Da li je Srbija dosadna i neprimamljiva turistima?

Srbija je prelepa zemlja sto se tice prirodnih bogatstava a vala i resursa, Tara je po meni mnogo bolja od Zlatibora, na Zlatiboru sam bio pre 2 godine imao sam neku voznju, tamo da boravim turisticki ne bih isao ni da mi plate.
A na Tari sam bio pre nekih 8-9 godina i to van sezone, milina.
Slažem se da je Tara atraktivnija od Zlatibora, bio sam na obe planine. Zlatibor je samo više izvikan tj. izreklamiran.
 
Da nisam iz Srbije, verovatno bih zeleo da je posetim zbog istorijskih mesta, hrane i kulture.
Kojih istorijskih mesta a da su važni toliko da ti zapucaš recimo iz Koreje ili Japana u Srbiju?

Vi i dalje ne shvatate turistički "mindset".

Najbolja šansa za Srbiju i jeste ta hrana i neki gastronomski doživljaj na neki način jer u današnjem instagram,youtube,tik-tok svetu dobro prilično stoji.
 
Da li smatrate da je Srbija zapravo dosadna i neprivlačna zemlja estetski i da nema šta da ponudi u domenu turizma? Najposećenija turistićka destinacija u Srbiji je Vrnjačka Banja, a i to je selo sa dve ulice, Zlatibor još jedna poznata destinacija biva razoren gradnjom bez ikakve estetike, gradovi u Srbiji izgledaju bezlično, sivo i siromašno, nijedan grad u Srbiji osim Novog Sada nije sačuvao staru arhitekturu, čak ni prestonica Beograd nema ništa značajno da ponudi, posle Sarajeva je verovatno najružnija prestonica Evrope.

Koja su vaša mišljenja?

Kako da ne. Podgorica je neuporedivo lepša i od Sarajeva i od Beograda. To je zapravo jedan velegrad u poređenju sa oba ova grada. 🤪

Uvodni post vrvi od besmislica, netačnosti i površnosti.

Na pitanje po čemu bi Srbija bila zanimljiva turistima i šta je izdvaja od drugih zemalja mogao bi da odgovori neko ko je obišao dosta zemalja, a ne neko ko nije obišao ni zemlje bivše Jugoslavije.

Uvek se može pronaći jedan delić turističkog tržista koji se bazira na specifičnim potrebama i interesovanjima turista. To se zove turistička niša. Postoji jako mnogo takvih niša. To ne moraju biti profitabilne niše za masovni turizam, ali ipak mogu privući nekoga sa specifičnim interesovanjima. Verovali ili ne, postoji recimo i birding tourism koji se zasniva na posmatranju ptica u regionima bogatima pticama. Nekome su zanimljivije ptice, šumske životinje ili visoki planinski vrhovi nego veliki gradovi ili plaže.

Mislim da su srednjovekovni pravoslavni manastiri i freske u njima nešto što izdvaja Srbiju od većine zemalja. Takva turistička ponuda bi mogla da bude usmerena ka ljubiteljima umetnosti i srednjovekovne arhitekture.

Speleološki turizam bi mogao biti još jedna takva razvojna šansa turizma u Srbiji.

Jugozapadna Srbija ima dosta toga da ponudi u oblasti zimskog, planinskog i seoskog turizma, mada je možda i bolje da to ostane netaknuto jer masovni turizam je često neprijatelj prirode.
 
Da li smatrate da je Srbija zapravo dosadna i neprivlačna zemlja estetski i da nema šta da ponudi u domenu turizma? Najposećenija turistićka destinacija u Srbiji je Vrnjačka Banja, a i to je selo sa dve ulice, Zlatibor još jedna poznata destinacija biva razoren gradnjom bez ikakve estetike, gradovi u Srbiji izgledaju bezlično, sivo i siromašno, nijedan grad u Srbiji osim Novog Sada nije sačuvao staru arhitekturu, čak ni prestonica Beograd nema ništa značajno da ponudi, posle Sarajeva je verovatno najružnija prestonica Evrope.

Koja su vaša mišljenja?
Najružnija prestonica Evrope? Sarajevo, Tirana, Sofija, Istanbul, doduše to i nije prestonica.

Srbija i Grčka su bukvalno okružene onim pravim, orijentalnim, balkanskim Balkanom.
 
Nije Istanbul ružan, makar onaj turistički i prometan deo nije prljav kao Beograd. Doduše kad skreneš koju ulicu dalje od Baş çarşije već vidiš primitivizam, sirotinju, nehigijenu i sve najgore što su Osmanlije ostavili u amanet. Mada Atina je mnogo prljavija od Istanbula, Grci su šampioni nehigijene.
Nista od toga nisam vidjela ni u Istanbulu,ni u Atini.Rim je prljaviji,ako cemo iskreno.
Ali bez obzira na sve,ova tri grada su divna.
 
Nista od toga nisam vidjela ni u Istanbulu,ni u Atini.Rim je prljaviji,ako cemo iskreno.
Ali bez obzira na sve,ova tri grada su divna.
Kako nisi videla da je Atina puna narkomana koji pišaju po ulici? Atina je grad u kojem sam se osećao najmanje bezbedno od svih mesta koje sam posetio na svetu, čak i u Africi je bezbednije.
 
Kako nisi videla da je Atina puna narkomana koji pišaju po ulici? Atina je grad u kojem sam se osećao najmanje bezbedno od svih mesta koje sam posetio na svetu, čak i u Africi je bezbednije.
Valjda nisam isla u te kvartove gdje se skupljaju narkomani.
Ako si ti od onolikog grada i ljepote samo to vidio,onda ne znam sta reci.
Nigdje se nisam osjecala nebezbjedno.Ne zalazim u mracne corsokake,idem gdje idu turisti.
 
Valjda nisam isla u te kvartove gdje se skupljaju narkomani.
Pa ti kvartovi su ti u samom centru, ulicu od trga Sintagma imaš raspale narkomane koji leže po betonu u mokraći, toliko beskućnika nisam nigde viđao, u Srbiji ih makar nema toliko. Ne znam da li si bila u Atini samo na periferiji gde živi neki pristojniji svet ali centar im je raspad. Noću te ganjaju ilegalni migranti, još ako si žensko imaš zagarantovan tretman ako si bez pratnje.
 
Pa ti kvartovi su ti u samom centru, ulicu od trga Sintagma imaš raspale narkomane koji leže po betonu u mokraći, toliko beskućnika nisam nigde viđao, u Srbiji ih makar nema toliko. Ne znam da li si bila u Atini samo na periferiji gde živi neki pristojniji svet ali centar im je raspad. Noću te ganjaju ilegalni migranti, još ako si žensko imaš zagarantovan tretman ako si bez pratnje.
U Atini sam bila u centru,na trgu Sintagma i ostalim turistickim atrakcijama.
Nigdje nijednog narkomana nisam vidjela,a kamoli masu njih.
Ne kazem da ih nema,to je ogroman grad,ali ja ih vidjela nisam.
 
U Atini sam bila u centru,na trgu Sintagma i ostalim turistickim atrakcijama.
Nigdje nijednog narkomana nisam vidjela,a kamoli masu njih.
Ne kazem da ih nema,to je ogroman grad,ali ja ih vidjela nisam.
Kad je to bilo života ti, možda stvarno nije bilo pre 30 godina. Poseti ponovo Atinu pa da vidiš na šta liči, imaš čitave ulice gde obitavaju beskućnici i narkomani.
https://youtu.be/cEfTjfKnTWs?si=gw3BH-kIj30kcDyc
 

Prilozi

  • 20230613_170422.jpg
    20230613_170422.jpg
    151,9 KB · Pregleda: 1
Aj sad od te ulice zakoračaj 200 metra desno. Čak ni tu na Sintagmi nije bezbedno od imigranata koji noću skandiraju Allahu Akbar i Free Palestine. Na ulazu u Omoniju imaš odmah široku ulicu gde prolaze narkomani, u manjim uličicama ti nude drogu.
Koracala sam i vise od dvjesta metara.
Po danu.
Nocu nisam i ne bih ni isla nocu.
Atina je ogroman grad.Ima preko tri miliona stanovnika.Naivno je ocekivati da nema beskucnika i narkomana.
Ali kazem da ih ja,na turistickoj trasi,nisam vidjela.
 
Koracala sam i vise od dvjesta metara.
Po danu.
Nocu nisam i ne bih ni isla nocu.
Atina je ogroman grad.Ima preko tri miliona stanovnika.Naivno je ocekivati da nema beskucnika i narkomana.
Ali kazem da ih ja,na turistickoj trasi,nisam vidjela.
Ne znam kako si ih izbegla, zavidim ti. Sad su se proširili do Partenona gore, noću je sve puno migranata. Dole gde se završavaju kafići počinje Omonija i tamo su uglavnom hoteli za srpske turiste pa se ljudi nađu zaglavljeni u narkomanskim ulicama. A ulice koje izlaze na Sintagmu imaju policijske marice u njima za slučaj hitne intervencije. Obavezno sede maskirani policajci pod punom opremom u autobusu za svaki slučaj.
 
Ne znam kako si ih izbegla, zavidim ti. Sad su se proširili do Partenona gore, noću je sve puno migranata. Dole gde se završavaju kafići počinje Omonija i tamo su uglavnom hoteli za srpske turiste pa se ljudi nađu zaglavljeni u narkomanskim ulicama. A ulice koje izlaze na Sintagmu imaju policijske marice u njima za slučaj hitne intervencije. Obavezno sede maskirani policajci pod punom opremom u autobusu za svaki slučaj.
Ja nisam dugo bila,svega jedan dan,i nije mi hotel bio u Atini.Od Akropolja do Sintagme smo hodali tim uskim ulicicama,jer smo izgubili vodica,nista opasno nisam vidjela,ni dozivjela.
Vodic jeste pominjao da ima takvih ulica sa migrantima,ali ja na njih nisam naisla.
 
Ja nisam dugo bila,svega jedan dan,i nije mi hotel bio u Atini.Od Akropolja do Sintagme smo hodali tim uskim ulicicama,jer smo izgubili vodica,nista opasno nisam vidjela,ni dozivjela.
Vodic jeste pominjao da ima takvih ulica sa migrantima,ali ja na njih nisam naisla.
Cela Atina zapravo liči na Savamalu i na neki orjentalni grad tipa Bejrut, Bizerta, Aleksandrija. Zgrade su izrazito niskog kvaliteta, žive bukvalno u raspalim zgradetinama za koje svaka zgrada u Srbiji izgleda kao japanska. A Grcima higijena nije jača strana, bukvalno se vidi po smeću koje bacaju na ulicu, a i prošao sam pored bar 50 ljudi koji smrde baš i zaudaraju. U Grčkoj nema izjašnjavanja na popisu pa se ne zna ni koji narodi žive tamo, a u Atini mogu da garantujem da bar 30% stanovnika imaju sumnjive korene jer bukvalno jedni su beli kao Evropljani, a drugi crni kao Arapi.
 

Back
Top