Da li Bog kaznjava za svako zlo?

Istu stvar bi odgovorili moji prijatelji budisti, jer se uklapa u njihovo viđenje stvari. Dakle, jedna lasta ne čini proljeće.
Hajdemo onda jedno blic Biblijsko istrazivanje:

Jevr.11,1:
"...Vjera je pak tvrdo čekanje onoga čemu se nadamo, i dokazivanje onoga što ne vidimo..."

Iz ovog se vidi da se vera sastoji iz tri duhovnih kategorija:
- tvrdo cekanje
- nesto cemu se nadamo
- dokazivanje onog sto ne vidimo

Sta je ono sto vernici tvrdo cekaju i cemu se nadaju ?
Sta je ono sto ne vidimo a trebamo dokazivati ?

Pozivam vas da odgovorimo na ova pitanja da bi smo se zatim prebacili na dela u kontekst teme pa da na kraju izvucemo zajednicki zakljucak.
 
Sta je ono sto vernici tvrdo cekaju i cemu se nadaju ?
Добро
Od koga smatras da ocekuju dobro i u kom smislu dobro,jel moze vise detalja ?
Sta je ono sto ne vidimo a trebamo dokazivati ?
Божија Воља
A kako se po tebi dokazuje Bozja volja...?
...a narocito nekom koji kaze da "nema Boga"...!?
...ili mozda onima koji kazu " ima ga pa sta" ?
 
Od koga smatras da ocekuju dobro i u kom smislu dobro,jel moze vise detalja ?

A kako se po tebi dokazuje Bozja volja...?
...a narocito nekom koji kaze da "nema Boga"...!?
...ili mozda onima koji kazu " ima ga pa sta" ?
Божија Воља се доказује онда када буде боље него што смо могли
да се надамо. Ти не мораш да знаш шта је добро. Има ко зна боље
од тебе. Сваки концепт је само препрека Вољи Божијој.
 
Божија Воља се доказује онда када буде боље него што смо могли
да се надамо.
A ako ne bude bolje,sta cemo onda sa Bozjom voljom ?
Ти не мораш да знаш шта је добро.
Zapravo trebam i moram znati sta je dobro a stra zlo jer to utice na moj stil zivota.
Има ко зна боље
од тебе.
Naravno da ima,puno moralnih ljudi je na ovom svetu s tim sto ipak najbolje zna Bog nebeski,Stvoritelj citavog kosmosa.
Сваки концепт је само препрека Вољи Божијој.
Kako bi to moglo biti slucaj ukoliko se neki koncept zasniva na direktne Bozje instrukcije koje vidimo u Svetom Pismu ?
 
A ako ne bude bolje,sta cemo onda sa Bozjom voljom ?

Zapravo trebam i moram znati sta je dobro a stra zlo jer to utice na moj stil zivota.

Naravno da ima,puno moralnih ljudi je na ovom svetu s tim sto ipak najbolje zna Bog nebeski,Stvoritelj citavog kosmosa.

Kako bi to moglo biti slucaj ukoliko se neki koncept zasniva na direktne Bozje instrukcije koje vidimo u Svetom Pismu ?
Znači ti kad se moliš Bogu, ne moliš se za njegovu Volju, jer ne znaš
šta je to, pa bolje da te ne snađe nešto neočekivano? I tražiš tačno
nešto konkretno, jer ti smatraš da je to dobro, pa tako baš mora da
bude, po tvojoj samovolji?
 
Hajdemo onda jedno blic Biblijsko istrazivanje:
Da li je ovo "blic Biblijsko istraživanje" u svrhu zadane teme?
Jevr.11,1:
"...Vjera je pak tvrdo čekanje onoga čemu se nadamo, i dokazivanje onoga što ne vidimo..."

Iz ovog se vidi da se vera sastoji iz tri duhovnih kategorija:
- tvrdo cekanje
- nesto cemu se nadamo
- dokazivanje onog sto ne vidimo

Sta je ono sto vernici tvrdo cekaju i cemu se nadaju ?
Dolazak Isusa Krista i vječni život u raju.
Sta je ono sto ne vidimo a trebamo dokazivati ?
Duhovna realnost koja nije vidljiva našim fizičkim očima, a pod to spada predstava o Bogu (Njegov karakter), o kraljevstvu Njegovom, i o planu spasenja.
 
Da li je ovo "blic Biblijsko istraživanje" u svrhu zadane teme?

Dolazak Isusa Krista i vječni život u raju.

Duhovna realnost koja nije vidljiva našim fizičkim očima, a pod to spada predstava o Bogu (Njegov karakter), o kraljevstvu Njegovom, i o planu spasenja.
Slazem se.
E sad mi reci kako je moguce dobiti vecni zivot od Isusa Hrista ukoliko se u Njegovoj "arhivi"ne nadju zapisi o delima koje je On ocekivao ???
Jel se mozemo "prosvercovati"samo nasim verbalnim deklariranjem da verujemo u Hrista a da se to ne reflektuje na nas stil zivota u skladu sa Bozjim zapovestima ?
 
Znači ti kad se moliš Bogu, ne moliš se za njegovu Volju,
A kako si ovo skontala,na osnovu kog dela mog komentara ?
jer ne znaš
šta je to, pa bolje da te ne snađe nešto neočekivano? I tražiš tačno
nešto konkretno, jer ti smatraš da je to dobro, pa tako baš mora da
bude, po tvojoj samovolji?
Naravno da trazim ono sto smatram da je dobro za mene s tim sto ipak ostavljam da Bog vodi moj zivot onako kako treba...licno smatram da smo mi ljudi partneri s Bogom u nasim zivotima - mi trebamo raditi nas posao a Bog Njegov.
Naime,mi trebamo praviti planove na kracem i na duzem roku i svakako trebamu se zalagati da se planovi ostvare ali uvek,bukvalno uvek,sve to trebamo iznositi opred Bogom u nase molitve i da trazimo Njegovo vodstvo i Njegove blagoslove na tom putu.
...svakako,najteza stvar u zivotu svakog vernika na koju treba raditi uzastopno jeste da bude maksimalno spreman za sve Bozje odgovore ,narocito kada su to neka scenarija koja su neocekivana i nepredvidljiva...
I ono najbitnije - da molimo Boga da nas stiti i vodi u svakom trenutku naseg zivota uz nas kontinuirani angazman da zivimo u skladfu sa Bozjim zapovestima !
 
A kako si ovo skontala,na osnovu kog dela mog komentara ?

Naravno da trazim ono sto smatram da je dobro za mene s tim sto ipak ostavljam da Bog vodi moj zivot onako kako treba...licno smatram da smo mi ljudi partneri s Bogom u nasim zivotima - mi trebamo raditi nas posao a Bog Njegov.
Naime,mi trebamo praviti planove na kracem i na duzem roku i svakako trebamu se zalagati da se planovi ostvare ali uvek,bukvalno uvek,sve to trebamo iznositi opred Bogom u nase molitve i da trazimo Njegovo vodstvo i Njegove blagoslove na tom putu.
...svakako,najteza stvar u zivotu svakog vernika na koju treba raditi uzastopno jeste da bude maksimalno spreman za sve Bozje odgovore ,narocito kada su to neka scenarija koja su neocekivana i nepredvidljiva...
I ono najbitnije - da molimo Boga da nas stiti i vodi u svakom trenutku naseg zivota uz nas kontinuirani angazman da zivimo u skladfu sa Bozjim zapovestima !
partneri sa Bogom.. :huh: mi da pravimo planove.. :huh:

Jesi li se ti nekada zaptao za šta te je Bog dao ovom svetu? Kakav
je njegov plan?
Kakvi ste to partneri kad ti izvršavaš svoje planove, a on ti je na tom
putu sluga? Blagoslove da ti daje za tvoju samovolju.
 
Slazem se.
E sad mi reci kako je moguce dobiti vecni zivot od Isusa Hrista ukoliko se u Njegovoj "arhivi"ne nadju zapisi o delima koje je On ocekivao ???
Nikako. "A beskorisnoga slugu izbacite van u tamu. Ondje će biti plač i škrgut zubi." Mt 25:30
Jel se mozemo "prosvercovati"samo nasim verbalnim deklariranjem da verujemo u Hrista a da se to ne reflektuje na nas stil zivota u skladu sa Bozjim zapovestima ?
Ne.
 
Slazem se.
E sad mi reci kako je moguce dobiti vecni zivot od Isusa Hrista ukoliko se u Njegovoj "arhivi"ne nadju zapisi o delima koje je On ocekivao ???
Jel se mozemo "prosvercovati"samo nasim verbalnim deklariranjem da verujemo u Hrista a da se to ne reflektuje na nas stil zivota u skladu sa Bozjim zapovestima ?
Ономе у теби што није вечно, неће се дати вечност. Твој его није вечан
нити ће бити. Можеш да верујеш, можеш да чиниш не знам каква дела,
то се десити неће.
Други Христов долазак је духовни преображај, где све лажно од тебе
отпада и остаје само оно што је од Бога. Једном следи смрт, другом
живот. Како је Исус и рекао да ће бити.
 
Nikako. "A beskorisnoga slugu izbacite van u tamu. Ondje će biti plač i škrgut zubi." Mt 25:30

Ne.
А неваљали слуга није увећавао оно што му је од Бога дато,
него је свој дар закопао. Онда му је узето и оно што је имао.

То се односи на људе који се духовним праксама не баве,
него чекају да се Исус врати. Како ће се вратити и где, када
му места не правите? Его седи на његовом месту и влада.
 
Ономе у теби што није вечно, неће се дати вечност.
U nama ljudima definitivno nema niceg vecnog,to se moze promeniti jedino ukoliko nas Hristos prepozna/identifikuje kao Njegova deca ili joe preciznije kao pripadnici "Njegovog tora".
Твој его није вечан
Niciji ego nije vecan !
нити ће бити.
Slazem se.
Можеш да верујеш, можеш да чиниш не знам каква дела,
то се десити неће.
Tako je,spasenje se odnosi iskljucivo na coveka a ne na njegove slabosti i grehe.
Други Христов долазак је духовни преображај, где све лажно од тебе
отпада и остаје само оно што је од Бога.
U ljudskim telima ne postoji niceg laznog - ona su realna Bozja kreacija !
Laga i sve oblike te reci su produkt sotone i za njega i sve njegove produkte nema mesta u Carstvu Nebeskome.
Једном следи смрт, другом
живот. Како је Исус и рекао да ће бити.
Tako je,AMIN !
 
То се односи на људе који се духовним праксама не баве,
него чекају да се Исус врати. Како ће се вратити и где, када
му места не правите? Его седи на његовом месту и влада.
Tutorijal: kako filozofirati - part 10.
Isus dolazi bez obzira na stanje ljudi.
 

Back
Top