Da li Bog kaznjava za svako zlo?

Ne vidim da išta kažnjava

Tj, vidim da se dela kažnjavaju neproporcionalno, karma radi kao švajcarski sat za nebitne sitnice, npr pretekneš nekoga u redu u marketu, to se odmah izbalansira time što te neko sledećeg dana preduhitri na parkingu

Dok npr usereš se nekome u život, ništa ti ne bude, još se i obogatiš

Čak i karma ide preko grbače sirotinje. Nešto kao Poreska uprava
 
Ne vidim da išta kažnjava

Tj, vidim da se dela kažnjavaju neproporcionalno, karma radi kao švajcarski sat za nebitne sitnice, npr pretekneš nekoga u redu u marketu, to se odmah izbalansira time što te neko sledećeg dana preduhitri na parkingu

Dok npr usereš se nekome u život, ništa ti ne bude, još se i obogatiš

Čak i karma ide preko grbače sirotinje. Nešto kao Poreska uprava
ali zato će tvoje treće koleno da plati
 
Da li Bog kaznjava za svako zlo ?
Jer po nekoj logici ako bi Bog kaznjavao za svako zlo, ne bi bilo nikog zivog.
Sada ako Bog ne kaznjava za svako zlo, za koje onda kaznjava ?
Slusao sam Miroljuba Petrovica nesto na tu temu, ali je jako uopsteno pricao.
:think:
Bg ne kaznjava.
" Sta covek poseje to ce poznjeti..." Galatima 6:7
Vazi zakon uzroka i posledice
a Sledi Sudnji Dan i Bozja presuda
 
Ne vidim da išta kažnjava

Tj, vidim da se dela kažnjavaju neproporcionalno, karma radi kao švajcarski sat za nebitne sitnice,npr pretekneš nekoga u redu u marketu, to se odmah izbalansira time što te neko sledećeg dana preduhitri na parkingu Dok npr usereš se nekome u život, ništa ti ne bude, još se i obogatiš
Čak i karma ide preko grbače sirotinje. Nešto kao Poreska uprava

Da, za vas golje, koji ne prinosite krvne žrtve, radi tako, slažem se.
Jel si čitala Bibliju? Pa? Šta čekaš? Žrtve paljenice su u središtu judeo - hrišćanstva!
Oni koji prinose žrtve krvne, su van kruga kazne i greha, Biblija otvoreno i jasno govori o tome.

ali zato će tvoje treće koleno da plati
Ne, ako i oni uredno prinose žrtve, nema kazne za greh, greh je otkupljen krvlju žrtve, prosto.

Ne
i to je možda najveća nepravda na ovozemaljskom svetu .

Evo ti najveće nepravde na svetu, ovaj video dole čovek spasao 148 života,
tolko puta dao krv...sad je jedva živ NIKO mu ne pomaže!
PA NI BOG!

Da li Bog kaznjava za svako zlo ?
Jer po nekoj logici ako bi Bog kaznjavao za svako zlo, ne bi bilo nikog zivog.
Sada ako Bog ne kaznjava za svako zlo, za koje onda kaznjava ?
Slusao sam Miroljuba Petrovica nesto na tu temu, ali je jako uopsteno pricao.
:think:

ja se mnogo više pitam da li uopšte NAGRADJUJE za DOBRO?!
šta je sa junacima Košara i Paštrika?!
Čekaju izvršitelje da im seku struju*?!

Evo čoveka koji je 148 spasao život svojom krvlju drugima...
I?! Ništa...jedva je živ socijalni slučaj!
DOK KRVNICI U 102 GODINI UMIRU U BOLIVIJI I ARGENTINI!
u izobilju!

 
Da li Bog kaznjava za svako zlo ?
zlo-cin i kazna?
Jer po nekoj logici ako bi Bog kaznjavao za svako zlo, ne bi bilo nikog zivog.
Sada ako Bog ne kaznjava za svako zlo, za koje onda kaznjava ?
uzrok i posledica poneka?
Slusao sam Miroljuba Petrovica nesto na tu temu, ali je jako uopsteno pricao.
:think:
drugi put ga zaobidji
Da, za vas golje, koji ne prinosite krvne žrtve, radi tako, slažem se.
Jel si čitala Bibliju? Pa? Šta čekaš? Žrtve paljenice su u središtu judeo - hrišćanstva!
Oni koji prinose žrtve krvne, su van kruga kazne i greha, Biblija otvoreno i jasno govori o tome.
jel se ti salis, mislim, jel si ironican, ili...?
nema u novom zavetu vise krvnih zrtava, nema vise zrtve za grehe, vec je Hristos JEDANPUT prinet za otkup greha mnogih, tj. On je poslednja zrtva
sad da ne trazim citate i iz starog zaveta da Bogu nisu mile sve te mnoge i redovne zrtve, drugi su vec povadili-https://www.forum.hr/showpost.php?p=632366&postcount=28
ja se mnogo više pitam da li uopšte NAGRADJUJE za DOBRO?!
znaci, vracamo se na uzrok posledicu, a to je ujedno i karmicki zakon, koji mi takodje ne priznajemo, ali zasto?
  • jer je zacarani krug iz koga treba izaci
  • jer nam prastanje nije izuzetak, vec pravilo
  • jer ispitujemo razloge, a ne uzroke
ako dakle cinis dobro, da li ga cinis iz ubedjenja, vere, ili da bi dobio nagradu?
ako ga cinis iz ubedjenja, ti raskidas uzrok-posledicu, naravno i zlocin-kaznu, tj, greh-kaznu, a ako ge ne cinis iz ubedjenja, onda ne, i ostajes vezan za sve, i karmicki zakon i ostalo...mozda i ti prinosis zrtve krvne, ali znaj da ih prinosis demonima!
...
dakle iz kog razloga, koji su ti motivi, to je vaznije od uzroka-posledica, tj, ja te ucim na koji nacin trebas da se prebacis, ... ako mozes da razumes, a pisem prostim jezikom, i koristim proste pojmove
 
Poslednja izmena:
Da, za vas golje, koji ne prinosite krvne žrtve, radi tako, slažem se.
Jel si čitala Bibliju? Pa? Šta čekaš? Žrtve paljenice su u središtu judeo - hrišćanstva!
Oni koji prinose žrtve krvne, su van kruga kazne i greha, Biblija otvoreno i jasno govori o tome.


Ne, ako i oni uredno prinose žrtve, nema kazne za greh, greh je otkupljen krvlju žrtve, prosto.



Evo ti najveće nepravde na svetu, ovaj video dole čovek spasao 148 života,
tolko puta dao krv...sad je jedva živ NIKO mu ne pomaže!
PA NI BOG!



ja se mnogo više pitam da li uopšte NAGRADJUJE za DOBRO?!
šta je sa junacima Košara i Paštrika?!
Čekaju izvršitelje da im seku struju*?!

Evo čoveka koji je 148 spasao život svojom krvlju drugima...
I?! Ništa...jedva je živ socijalni slučaj!
DOK KRVNICI U 102 GODINI UMIRU U BOLIVIJI I ARGENTINI!
u izobilju!

Ima nagrade no nije pravilo.
Fanatici rade pravilo jer im mozak ne dopusta
 
zlo-cin i kazna?

uzrok i posledica poneka?

drugi put ga zaobidji

jel se ti salis, mislim, jel si ironican, ili...?
nema u novom zavetu vise krvnih zrtava, nema vise zrtve za grehe, vec je Hristos JEDANPUT prinet za otkup greha mnogih, tj. On je poslednja zrtva
sad da ne trazim citate i iz starog zaveta da Bogu nisu mile sve te mnoge i redovne zrtve, drugi su vec povadili-https://www.forum.hr/showpost.php?p=632366&postcount=28

znaci, vracamo se na uzrok posledicu, a to je ujedno i karmicki zakon, koji mi takodje ne priznajemo, ali zasto?
  • jer je zacarani krug iz koga treba izaci
  • jer nam prastanje nije izuzetak, vec pravilo
  • jer ispitujemo razloge, a ne uzroke
ako dakle cinis dobro, da li ga cinis iz ubedjenja, vere, ili da bi dobio nagradu?
ako ga cinis iz ubedjenja, ti raskidas uzrok-posledicu, naravno i zlocin-kaznu, tj, greh-kaznu, a ako ge ne cinis iz ubedjenja, onda ne, i ostajes vezan za sve, i karmicki zakon i ostalo...mozda i ti prinosis zrtve krvne, ali znaj da ih prinosis demonima!
...
dakle iz kog razloga, koji su ti motivi, to je vaznije od uzroka-posledica, tj, ja te ucim na koji nacin trebas da se prebacis, ... ako mozes da razumes, a pisem prostim jezikom, i koristim proste pojmove

kabalisti / judeo-masoni ne priznaju Hrista...na njih sam mislio
zapravo masoni i priznaju, na neki svoj drugačiji uvrnuti način.

Što se tiče posredničkog otkupa grehova, mene lično ne zanima, izvini.
Kome treba, u redu, meni ne, iz ubedjenja kako bi ti rekao.

***Kad god se pokaže da na svetu pravde nema, hrišćani kažu pa biće je na onom, a nju ejdžeri pa takva ti je karma!***
U prevodu sa svim religijama je nešto DEBELO da ne valja, samo se traže opravdanja.
 
***Kad god se pokaže da na svetu pravde nema, hrišćani kažu pa biće je na onom, a nju ejdžeri pa takva ti je karma!***
U prevodu sa svim religijama je nešto DEBELO da ne valja, samo se traže opravdanja.
ok, onda izvini ti, men' se ucinilo da se pitas, ali ti si ateista, sta to tebe briga
ja se mnogo više pitam da li uopšte NAGRADJUJE za DOBRO?!
ako ne postoji badava se pitas, nema svrhe da gubis vreme
 
kabalisti / judeo-masoni ne priznaju Hrista...na njih sam mislio
zapravo masoni i priznaju, na neki svoj drugačiji uvrnuti način.

Što se tiče posredničkog otkupa grehova, mene lično ne zanima, izvini.
Kome treba, u redu, meni ne, iz ubedjenja kako bi ti rekao.

***Kad god se pokaže da na svetu pravde nema, hrišćani kažu pa biće je na onom, a nju ejdžeri pa takva ti je karma!***
U prevodu sa svim religijama je nešto DEBELO da ne valja, samo se traže opravdanja.
Rodjo problem je kad rade pravilo religije tj apsolutiziraju tematiku tada psihoze rade i zato su religije opasne.
No vjernik koji shvata relativnost on je bezopasan i religija mu je utjeha korisna.
 
Rodjo problem je kad rade pravilo religije tj apsolutiziraju tematiku tada psihoze rade i zato su religije opasne.
No vjernik koji shvata relativnost on je bezopasan i religija mu je utjeha korisna.
ne dao Apsolutni Bog da mi imamo tvoje shvatanje, tvoj um, i tvoju religiju - jer sve je tvoje relativno, okruglo, pa cose, moz' da bude, ali ne mora da znaci, itd,. znaci tipican prevarant
 
Odakle vam je to poznato ?
Iz Svetog Pisma,evo konkretnih dokaza u vezi Bozjih blagoslova:


Is.1,8:
"...Neka se ne rastavlja od usta tvojih knjiga ovoga zakona, nego razmišljaj o njemu dan i noć, da držiš i tvoriš sve kako je u njemu napisano; jer ćeš tada biti srećan na putovima svojim i tada ćeš napredovati..."

5 Mojs.11,13-15:
"...Zato ako dobro uzaslušate zapovijesti, koje vam ja zapovijedam danas, ljubeći Gospoda Boga svojega i služeći mu svijem srcem svojim i svom dušom svojom,
Tada ću davati dažd zemlji vašoj na vrijeme, i rani i pozni, i sabiraćeš žito svoje i vino svoje i ulje svoje;
I za stoku ću tvoju dati travu u polju tvojem; i ješćeš i bićeš sit
..."

5 Mojs.30,8.9:
"...A ti kad se obratiš i staneš slušati glas Gospoda Boga svojega i tvoriti sve zapovijesti njegove, koje ti ja danas zapovijedam,
Daće ti Gospod Bog tvoj sreću u svakom djelu ruku tvojih, u plodu utrobe tvoje, u plodu stoke tvoje, u plodu zemlje tvoje; jer će ti se Gospod Bog tvoj opet radovati čineći ti dobro,..."

5 Mojs.30,16:
"...Jer ti zapovijedam danas da ljubiš Gospoda Boga svojega hodeći putovima njegovijem i držeći zapovijesti njegove i uredbe njegove i zakone njegove, da bi živ bio i umnožio se, i da bi te blagoslovio Gospod Bog tvoj ..."


... A evo dokaza za Bozjeg prokletstva:

5 Mojs.11,16.17:
"...Čuvajte se da se ne prevari srce vaše da se odmetnete i služite tuđim bogovima i poklanjate im se;
Da se ne bi razgnjevio Gospod na vas i zatvorio nebo da ne bude dažda, i zemlja da ne da roda svojega, te biste brzo izginuli..."

Za kraj bih citirao svecenu izjavu Bozjeg slugu koji je na kraju izlaganja rekao sledece:

5 Mojs.30,19:
"...Svjedočim vam danas nebom i zemljom, da sam stavio pred vas život i smrt, blagoslov i prokletstvo; zato izberi život, da budeš živ ti i sjeme tvoje,..."


Šta je sa sudom Svetog Petra ?
U Svetom Pismu ne postoji takav sud nego postoji samo Bozji sud i ovaj se pojam u Novi Zavet doprecizira prikazujucu se kao sud Isusa Hrista !
 
Koliko je meni poznato,Bog reaguje na ljudsk postupke kako u ovozemaljskom zivotu , u smislu blagoslova i prokletstva - tako u konacnoim smislu,kada bude dosao cas Njegovog Suda nad svakom ljudskom bicu.
Kužim, samo to ne gledam kao na kaznu, nego kao na posljedicu bezakonja koja dovodi čovjeku u život prokletstvo, ne nešto što Bog retroaktivno proporcionalno grijesima uzvraća na ljude.
 
Da li Bog kaznjava za svako zlo ?
Jer po nekoj logici ako bi Bog kaznjavao za svako zlo, ne bi bilo nikog zivog.
Sada ako Bog ne kaznjava za svako zlo, za koje onda kaznjava ?
Slusao sam Miroljuba Petrovica nesto na tu temu, ali je jako uopsteno pricao.
:think:
postoje smrtni gresi a postoje i oni gde bog moze da ti progleda kroz prsti.
na primer, najtezi smrtni greh je dici ruku na careve........... "ne dirajte careve jer su oni od boga postavljeni" ....................da nastavim ?
 
Iz Svetog Pisma,evo konkretnih dokaza u vezi Bozjih blagoslova:


Is.1,8:
"...Neka se ne rastavlja od usta tvojih knjiga ovoga zakona, nego razmišljaj o njemu dan i noć, da držiš i tvoriš sve kako je u njemu napisano; jer ćeš tada biti srećan na putovima svojim i tada ćeš napredovati..."

5 Mojs.11,13-15:
"...Zato ako dobro uzaslušate zapovijesti, koje vam ja zapovijedam danas, ljubeći Gospoda Boga svojega i služeći mu svijem srcem svojim i svom dušom svojom,
Tada ću davati dažd zemlji vašoj na vrijeme, i rani i pozni, i sabiraćeš žito svoje i vino svoje i ulje svoje;
I za stoku ću tvoju dati travu u polju tvojem; i ješćeš i bićeš sit
..."

5 Mojs.30,8.9:
"...A ti kad se obratiš i staneš slušati glas Gospoda Boga svojega i tvoriti sve zapovijesti njegove, koje ti ja danas zapovijedam,
Daće ti Gospod Bog tvoj sreću u svakom djelu ruku tvojih, u plodu utrobe tvoje, u plodu stoke tvoje, u plodu zemlje tvoje; jer će ti se Gospod Bog tvoj opet radovati čineći ti dobro,..."

5 Mojs.30,16:
"...Jer ti zapovijedam danas da ljubiš Gospoda Boga svojega hodeći putovima njegovijem i držeći zapovijesti njegove i uredbe njegove i zakone njegove, da bi živ bio i umnožio se, i da bi te blagoslovio Gospod Bog tvoj ..."


... A evo dokaza za Bozjeg prokletstva:

5 Mojs.11,16.17:
"...Čuvajte se da se ne prevari srce vaše da se odmetnete i služite tuđim bogovima i poklanjate im se;
Da se ne bi razgnjevio Gospod na vas i zatvorio nebo da ne bude dažda, i zemlja da ne da roda svojega, te biste brzo izginuli..."

Za kraj bih citirao svecenu izjavu Bozjeg slugu koji je na kraju izlaganja rekao sledece:

5 Mojs.30,19:
"...Svjedočim vam danas nebom i zemljom, da sam stavio pred vas život i smrt, blagoslov i prokletstvo; zato izberi život, da budeš živ ti i sjeme tvoje,..."



U Svetom Pismu ne postoji takav sud nego postoji samo Bozji sud i ovaj se pojam u Novi Zavet doprecizira prikazujucu se kao sud Isusa Hrista !
"Badnjačiću dragi, ja te mnogo volim,
ja ću pored tebe Bogu da se molim.
Da nam daa Bog zdravlja, napretka i sreće,
stado naše malo, da poraste veće.
Krave da se muzu, pčele da se roje,
u oboru svinje dobro da se goje".

-------------------------------------------------
"Dažd" je kiša (na ruskom). I ona će uvek negde padati,.. Ako padne na Švarcvaldu, voda će doteći Dunavom, ako padne na Karpatima, stići će Tamišom,.. pa će ljudi navodnjavati,...
Poljoprivredom se ovde bavi manje od 10% stanovnika,.. približno je toliko i uvoznika hrane i ljudi u trgovini. I hrana će odnekuda 'doteći'
---------------------------------------------------------------
Zahvaljujem na ovom vašem odgovoru,
Ako su moj otac i deda bili grešnici. ( otac nije kršten, deda bio sveštenik u drugoj veri - nazareni), Bog ih je kaznio sušom,... ili će sve nas i dalje kažnjavati ?
 

Back
Top