Da li je Jahve branio ili podsticao ubistva?

takvih je jako malo među hrišćanima svih konfesija koji su se usredsredili na ljubav...da nema obećanja večnog života i straha od pakla ili uništenja broj pripadnika hrišćanske veroispovesti bi bio na nivou statističke greške ali ti koji bi bili tu bi bili pravi...ovako kad zagrebeš ispod površine dobrih dela nema tu ni lj od ljubavi kod velike većine...
Bog ne preti večnim mukama u paklu...to mogu ljudi da zloupotrebljavaju u svrhe o kojima govoriš...Ali realno toga nema...

Imaš život kao dar, voliš ga i Hristovo obećanje za taj život...pa zašto ne bih verovao i pre svega bio na strani pravde i istine...?!
Zašto je ne bih rekao, uskliknuo...Ako je Hrist to i za mene uradio...jel' treba da ćutim i da ne cenim to što je uradio?!
 
jehova/jahve je sin višnjeg koji je ratnički nastrojen i ubica ljudskog roda zato je otišao u smetlište istorije. a veze sa Srbima ni nema zato ga i ne spominju. al vidiš jahve se danas opet umešao u palestinu pa genocidiše.
Sve su te slagali...proveri izvore dobro i ne veruj svakom smeću na inter...

Vidiš da čak i Maki kaže da tvoja crkva kaže da je Hrist JHVH.
 
Bog ne preti večnim mukama u paklu...to mogu ljudi da zloupotrebljavaju u svrhe o kojima govoriš...Ali realno toga nema...

Imaš život kao dar, voliš ga i Hristovo obećanje za taj život...pa zašto ne bih verovao i pre svega bio na strani pravde i istine...?!
Zašto je ne bih rekao, uskliknuo...Ako je Hrist to i za mene uradio...jel' treba da ćutim i da ne cenim to što je uradio?!
ja nemam dokaza da je Isus put, istina i život....naprotiv imam puno razloga za sumnju da jeste....
zato uzimam iz njegovog učenja ono što mislim da je korisno....a to je rad na odbacivanju sujete, rad na razvijanju ljubavi prema Bogu i bližnjima...
 
ja nemam dokaza da je Isus put, istina i život....naprotiv imam puno razloga za sumnju da jeste....
zato uzimam iz njegovog učenja ono što mislim da je korisno....a to je rad na odbacivanju sujete, rad na razvijanju ljubavi prema Bogu i bližnjima...
Samo tako nastavi i jednog dana ćeš sigurno doći na Hristov put..samim tim će ti postati, realno....sve ono što ti je sada nerealno...
 
Nećeš ni naći. Možeš samo neko pgrešno tumačenje Otkrivenja da nađeš.. :kafa:
Matej 13,41Poslaće sin čovječij anđele svoje, i sabraće iz carstva njegova sve sablazni i koji čine bezakonje.
Matej 13,42I baciće ih u peć ognjenu: ondje će biti plač i škrgut zuba

Matej 13,49Tako će biti na pošljetku vijeka: izići će anđeli i odlučiće zle od pravednijeh.
Matej 13,50I baciće ih u peć ognjenu: ondje će biti plač i škrgut zuba.
Matej 13,51Reče im Isus: razumjeste li ovo? Rekoše mu: da, Gospode
 
Matej 13,41Poslaće sin čovječij anđele svoje, i sabraće iz carstva njegova sve sablazni i koji čine bezakonje.
Matej 13,42I baciće ih u peć ognjenu: ondje će biti plač i škrgut zuba

Matej 13,49Tako će biti na pošljetku vijeka: izići će anđeli i odlučiće zle od pravednijeh.
Matej 13,50I baciće ih u peć ognjenu: ondje će biti plač i škrgut zuba.
Matej 13,51Reče im Isus: razumjeste li ovo? Rekoše mu: da, Gospode
A pec ognjena to je onaj ad na dnu zemlje.On ce da gori vecno.
 
Poenta je...ko ih šalje tamo?

Sami sigurno neće da idu...hahah
i kako onda Isus može da bude ljubav ako je u stanju da podeli sve ljude na dve grupe od kojih će jednu da uništi u peći ili većno muči u istoj....to je ekvivalent roditelju koji ubija svoje dete jer se kocka ili je narkoman ili nije poslušan ili ima neku drugu manu i nije savršen...to nije bezuslovna tj. prava ljubav
 
i kako onda Isus može da bude ljubav ako je u stanju da podeli sve ljude na dve grupe od kojih će jednu da uništi u peći ili većno muči u istoj....to je ekvivalent roditelju koji ubija svoje dete jer se kocka ili je narkoman ili nije poslušan ili ima neku drugu manu i nije savršen...to nije bezuslovna tj. prava ljubav
U svemu ovom ispada da sami sebi sudimo i sami sebe šaljemo na jedno od dva mesta...

Hrist ti samo da platu i prema zakonu je čist...

Zato ih na kraju pita: 'jeste li razumeli ovo'...

A Apostoli kada proširuju Hristove reči (u smslu da pišu sve ono što su čuli od Hrista a nije zapisano u jevanđeljima) govore: ''ne varajte se''...pa nabrajaju sve one koji neće ući u carstvo...

Nema večnih muka ima samo trajna smrt...iz koje nema vaskrsenja...koja simbolizuje oganj večni....
Palio si nekad vatru i video kako oganj trajno uništi ono što dohvati...iz ove smrti nema vaskrsenja...

A zašto je tako?!
Meni to sve nekako dođe na logično. Ne možeš u istom kavezu gajiti kokoši i lisice, ni u istom toru ovce i jarce...moraš razdvojiti kao dobar pastir...u suprotnom, eto štete..

Hoćemo mir u kući... moramo izbaciti nemirne napolje...
Hoće da ukrade a zna da nevalja jer ne voli da i njega pokradu...napolje...itd...

Nema blagostanja u kući bez reda...I ti koliko si god dobar otac, ne bi večno pustio lošu decu da ugrožavaju dobru...jednog dana bi sigurno bilo napolje...i ne možemo reći da to nije pravedno sa tvoje strane...čekao si čekao a ovi suze liju...glave lete...dal' je pravedno ćutati i gledati nepravdu...svakako nije...

Bog daje kišu i zlima i dobrima i sunce sija i jednima i drugima....
Izvor života i jedno i drugo.

Otvori uši pa poslušaj ljude oko sebe šta psuju...
Boga, Sunce, Leb, Život....

Pitam se da li su normalni?

Na planeti je ludilo i biće još veće.
Ko može stati na put onima koji ludilo prave, pa jedino Bog.
Da se ne umeša u naše živote, istrebili bi sami sebe...
Živ bio pa vidio...
Onda ćeš reći Bog je u pravu..
 
Matej 13,41Poslaće sin čovječij anđele svoje, i sabraće iz carstva njegova sve sablazni i koji čine bezakonje.
Matej 13,42I baciće ih u peć ognjenu: ondje će biti plač i škrgut zuba

Matej 13,49Tako će biti na pošljetku vijeka: izići će anđeli i odlučiće zle od pravednijeh.
Matej 13,50I baciće ih u peć ognjenu: ondje će biti plač i škrgut zuba.
Matej 13,51Reče im Isus: razumjeste li ovo? Rekoše mu: da, Gospode
I ti misliš da razumeš ovo i da tu piše da će Hrist i anđeli da
ubijaju ljude?
 
Poslednja izmena:
Naravno da nije fanatik.

Zato sam dodao...''zavisi iz čijeg ugla gledaš''...
jbt ja sa vama kad diskutujem ko sa ađutantima božijim. neko vaše viđenje mora da je kao božije ili je božije kao i vaše.
da se pocepamo malo jw malo subotari?
pa ti gledaš iz ugla kule stražare , a dobro je poznat taj pogled među hrišćanima.
ja kad tumačim obično iz svog ugla tumačim pa nek i grešim, a vi tuđe tumačite i nepogrešivi ste.
e onda ide priča i jw i subotari i nazareni i mormoni i još vas hiljade izdanaka zapadnog hrišćanstva i svi ste u pravu ali sve je različito i svi posedujete nekakvu istinu
 
jbt ja sa vama kad diskutujem ko sa ađutantima božijim. neko vaše viđenje mora da je kao božije ili je božije kao i vaše.
da se pocepamo malo jw malo subotari?
pa ti gledaš iz ugla kule stražare , a dobro je poznat taj pogled među hrišćanima.
ja kad tumačim obično iz svog ugla tumačim pa nek i grešim, a vi tuđe tumačite i nepogrešivi ste.
e onda ide priča i jw i subotari i nazareni i mormoni i još vas hiljade izdanaka zapadnog hrišćanstva i svi ste u pravu ali sve je različito i svi posedujete nekakvu istinu
Ja samo i uvek gledam iz Hristovog ugla.

Pa izvini što pričam rečima koje pričam jer ne poznajući dovoljno pismo i ne razumeš ono što kažem....pa misliš da nešto ja lično mantram a ja samo iznosim ono što je Hrist rekao...

Ako je on jeretik i sektaš... ZA NEKE...i ja sam kao sluga jeretik i sektaš...ZA NEKE...jer kao sluga ne mogu biti veći od gospodara..

Ja ne težim u životu da se dopadnem bilo kome osim Bogu i Hristu i svakako žrtva koju podnosim zbog njih u ovom vremenu ima svoju cenu...a savakako i nagradu u svoje vreme...jer obećava Kralj...
Ako sam po njegovom ukusu, za sve me druge nešto i baš briga...Ono što sam takvim dužan...daću...
Ali ono što sam dužan Bogu i Hristu tek ću da dam i baš svaki svoj postupak ću da zasolim po njihovom ukusu...
Znam ja da je to bljutavo za ovaj naraštaj, kao što je bilo bljutavo i za Hristov naraštaj...
Al' vidim da i njega nešto bi baš briga šta će svet reći...želeo je i radio svagda ono što je Ocu ugodno...

Ako ja negde grešim, štrčim od Hrista...upozori me, reci mi...ako si u pravu, hvala ti do neba...jer niko nije savršen pa ni ja...
Bolje vide četiri oka nego dva...
 
svi koji ne idu uskim putem koji vodi u večni život nego širokim driumom...znači praktično cela populacija...nije li to surovo?
Rekoh ti.
Kada dođe velika nevolja o kojoj je Hrist govorio...evo ja ti sada kažem da ćeš moliti Boga da uradi to što treba da uradi...tada će ti biti jasno...

Jer ovaj naraštaj velikom brzinom napreduje od zla na gore...i u jednom trenutku (a već je polako prelazi) će preći liniju svakog zdravog razuma...
 
Neće Hrist ali po njegovom nalogu anđeli da.

Ako grešim, hajde mi reci na šta je mislio?
Zli idu u oganj večni.

Ko su zli za Hrista I kakav oganj večni?
Ma po kakvom nalogu.. :lol:
Jel drvo stari i truli po nalogu nekakvom? To je prirodni proces.
Isto tako ni on greh ne poznaje, pa ono što je grešno ne pripada
njemu. Ne može s njim ići nego ide nekim svojim putem i svom
cilju.
 
Rekoh ti.
Kada dođe velika nevolja o kojoj je Hrist govorio...evo ja ti sada kažem da ćeš moliti Boga da uradi to što treba da uradi...tada će ti biti jasno...

Jer ovaj naraštaj velikom brzinom napreduje od zla na gore...i u jednom trenutku (a već je polako prelazi) će preći liniju svakog zdravog razuma...
pa pitanje je kakve će biti ove generacije što odrastaju uz smartfone a sa minimalnim druženjem sa vršnjacima u stvarnom životu...tek kad krene transhumanizam pitanje šta će biti od ljudi...
 

Back
Top