Današnji izlasci

marija288

Aktivan član
Poruka
1.018
Gledam danas, neki snimak iz devedesetih kruži internetom, snimak iz diskoteke. Svi plešu, u pozadini predobra muzika, svi prirodni i nasmejani. I onda sinoć izađem, posle dužeg vremena u lokal gde izlaze mlađi, mojih godina, zadržim se pola sata i shvatim da mi tu definitivno nije mesto. Zašto si izašao ako ćeš sve vreme da provedeš snimajući storije, ako ćeš sve vreme da se slikaš ili samo stojiš za stolom. A onda ujutru slike, svi lepi, nasmejani, sređeni, devojke potrošile na haljinu, šminku, nokte, štikle, taksi... A kako su se proveli? I ništa izađem ja tako iz tog lokala, odem u jednu šetnju i onda razmišljam kako smo mi jedna sjebana generacija
 
Gledam danas, neki snimak iz devedesetih kruži internetom, snimak iz diskoteke. Svi plešu, u pozadini predobra muzika, svi prirodni i nasmejani. I onda sinoć izađem, posle dužeg vremena u lokal gde izlaze mlađi, mojih godina, zadržim se pola sata i shvatim da mi tu definitivno nije mesto. Zašto si izašao ako ćeš sve vreme da provedeš snimajući storije, ako ćeš sve vreme da se slikaš ili samo stojiš za stolom. A onda ujutru slike, svi lepi, nasmejani, sređeni, devojke potrošile na haljinu, šminku, nokte, štikle, taksi... A kako su se proveli? I ništa izađem ja tako iz tog lokala, odem u jednu šetnju i onda razmišljam kako smo mi jedna sjebana generacija
U redu je ako se to tebi nije dopalo, ali nemoj mi to da ste s*ebani kao generacija. Šačica vas koji mislite isto, hej... to je nada generacijama koje su iza vas, mojoj, npr. generaciji. Vi biste mogli početi nešto bolje!
Časovi plesa, grnčarije, književne večeri, slikanje, obrada drveta, whatever comes to your mind-we are ready!!!
Radite šta mislite da vam je najbolje sa tim umom koji je dovoljno dobar da sa splava ode u šetnju, u slobodu, i razmišlja o svemu. Ne gubite vreme u konstatacijama da je nešto loše. Uradite i radite nešto dobro!
Videće se, primetiće se!
Podržaćemo vas!
 
Gledam danas, neki snimak iz devedesetih kruži internetom, snimak iz diskoteke. Svi plešu, u pozadini predobra muzika, svi prirodni i nasmejani. I onda sinoć izađem, posle dužeg vremena u lokal gde izlaze mlađi, mojih godina, zadržim se pola sata i shvatim da mi tu definitivno nije mesto. Zašto si izašao ako ćeš sve vreme da provedeš snimajući storije, ako ćeš sve vreme da se slikaš ili samo stojiš za stolom. A onda ujutru slike, svi lepi, nasmejani, sređeni, devojke potrošile na haljinu, šminku, nokte, štikle, taksi... A kako su se proveli? I ništa izađem ja tako iz tog lokala, odem u jednu šetnju i onda razmišljam kako smo mi jedna sjebana generacija
Грешиш ако не одлазиш на места на којима обитавају твоји вршњаци.
То што ти је пало напамет, само доказује да си свесна глупе ситуације у којој ти се генерација налази.
Сигурно да има још много другарица и другара који размишљају попут тебе.
Пронађи их.
 
Gledam danas, neki snimak iz devedesetih kruži internetom, snimak iz diskoteke. Svi plešu, u pozadini predobra muzika, svi prirodni i nasmejani. I onda sinoć izađem, posle dužeg vremena u lokal gde izlaze mlađi, mojih godina, zadržim se pola sata i shvatim da mi tu definitivno nije mesto. Zašto si izašao ako ćeš sve vreme da provedeš snimajući storije, ako ćeš sve vreme da se slikaš ili samo stojiš za stolom. A onda ujutru slike, svi lepi, nasmejani, sređeni, devojke potrošile na haljinu, šminku, nokte, štikle, taksi... A kako su se proveli? I ništa izađem ja tako iz tog lokala, odem u jednu šetnju i onda razmišljam kako smo mi jedna sjebana generacija
Ваљда постоје и друга места, осим тог?
 
Znaš kako kažu, ako nemaš fotku ili stori kao da se nije ni desilo. :D
Šalu na stranu, mislim da su nam ovi telefoni dušu uzeli. Gde god da se okreneš svi tipkaju.
Мени нису и нити ће.

Што се дешавања тиче, мени је довољно да се догодило за мене. За друге ме не занима.
 
Ваљда постоје и друга места, осим тог?
Ne postoji neki veliki izbor jer ne živim u gradu, ali manje više svuda je situacija slična, nebitno da li sam izašla u klub ili se vozim u busu ili sam na faksu, poslu, ljudi generalno sve manje komuniciraju i sve manje i manje su nasmejani, zar ne?
 
Ne postoji neki veliki izbor jer ne živim u gradu, ali manje više svuda je situacija slična, nebitno da li sam izašla u klub ili se vozim u busu ili sam na faksu, poslu, ljudi generalno sve manje komuniciraju i sve manje i manje su nasmejani, zar ne?
Слажем се у потпуности са овим.

Људи су на интернету и само гледају у свој телефон. Сви мисле да су битни и понашају се саможиво.
 
Види са таквим размишљањем немаш генерацију, не улазим у то колико имаш година. Нађи неко друштво, зезање које теби прија, а не зато ето тамо ми иде генерација. Ја сам 95 годиште, и сећам се оно као клинац кад сам кренуо у изласке увек ми се гадила та музика комерцијална, ако забодем дискотеку ту су по ди дифолту били Фанки Џ, Луна, Мси Стојан, онај Ин Виво , Елитни Одреди и тако та шабанија која је била популарна тих година. Ако одем на народњаке то су неки крајишници Баја Мали Книнџа и остала сра ња. Онда сам забо' свој трип и екипицу, до неке 21,22 ме возио панк уживо и прешао сам Србију уздуж и попреко, потом тренс и ту сам одрадио масу журки и сад са 29 да рикнем не жалим. Хоћу да ти кажем иди тамо где те срце вуче, а не нека хипнотисана маса.
 
Види са таквим размишљањем немаш генерацију, не улазим у то колико имаш година. Нађи неко друштво, зезање које теби прија, а не зато ето тамо ми иде генерација. Ја сам 95 годиште, и сећам се оно као клинац кад сам кренуо у изласке увек ми се гадила та музика комерцијална, ако забодем дискотеку ту су по ди дифолту били Фанки Џ, Луна, Мси Стојан, онај Ин Виво , Елитни Одреди и тако та шабанија која је била популарна тих година. Ако одем на народњаке то су неки крајишници Баја Мали Книнџа и остала сра ња. Онда сам забо' свој трип и екипицу, до неке 21,22 ме возио панк уживо и прешао сам Србију уздуж и попреко, потом тренс и ту сам одрадио масу журки и сад са 29 да рикнем не жалим. Хоћу да ти кажем иди тамо где те срце вуче, а не нека хипнотисана маса.
Vidi, ja sam krenula češće da izlazim na kraju srednje i evo za te 3 godine nisam nešto mnogo mesta promenila jer ne živim u velikom gradu, a nešto me mrzi da se truckam do NSa ili Bga, ali svuda je situacija slična, sem jednog paba jer tu izlaze i stariji, izgleda da oni znaju bolje da se provedu
 
Gledam danas, neki snimak iz devedesetih kruži internetom, snimak iz diskoteke. Svi plešu, u pozadini predobra muzika, svi prirodni i nasmejani. I onda sinoć izađem, posle dužeg vremena u lokal gde izlaze mlađi, mojih godina, zadržim se pola sata i shvatim da mi tu definitivno nije mesto. Zašto si izašao ako ćeš sve vreme da provedeš snimajući storije, ako ćeš sve vreme da se slikaš ili samo stojiš za stolom. A onda ujutru slike, svi lepi, nasmejani, sređeni, devojke potrošile na haljinu, šminku, nokte, štikle, taksi... A kako su se proveli? I ništa izađem ja tako iz tog lokala, odem u jednu šetnju i onda razmišljam kako smo mi jedna sjebana generacija
Marijaaa
Ja kad izađem plešem i naviknula sam se još u srednjoj da ne gledam druge,
Slušam muziku i pustim da me nosi

Ali drago mi je da i ti to primjećuje i da ti smeta,
Nije tvoj cup-of-tea što bi se reklo.

Ali vjerujem da možeš naći bolje hobije,
I trebaš zbog sebe.
🤗
 
Vidi, ja sam krenula češće da izlazim na kraju srednje i evo za te 3 godine nisam nešto mnogo mesta promenila jer ne živim u velikom gradu, a nešto me mrzi da se truckam do NSa ili Bga, ali svuda je situacija slična, sem jednog paba jer tu izlaze i stariji, izgleda da oni znaju bolje da se provedu
Do paba je,
Tu su opušteniji ljudi ne vezano za godine
 
Ne postoji neki veliki izbor jer ne živim u gradu, ali manje više svuda je situacija slična, nebitno da li sam izašla u klub ili se vozim u busu ili sam na faksu, poslu, ljudi generalno sve manje komuniciraju i sve manje i manje su nasmejani, zar ne?
isto sam ovo primetio
ovi Rusi i Ukrajinci sto su dosli, ljudi pricaju, smeju se, sale, gestikulacija, artikulacija...
a mi ko zombiji, gledamo u jednu tacku, u fazonu Boze uzmi me
jedino su osnovci bucniji
 
Marijaaa
Ja kad izađem plešem i naviknula sam se još u srednjoj da ne gledam druge,
Slušam muziku i pustim da me nosi

Ali drago mi je da i ti to primjećuje i da ti smeta,
Nije tvoj cup-of-tea što bi se reklo.

Ali vjerujem da možeš naći bolje hobije,
I trebaš zbog sebe.
🤗
Tako i trebaaa, nego volela bih da svi tako razmišljaju, a na ulazu lepo ostave telefone, e to bi bilo sjajno
 
Vidi, ja sam krenula češće da izlazim na kraju srednje i evo za te 3 godine nisam nešto mnogo mesta promenila jer ne živim u velikom gradu, a nešto me mrzi da se truckam do NSa ili Bga, ali svuda je situacija slična, sem jednog paba jer tu izlaze i stariji, izgleda da oni znaju bolje da se provedu
Па и ја сам из малог градића родом, то није оправдање. :) Неам појма, волиш, реге, џез, рок, панк, откуд знам, боље се исцимаш до неког већег суседног града на журку и проведеш се за своју душу него да будеш осуђена на то ту где ти се не свиђа. Ми смо ко клинци стопирали или ишли возом до Суботице, Врбаса, Сомбора, Вршца ма откуд знам, где год нам је била добра свирка. То се зове провод, који ћу ђаву ту негде где нема ништа ( не улазим одакле си ).
 
Tako i trebaaa, nego volela bih da svi tako razmišljaju, a na ulazu lepo ostave telefone, e to bi bilo sjajno
Uh, da.
mobilni nikad ne vadim iz torbice
A čak i generalno, kad sjedim na kafi sa nekim.

A to za plesanje,
Često pokrenem ljude jer se prenese opuštenost i plesanje, to bude kao nesvjesni poziv drugima da budemo djeca.
Najbolju drugaricu sam baš opustila i ona sad uvijek pleše oupteno, a nije neka plesačica i to mi je tolikoooo drago 🥰

Možda da pokušaš, ako te to imalo privlači
Da vidiš da li će se i drugarice opustiti, bar neka.
Nije bitno kako plešeš, samo da uživaš u muzici, u sebi, u svom tijelu
 
Gledam danas, neki snimak iz devedesetih kruži internetom, snimak iz diskoteke. Svi plešu, u pozadini predobra muzika, svi prirodni i nasmejani. I onda sinoć izađem, posle dužeg vremena u lokal gde izlaze mlađi, mojih godina, zadržim se pola sata i shvatim da mi tu definitivno nije mesto. Zašto si izašao ako ćeš sve vreme da provedeš snimajući storije, ako ćeš sve vreme da se slikaš ili samo stojiš za stolom. A onda ujutru slike, svi lepi, nasmejani, sređeni, devojke potrošile na haljinu, šminku, nokte, štikle, taksi... A kako su se proveli? I ništa izađem ja tako iz tog lokala, odem u jednu šetnju i onda razmišljam kako smo mi jedna sjebana generacija
Kapiram sta govoris.
Nosi uvek svoju autenticnost i svoju dimenziju sa sobom.Dimenzija gde je savrseno,bez nametnutih tegova drustvenih mreza,nepisanih pravila mase ...
I onda...zarazna je ta energija.
Mene vozi muzika,moze biti bilo sta...
Mislim se...i na pustom ostrvu,sa nekim plemenom,bio bi super provod,oni imaju one bubnjeve i igraju oko vatre,podseca na Prodigy:malav:🦾🦾🦾
I onda woooohoooooo!!!
Poenta...uvek krece od mene ka spolja...ne obrnuto
 
Па и ја сам из малог градића родом, то није оправдање. :) Неам појма, волиш, реге, џез, рок, панк, откуд знам, боље се исцимаш до неког већег суседног града на журку и проведеш се за своју душу него да будеш осуђена на то ту где ти се не свиђа. Ми смо ко клинци стопирали или ишли возом до Суботице, Врбаса, Сомбора, Вршца ма откуд знам, где год нам је била добра свирка. То се зове провод, који ћу ђаву ту негде где нема ништа ( не улазим одакле си ).
Muzika mi ni nije toliko bitna, već atmosfera, da je prijatna, opuštena i da nismo drugarica i ja jedine koje ne stojimo kao vojnici za stolom i čačkamo telefone, a to najčešće možeš videti gde god da si i nije sad meni to toliki problem jer sam ja po prirodi opuštena a i moje društvo, ali više bih volela da je drugačije, žao mi nekako to videti, žao mi videti i na kafi kad sedimo, a pored nas dečko i devojka svako u svoj telefon gleda
 
Muzika mi ni nije toliko bitna, već atmosfera, da je prijatna, opuštena i da nismo drugarica i ja jedine koje ne stojimo kao vojnici za stolom i čačkamo telefone, a to najčešće možeš videti gde god da si i nije sad meni to toliki problem jer sam ja po prirodi opuštena a i moje društvo, ali više bih volela da je drugačije, žao mi nekako to videti, žao mi videti i na kafi kad sedimo, a pored nas dečko i devojka svako u svoj telefon gleda
21 век, постала нормална ствар. Него... ако баш хоћете излазак за памћење отиђите на добру панк свирку, тамо телефона нема него само ђускање 😁 или евентуално нека тренс журка, наравно решите ексер и Бог да вас види. Ух бре саветујем као да сам матор. Ај ћао 😂
 
21 век, постала нормална ствар. Него... ако баш хоћете излазак за памћење отиђите на добру панк свирку, тамо телефона нема него само ђускање 😁 или евентуално нека тренс журка, наравно решите ексер и Бог да вас види. Ух бре саветујем као да сам матор. Ај ћао 😂
Sve to🦾,samo bez fakirskih eksercica:mrgreen:❌
 

Back
Top