Da li je ON tu ili ne...

^MaX^

Obećava
Poruka
83
Oduvek smo se pitali o postojenju Uzvisenog. Da li on stvaerno potstoji ili ne pitanje je sade.
Ako realno sagledamo stvar ne ali u sta posle verovati. Da li je ON izmisljen da bi narod bio bolji ili je to samo suludi san nekog od njegovih `poslanika`... Fakti su tu da bi nam dokazali sasvim suprotno. Moje licno ophodjenje prema tome je da smo mi rodjeni da bi odziveli stvorili nesto u zivotu i umreli. Posle smrti nema nas... Reinkarnacije i ostale gluposti stvarno nemaju logike. Bog... Kako do sada nijednom nije sisao na ovu nasu planetu zemlju da nam se pokaze da bi ljudi beskrajno verovali u njega ali i za to su nasi `poslanici bozji` nasli resenje. Da bi se videlo da li moze da se veruje u nesto sto se ne vidi, a ono postoji i da ce se na Sudnjem Danu sve to resiti.
Biti ili ne biti, verovati ili ne verovati pitanje je SADA..!
 
Pa cak i da postoji taj uzvisheni to bi bio Lucifer licno, jer sve ovo shto nam se deshava [citaj-covecanstvu] jedino moze da bude njegova kreacija a nikako kreacija tako"dobrog" boga, a svi ga tako shvataju i prihvataju!!!!!!!!!!!
 
Nekada davno, pre mnogo hiljada godina postojao je Svemoguci Bog Sveta trojica.Nista drugo nije postojalo tada osim jednog Boga, Oca i Svetog duha.
Ni svet, ni sunce, ni mesec, ni zvezde.Ali bog nije sam oveliki i svemocan, bio je on i svedobar, kao takav on je iz ciste slobode odlucio da pored sebe stvori jos nekoga ko ec biti takodje dobar i srecan.I tako je stvorio andjele, ta posebna bica koja Ga svuda okruzuju, onda svet i more, sunce, mesec, zvezde, planete i galaksije i svaku drugu stvar koja postoji u vasioni.Na kraju je kao krunu stvaranja stvorio coveka i postavio ga da gospodari zivotinjama, drvecem, cvecem i svom prirodom.
I naravno posto je stvorio tako dobar i krasan svet i coveka u njemu i podario im tolike poklone, Bog je s pravom ocekivao od ljudi da mu budu blagodarni, puni zahvalnosti zato sto ih je iz nepostojanja doveo u ovaj predivni svet.I da su kojom srecom ljudi ostali blagodarni bili bi radosni kroz svu vecnost, i na zemlji i na nebu, jer ne zaboravimo da je druzenje sa Bogom za coveka znacio zivot...........

A dok ne dodje carstvo bozije , ostaje nam da se borimo u svetu i zivotu i da sacuvamo lik boziji u nama i u drugim ljudima, da ih volimo ugledajuci se na ljubav Svete Trojice koju je ona pokazala prema nama u licu Hrista Bogocoveka.


na veliku zalost, ima dosta onih koji ne veruju u Boga, to je zaista strasno,
pa kako onda ti isti objasnjavaju postanak coveka i svega zivog i nezivog?

onaj jedan cini mi se pita i cudi se kad ce doci carstvo bozije, zasto ne dolazi vec jednom, a nije ni svoju 15-tu napunio, sto je jako tuzno , za ovu mladez a i sve ostale...


pozdrav svima
 
PA Miloshe, vidi se da si puuuno citao bibliju i ja sam mislio da je tako, ali shvatio sam da je to prava glupost. Kao bog je dobar, ako budesh dobar ocicicesh u raj i tako. Mozda sam ja veli materijalista ali shta mene biga shta ce biti posle smrti, zar da budem josh jedan pacenik koji je imao mozda neke aluzije o paklu i raju???? Ponovicu josh jednom: Ovo shto nam se deshava sigurno nije doshlo od boga, ako je on tako milosrdan i dobar!!!!!!!
p0z
 
Slazem se sa Milosem,
jeste da decko mnogo voli da citira, ali citati starih pisama i jeste ono sto treba da postoji i kod nas svih... Tesko je znati u sta covek treba da veruje, tesko je predpostaviti ista o tome ako mi bas i nemamo nekog znanja...
Necu da kazem da sam procitao mnoge "satanisticke" knjige, jer je svaka vera odgovor za ono "uzviseno" ali jedino sto je meni bilo logicno i u skladu sa mojim mislima jeste pravoslavlje... mozda je to zato sto sam ja i rodjen kao pravoslavac a mozda zato sto ja duboko u sebi zelim da verujem da On postoji negde, da me "svetlost" prati gde god da sam...
Vecina Vas je krstena, rodjeni smo kao pravoslavci a i neznamo sta je to, zar ne?
Verujte... Isus, Alah, Janko, Marko... Verujmo zato sto je lakse ziveti kada znamo da nismo sami, da je neko uvek s nama, zar to i nije cilj verovanja u Svemocnog?!?

ZombiEYU
 
Добар дан, поштован clan.
Jа сам из Русии и због тога опростите ме на моjи погрешке у србском jезику...само учим.
У почетку jе jедан испит: "Да ли сте Ви православни хришћанин?"
Ви имате много мисли, али, опростите, не разумела веруjете ли Ви.
 
Алjона из Руси:
Добар дан, поштован clan.
Jа сам из Русии и због тога опростите ме на моjи погрешке у србском jезику...само учим.
У почетку jе jедан испит: "Да ли сте Ви православни хришћанин?"
Ви имате много мисли, али, опростите, не разумела веруjете ли Ви.

Да ми смо православни хришћани, неки верују неки не, неки верују мање, неки верују више...
 
Pa znas draga sestro, ja verujem da vecina ovih ljudi veruje u nesto. Hosu reci da su retki Ateisti, jedino sto se pitam u sta mi to verujemo?!? Vidis, ja cak nisam siguran da li verujem u Boga ili u Satanu. Verujem u postojanje oba, znas ono "U svakom dobru ima malo zla i u svakom zlu ima malo dobra", molim se samo Bogu i verujem u njegovu pomoc, al ne odbijam i postojanje Satane
ZombiEYU
 
E pa brate ZombieYU u tome i jeste problem, shto smo krshteni dok nismo znali za sebe i na taj nacin nam je religija nametnuta... I najverovatnije je to razlog zashto crkva kao institucija opstaje, pa i njeno ucenje sa njom.......
 
Ja vjerujem da postoji nesto e sad da li je to Bog ili neka druga nama nepoznata sila ne znam.Meni se naprimer ponekad u momentu cini kao da to sto mi se trenutno desava da sam vec jednom dozivio,i onda kao da mi treba jako malo da bih predvidio sta ce se dalje desiti.Mozda mi svoju sudbinu krojimo sami a mozda i sudbina odredjuje nas zivotni put.Sve u svemu moje misljenje je da NESTO ima i da je prisutno medju svima nama.
Neki proroci su npr. prorekli sudbinu necijih ljudi i pogodili sta ce im se desiti...Iluzija,slucajnost ili...
 
Dyn, znas taj osecaj, tj. Dezavu kako ga mnogi zovu... Bas sam citao po nekim knjizicama, naucnici ga smatraju kao normalnu pojavu, znaci kao to je ono, preoptereceni smo pa nam se sve na sekund zablokira u glavi i ostane samo jedan "frejm", a dok neki teolozi smatraju da je to neko "vidjenje" zivota "iza" postojeceg sveta. Samo sto nazalost retki su ljudi koji mogu to da predvide unapred, e sad... kome da verujemo, nauci ili veri koja postoji od pocetka zivota?!?
ZombiEYU

Dynamite:
Ja vjerujem da postoji nesto e sad da li je to Bog ili neka druga nama nepoznata sila ne znam.Meni se naprimer ponekad u momentu cini kao da to sto mi se trenutno desava da sam vec jednom dozivio,i onda kao da mi treba jako malo da bih predvidio sta ce se dalje desiti.Mozda mi svoju sudbinu krojimo sami a mozda i sudbina odredjuje nas zivotni put.Sve u svemu moje misljenje je da NESTO ima i da je prisutno medju svima nama.
Neki proroci su npr. prorekli sudbinu necijih ljudi i pogodili sta ce im se desiti...Iluzija,slucajnost ili...
 
Da bas tako kao sto kazes,mada se meni licno desavalo u zivotu mnogo cudnih stvari kad je rijec o nekom predskazanju,mada tad u tim momentima nisam razmisljao o tome nego tek kasnije.Mislim da je svaki od nasih zivota negdje tamo zapisan i da ima nesto sto "diriguje" nasim sudbinama.Po svemu sto sam imao prilike u zivotu da vidim a i sto se meni licno desavalo mogu da kazem da smo jako mali nad tom "svevisnjom" silom i da nista ne mozemo uraditi povodom toga.Sve sto mozemo da uradimo je da nastavimo da zivimo i nadamo se dugom i srecnom zivotu;)
 
Milose, ja kao decko od 15 godina samprocitao i bibliju i kuran tako da u obe knjige vidim da se naravno prica o istoj stvari.
Da je bog postojao da li bi on dozvolio da se svetom desavaju ovakve stvri.
Jos jedno bih hteo da napomenem. Na ovoj nasoj planeti Zemlji ima isuvise vernika ali onih koji samo veruju u boga a ne podrzavaju ono sto je on rekao. Ja cu sad da ubijem coveka da pokoljem sve ui idem ispastam se za grehove i bog ce mi oprostiti.
Stvarnih vernika je veoma malo a kao sto vidim ti spadas u tu grupu ljudi. Ja licno to ne kritikujem ali kamo srece da On postoji.
 
Brate, nije bitno sta citas i koliko citas, vec da razumes ono sta citas, a kao sto kazes da se Biblija i Kuran zasnivaju na isto to jeste tacno... Pa koliko provodis vremena na netu, zar nikad nisi upao na nijedan satanisticki sajt? zar ne vidis da svaka verska grupa ima kao odziv citate iz Biblije? To i jeste ono u comu se vere razlikuju... Sve se zasnivaju na isto samo sto se sve na drugi nacin tretira... Psiha coveka je uvek bila najjaci deo u covekovom zivotu... ona stvara coveka, ona ce ga nazalost i unistiti...
ZombiEYU
 
Mislim ako ti mislis da ja nerazumem ono sto cita Ok.
Krajnje bi bilo nefer podcenjivati druge. A inace u svakom dobru ima i zla zar ne... Naravno da u svakoj religiji postoje razne `krive putanje` , ne samo verovanje u Dzavola nego i verovanje u boga ali skretanje sa pravog puta vere. Uzmimo primer dervise.
Oni veruju u alaha ali BABA SHE kako se zove glavni covek derviskog odreda moze samo da zaradi. On obmanjuje ljude i tera ih da ga novcano nagradjuju.
Takvih dervishkih redova ima puno i svako radi prema svome gazdi.
(negi prave rupe u ustima neki ma ne znam ni ja vec sta)
Ali kao sto sam rekao samo verovanje u Boga me necudi. Uzto nauka je dosla do tog stepena da uvidi kako je covek nastao. Tj nastajao je milionima godina
a ne jednim pokretom tuke bozje.
Da malo upotrebimo logiku!
 
"Prema odgovorima koje dajete mozete videti koliko ste pametan covek a koliko ste mudri mozete videti po zadatom pitanju" {Nagib Mahvuz,Egipatski knjizevnik]...
Bog kao materija sigurno ne postoji.Postoji nesto sto je posle paganstva odrzalo coveka:VERA.
Daklem,Bog je vera,nista drugo.Ti si ^MaX^ procitao Bibliju i Kuran,ja nisam ni jedno ni drugo.Bibliju onako,ali trenutno citam BHAGAVAD-GITA,zato nemoj tako o reinkarnaciji.Svako ima pravo i treba da veruje u nesto.Pozdrvche.....
 
DON:
"Prema odgovorima koje dajete mozete videti koliko ste pametan covek a koliko ste mudri mozete videti po zadatom pitanju" {Nagib Mahvuz,Egipatski knjizevnik]...
Bog kao materija sigurno ne postoji.Postoji nesto sto je posle paganstva odrzalo coveka:VERA.
Daklem,Bog je vera,nista drugo.Ti si ^MaX^ procitao Bibliju i Kuran,ja nisam ni jedno ni drugo.Bibliju onako,ali trenutno citam BHAGAVAD-GITA,zato nemoj tako o reinkarnaciji.Svako ima pravo i treba da veruje u nesto.Pozdrvche.....
Da upravo tako. Bog je samo kreacija coveka. Znate, u vreme kada su ljudi poceli da razmishljaju o bogu nisu mogli da ukapiraju neke prirodne pojave kao shto su na primer oluje, gromovi, munje i ostalo, pa su sve to pripisivali bogu i tako je nastao taj kult boga!!! Jednostavno toliko su se osecali glupim shto nisu mogli da objasne sve te stvari pa su morali neceg da se boje, pa makar taj i ne postojao !!! p0z
 
"Hosu reci da su retki Ateisti" - Код нас у Русии засада много људи не веруjу...Шта сте ви хочете - атеизам jе био боље 70 година. Али полако рус доћи у храм...Хвала Богу!

"...jedino sto se pitam u sta mi to verujemo?!?" - ово jе моj одговор - WWW.spc.yu. Мислим, да ми веруjемо у то, шта људи су веровали 100, 200, 300...година назад, у то, шта Св. Сава и Св.Василиjе Острошки, Св.Сергиjе и Свт.Николаj су веровали.

"Vidis, ja cak nisam siguran da li verujem u Boga ili u Satanu"?! - Jако ми jе жао да Ви нисте сугурни у своjоj вере.

"Verujem u postojanje oba, znas ono "U svakom dobru ima malo zla i u svakom zlu ima malo dobra" - Не слађем се са Вами. Православље учи да има Добро и има Зло, има Бео боjе и има Црно - ово су савршенно различити ствари као + и -

Са поштовањем.
 
Metal_Man:
GOD IS DEAD

HAIL SATAN

HAIL METAL
"Кад Сумрак Ждере Свет
И Сенке се Појављују
Тад Неспокојни Дуси Прилазе
Напуштени-Остављени богу иза леђа
Доносећи Песме Древне из Еона Свију
Прошлости Бурне да Отворе Капију!/x2

Која некад беше у Сили Својој
Поринута Дубоко у Гротло Пакла Црна
Поринута-Порекнута
Заклана Ножем творца хришћанства
Закопана Руком бога човечанства
......Од стране бога хришћанскога

Уклета Божанства која више нису
Сне дубоко у Шуми Заборава
Смртним Плаштом Земљу Прекрива
Магла Тмурна која се Надвила
Ни Птице више Небом не Лете
"Доћи ће Смрт и Имаће Твоје Очи"
Која некад беше у Сили Својој
Поринута Дубоко у Гротло Пакла Црна
Поринута-Порекнута
Заклана Ножем творца хришћанства
Закопана Руком бога човечанства
......Од стране бога хришћанскога
Ватра Живота-Стињала
јер све вредно је нестало
Мржња у Мом Срцу Скупљена
Чучи чекавши

Сва Осећања-Нестала
јер све је Лаж и сви су Издали
Дар Мајке Природе
Одавно Одбацили

Кад Куцне Час Смрти, Господарице
Жалити нећу узети руку
Кукаван бити на том искушењу
Само је мана

Зачаран
Пепелу ћу да се Препустим
Да не осване нови дан
Нек се живот заврши као сан
Ја сам Зачаран"
Writen By Glad-May Resolt
 

Back
Top