Da li je Bog napustio jevreje?

Ovo sto si sada rekao pokazuje/dokazuje koliko pogresno tumacis Pismo jer zapostavljas ono sto je jasno i precizno zapisano,kao sto je recimo ovaj izvestaj:

1 Mojs.1,27.28:
"...I stvori Bog čovjeka po obličju svojemu, po obličju Božijemu stvori ga; muško i žensko stvori ih.
I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svega zvjerinja što se miče po zemlji..."

Kao sto se jasno vidi,Bog je ljudima dao veoma precizne instrukcije kako da zive i sta da rade u toku zivota s tim sto je im je PRVO zapovedio da imaju seksualne odnose sto znaci da seks po automatizam nema niceg zajednickog sa grehom a jos manje je posledica greha !!!
...naravno,seks moze biti greh ako se prakticira van Bozjih zapovesti ali je to nesto sasvim drugo !
Читај Св. Оце па ће ти бити јасније о чему причам.

Читај Св. Оце па ће ти бити јасније о чему причам.
Bas si lepo i posteno priznao - tvoju su dakle oci pogresno tumacili Pismo a ti im slepo verujes sto je klasican primer verovanje ljudima "vecma nego Bogu"sto je u najmanju ruku nedopustivo/lose.

...prijateljski te savetujem da se fokusioras ne sledecu Bozju poruku i da ocenis kako stojis na ovom planu:

Jer.7,28:
"...Zato im reci: ovo je narod koji ne sluša glasa Gospoda Boga svojega, niti prima nauke; propade vjera i nesta je iz usta njihovijeh..."

Prvostvorena priroda čoveka je da ima ženu i porod sa njom...Druge prirode od te u početku nema.
A što se tiče proroka koje si nabrojao, nije im niko ravan, pogotovo Danilu...Nije se rodio posle njih ko je toliko Bogougodan kao Oni...čak to nisu ni Apostoli, a kamo li neko posle njih...
Маки те је поучио о девственост првостворених Адама и Еве...

После сз пророка имаш најбогоугодијег светог Јована Крститеља, за ког Сам Бог сведочи да нема пророка већег од њега...

А Богородица је светија и од свих анђела на небу, а камоли у односу на људе, у Православљу је Жена најсветији човек рођен природним путем...

Na koju to konkretno "devstvenost"mislis,nije valjda da si mislio da sam ja mislio da su Adam i Eva ranije imali seksa sa nekim drugim pa su usli u brak sa nekim seksualnim iskustvom iza sebe ? :D
...e sad ako li ovo nije slucaj onda moras prihvatiti cinjice koije sam izneo da je Bog izricito zapovedio ljudima da imaju seksa PRE PADA U GREH sto znaci da koncept devstvenosti u smilu "nemanja seksa pre pada u greh"jednostavno pada u vodu !
После сз пророка имаш најбогоугодијег светог Јована Крститеља, за ког Сам Бог сведочи да нема пророка већег од њега...
Tako je,i kakve sad to veze ima sa temom ?
А Богородица је светија и од свих анђела на небу,
Gde ti ovo pise srecoi teoloska,zasto izmisljas i jevandjelju dodajes onog cega nema ???
а камоли у односу на људе,
Molim Biblijskog dokaza u prilog ili priznaj da je to samo neka verska novotarija van Biblije !
у Православљу је Жена најсветији човек рођен природним путем...
Sa ovim se slazem,to kao i mnooogo drugih stvari tako jeste U PRAVOSLAVLJU aliu ne i u hriscanstvu sto se jasno vidi iz Svetog Pisma !

Poslednja izmena:
Bas si lepo i posteno priznao - tvoju su dakle oci pogresno tumacili Pismo a ti im slepo verujes sto je klasican primer verovanje ljudima "vecma nego Bogu"sto je u najmanju ruku nedopustivo/lose.

...prijateljski te savetujem da se fokusioras ne sledecu Bozju poruku i da ocenis kako stojis na ovom planu:

Jer.7,28:
"...Zato im reci: ovo je narod koji ne sluša glasa Gospoda Boga svojega, niti prima nauke; propade vjera i nesta je iz usta njihovijeh..."
А гдје сам рекао да су погрешно тумачили Писмо? У Писму нигдје не пише да су Адам и Ева у рају имали полне односе тако да ти библијски докази не иду у прилог.

А гдје сам рекао да су погрешно тумачили Писмо?
Nisi ti to rekao nego sam ja i dokazao Pismom da je to zaista tako !
У Писму нигдје не пише да су Адам и Ева у рају имали полне односе тако да ти библијски докази не иду у прилог.
Pa jel citas bre sta im je Bog zapovedio,nije valjda da si na stanovistu da su se ljudi trebali razmnozavati na fotokopiru,sta je tebi ?
...osim ako ne smatras da im je Bog to zapovedio za vreme kada budiu pali u greh ? :D

Poslednja izmena:

А Богородица је светија и од свих анђела на небу, а камоли у односу на људе, у Православљу је Жена најсветији човек рођен природним путем...
Maki priča nasuprot Pismu...
Pismo jedno Maki drugo...

Bog čoveku jasno kaže šta da radi i čovek svakako ima sposobnost za to. Ne može Bog čoveku reći da radi nešto što nije u mogućnosti...
Dakle, mogli su da imaju decu u raju....to je neminovno...
Sad što se pad desio pre, to je druga stvar...

Jovan je veći od svih samo zbog toga što je krstio i video Hrista...nikako u nekom drugom pogledu...Jer mnogi htedoše da vide ali nisu...

Što se tiče Marije, opet se ne mogu složiti, jer gledam Hristov odnos prema njoj a kasnije i odnos Hristovoh najbližih učenika...Apostola...i mnogo se razlikuje od vašeg odnosa...

Jovan je veći od svih samo zbog toga što je krstio i video Hrista...nikako u nekom drugom pogledu...

Највећи између рођених од жена (Лк. 7,28)​

Jer mnogi htedoše da vide ali nisu...

Što se tiče Marije, opet se ne mogu složiti, jer gledam Hristov odnos prema njoj a kasnije i odnos Hristovoh najbližih učenika...Apostola...i mnogo se razlikuje od vašeg odnosa...
Mater-krotosti-smirenja-Vozdvizdenje-Casnog-Krsta.jpg

Jovan je meni brat... a Bog mi je Otac... i meni i Bratu Jovanu...A posrednik sa Bogom nam je isti...Gospod Isus Hrist...
To je hijerarhija data nam odozgo i samo te nauke se treba držati, jer zna se ko temelje udari...
Смири се брате, ти си стандардни грешник мирјанин а не и свет човек...

Оболећеш од самозадовољства још више од тог лудачког биполарног манијачења богоприпадности Оцу

Смири се брате, ти си стандардни грешник мирјанин а не и свет човек...

Оболећеш од самозадовољства још више од тог лудачког биполарног манијачења богоприпадности Оцу
Smiren sam ja kao što vidiš i normalno zborim, po narodski što bi se reklo...
Za proste je carstvo a ta prostota se iz srca ogleda...Jezik zna tu da pokvari, a u vlasti mu je i život i smrt...
Zato pazi šta u srce mećeš jer to se samo na dva načina može vratiti...trećeg nema...Nije stvar mnogo pročitati, već šta čitati...Vodi računa o tom srčanom pakovanju, mnogo je važno...
A ja ako sam pozvan na Božiji put, zašto nisam svet?
Možda tebi nisam a Ocu jesam..
Ali dobro, ne slavim tebe u srcu pa ti nisam svetac...ali, rekoh gore da na to nismo ni pozvani...mislim, ja tebe ti mene...Ne...
Već Boga...a ako smo njegovi onda smo i svetci...
A nama smo braća po njemu...

A ja ako sam pozvan na Božiji put, zašto nisam svet?
Па имаш неисповеђене и непризнате грехе (чак и самом себи), прво зато ниси свет...

Ти причаш ко да немаш греха, а не само да хулиш из незнања на Бога милион пута директно, већ сад умишљаш да си Му и драг само зато што си верник, а да се ниси покајао и споведио све своје грехе, од гордости, самопрецењивања, гнева, па надаље све оног што скоро сваки човек има у гомилама јер живите слично и несамокритички...

Па имаш неисповеђене и непризнате грехе (чак и самом себи), прво зато ниси свет...

Ти причаш ко да немаш греха, а не само да хулиш из незнања на Бога милион пута директно, већ сад умишљаш да си Му и драг само зато што си верник, а да се ниси покајао и споведио све своје грехе, од гордости, самопрецењивања, гнева, па надаље све оног што скоро сваки човек има у гомилама јер живите слично и несамокритички...
Svaki dan mu se ispovedim...srcem onako kako traži...
Daj mi i jednog da ne greši...može li se to u ovom telu?
Zato sam ti i nabrojao starozavetne proroke koje si unizio u odnosu na neke druge, mnogo posle njih...
Mislim da i ne znaš šta Bog traži od nas....bar mi deluje tako a možda grešim...zato i ne meriš ovu stvar dobro...na proroke mislim...

Ti misliš da si utemeljen i da po čapu misliš i radiš...
A šta ti je čap? Ko ti ga dao?
Sebe zapitaj, meni ne moraš ništa reći...

Ali znam da ni sekundu jedno to nećeš uraditi...jer ti si gore a ja dole...i može ti i Hrist reći, ali ti ćeš i njemu kasti...ja po crkvi živim...
Ne shvataš da ti je Hrist samo maska...jeste Ti On spasilac...ne sporim ja to...već kažem da ne živiš po Hristovoj reči...već po nečijoj...

I ne bih se menjao...ostaću dole, neću ti se pridružiti...jer sveti su dole...

Ne shvataš da ti je Hrist samo maska...jeste Ti On spasilac...ne sporim ja to...već kažem da ne živiš po Hristovoj reči...već po nečijoj...
Мора да натераш себе на дијалог код овако ригидних самоубеђења о другима... Након тога треба да провериш почетну процену...

То што мислиш да је ''твоја'' реч (и житије по ''твојој'' речи) није нечија туђа реч, је врло велики проблем, ту ти не могу помоћи, јер својаташ реч Христову, пројектујеш је на себе, што је тотално умишљање јер не видиш своје грехе...

Ти изгледа мислиш и да немаш реалне грехе (што је тешка болест), грехе који те одвајају од Бога, зато и не умеш да кораш на духовном путу покајања...

Мислиш да Му ''личним исповедањем'' служиш, а грех ти се на делу не исправља... тек тога никад нећеш бити свестан, јер мислиш да без ЦРКВЕНОГ посредника и терапије добијеш опроштај грехова и измену живота у светост покајања из грешности лажног кајања...

Мора да натераш себе на дијалог код овако ригидних самоубеђења о другима... Након тога треба да провериш почетну процену...

То што мислиш да је ''твоја'' реч (и житије по ''твојој'' речи) није нечија туђа реч, је врло велики проблем, ту ти не могу помоћи, јер својаташ реч Христову, пројектујеш је на себе, што је тотално умишљање јер не видиш своје грехе...

Ти изгледа мислиш и да немаш реалне грехе (што је тешка болест), грехе који те одвајају од Бога, зато и не умеш да кораш на духовном путу покајања...

Мислиш да Му ''личним исповедањем'' служиш, а грех ти се на делу не исправља... тек тога никад нећеш бити свестан, јер мислиш да без ЦРКВЕНОГ посредника и терапије добијеш опроштај грехова и измену живота у светост покајања из грешности лажног кајања...
Ne, ne mislim ja - sada sam se ispovedio a Bog oprostio, pa ponovo srljaj u isti greh...Ne mislim tako...
Vreme se ne može vratiti u nazad pa da ispravimo greške koje smo činili...Ali se iskreno srcem pokaješ i svestan si da je to greška ili greh i ne ponavljaš ga više....sazreo si...Bog će ti to optostito...Znaš da je kod njega to belo kao sneg...a kod nas to mogu biti samo sećanja i glas razuma da ne činimo isto...To je škola, naučio si tu lekciju...pobedio si sebe...
E sada, svakako ćemo pasti na nekim drugim stvarima za koje nosmo dozrali...Zato i kaže 'ko misli da stoji nek pazi da ne padne'...
Zato ponavljam da savršenih nema niti može biti jer svi se spašavamo po milosti Božijoj...

Ali problem nastaje kod posrednika.
Tu ne mogo da se složim sa tobom.

Ja imam samo jednog 'ovlašćenog' posrednika i drugog ne trebam...On je zadužen da budem Bogougoda ...to mu je glavni zadatak...Zato ja ne preskačem tu kariku u lancu i zato i kažem da ne mogu svog Brata uzdizati i tako pomerati karike...

Zašto? Pa zato što je i njegov posrednik isti kao i moj i on se ne može na drugačiji način spasti...
Dakle, u istim smo mukama i isto spasenje tražimo...braća u problemu...

Ali problem nastaje kod posrednika.
Tu ne mogo da se složim sa tobom.
Па Ту је суштина покајања... не само пред Богом Оцем, већ и пред људима (тј. бар једним човеком)...

Тако је радио Јован Крститељ свима сем Богу, Који је одмах изашо из воде кад га је Јован крстио у води...

Остале је задржаво у води и није их пушто док не признају своје похотљиве болешчине и бруку...

Ти нећеш пример Јована Крститеља ни да слушаш, то да пред човеком признаш шта си ти све због своје глупости и озлобљености реко, помислио, пожелео и учинио, зато градиш тотално субјективан однос према Богу и исповести...

Мада разумем и злоупотребе, али причамо о правилној употреби исповедања...

Back