Da li Bog kaznjava za svako zlo?

ok, onda izvini ti, men' se ucinilo da se pitas, ali ti si ateista, sta to tebe briga

ako ne postoji badava se pitas, nema svrhe da gubis vreme

pa ne gubim vreme, znam da ne postoji, onako kako nam je posluženo u Bibliji...
al se trudim da ni ostali ne gube vreme, meni je trebao ceo život da dodjem dovde.
Ne mogu ti opisati osećaj olakšanja i spokoja kada odbaciš stege koje su nam JUDEJCI nametnuli.
Evropljani od primanja hrišćanstva su NESTALI kao narod...što je očigledno i bio cilj JUDEO HRIŠĆANSTVA.
 
Njemu tako nešto nemam potrebe da kažem, jer nije on kriv što ti
njegove reči relativizuješ.
Ne.
Da nema kazne i nagrade sada, ljudima se samo ništa ne bi dešavalo.
Promašaj, ljudi su dovoljni sami sebi da rade problem. Također, imamo i pobunjene anđele...
Mt 5:45 - "da budete sinovi svoga oca koji je na nebesima, jer on daje da sunce njegovo izlazi nad zlima i dobrima i da kiša pada pravednicima i nepravednicima."
To što nisu svesni mehanizma po kome im se dešvava čas povoljno
(nagrada), čas nepovoljno(kazna) i što sve tumače kao niz slučajnosti
ne znači da dela ne donose posledice sada.
Nitko ne spori da ljudska djela imaju posljedice u ovozemaljskom životu.
Svako delo, učinjeno
svesno ili nesvesno ima svoju povoljnu ili nepovoljnu posledicu, sada.
U šta veruješ, tako i radiš, pa ti onda tako i biva.

Ako se dete opeče na peglu jer nije poslušalo roditelje, opeklo se sada.
Neće celog života dirati vrele pegle, bez ikakvih posledica, pa će se
onda odjednom jednog dana opeći za sve. To samo nikakvog smisla
nema.
"Ako se dete opeče na peglu" - da li je to posljedica izbora djeteta ili Božja kazna?
Mogli bismo skratiti ovu raspravu kada bi se bolje razumjeli osnovni koncepti kršćanskih vjerovanja. Međutim, kad bi ste uložili malo truda u razumijevanje stajališta druge strane, bilo bi jednostavnije.
 
Ne.

Promašaj, ljudi su dovoljni sami sebi da rade problem. Također, imamo i pobunjene anđele...
Mt 5:45 - "da budete sinovi svoga oca koji je na nebesima, jer on daje da sunce njegovo izlazi nad zlima i dobrima i da kiša pada pravednicima i nepravednicima."

Nitko ne spori da ljudska djela imaju posljedice u ovozemaljskom životu.

"Ako se dete opeče na peglu" - da li je to posljedica izbora djeteta ili Božja kazna?
Mogli bismo skratiti ovu raspravu kada bi se bolje razumjeli osnovni koncepti kršćanskih vjerovanja. Međutim, kad bi ste uložili malo truda u razumijevanje stajališta druge strane, bilo bi jednostavnije.
Mi posledice izbora nazivamo nagradom ili kaznom. Obično su ti izbori
nesvesni, pa nam nije jasno odakle nagrade i kazne dolaze i onda to
smatramo slučajnim događajima.

Ako postoji negativna posledica (kazna) izbora koji činimo, čemu onda
još jedna kazna nekada tamo na nekom sudu?
 
pa ne gubim vreme, znam da ne postoji, onako kako nam je posluženo u Bibliji...
al se trudim da ni ostali ne gube vreme, meni je trebao ceo život da dodjem dovde.
Ne mogu ti opisati osećaj olakšanja i spokoja kada odbaciš stege koje su nam JUDEJCI nametnuli.
Evropljani od primanja hrišćanstva su NESTALI kao narod...što je očigledno i bio cilj JUDEO HRIŠĆANSTVA.
Prvo su Rimljani unistili Judeju i Izrael i iselili ljude i naselili ih arapima i onda su im maznuli djelove Tore i sklopili s nekim gnostickim evandjeljima u knjigu zvanu biblija i formirali novu religiju koju su Rimljani poslije sirili po Evropi i ti kazes Judejci nametnuli u Evropi.
Dno dna
 
Mi posledice izbora nazivamo nagradom ili kaznom.
Tko to mi i u kojem kontekstu?
Obično su ti izbori
nesvesni, pa nam nije jasno odakle nagrade i kazne dolaze i onda to
smatramo slučajnim događajima.
I ne baš. Više manje, sve je lako objašnjivo, znanost daje odgovore na mnoga pitanja.
Ako postoji negativna posledica (kazna) izbora koji činimo, čemu onda
još jedna kazna nekada tamo na nekom sudu?
Zato što posljedice u ovom životu nisu proporcionalne ljudskom bezakonju.
Zato što je Sud i ta presuda konačna i apsolutno pravedna i tu će svatko dobiti po djelima svojim.
Zato što se razlikuje perspektiva ovozemaljske "kazne za nešto" u odnosu na nebeski Sud.
 
Tko to mi i u kojem kontekstu?

I ne baš. Više manje, sve je lako objašnjivo, znanost daje odgovore na mnoga pitanja.

Zato što posljedice u ovom životu nisu proporcionalne ljudskom bezakonju.
Zato što je Sud i ta presuda konačna i apsolutno pravedna i tu će svatko dobiti po djelima svojim.
Zato što se razlikuje perspektiva ovozemaljske "kazne za nešto" u odnosu na nebeski Sud.
Ovolika patnja nije dovoljna kazna, nego nekakva veća kazna treba?
kuku.gif
U šta vi verujete...
 
Isti taj Isus je rekao:

"Kad Sin Čovječji dođe u slavi i svi anđeli njegovi s njime, sjest će na prijestolje slave svoje. 32 I sabrat će se pred njim svi narodi, a on će ih jedne od drugih razlučiti kao što pastir razlučuje ovce od jaraca. 33 Postavit će ovce sebi zdesna, a jarce slijeva.«
34 »Tada će kralj reći onima sebi zdesna: ‘Dođite, blagoslovljeni Oca mojega! Primite u baštinu Kraljevstvo pripravljeno za vas od postanka svijeta! 35 Jer ogladnjeh i dadoste mi jesti; ožednjeh i napojiste me; stranac bijah i primiste me; 36 gol i zaogrnuste me; oboljeh i pohodiste me; u tamnici bijah i dođoste k meni.’«
37 »Tada će mu pravednici odgovoriti: ‘Gospodine, kada te to vidjesmo gladna i nahranismo te; ili žedna i napojismo te? 38 Kada te vidjesmo kao stranca i primismo; ili gola i zaogrnusmo te? 39 Kada te vidjesmo bolesna ili u tamnici i dođosmo k tebi?’ 40 A kralj će im odgovoriti: ‘Zaista, kažem vam, što god učiniste jednomu od ove moje najmanje braće, meni učiniste!’«
41 »Zatim će reći i onima slijeva: ‘Odlazite od mene, prokleti, u oganj vječni, pripravljen đavlu i anđelima njegovim! 42 Jer ogladnjeh i ne dadoste mi jesti; ožednjeh i ne dadoste mi piti; 43 stranac bijah i ne primiste me; gol i ne zaogrnuste me; bolestan i u tamnici i ne pohodiste me!’«
44 »Tada će mu i oni odgovoriti: ‘Gospodine, a kada te to vidjesmo gladna, ili žedna, ili stranca, ili gola, ili bolesna, ili u tamnici, i ne poslužismo te?’ 45 Tada će im on odgovoriti: ‘Zaista, kažem vam, što god ne učiniste jednomu od ovih najmanjih, ni meni ne učiniste.’«
46 »I otići će ovi u muku vječnu, a pravednici u život vječni." Mt 25:31-46
da Isus sudi i presudjuje
Matej 25:46 I ovi će otići u večnu smrt, a pravednici će dobiti večni život.

Dimitrije Stefanović (DS):

9 (to onda) zna Gospod pobožne izbavljati od napasti, a nepravednike čuvati za kaznu na dan sudni,

Lujo Bakotić (LB):

9 to zna Bog pobožne izbavljati od napasti, a nepravednike zadržati da se osude u dan suđenja,

Ivan Šarić / Rev. Đ. Martinjak (RIŠ):

9 Tako zna Gospodin pobožne izbaviti iz kušnje, a bezbožne, da ih kazni, sačuvati za dan suda,

2 Petrova 3:7
Lujo Bakotić (LB):

7 dočim su sadašnja nebesa i zemlja tom istom Rečju zadržana, i čuvaju se za oganj, za dan suđenja i pogibli bezdušnih ljudi.
 
Nemam uvid u tuđa duševna stanja, a nemaš ni ti.
Imam razum kao i svi drugi ljudi.

Ako smo imalo pošteni, dovoljno nam je "ogledalo", sami zapažamo da nam je bolje nego što često zavrjeđujemo...
Za razbojnika na krstu je neko isto mogao da kaže da nije dovoljo kažnjen,
al on se istog dana sa Isusom našao u Raju.
Nije ga Bog sudio, nego rimska vlast. Da se nije pokajao ne bi imao udjela u životu vječnom...
 
Imam razum kao i svi drugi ljudi.

Ako smo imalo pošteni, dovoljno nam je "ogledalo", sami zapažamo da nam je bolje nego što često zavrjeđujemo...

Nije ga Bog sudio, nego rimska vlast. Da se nije pokajao ne bi imao udjela u životu vječnom...
Neki zapažaju da im je gore, neki da im je bolje nego što zavređuju,
a ja mislim da svi jednako vredimo i da nije do toga koliko vredimo
nego u šta verujemo. Ko veruje da ne zavređuje bolje, tako će mu
i biti, po veri njegovoj.
 
Neki zapažaju da im je gore, neki da im je bolje nego što zavređuju,
a ja mislim da svi jednako vredimo i da nije do toga koliko vredimo
nego u šta verujemo. Ko veruje da ne zavređuje bolje, tako će mu
i biti, po veri njegovoj.
Imaš more umišljenih i onih što se precjenjuju, ili pak onih što su na svakom koraku nesigurni u sebe i ono što vrednuju. Mora postojati objektivan Sud.
 
Ne govori Pismo, nego vi tako govorite. Pismo čitate kako vama odgovara.
Evo, odmah da te demantiram Pismom:
"Jer svi sagriješiše i nemaju slave Božje. I opravdavaju se zabadava milošću njegovom po otkupu, koji je u Kristu Isusu." Rim 3:23,24
"U kojemu imamo otkupljenje krvlju njegovom, oproštenje grijeha po bogatstvu milosti njegove, Koju je obilno udijelio nama u svakoj mudrosti i razboritosti," Ef 1:7,8 "Jer ste milošću spašeni po vjeri, i to nije od vas, to je dar Božji," Ef 2:8
"Ne za djela pravedna koja mi učinismo, nego po svojoj milosti spase nas banjom prerođenja i obnovljenjem Duha svetoga," Titu 3:5
"Blagoslovljen Bog i Otac Gospodina našega Isusa Krista koji nas po velikom milosrđu svojemu uskrsnućem Isusa Krista od mrtvih nanovo rodi za životnu nadu," 1. Pt 1:3
 
Evo, odmah da te demantiram Pismom:
"Jer svi sagriješiše i nemaju slave Božje. I opravdavaju se zabadava milošću njegovom po otkupu, koji je u Kristu Isusu." Rim 3:23,24
Opravdavati se zabadava, znači opravdavati se uzalud.
Opravdati se za badava, znači opravdati se bez da nešto za uzvrat moraš
da daš.
И оправдаће се за бадава благодаћу Његовом, откупом Исуса Христа.

Šta tačno piše u ovome što si ti citirao? :dontunderstand:
Ostale stihove me mrzi da proveravam.
 
A odkud ti znas sta govori Pismo kada se jasno vidi da te uopste ne zanima ta materija a jos manje si pokazala interesovanje da nesto shvatis ii naucis kada se neko trudi da ti objasni ono sto ne znas ???
To što tebe zanima materija, ne znači da razumeš šta u Bibliji piše.
Samoproglašeni učitelju. Ko si ti da mene bilo čemu učiš?
Samo razgovaramo i niko ovde nije nikome učitelj.
 
To što tebe zanima materija, ne znači da razumeš šta u Bibliji piše.
Slazem se.
Samoproglašeni učitelju. Ko si ti da mene bilo čemu učiš?
Pa nisam samoproglaseni vec si me ti tako proglasila ,sta ja sad tu mogu osim da ti ponovim da je to tvoja konstatacija a ne moja...
Samo razgovaramo i niko ovde nije nikome učitelj.
Slazem se ali svako ovde moze dati odgovor na tvoje pitanje,recimo tipa koliko su dva i dva ukoliko ti to nejasno pa cak i da ti pojasni konkretnim primerom...i to ga definitivno ne cini uciteljem vec ljubaznog sagovornika koji je odvojio deo svog dragocenog vremena da bi ti odgovorio.
Koji deo od ovog ne razumes ?
 
Mrzi tebe i da razmišljaš vidim ja.
Najbolje je da vređaš, ko tvoj drug Robi. Samo je bilo pitanje vremena
kada ćeš početi.

Jel ti jasna razlika između izraza
''opravdavati se zabadava''
i
''opravdati se zabadava'' ?
U jednom kontekstu reč znači uzalud, a u drugom besplatno. Barem je
u srpskom jeziku tako.

Uopšte nisi objasnio na koji način ti stihovi demantuju ono što pričam.
 
Slazem se.

Pa nisam samoproglaseni vec si me ti tako proglasila ,sta ja sad tu mogu osim da ti ponovim da je to tvoja konstatacija a ne moja...

Slazem se ali svako ovde moze dati odgovor na tvoje pitanje,recimo tipa koliko su dva i dva ukoliko ti to nejasno pa cak i da ti pojasni konkretnim primerom...i to ga definitivno ne cini uciteljem vec ljubaznog sagovornika koji je odvojio deo svog dragocenog vremena da bi ti odgovorio.
Koji deo od ovog ne razumes ?
Nisam te ja učiteljem proglasila, već se ti stavljaš u ulogu nekoga ko
nešto zna i treba drugima da objašnjava.
 

Back
Top