Da li biste pre izabrali veronauku ili građansko?

Na koji izborni predmet biste upisali dete?

  • Na veronauku

    glasova: 8 27,6%
  • Na građansko

    glasova: 15 51,7%
  • Nek samo odluči

    glasova: 6 20,7%

  • Ukupno glasova
    29
Dobro, ako ćemo tako zašto se onda ne uvede ravna zemlja kao izborni predmet? Ili da se uvede astrologija, homeopatija, alhemija i bilo šta što nema veze sa naukom. Kažu ovi iz crkve, ali to je izborni predmet. Zašto onda i oe ostale budalaštine ne bi isto tako bile izborni predmet? Ali roditelji žele veronauku ili građansko vaspitanje. Otkada to roditelji odlučuju šta će da bude izborni predmet? Zar ne treba stručni profesorski kadar da odluči šta će biti izborni predmet?
 
Dobro, ako ćemo tako zašto se onda ne uvede ravna zemlja kao izborni predmet? Ili da se uvede astrologija, homeopatija, alhemija i bilo šta što nema veze sa naukom. Kažu ovi iz crkve, ali to je izborni predmet. Zašto onda i oe ostale budalaštine ne bi isto tako bile izborni predmet? Ali roditelji žele veronauku ili građansko vaspitanje. Otkada to roditelji odlučuju šta će da bude izborni predmet? Zar ne treba stručni profesorski kadar da odluči šta će biti izborni predmet?
škola ionako ne sprema ljude kako treba za život i za karijeru...da li ima razlike bubati nazive kao što je endoplazmatični retikulum i učiti šta znače razni aspekti planeta? ovo drugo možda bude i korisnije...čega se osim čitanja i osnovne matematike sećaš iz škole da ti je stvarno koristilo u životu?
 
Како која и како ко. Зар није улога школе да образује а улога породице да спрема за каријеру ?
u Americi su skoro osnovali Summit škole koje spremaju srednjoškolce za život i za karijeru gradeći u svima potrebne veštine....svaki učenik im je bitan........mnogo su uspešniji u odnosu na ostale srednje škole u Americi...ako te interesuje više o tome vidi knjigu Prepared od Diane Tavenner koja je stvorila te škole..
vidi https://eu1lib.org/book/5321300/6739c2
 
u Americi su skoro osnovali Summit škole koje spremaju srednjoškolce za život i za karijeru gradeći u svima potrebne veštine....svaki učenik im je bitan........mnogo su uspešniji u odnosu na ostale srednje škole u Americi...ako te interesuje više o tome vidi knjigu Prepared od Diane Tavenner koja je stvorila te škole..
vidi https://eu1lib.org/book/5321300/6739c2
У Америци као и у већини држава ако неко хоће да образује децу шаље их у приватне основне школе.
Не можеш поредити Америку са Србијом где већина деце иде у државне школе.
На Јејлу ако се потпише 5 студената да професор није у реду, тај лети са посла и после како ће да се снађе, нека се снађе.
Они су друга димензија.
Овде деца расту са риалити програмом у сред бела дана, и државом која је пред распадом због власти онога да га не помињем.
 
Dobro, ako ćemo tako zašto se onda ne uvede ravna zemlja kao izborni predmet? Ili da se uvede astrologija, homeopatija, alhemija i bilo šta što nema veze sa naukom. Kažu ovi iz crkve, ali to je izborni predmet. Zašto onda i oe ostale budalaštine ne bi isto tako bile izborni predmet? Ali roditelji žele veronauku ili građansko vaspitanje. Otkada to roditelji odlučuju šta će da bude izborni predmet? Zar ne treba stručni profesorski kadar da odluči šta će biti izborni predmet?
imali smo 4 razreda srednje škole marksizam.
i ko dobije trojku zvali smo ga štreber.
 
imali smo 4 razreda srednje škole marksizam.
i ko dobije trojku zvali smo ga štreber.
ja nisam imao marksizam u srednjoj...ali u osnovnoj je pored čitalačke značke bila i marksistička značka (mislim da su je već sledeće godine ukinuli) i nastavnica istorije nas ubeđivala kako je to jako važno za našu budućnost i ja se prijavio...bio je neki strip o marksizmu da se pročita i još ponešto...
 
ja nisam imao marksizam u srednjoj...ali u osnovnoj je pored čitalačke značke bila i marksistička značka (mislim da su je već sledeće godine ukinuli) i nastavnica istorije nas ubeđivala kako je to jako važno za našu budućnost i ja se prijavio...bio je neki strip o marksizmu da se pročita i još ponešto...
Био је стрип "Мирко пази метак... Хвала ти Славко, спасао си ми живот".
И како је Рекс чувао Тита. :)
 
imali smo 4 razreda srednje škole marksizam.
i ko dobije trojku zvali smo ga štreber.

Štreber :rumenko:, gde bre, kod mog Impe 3jka bila samo da si prisutan. Ne znam što su ga zvali Imperator :)
Joj Bože, koliko sam volela tog čoveka i kako neki ljudi ostave i posle toliko godina tako snažan utisak i sećanje.
Sad kao da je tu onako visok, koščat, pomalo nezgrapn tako vitak i mršav, uvek u odelu, naočare sa crnim okvirom i podebljim staklima, dugih prstiju između kojih je često svoje mesto nalazila cigareta...
Dragi moj Impe...
 
Veronauka uči decu i usmerava ih ka duhovnim vrefnostima i zato bih pre izabrao nju.Nisam za fanatizam i isključivost pa tako i po pitanju vere mislim, zato treba biti pažljiv pri izboru predavača i gradiva da ne predje ta nastava u nešto nepoželjno,extremno.
Što se tiče gradjanskog obrazovanja ili kako ga već nazivate tu ulogu moraju odigrati roditelji i biti vaspitači i uzor svojoj deci.
 
Veronauka uči decu i usmerava ih ka duhovnim vrefnostima i zato bih pre izabrao nju.Nisam za fanatizam i isključivost pa tako i po pitanju vere mislim, zato treba biti pažljiv pri izboru predavača i gradiva da ne predje ta nastava u nešto nepoželjno,extremno.
Što se tiče gradjanskog obrazovanja ili kako ga već nazivate tu ulogu moraju odigrati roditelji i biti vaspitači i uzor svojoj deci.
Usmerava ih ka jednom duhovnom pravcu. To nije dobro.
 

Back
Top