoslavnih crkava je i Grkokatolička crkva u Hrvatskoj i Srbiji. Čine je Križevačka eparhija (koja obuhvata područja Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine) i Krsturska eparhija (koja obuhvata područje Srbije).
Pa dobro, to je vec ulazenje u "sitna crevca" i nimalo vezano za temu tj. konstataciju o prevari jedne od strane druge (crkve) s obzirom na vreme u kom se odigrao raskol (11 vek pa nadalje) kao i vreme u kom je je kanonizovano "Otkrovenje" (5. vek).
 
Pa dobro, to je vec ulazenje u "sitna crevca" i nimalo vezano za temu tj. konstataciju o prevari jedne od strane druge (crkve) s obzirom na vreme u kom se odigrao raskol (11 vek pa nadalje) kao i vreme u kom je je kanonizovano "Otkrovenje" (5. vek).
zasto bas 5. vek, a ne 10? odakle onda, citiram
Carigradu 692. godine, ali i tamo su usvojena dva kanona Novoga zaveta: jedan sa Otkrivenjem a drugi bez Otkrivenja Jovanovog. Tek se u spisima grčkih crkava u desetom veku može pronaći Otkrivenje kao deo Novoga zaveta.
https://sh.wikipedia.org/wiki/Biblijski_kanon

cuj raskol, sizma... sutra ce neko da nam zalepi etiketu raskolnika jer se becimo na krislam koji papstvo ugovara
p.s.moderatopr je apelovao da se ne politizuje, nego da vidimo mi sta kaze sz prorok Boziji ZAHARIJA O Maslinskoj gori koja se raspada na istok i zapad...
 
Poslednja izmena:
Aleksandrijski episkop Atanasije je 367. godine u svojoj 39-toj Vaskršnjoj poslanici vernicima objavio da je kanon Novoga i Staroga zaveta određen i da se ne može menjati.
TO je znaci razlog dva kanona
Međutim, smatra se da je kanon Novoga zaveta konačno prihvaćen i usvojen od strane svih crkava tek na drugom trulonskom (Ljuinisehtine) Saboru u Carigradu 692. godine, ali i tamo su usvojena dva kanona Novoga zaveta: jedan sa Otkrivenjem a drugi bez Otkrivenja Jovanovog.
bas fino, hvala Bogu na svim svetima Njegovim -
Sveti Amfilohije Ikonijski:
"Otkrovenje Jovanovo neki primaju. ali mnogi ga nazivaju lažnim.

ajd sad, odgovarajte, kako je moguce da je lazno otkrivenje zabranjeno jedino na pravoslavnoj liturgiji, zasto nije kod zapadnjaka, rimo-katolika i ostalih inovernih, nego samo kod nas? zar to nikad nije nagnalo vas da bar stavite prst na celo, zbog-radi boljeg razumevanja?
 
zasto bas 5. vek, a ne 10? odakle onda, citiramhttps://sh.wikipedia.org/wiki/Biblijski_kanon

cuj raskol, sizma... sutra ce neko da nam zalepi etiketu raskolnika jer se becimo na krislam koji papstvo ugovara
p.s.moderatopr je apelovao da se ne politizuje, nego da vidimo mi sta kaze sz prorok Boziji ZAHARIJA O Maslinskoj gori koja se raspada na istok i zapad...
Sam si politizovao temu time sto si je tako naslovio (cuj, "prevarila"...?) a ne znam odakle podatke crpis jer moji kazu nesto drugacije:

Чини се да ипак нису све древне Цркве делиле то мишљење, па ни сама књига није све до 5. века уврштена у њихов библијски канон.

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Откривење_Јованово

P.S. Kojih raskolnika, o cemu ti pises uopste ako ti je jasno i samom?

Na stranu sto smatras da je podmetanje i prevara a ipak ti kako sam razumela, smeta sto ga pravoslavna crkva ne uvrstava u Liturgiju? Sta ti zapravo hoces da kazes i postignes?

Izgleda da u laznoj zabrinutosti zapravo samo zelis da lose okarakterises pravoslavnu crkvu i nista vise.
 

Back
Top