Da li je i čovek životinja?

Haha, blizu si. :D Zapazio sam te na religiji.
backing up homer simpson GIF
 
ako neko i pomisli da je "covek" uzvisenije bice
kako to da ne leti ? (avion se ne racuna)
ne moze da roni koliko npr delfin (podmornica se ne racuna)
i napravi branu bez projekta kao dabar ...

osim sto "pricamo" jadne smo mi zivotinje ... ja na prvom mestu :(
Rece jedan da je po teoriji evolucije covek degradirani majmun (ovo degradiran posto smo fizicki i po culima dosta nazadovali i nasla se neka mutacija u nama koja radi protiv nas samih pa zato unistavamo vise nego sto stvaramo).
 
Šta mislite? Po teoriji evolucije svakako jesmo, ali po nekim svetim knjigama čovek je uzvišenije biće od životinje. Moje mišljenje je da jesmo, sve što nas odvaja od ostatka drugih organizama je malo razvijeniji mozak i ništa više.
Кажи ми која си ти животиња по твоме мишљењу,немој узимати нечију теорију,него твоје мишљење ме занима баш ?
 
Nase osobine su rastrkane u zivotinjskom svetu, medvedi na primer mogu duze da stoje na dve noge od recimo simpanzi, a i definitivno su najbolji rvaci 😁
Ja bih to obrnuto na priču uz vatru iz filma "Apocalypto" gde mudri starac iz plemena priča poučne priče. On je rekao da je svaka od životinja dala čoveku po nekoliko svojih osobina, tako da su životinje "raštrkane" u ljudima.
A jedino čovek nosi prazninu u sebi koju ničim ne može da ispuni i zbog toga on traga, traga, traga...
 
Кажи ми која си ти животиња по твоме мишљењу,немој узимати нечију теорију,него твоје мишљење ме занима баш ?
Najblizi smo simpanzama, zar ne? U srzi naseg ponasanja su duboko ukorenjeni instinkti po kojima se nesvesno ponasamo. Jeste da imamo razvijeniji mozak ali sve u cilju naseg zadovoljstva.
 
Ako pitamo biologe, da, čovek pripada carstvu životinja.
Ako pitamo filozofe, oni će nešto da palamude tipa "čovek ima svest i dušu i razum što ga razlikuje od životinja... bla bla" (i tako taj bulšit).
Ako pitamo mene, ja ću reći da su biolozi u pravu, naravno da smo životinje, to što smo se maaalo udaljili od prirode i njenih zakona i našeg izvornog oblika ne čini nas ništa manje životinjama.
Mozhesh da kontrolishesh zhivotinjske nagone, to zhivotinje ne mogu. Dakle, postoji mogutjnost da ne budemo zhivotinje.
Drugo, zhivotinja mozhe da se dresira, chovek malo tezhe... teorija da smo zhivotinje je i dovela do radnih
logora i dresure u njima... zhivotinje imaju svest i dushu takodje, ali ne mogu da se obuzdavaju i rade na dyhovnom
razvoju... zhivotinje se ne bave politikom i filozofijom, niti mogu sebi da prilagodjavaju okolinu. No isto misle
kao i mi i imaju dushu. No mnogo vetji mozak imaju kit, delfin i slon, pa ne caruju planetom...
 
Mozhesh da kontrolishesh zhivotinjske nagone, to zhivotinje ne mogu. Dakle, postoji mogutjnost da ne budemo zhivotinje.
Drugo, zhivotinja mozhe da se dresira, chovek malo tezhe... teorija da smo zhivotinje je i dovela do radnih
logora i dresure u njima... zhivotinje imaju svest i dushu takodje, ali ne mogu da se obuzdavaju i rade na dyhovnom
razvoju... zhivotinje se ne bave politikom i filozofijom, niti mogu sebi da prilagodjavaju okolinu. No isto misle
kao i mi i imaju dushu. No mnogo vetji mozak imaju kit, delfin i slon, pa ne caruju planetom...
Hmmm nemam pojma što si me citirao jer i dalje smo mi životinjska vrsta i pored svega toga što si naveo. Vrlo je egocentrično odbijati činjenicu da čovek i pored svih svojih posebnosti pripada carstvu životinja.
To što čovek caruje planetom kako ti reče, ga ne čini manje životinjom. Uvek je jedna vrsta bila dominantna, ranije je to bio dinosaurus, ali je i dalje bio životinja. E da, ono po čemu smo zaista posebni je kapacitet uništenja planete a samim tim i samih sebe, niko nam tu nije ravan, a činjenica da imamo razum i svest ovo čini samo još većim paradoksom.
Dakle, šta god ko napisao ja ću i dalje smatrati da smo mi životinje jer ono... ne mogu na primer sunce da nazivam planetom jer je sunce zvezda. Svako dobro! 😁
 
Hmmm nemam pojma što si me citirao jer i dalje smo mi životinje pored svega toga što si naveo. Vrlo je egocentrično odbijati činjenicu da čovek i pored svih svojih posebnosti pripada carstvu životinja.
To što čovek caruje planetom kako ti reče, ga ne čini manje životinjom. Uvek je jedna vrsta bila dominantna, ranije je to bio dinosaurus, ali je i dalje bio životinja. E da, ono po čemu smo zaista posebni je kapacitet uništenja planete a samim tim i samih sebe, niko nam tu nije ravan, a činjenica da imamo razum i svest ovo čini samo još većim paradoksom.
Dakle, šta god ko napisao ja ću i dalje smatrati da smo mi životinje jer ono... ne mogu na primer sunce da nazivam planetom jer je sunce zvezda. Svako dobro! 😁
Da smo zhivotinje, ne bi imali ni moral ni etiku, ni civilizaciju... ono shto je deo nas je zhivotinjska priroda i nagoni. No mozhemo da ih kontrolishemo
voljno, zhivotinje ne mogu...
 
Mozhesh da kontrolishesh zhivotinjske nagone, to zhivotinje ne mogu. Dakle, postoji mogutjnost da ne budemo zhivotinje.
Drugo, zhivotinja mozhe da se dresira, chovek malo tezhe... teorija da smo zhivotinje je i dovela do radnih
logora i dresure u njima... zhivotinje imaju svest i dushu takodje, ali ne mogu da se obuzdavaju i rade na dyhovnom
razvoju... zhivotinje se ne bave politikom i filozofijom, niti mogu sebi da prilagodjavaju okolinu. No isto misle
kao i mi i imaju dushu. No mnogo vetji mozak imaju kit, delfin i slon, pa ne caruju planetom...
Naravno da i životinje mogu da kontrolišu nagone. Ja mom psu kažem NE kod činije za hranu i ona stoji i ne pipa. A to što se tiče carovanja, to je iluzija ega. Jedan virus koji jedva da poseduje neki oblik inteligencije nas može satrti sa svom našom superiornošću.
 
Naravno da i životinje mogu da kontrolišu nagone. Ja mom psu kažem NE kod činije za hranu i ona stoji i ne pipa. A to što se tiče carovanja, to je iluzija ega. Jedan virus koji jedva da poseduje neki oblik inteligencije nas može satrti sa svom našom superiornošću.
Znash kako, verovatno si ga kaznjavao... moj nema teorije da neshto poslusha :P
Ali razume neke stvari...
No kontrolisanje nagona, o kakvom je rech, nema govora kod zhivotinja...
 
Naravno da i životinje mogu da kontrolišu nagone. Ja mom psu kažem NE kod činije za hranu i ona stoji i ne pipa. A to što se tiče carovanja, to je iluzija ega. Jedan virus koji jedva da poseduje neki oblik inteligencije nas može satrti sa svom našom superiornošću.
Neki naučnici su rekli da se ponašamo sličnije virusu nego sisarima. Kad si pomenuo virus, mislio sam da ćeš to da kažeš lol
 
Chuj, patnja je prirodna, a zlo svojstvo materijalnog sveta. Chovek je taj koji mozhe da razlikuje dobro i zlo, i uchini neshto
po tom pitanju. No po deafultu, borba za dobro, ne mozhe dotji sama za sebe, potrebna je spoljna intervencija..,.
Hmmm...čak i moj pas zna da će ujedom da mi nanese patnju. Nije to neka nauka. A toliko patnje koliko je čovek naneo je daaaaleeeko od prirodnog.
 

Back
Top