Da li je joga opasna po mentalno zdravlje?

Aposolutno netačno! Homeopatski lekovi postoje i oni su sada uvršteni i u savremenu medicinu! Isto tako, većina lekovitih biljaka je u potpunosti ispitana i u potpunosti je utvrđeno šta je odgovorno za dejstvo pojedinačne biljke! Čak i više..Farmaceuti i hemičari vrše ispitivanje i biljaka koje do sada nisu bile poznate kao lekovite, ne bi li se došlo do novih otkriča!:rtfm:

Nisam to ja izmislio,tako piše Voja Antonić u knjizi :"Da li postoje stvari koje ne postoje",a ja mu verujem.Odlična knjiga ,svakom bi je preporučio.
Homeopatski lekovi se dobijaju razblaživanjem rastvora odredjenih biljaka,minerala i.t.d..,tako što se uzme 9/10 vode,a 1/10 homeopatskog leka.Onda se to promućka dobro,pa se 1/10 dobijenog rastvora razblažuje sa novih 9/10 vode.Taj postupak se ponavlja 10-20 puta,pa čak i 100 puta.Svaki put se koncentracija "aktivne" sustance t.j. početnog homeopatskog leka smanjuje 10 puta.Sve dok početnog homeopatskog leka ima u rastvoru 0.0000000001 od početnog.Voja Antonić je izračunao kod nekih homeopatskih lekova koje se ražblažuju 100 puta (1*10 ^ -100) u novom "lekovitom" rastvoru da nema ni jedan molekul početne aktivne - lekovite supstance.A kako onda leči,ako nema ni jedan lekoviti molekul?.

Što se tiče lekovitih biljaka potpuno se slažem sa Vama,ali ja nisam ni tvrdio drugačije,osim što sam tvrdio da pijenje lekovitih čajeva nije baš potpuno bezopasno ,jer pacijent može da odustane od klasične medicine,a da se leči proizvoljnim dozama koje nisu precizno odredjene,kao kod tableta u leku farmaceutskih kompanija.Samim tim ni dejstvo nije ujednačeno,a lečenje je neizvesnije.

Što se tiče masaže i ona ima kontraindikacije i ne primenjuje se kod povećane telesne temperature iznad 37,5 posebno infektivnog karaktera,zapaljenja vena i limfnih puteva,malignih malformacija,opekotina na koži,krvarenja raznih organa i tkiva,hemofilije i.t.d.
Znači skoro sve nosi svoje opasnosti ,ako se nepravilno koristi.
 
Ne kazem da joga nije zdrava ,ako se pravilno praktikuje i ako praktikant nema predispozicije za psihicke smetnje.Ako ima predispozicije,onda ce joga razviti brze te smetnje,nego druge aktivnosti ili sportovi.
Ja sam cuo od jednog svog drugara ,da nasa SPC crkva ima neblagonaklon odnos prema jogi.

Ma stvarno!?E,ako crkva ne uvazava yogu to stvarno ima neku tezinu :hahaha:
Psihicki labilne osobe mogu da prolupaju i pri prelasku ulice na crveno i to blage veze nema sa yogom.Ako yogu praktikujes nepravilno SAMO neces osetiti pun efekat tih vezbi,ali da pogorsas svoje mentalno stanje....aman!!!!
Igraj se klikerima to je bezbedno i naravno SPC nema nista protiv istih.....
 
Poslednja izmena:
Joga može da bude opasnija od gore pomenutih terapija,ali samo za psihički osetljive ljude ,na koje deluje tako što povećava njihovu nerealnost i daje energiju,koja jača podsvest i moguće je da brže stignu do psihoze nego što bi inače.Čak šta više, možda bi ne baveći se jogom zauvek ostali zdravi.A to je već velika razlika.

Ako misliš da su gore pomenute terapije bezopasne pročitaj knjigu ,koja se može naći besplatno na internetu :Voja Antonić "Da li postoje stvari ,koje ne postoje" u kojoj homeopatiju razotkriva kao prevaru,koja se bazira na placebo efektu,biljnu medicinu opisuje kao delujuću ,ali koja nema tačno definisane doze aktivne supstance ,pa je nekad previše toksična-sa prevelikim dejstvom ,a nekad nedovoljno delujuća na bolest,masaža je bezopasna,ali ona ima kontraindikacije,kad se ne koristi kod nekih oboljenja,Akupunktura je po meni možda delujuća,ali pored ovoliko postojećih krvno prenosivih bolesti ,koje se prenose i ubodom igala,nije baš sigurna i potpuno bezopasna.
Voja Antonić i nju kritikuje u ovoj knjizi.
Aromaterapija sigurno pozitivno deluje na raspoloženja ljudi,ali da li može da izleči do kraja?

Vojo Antonić, on je kao neki autoritet???:eek:
:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Čim si se zapitao da li opasna po mentalno zdravlje to znači da po tvoje sigurno jeste. Ali ne brini, postoji lek. Naime pre i posle svake jogi seanse namaži se sirćetom ispod miške i stani u ćošak. To ti otvara rastibuđilizovanu čakru i onda nemaš frke ;)
I tuširaj se samo subotom ako ima tople vode.
 
Ma stvarno!?E,ako crkva ne uvazava yogu to stvarno ima neku tezinu :hahaha:
Psihicki labilne osobe mogu da prolupaju i pri prelasku ulice na crveno i to blage veze nema sa yogom.Ako yogu prktikujes nepravilno SAMO neces osetiti pun efekat tih vezbi,ali da pogorsas svoje mentalno stanje....aman!!!!
Igraj se klikerima to je bezbedno i naravno SPC nema nista protiv istih.....

Nije istina da psihički labilne osobe mogu da prolupaju i pri prelasku ulice na crveno.To je veliko preterivanje,jer žilav je čovek ipak i neće isključivo zbog toga da prolupa.Potreban je čitav proces ,koji može da traje mesecima.
Moguće je da sam ja subjektivan i da grešim ,ali meni se čini da joga nije običan sistem gimnastičkih vežbi i da ipak ima snažno dejstvo na psihu,koje ako je čovek "naprsao" i ako je "iskidan" može da pogorša neravnotežu u nervnom sistemu i dovede ga do pucanja.
Kao što kod dovodjenja viška energije u neki sistem koji je u blagoj neravnoteži dovodi do uvećane multiplikovane neravnoteže na kraju celog sistema,to se dešava i kod vežbanja joge.
Za nevernika stav crkve nema nikakvu težinu,ali za vernike ima.
 
Za nevernika stav crkve nema nikakvu težinu,ali za vernike ima.

E,tu gresis!!!
Bilo koji vid fizicke aktivnosti pomaze ljudskom bicu da se poveze sa sobom,da u prostoru dozivi svoj zemaljski odraz.Yoga je cela filozofija pokreta.Ono sto vecina ljudi ne zna je da pokret pocinje u mozgu i kad nase mozdane celije obrade i kreiraju pokret,telo kao puki izvrsilac naredbi samo poslusa.
Ako psihicki labilna osoba praktikuje yogu ili zaliva cvece nikad se ne zna sta ce biti okidac za njen problem.
I odakle ti ideja da prelazak ulice na crveno ne moze da izazove psihicki problem!!!!????
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja se bavim yogom, pritom sam zavrsila za instruktora. Yoga nije za salu i jako moze da poremeti osobu i njenu licnost. Nemoj te se igrati, po mojoj preporuci yoga nije za nas mentalni sklop i moze izazvati ogromne probleme a da pojedinac nije svestan sta mu se desava !
Ti si zavrsila za instruktorku za jogu , a nama koji se nosimo mislju da pocnemo da yogiramo kazes da nam ti to ne preporucujes?
Jerbo moze da nam poremeti licnost?:hahaha:
 
Ja se bavim yogom, pritom sam zavrsila za instruktora. Yoga nije za salu i jako moze da poremeti osobu i njenu licnost. Nemoj te se igrati, po mojoj preporuci yoga nije za nas mentalni sklop i moze izazvati ogromne probleme a da pojedinac nije svestan sta mu se desava !

Ovo nije tacno sto pises. Joga kao Joga je fizicka aktivnost. Kao takva, dokazano neuronaukama deluje povoljno na telo i psihicki zivot coveka.

Medjutim, problem nastaje kada se uz tu puku fizicku radnju VEZU RELIGIJSKO-DOGMATSKA PSEUDONAUCNA, SEKTASKA MORBIDNA UVERENJA, kojima se PSIHOLOSKI, EMOCIONALNO bukvalno zlostavljaju ljudi, posebno oni bolesti.

U tom slucaju Joga jeste opasna, ali ne Joga, jego JOGISTI, bezobrazni sarlatanski nadri-lajfkoucevi, koji preko Joge "ispiraju mozak" ljudima, te ih dovedu maltene do stanja akutne psihoze, depersonalizacije, derealizacije itd.

Da li si imala nekih mentalnih problema ranije? Da li si anksiozna osoba uopste ?

Verujem da si zbog toga imala problema, jer je to delovalo na tebe sve kao PLACEBO EFEKAT.

Evo ja te gluposti mogu trenirati i raditi i ponavljati religijske manipulativne mantre 20 godina i nece mi nista biti. JER NISAM SUGESTIBILAN i jer znam kako funkcionise VARANJE I KORISCENJE LJUDI, manipulacija njihovog psihickog zivota.

Od toga se treba paziti a ne od pukog fizickog vezbanja, istezanja i relaksiranja, koje je ZDRAVO I PRODUKTIVNO.

Nadam se da ste razumeli poentu.
 
Ovo nije tacno sto pises. Joga kao Joga je fizicka aktivnost. Kao takva, dokazano neuronaukama deluje povoljno na telo i psihicki zivot coveka.

Medjutim, problem nastaje kada se uz tu puku fizicku radnju VEZU RELIGIJSKO-DOGMATSKA PSEUDONAUCNA, SEKTASKA MORBIDNA UVERENJA, kojima se PSIHOLOSKI, EMOCIONALNO bukvalno zlostavljaju ljudi, posebno oni bolesti.

U tom slucaju Joga jeste opasna, ali ne Joga, jego JOGISTI, bezobrazni sarlatanski nadri-lajfkoucevi, koji preko Joge "ispiraju mozak" ljudima, te ih dovedu maltene do stanja akutne psihoze, depersonalizacije, derealizacije itd.

Da li si imala nekih mentalnih problema ranije? Da li si anksiozna osoba uopste ?

Verujem da si zbog toga imala problema, jer je to delovalo na tebe sve kao PLACEBO EFEKAT.

Evo ja te gluposti mogu trenirati i raditi i ponavljati religijske manipulativne mantre 20 godina i nece mi nista biti. JER NISAM SUGESTIBILAN i jer znam kako funkcionise VARANJE I KORISCENJE LJUDI, manipulacija njihovog psihickog zivota.

Od toga se treba paziti a ne od pukog fizickog vezbanja, istezanja i relaksiranja, koje je ZDRAVO I PRODUKTIVNO.

Nadam se da ste razumeli poentu.

A da li imas ideju zasto to rade? Koji im je plan? Zbog novca? Zbog vlasti?
Ne mogu da razumem zasto to rade.
 
Ko konkretno? I sta tacno zasto radi? Bolje prvo da pitam nego da te pogresno shvatim i odgovorim kriv odgovor.

Ljudi koji valjaju to joga sujeverje. Da li oni stvarno veruju u to sto pricaju??? Pa i oni jogiji/gurui u Indiji da li oni stvarno veruju to sto pricaju? Ono sto sam mahom primetila da mnogi ljudi potpuno odlepe za jogom. Fizicka aktivnist je jako vazna i zdrava, mislim da bi setnja na cistom vazduhu bila isto toliko zdrava.

Generalno Intenzivna fizicka aktivnost pravi pravi veoma prijatne osecaje i mozda ljudi koji ne vole da se znoje i vezbaju su skloniji da probaju jogu i dozive otkrovenje i onda neko krene da im prodaje zivotnu filozofiju i onda na vec postojeci niz sujeverja dodaju novi. Dakle, ljudi ovce (tu i ja sama jer i ja razmisljam zasto bi neko to lagao, a lazu ko psi svi gurui iz svih religija prodaju maglu) misle oni su dobri, kvalitetni ljudi, pomogli su mi... da, pomogli su da bi ti posle uvalili gomilu lazi koje ti zivis kao svoje licne istine!!! I to se zove promasen zivot, promasena prilika, oni su kradljivci zivota, obicni lopovi. Ljubav koju zele upucena je nekom ko oni nisu stvarno, najgori je greh traziti nekom da ti veruje.

Zasto bi verovali, dokazi na videlo, isto kao i sve ostalo. Ovo je moja novija filizofija koja se odnosi na apsolutno sve, ukljucujuci doktore, vakcine i ostalo... dokazi, zdrav razum ili setaj :)

Lazu, najgori su prevaranti, trguju nadom i nasim zivotom.
#ogorčena
 
Poslednja izmena:
Ne moze poremecen covek lako shvatiti da je poceo da ludi.

Pocne covek da ludi, videla sam svojim ocima, iskusila gomilu ludaka, lrimetila na sebi tragove ludila i jednostavno sam se prekinula! Shvatila sam da od gomile "verovanja" koje sam pokupila vise ne mogu da disem i od onda kod mene radi samo matematika.
 
Ljudi koji valjaju to joga sujeverje. Da li oni stvarno veruju u to sto pricaju??? Pa i oni jogiji/gurui u Indiji da li oni stvarno veruju to sto pricaju? Ono sto sam mahom primetila da mnogi ljudi potpuno odlepe za jogom. Fizicka aktivnist je jako vazna i zdrava, mislim da bi setnja na cistom vazduhu bila isto toliko zdrava.

Generalno Intenzivna fizicka aktivnost pravi pravi veoma prijatne osecaje i mozda ljudi koji ne vole da se znoje i vezbaju su skloniji da probaju jogu i dozive otkrovenje i onda neko krene da im prodaje zivotnu filozofiju i onda na vec postojeci niz sujeverja dodaju novi. Dakle, ljudi ovce (tu i ja sama jer i ja razmisljam zasto bi neko to lagao, a lazu ko psi svi gurui iz svih religija prodaju maglu) misle oni su dobri, kvalitetni ljudi, pomogli su mi... da, pomogli su da bi ti posle uvalili gomilu lazi koje ti zivis kao svoje licne istine!!! I to se zove promasen zivot, promasena prilika, oni su kradljivci zivota, obicni lopovi. Ljubav koju zele upucena je nekom ko oni nisu stvarno, najgori je greh traziti nekom da ti veruje.

Zasto bi verovali, dokazi na videlo, isto kao i sve ostalo. Ovo je moja novija filizofija koja se odnosi na apsolutno sve, ukljucujuci doktore, vakcine i ostalo... dokazi, zdrav razum ili setaj :)

Lazu, najgori su prevaranti, trguju nadom i nasim zivotom.
#ogorčena
Uglavnom je tacno da su ti gurui prodavci magle i prevaranti ( vazi u principu za sve vere i bez fizickih aktivnosti;), ali ove yoga vezbe zaista pomazu ljudima,
koliko ja znam ,( silne moje drugarice, a sve su kao i ja malo matorije gospodje) njima te vezbe pomazu, ali ne i za duh, iskljucivo za telo.
Sad, medicina , bolesti, lekari, intervencije , savrseno su druga tema jer kad ti te yoga ili bilo kakve druge vezbe za bolove u kuku vise ne pomazu, onda
ides kod cika doktora da ti tura neke naprave u kuk:D
I da, ja sam lenja, zato svakog jutra ( sa pCetom) brzo hodanje jedan sat, shuma, svez vazduh i fino se osecam i telom i duhom:)
 

Back
Top