da li biste zbog ljubavi promenili veru

Ernesto_Che:
QchCK*a:
cLick - OR - Die:
Na$a crkva ne trazhi promenu veroispovesti kao uslov za sklapanje braka, a koliko znam ni ostale vece religije to ne trazhe. Pitanje je zaista glupo, a odgovori su suvi$ni :D

Ne mozes ako si pravoslavac, da se vencas u katolickoj crkvi.

jel si sigurna...katolici mogu kod nas...

pa verovatno nije reverzibilan proces :lol:
 
Bleak WinterFullMoon:
ma shalim se
pop Krsman je legenda
ima 2 zene i Mercedesa :lol:

E to je vec pravi pop sam svoj posao pokopava. Evo jedan zanimljiva situacija iz moje blize okoline.

Zapeli seljaci (mislim na ljude sa sela) da proteraju popa jer im kre*se zene.
I jadnika vec poterali sa motkama i ostalim adekvatnim "oruzjem" kad neki matorac stade ispred njih i kaze: "sta je? Smeta vam novi pop zato sto vam kre*se zene, a dok se starom popu svi jeb*ali popadiju niste se bunili". :lol:
 
Кулиража:
Bleak WinterFullMoon:
ma shalim se
pop Krsman je legenda
ima 2 zene i Mercedesa :lol:

E to je vec pravi pop sam svoj posao pokopava. Evo jedan zanimljiva situacija iz moje blize okoline.

Zapeli seljaci (mislim na ljude sa sela) da proteraju popa jer im kre*se zene.
I jadnika vec poterali sa motkama i ostalim adekvatnim "oruzjem" kad neki matorac stade ispred njih i kaze: "sta je? Smeta vam novi pop zato sto vam kre*se zene, a dok se starom popu svi jeb*ali popadiju niste se bunili". :lol:

mogu ti reci da sam ozbiljno poceo da razmisljam da upisem veronauku :lol:
 
Bleak WinterFullMoon:
Кулиража:
Bleak WinterFullMoon:
ma shalim se
pop Krsman je legenda
ima 2 zene i Mercedesa :lol:

E to je vec pravi pop sam svoj posao pokopava. Evo jedan zanimljiva situacija iz moje blize okoline.

Zapeli seljaci (mislim na ljude sa sela) da proteraju popa jer im kre*se zene.
I jadnika vec poterali sa motkama i ostalim adekvatnim "oruzjem" kad neki matorac stade ispred njih i kaze: "sta je? Smeta vam novi pop zato sto vam kre*se zene, a dok se starom popu svi jeb*ali popadiju niste se bunili". :lol:

mogu ti reci da sam ozbiljno poceo da razmisljam da upisem veronauku :lol:
]

Zavisi iz kog ugla gledano...
Popovi mnogo dobro prolaze, nesto kao propagiraju, a kad pocnu psovati i kukati na sve ono sto pricaju na sluzbi :lol: :lol: onda tek vidis kakvi su.

Inace ako upises Teologiju gadno ces proci, moras postiti, moliti se , nema sexa za vreme posta, nema alkohola (vino je izuzetak jer je Hristova krv tako da isto mozes uzimati u neogranicenim kolicinama).
 
Кулиража:
A ljudi i dalje veruju, svadjaju se, kolju se... i retki su oni koji kontaju da sve to sto rade rade zbog neke budale koju nikad nisu videli i koja ne postoji.

'If you believe in God - that's because of the Devil!'

'djavo' je u svima nama... ustvari, teznja za individualnoscu pa samim tim i razlicitoscu od svega oko nas. Neki nazalost nisu u stanju da se izdvoje i razlikuju po kvalitetima, pa moraju da idu na drugu stranu... E bas ti su izmislili Boga i ostale bajkice kako bi mogli da kazu: 'In the name of God...'.

Ili da citiram 2 dela iz Civil War-a od G'n'R-a:

'My hands are tied
The billions shift from side to side
And the wars go on with brainwashed pride
For the love of God and our human rights
And all these things are swept aside
By bloody hands time can't deny
And are washed away by your genocide
And history hides the lies of our civil wars...'

'My hands are tied
For all I've seen has changed my mind
But still the wars go on as the years go by
With no love of God or human rights
'Cause all these dreams are swept aside
By bloody hands of the hypnotized
Who carry the cross of homicide
And history bears the scars of our civil wars...'


A sto se ove teme tice, vec sam rekao... Mada, evo hipotetickog pitanja: Zar vera (i hriscanska i muslimanska posto je o tome ovde rec) ne propoveda ljubav? Ako neka trazi da se odreknes ljubavi znaci da trazi da se odreknes vere?... Dakle, u svakom slucaju gubis... Zato zaboravi na veru, i oslusni sta ti tvoje 'srce' kaze...

P.S. Tema za odmor mozga: http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=38374 ;)
 
Ernesto_Che:
srce, sve vere propovedaju ljubav, barem one koje nisu sekte, zato ti nijedna ne bi trazila odricanje od ljubavi...
p.s.
to sto se neke psihopate kolju zbog vere ne znaci da bi svi "verujuci" to uradili...(ja ne bi!)

Aj mi reci molim te sta Islam propoveda?
Da pomognem: Sveti rat protiv nevernika, tzv. Dzihad.
To znaci rat sa svim pripadnicima druge vere, a narocito iste (siti vs suniti).

Ako se samo psihopate kolju zbog vere onda je takvih bar 70%. Velika vecina ratova od daleke istorije, pa do danas vodjeni su zbog vere...mnogo psihopata.
 
Ja sam ateista otkad znam za sebe i nikakva ljubav prema nekome ne bi me mogla iskreno ubediti da bog postoji,mogao bih samo da glumim da sam poverovao a čemu to i koliko bi potrajalo?Kada se neko voli onda se voli upravo onakav kakav jeste i ne pokušava da se našminka i promeni.
 
srebro:
Ja sam ateista otkad znam za sebe i nikakva ljubav prema nekome ne bi me mogla iskreno ubediti da bog postoji,mogao bih samo da glumim da sam poverovao a čemu to i koliko bi potrajalo?Kada se neko voli onda se voli upravo onakav kakav jeste i ne pokušava da se našminka i promeni.

Lepo receno, ali problem u toj ljubavi ne pretstavlja vera.
Ako sam ja iz Srbije (uz put ateista i svi znaju moj stav) roditelji te devojke (ako se lepo slazu sa mnom) nece ni rec reci o mom misljenju i mom shvatanju.
Medjutim ako sam ja iz Srbije, a ime mi je (Omer, Rasid, Mahir, Fiket..) bez obzira sto ne verujem u Alaha roditelji devojci (pravoslavci) retko kad se nece buniti.
Dakle tu ipak dolzai do nacionalnih sukoba i prepreku ne pretstavlja veroispovest moja i moje voljene, vec roditelji (kako moji, tako i njeni) i oni jedino mogu da se isprece na tom putu.
Ne verujem da bi bilo koja devojka dozvolila da ima sa mnom neku ozbiljnu vezu neko duze vreme, saceka da je zaprosim i onda kaze: "Mi se ne mozemo vencati jer nismo iste vere". Zvuci glupo, zar ne?
 
Кулиража:
srebro:
Ja sam ateista otkad znam za sebe i nikakva ljubav prema nekome ne bi me mogla iskreno ubediti da bog postoji,mogao bih samo da glumim da sam poverovao a čemu to i koliko bi potrajalo?Kada se neko voli onda se voli upravo onakav kakav jeste i ne pokušava da se našminka i promeni.

Lepo receno, ali problem u toj ljubavi ne pretstavlja vera.
Ako sam ja iz Srbije (uz put ateista i svi znaju moj stav) roditelji te devojke (ako se lepo slazu sa mnom) nece ni rec reci o mom misljenju i mom shvatanju.
Medjutim ako sam ja iz Srbije, a ime mi je (Omer, Rasid, Mahir, Fiket..) bez obzira sto ne verujem u Alaha roditelji devojci (pravoslavci) retko kad se nece buniti.
Dakle tu ipak dolzai do nacionalnih sukoba i prepreku ne pretstavlja veroispovest moja i moje voljene, vec roditelji (kako moji, tako i njeni) i oni jedino mogu da se isprece na tom putu.
Ne verujem da bi bilo koja devojka dozvolila da ima sa mnom neku ozbiljnu vezu neko duze vreme, saceka da je zaprosim i onda kaze: "Mi se ne mozemo vencati jer nismo iste vere". Zvuci glupo, zar ne?
1.Ljudi koji bi nekoga odbacili zbog IMENA :shock: su bednici koji ne zaslušuju ni da budu ljudska bića
2.Devojka koja bi da se uda je nadam se punoletna i odrasla osoba i može da kaže roditeljim "piss off kreteni" ako pokušaju da se ispreče
3.Devojka koja bi odbila mladića zbog vere,nacije,rase...je takodje jadnica i takvu bih provalio brzo i šutnuo u doope tako jako da bi ona postala misija na Mars.
 
srebro:
1.Ljudi koji bi nekoga odbacili zbog IMENA :shock: su bednici koji ne zaslušuju ni da budu ljudska bića
Ali nazalost ima i takvih u ovom sugavom svetu. Sta mislis na to da nam ugrade cipove i svi da budemo neki "broj", onda ne bi bilo rasprave.
srebro:
2.Devojka koja bi da se uda je nadam se punoletna i odrasla osoba i može da kaže roditeljim "piss off kreteni" ako pokušaju da se ispreče
Sve to jeste, ali u mnogim slucajevima devojka ne sme da odgovori roditeljima ili pak "ne zeli da ih povredi". Ovo je bio slucaj sa mojim ridjakom. Imao je devojku koja je isla ne fax, a on je zavrsio srednju medicinsku. Njeni roditelji su je mesecima ubedjivali da raskine sa njim i ona je to uradila posle dvogodisnje veze. Posle par meseci je napustila fax i udala se za drugog i roditelji su tek tad videli sta su uradili.
srebro:
3.Devojka koja bi odbila mladića zbog vere,nacije,rase...je takodje jadnica i takvu bih provalio brzo i šutnuo u doope tako jako da bi ona postala misija na Mars.
:lol: :lol: Sto meni ne naidje jedna takva, pa da i mi Srbi budemo prvi u nekoj naucno-istrazivackoj misiji :lol: :lol: :D :D pa makar to bilo i po seljacki nogom u doope
 
Кулиража:
srebro:
2.Devojka koja bi da se uda je nadam se punoletna i odrasla osoba i može da kaže roditeljim "piss off kreteni" ako pokušaju da se ispreče
Sve to jeste, ali u mnogim slucajevima devojka ne sme da odgovori roditeljima ili pak "ne zeli da ih povredi". Ovo je bio slucaj sa mojim ridjakom. Imao je devojku koja je isla ne fax, a on je zavrsio srednju medicinsku. Njeni roditelji su je mesecima ubedjivali da raskine sa njim i ona je to uradila posle dvogodisnje veze. Posle par meseci je napustila fax i udala se za drugog i roditelji su tek tad videli sta su uradili.

Pa i ljubav prema partneru je jaka i ljubav prema porodici je jaka......Tesko je kad moras da biras i da odneses tu neku odluku za koju znas da ce ti sa jedne strane sigurno upropastiti zivot......Mozda je bolje odreci se i jednog i drugog?......Sta ce mi neko s kim treba da zivim ceo zivot ako nece da prihvati nesto sto je deo mene i moje licnosti :?: Sta ce mi takva porodica koja nece da postuje moj izbor :?: ........mada, ako se odreknes i jednog i drugog.......sta preostaje? :?
 
Кулиража:
Ernesto_Che:
srce, sve vere propovedaju ljubav, barem one koje nisu sekte, zato ti nijedna ne bi trazila odricanje od ljubavi...
p.s.
to sto se neke psihopate kolju zbog vere ne znaci da bi svi "verujuci" to uradili...(ja ne bi!)

Aj mi reci molim te sta Islam propoveda?
Da pomognem: Sveti rat protiv nevernika, tzv. Dzihad.
To znaci rat sa svim pripadnicima druge vere, a narocito iste (siti vs suniti).

Ako se samo psihopate kolju zbog vere onda je takvih bar 70%. Velika vecina ratova od daleke istorije, pa do danas vodjeni su zbog vere...mnogo psihopata.

slazem se...more idiota i zaglupljenih masa...
ok, ali hriscanstvo i podvrste(pravoslavlje, katolici, protestanti, anglikanci-osnova je ljubav)
zar nisu i ratovi sami po sebi stvar za psihopate...
 
Ljudi, znate li vi sta je uopste Dzihad... To nema veze sa ratom protiv ne-muslimana...

Islam i hriscanstvo podjednako propovedaju ljubav i sl., samo se ni jedni ni drugi ne drze istog... Inkvizicije, krstaski ratovi, velika protera pagana sa ovih prostora -> ovo je direktno cinjeno u ime hriscanske crkve i sa blagoslovom iste! ... Ono sto radi Al Khaida ne podrzava verovatno ni jedan muftija na svetu... Ali to ne sprecava kretene da u ime istog rade to sto rade...

Ma i hriscanstvo i islam su ista sra**a, samo druga pakovanja... Stvar je samo upravljati sirokim narodnim masama zarad sopstvenih interesa... Nema tu ljubavi... Ljubav nije u crkvi, dzamiji, sinagogi i cemu vec... Ljubav je u nama samima, i nije nam potrebna ni jedna religija da bi nam to otkrila...

Kao sto rekoh, pogledajte u sebe, manite se religija koje propovedaju sve i svasta...

Nije vazno koje je covek vere, i da li veruje uopste, ako je normalan. A ono sto kaze familija, ko ih *ebe - hoce li oni da se zene/udaju za doticnu osobu ili ti? Manite se vise predrasuda...

Sto Balasevic jednom rece: I Bogu je prosto bilo, krstilo se, ili klanjalo...
 

Back
Top