da li biste zbog ljubavi promenili veru

Electra:
Kao sto je neko rekao, naslo bi se kompromisno resenje. Uostalom, zasto bih morala da je promenim? Dovoljno je da se venca u opstini (iako bih volela i u crkvi, ali to je neka druga prica) i... to je to. Ne vidim zasto bi mi neko postavio ultimatum: ja ili pravoslavlje. Taj neko verovatno ne bi ni zavredio da o njegovom ultimatumu razmisljam.

Naravno da se uvek nadje kompromis kada se dvoje stvarno vole. Cak i ako se porodica jednog partnera buni i ne prihvata njegov izbor, ako oni ne zele da zbog svog clana porodice bar odglume da im je taj neko drugi ok.....onda mi u sustini ni ne treba ta porodica. (ne vazi se slucaj kad neko od 15 god kao nadje pravu ljubav i zapali na drugi kontinent za tom idealnom osobom, a njegova porodica ne dozvoljava).

Jeste da bi vecina zelela da se venca u crkvi, ali ako to nije moguce jbg! Brak je brak, bez obzira ako je samo potpisan u opstini, a i najvaznije je da se ti ljudi stvarno vole. Ne zivimo vise u doba da smo svi nevini i nevencani sve dok pred oltarom ne kazemo "DA".

Ako mi neko da ultimatum "pravoslavlje ili ja".....ma, zdravo! Da me "voljena" osoba ucenjuje? Ne, ne. A i, kada bi se taj neko naljutio sto ja necu da promenim veru.....c a o......zasto je on ne promeni ?.......mada, opet se vracam na to da se, kada se radi o pravoj ljubavi, uvek nadje neko resenje.

A onda, kada se sve lepo resi......dolazi novi problem......Koje vere ce vam biti deca i o kojim obicajima cete da ih ucite :?:
 
osnova svih religija je ljubav, tako da mislim da nijedna vera ne bi zabranila tebi tj. naterala te da se odreknes ljubavi ako ti to neces. mislim ljubav je najvaznije u pravoslavlje i katolicanstvu i protestanstvu i anglikanstvu...za budizam ne znam, znam za ove zapadne...
vera je nesto jako bitno, ako je imas...
 
Neki vec znaju moje versko opredeljenje tako da je ovo mnogo drugacije u mom slucaju. Ne smeta mi da je ta osoba druge vere, ali kada bi doslo do vencanja, nema sanse da bih se vencao u Crkvi/Dzamiji/Sinagogi jer ako to trazi od mene, znaci da me uopste ne poznaje (to nije dobro za vencanje, zar ne :) )i da ja nikad ne bih pogazio nesto sto sam rekao i u sta verujem.
 

Back
Top