Da li je Srbija dosadna i neprimamljiva turistima?

Nenad1331

Domaćin
Poruka
4.050
Da li smatrate da je Srbija zapravo dosadna i neprivlačna zemlja estetski i da nema šta da ponudi u domenu turizma? Najposećenija turistićka destinacija u Srbiji je Vrnjačka Banja, a i to je selo sa dve ulice, Zlatibor još jedna poznata destinacija biva razoren gradnjom bez ikakve estetike, gradovi u Srbiji izgledaju bezlično, sivo i siromašno, nijedan grad u Srbiji osim Novog Sada nije sačuvao staru arhitekturu, čak ni prestonica Beograd nema ništa značajno da ponudi, posle Sarajeva je verovatno najružnija prestonica Evrope.

Koja su vaša mišljenja?
 
Da li smatrate da je Srbija zapravo dosadna i neprivlačna zemlja estetski i da nema šta da ponudi u domenu turizma? Najposećenija turistićka destinacija u Srbiji je Vrnjačka Banja, a i to je selo sa dve ulice, Zlatibor još jedna poznata destinacija biva razoren gradnjom bez ikakve estetike, gradovi u Srbiji izgledaju bezlično, sivo i siromašno, nijedan grad u Srbiji osim Novog Sada nije sačuvao staru arhitekturu, čak ni prestonica Beograd nema ništa značajno da ponudi, posle Sarajeva je verovatno najružnija prestonica Evrope.

Koja su vaša mišljenja?

Ti se dalje od svoje sobe nisi makao jel ?

Uzmi lepo proguglaj od Subotice, preko Palica pa ka jugu na desetine neverovatno lepih mesta za posetiti. A tek prirode...
Ne znas gde ces pre sever, istok, zapad ili jug ... samo sto smo slabi sa marketingom. Ali i to ce se popraviti, nekad.

Cuj Beograd najruznija prestonica ... gde ti zivis da mi je znati
 
Dakle pricamo objektivno, turisticki...
Na stranu moje emocije I subjektivni dozivljaj.
Istocna Srbija I jug je strasno zanemaren.
Jedva sam nasla informacije o brodicima na Djerdapu.
Marketing zakazuje ozbiljno cak I na lokalnom nivou.
Mnogi put tek kasnije saznam da je bilo neko desavanje u gradu I okolini.
Realno cene su nekada nenormalne.
Oni bazen u Vrdniku I nocenja??? Wtf...
Obilazak no name vinarija 5000 din???
 
Ne znam, da sam stranac Srbija mi ne bi bila ni deseta na listi za obilazak, al baš da nema turista ne bih rekao... ovde po centru Niša u poslednje vreme viđam crnce, Indijce, čujem nemački i engleski jezik...
I ja zivim u Nisu ali to nisu turisti, to su strani studenti iz Indije i Afrike koji su presli iz Ukrajine da studiraju ovde. Ne bi njima Srbija nikad bila destinacija da nije jeftinih studija ovde, Niš realno nema ništa da ponudi turistima osim kafana.
 
Iskreno?
Jeste dosadna.
Ima lepe prirode ali toga ima svuda.
Ima lepih mesta, ali toga ima svuda.
Da li je jedinstvena I ima nesto sto drugi nemaju? Nema.
Sta je unikatno, sta ima zbog cega bi neko sa kraja sveta dosao tu? Ne znam.
To isto i ja pomislim po 100 x ljeti kad me iznervira gužva u gradu. Ono došlo iz Japana familijarno da se slika pored neke građevine u koju nije ušlo 90% sarajlija nikada u životu :D
 
Pa nama je dosadna jer je gledamo svaki dan. I fjordovi bi nam dosadili. Ali ne impresionira se ni svako isključivo egzotikom. Realno, Srbija ima duha, i ume da bude zabavna, naročito turistima iz uređenih zemalja. Sad što je to nama izašlo na nos...
Pa šta, sad to što ima noćnih klubova je kao dokaz da je lepo ili što mogu da se napiju na splavovima za novu godinu? Toga ima i u Bangkoku ili Puketu pa niko normalan ne misli da je Tajland lepa zemlja.
Prosto gradovi u Srbiji nemaju ništa da ponude, čak je i nacionalni muzej bio zatvoren preko 15 godina, Beograd je jedna teška rupetina bez lica i bez identiteta, koja ne može da priđe Budimpešti.
 
Srbija je prelepa zemlja sto se tice prirodnih bogatstava a vala i resursa, Tara je po meni mnogo bolja od Zlatibora, na Zlatiboru sam bio pre 2 godine imao sam neku voznju, tamo da boravim turisticki ne bih isao ni da mi plate.
A na Tari sam bio pre nekih 8-9 godina i to van sezone, milina.
Zlatibor je vrh. Mani me te filozofije da mrziš gradjevine na Zlatiboru, ima mnogo toga da ponudi, recimo koncerti poznatih izvodjača, palačinke od pola metra.... :ok:
 
zemlja da, stanovnici i kultura ne bas :lol:

Постављач теме је причао о особинама земље које би навеле човека да пређе цео свет како би је видео. Тајланд то има. А то што људи са Запада махом иду тамо због курвања са транџама говори више о њиховој беди него о Тајланду као земљи.
 
Pa šta, sad to što ima noćnih klubova je kao dokaz da je lepo ili što mogu da se napiju na splavovima za novu godinu? Toga ima i u Bangkoku ili Puketu pa niko normalan ne misli da je Tajland lepa zemlja.
Prosto gradovi u Srbiji nemaju ništa da ponude, čak je i nacionalni muzej bio zatvoren preko 15 godina, Beograd je jedna teška rupetina bez lica i bez identiteta, koja ne može da priđe Budimpešti.
Nisam mislila uopšte na tu vrstu zabave - splavovi, sponzoruše i sl. Ali mi glupo da se ubeđujem i objašnjavam jer kapiram da je sledeće - A šta je za tebe zabava.
Ljudi imaju različit ukus, različite stvari su im interesantne. Znam neke Amerikanace koji baš gotive Srbiju i Balkan uopšte i stalno dolaze. A imaju mogućnosti da idu na egzotične destinacije, gde su i bili. Takvi nisu u većini, ali ih ima, što je nama s obzirom da smo mala zemlja dovoljno.
 
Da li smatrate da je Srbija zapravo dosadna i neprivlačna zemlja estetski i da nema šta da ponudi u domenu turizma? Najposećenija turistićka destinacija u Srbiji je Vrnjačka Banja, a i to je selo sa dve ulice, Zlatibor još jedna poznata destinacija biva razoren gradnjom bez ikakve estetike, gradovi u Srbiji izgledaju bezlično, sivo i siromašno, nijedan grad u Srbiji osim Novog Sada nije sačuvao staru arhitekturu, čak ni prestonica Beograd nema ništa značajno da ponudi, posle Sarajeva je verovatno najružnija prestonica Evrope.

Koja su vaša mišljenja?
Mislim da bi smo morali malo vise da se reklamiramo.
Srbija ima sta da ponudi, a za neke zemlje smo cista egzotika.
Pre par godina sam sa muzem (stranac) obilazila Srbiju i iznenadila se koliko smo se zapravo sredili i okrenuli se domacem turizmu. I stranom, naravno, ali manje.
Svratili smo u Sirogojno i bas tada su imali temu „Ocijukanje“. Lepo i zanimljivo su napravili. Bilo je tu i glumaca u tim kucicama, prave sir, kajmak, pa se udvaraju, kao idu da se vide sa deckom/devojkom, pa se kriju od roditelja. Simpaticno. :)
Ali ono najzanimljivije je sto su tada dosla dva autobusa puna Japanaca. Bio je avgust, suncano, oni svi izasli sa kisobranima, kriju se od jakog sunca, imali su naseg vodica, posle su svi seli u restoran i tu su bili posluzeni.
Njima je to sve bilo toliko neobicno i drugacije. Sve su zivo slikali.

Muz je tada prvi put probao corbu od kopriva.
Skroz zanimljiv jelovnik su imali. :)

Znaci, moze. Samo treba malo vise da lobiramo za nas. :)
 
I ja zivim u Nisu ali to nisu turisti, to su strani studenti iz Indije i Afrike koji su presli iz Ukrajine da studiraju ovde. Ne bi njima Srbija nikad bila destinacija da nije jeftinih studija ovde, Niš realno nema ništa da ponudi turistima osim kafana.

Sto jako tuzno.

I ja sam rodjena Nislijka iako sam odavno iz grada otisla. Po mom misljenju Nis je prelep ali nesredjen grad. Odbacen od strane drzave.

Kao i banja nadomak grada. Meni je to najelegantnija banja u Srbiji, puna gospodskih vila medju kojima Miticeva blista. Onaj prelepi hotel srusise, kraljeva vila oronula i ima neki market. Bruka i sramota. Ali sama banja je gradjena arhitektonski i urbanisticki prelepo. Mogu misliti kako je izgledala '30-ih godina XX veka, skupa sa tramvajima.

Cair je takodje park kakvim se retko koji grad moze pohvaliti i kej, Banovina, letnja pozornica u tvrdjavi a sve na finu setnju...kada tome dodas blizinu Sicevacke klisure, po mom misljenju najlepseg i najuzeg krsa Srbije, kao i blizinu Stare planine, uz istoriju rimskih careva i kaldrmisanih ulica, sjajne hrane, miks Sopova, Srbije i Turske...stvarno je neverovatno kako se Nis tretira vec decenijama.
 
Ohrid, jedno malo mesto u Makedoniji koja cela ima 1 milion stanovnika tokom godine primi više turista nego bilo koje mesto u Srbiji. Toliko o našem turizmu, Srbija nije primamljiva ni domaćem stanovništvu.

Ohrid je prelep.
Mozda sam subjektivna zbog porekla ali taj grad je na turistickoj mapi sa razlogom.
Ima i sjajnu klimu, manastire...odlicnu ali odlicnu hranu i filigranski nakit.

Moraju putevi da se naprave i stvarno ali stvarno moramo da cistimo. Od toga da se pocne, mnogo nam je zemlja musava i mnogo je smeca.
 

Back
Top