Šta je jeftinije - putovanje preko turističke agencije ili u sopstvenoj režiji?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.370
Era modernih tehnologija donela je i sve dostupnija putovanja.

Sve više ljudi u Srbiji putuje u sopstvenoj režiji, posebno kada avio-kompanije oglase popuste na karte za određene destinacije, i dalje čak 1,5 do 1,7 miliona ljudi godišnje u našoj zemlji koristi usluge turističkih agencija. U ovu cifru ubrojana su sva putovanja - od ekskurzija, službenih putovanja, ali i sezonskih turističkih.

U Srbiji 1,5 do 1,7 miliona ljudi godišnje i koristi usluge turističkih agencija. U ovu cifru ubrojana su sva putovanja - od ekskurzija, službenih putovanja, ali i sezonskih turističkih.Ne može se tacno utvrditi broj samostalnih putovanja ali prema proceni YUTA taj broj iznosi barem 25 do 30 odsto od gore navedene brojke.

Šta je bolje..putovanja preko agencija ili u sopstvenoj režiji?
 
Za mene je bolje u sopstvenoj režiji ali ima putovanja koja treba ici preko agencije
.na primer Latinska amerika..isuviše je veliko putovanje sa više zemalja , da bi se islo u sopstvenoj režiji
Da je jedna zemlja pa ok..može se i samostalno ali ima 33 države u svom sastavu sa tim da se ne mogu
obici sve zemlje u jednom cugu..mora da se podeli
 
Zavisi sta je definicija jeftinijeg.
Zavisi sta je cilj putovanja.
Ako je cilj da se ode negde da bi se napravila fotka za instagram, onda neka jeftina ponuda preko agencije.
Ako je cilj putovanja da nesto naucimo, onda zna se: solo rezija, ali sa odlicnom pripremom, i obavezno sa dobrim lokalnim vodičima.

Koliko je dobar vodič, i to lokalac, bitan - evo sledeci primer: u Nišu sam bio nebrojeno puta. I imam drugara koji je profesionalni vodič, Nišlija, ali nikako da ga profesionalno angažujem za Nis i okolinu, jer tripovao sam da sve znam.
Kada sam krenuo jedan vikend sa njim, pa bukvalno sam doživeo Niš kao da nikad nisam bio tu.
Zato uvek preporucujem uzeti vodiča na destinaciji, ako je cilj da se upozna destinacija.
 
Jeftinije je definitivno preko agencija pogotovo busom i ako se ima posao u drzavnim firmama🙂
Ne bih rekla sta je bolje i gore. Nekima je sa agencijama jedina opcija da odu. Ljudi koji nemaju puno para, stariji, itd. Tako da mi je drago sto postoje.
Solo aranzman zahteva ili vise vremena ili vise para ili oba I svakako je najbolja opcija ako se ima uslova za to.
 
Era modernih tehnologija donela je i sve dostupnija putovanja.

Sve više ljudi u Srbiji putuje u sopstvenoj režiji, posebno kada avio-kompanije oglase popuste na karte za određene destinacije, i dalje čak 1,5 do 1,7 miliona ljudi godišnje u našoj zemlji koristi usluge turističkih agencija. U ovu cifru ubrojana su sva putovanja - od ekskurzija, službenih putovanja, ali i sezonskih turističkih.

U Srbiji 1,5 do 1,7 miliona ljudi godišnje i koristi usluge turističkih agencija. U ovu cifru ubrojana su sva putovanja - od ekskurzija, službenih putovanja, ali i sezonskih turističkih.Ne može se tacno utvrditi broj samostalnih putovanja ali prema proceni YUTA taj broj iznosi barem 25 do 30 odsto od gore navedene brojke.

Šta je bolje..putovanja preko agencija ili u sopstvenoj režiji?
nije za poredjenje. Ne samo radi love vec i radi potpune slobode u planiranju , odabiranju resorta na licu mesta (da nije "macka u dzaku"), nema finansisjkih iznenadjenja "koja nisu uracunata u dogovorenu cenu"..................jednom recju, agencija, ni u snu. Godinama koristim tu formulu i super zadovoljan sam.
Pored toga, preko agencije moram platiti i njihov rad, plate, iznajmljen poslovni prostor, poreze drzavi ukalkulisan u cenu arazmana.......i jos , bog te pita, koju lovu...................pa na kraju prodjes za 3000 za nesto za sta ti agencija trazi 7000 evra.
 
Bolje je sam potpuno isplanirati.
Agencije su uglavnom jeftinije jer potpisuju dugoručne uovore sa hotelima i naročito apartmanima.
Ali jedini benefit agencije ja vidim u mogućnosti da preko njih kroz organizovane izlete vidiš više.
I pored toga samo sam za Sejšele u poslednjih desetak godina koristio uslugu agencije. Sve ostalo od grčkih apartmana do 3 nedelje na Tajlandu i Vijetnamu sam preko bookinga organizovao sam ili sa dragom u poslednje vreme. Em uživamo u tom planiranju em maximalno prilagodimo nama. Zato skyscanner,michelin route i booking su na vrhu sačuvanih sajtova.
 
Era modernih tehnologija donela je i sve dostupnija putovanja.

Sve više ljudi u Srbiji putuje u sopstvenoj režiji, posebno kada avio-kompanije oglase popuste na karte za određene destinacije, i dalje čak 1,5 do 1,7 miliona ljudi godišnje u našoj zemlji koristi usluge turističkih agencija. U ovu cifru ubrojana su sva putovanja - od ekskurzija, službenih putovanja, ali i sezonskih turističkih.

U Srbiji 1,5 do 1,7 miliona ljudi godišnje i koristi usluge turističkih agencija. U ovu cifru ubrojana su sva putovanja - od ekskurzija, službenih putovanja, ali i sezonskih turističkih.Ne može se tacno utvrditi broj samostalnih putovanja ali prema proceni YUTA taj broj iznosi barem 25 do 30 odsto od gore navedene brojke.

Šta je bolje..putovanja preko agencija ili u sopstvenoj režiji?

Meni nisu agencije zgodne jer su solidni hoteli skuplji preko agencija a jeftiniji aranzmani imaju mahom los smestaj ili losu lokaciju.
Uvek mi se cini da na booking-u moze bolje da se nadje.
Posebno sa njihovim popustom.

Uz taj problem sa hotelima, neretko je nevolja i broj nocenja kod gradskih obilazaka.
Meni je ipak za jedan grad potrebno cetiri nocenja a to je agencijama ohoho.
Letovanje je posebna prica, ako je u gradu i solidno bude mnogo.
Ako je van grada, nista mi ne znaci jer ja hocu da lutam gradicem.

Tako da...agencije meni licno izadju skuplje.
 

Back
Top